Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

#istanbula Yürüyoruz Etkinliği

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
IMAG1114.jpg
IMAG1112.jpg
IMAG1117.jpg

Ekli dosyalar

• IMAG1116.jpg
    IMAG1116.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 48
Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
masaAllah baya kalabalik varmis:) böylesi görüntüleri görmek yalniz olmadigimizi ve çok kalabalik oldugumuzu gösteriyor:)dünyada görmüstür, çatlasinlar:p

isin üzücü tarafi ben tr'de olsam bile gelememki, uzaklara gitmeye aliskin degilim, baskasinin evindede uyuyamam/kalamam:(
yani sizleri hiç göremiyecem:'(

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
eleştiri yapmak gerekirse megafon tarzi bir seyle organize tekbirler atilabilirdi. Tabi bunu soylerken kendime "organize tekbir ne la" da demedim değil ama gür gelince ses insan daha da bir motive oluyor. En doğrusunu Allah bilir.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum. Kısaca gözlemlerimi yazayım inşallah. Şuan hala otobüsteyiz @Nas @heycan akhiyle beraber. Bugün tanışıp gördüğüm sarıldığım nice kardeşle beraber. Hatırlatayım, birbirini hayatta hiç görmemiş insanlar bana ailemin çoğu ferdinden daha sıcak sarıldı bugün... Yürüyüş başlarken grubu kaybetsek de, fatih camiinden çıkılan anı hiç unutmayacam. Kafirler de unutmaz inşallah. İstanbul da özlenen, beklenen birlik vardı. Bu cepheye de yansısa bölünüp parçalanılmasa tek vücüt olarak hem cephe de, hem fikir dünyasında bir olunda eminim ki Rasulullah(sav)'a bunu yapanlar rahat edemeyecektir. Allah kalplerimizi birleştirsin, imanımızı güçlü kılsın, mücahidlere güç versin, bizleri de affetsin ve onlarla beraber olalım inşallah.
(@hebbit kerrih akhi saymıyorum bunu :) )

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum. Kısaca gözlemlerimi yazayım inşallah. Şuan hala otobüsteyiz @Nas @heycan akhiyle beraber. Bugün tanışıp gördüğüm sarıldığım nice kardeşle beraber. Hatırlatayım, birbirini hayatta hiç görmemiş insanlar bana ailemin çoğu ferdinden daha sıcak sarıldı bugün... Yürüyüş başlarken grubu kaybetsek de, fatih camiinden çıkılan anı hiç unutmayacam. Kafirler de unutmaz inşallah. İstanbul da özlenen, beklenen birlik vardı. Bu cepheye de yansısa bölünüp parçalanılmasa tek vücüt olarak hem cephe de, hem fikir dünyasında bir olunda eminim ki Rasulullah(sav)'a bunu yapanlar rahat edemeyecektir. Allah kalplerimizi birleştirsin, imanımızı güçlü kılsın, mücahidlere güç versin, bizleri de affetsin ve onlarla beraber olalım inşallah.

aleykum selam, bendende selam söyleyebilirmisin : ) beni forum üzerinden taniyanlara:)
beni taniyan heeerkeseeeee:) ve oraya katilan kisilere

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
aleykum selam, bendende selam söyleyebilirmisin : ) beni forum üzerinden taniyanlara:)
beni taniyan heeerkeseeeee:) ve oraya katilan kisilere

ALLAH iyiliğini versin akhim güldürdün beni :) bi kardeşin bana anlatmış olduğunu konuyu hatırlattın :)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
:):):)
özel degilse paylasmak istermisin : )

cihad meydanlarına titiz bir kardeş hicret etmiş anlatan akhi diyor ki her eğitimden sonra elbiselerini yıkardı.elbiseleri kirlenecek diye yere oturmazdı :) biz ise üstümüz başımız toprak orada ki ensar da toprak temizdir diyordu ama titiz akhi yinede dikkat ediyordu birgün operasyondan döndük diyor ALLAHu alem çok yorulmuştuk kendimizi yere atıp dinleniyordum baktım titiz akhide gelip kendini yere attı bizi bir gülme tuttu sorma diyor akhi :D

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Dogru diyorsun akhi işim cıkti iste :( her zaman beklerim insallah :) ankaraya gelince de goruselim.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Diyarbakırdan tanıdığım bir kaç kardeş gitmişti,telefon açtım durum nedir.Güzel gidiyor,kardeşlik var,birlik var.
dedimki,peki bizim diyarbakır kadar toplanmışmı?
dediki,ma abe diyarbakıra kalabalık olarak yetişmi,ama işin takva boyutunu Rabbim bilir..
dedimki,doğri diyisen,önemli olan kalabalık olmak değil,ihlastır.Ama keşke kalabalıkta olsaydı,dahada güzel olurdu...
güzel bir çalışma olmuş,umarım bu beraberlik dahada ilerler ve müslümanlar bir vucudun azaları gibi saf saf kenetlenir...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
istanbul_1422209965.jpg

İstanbul, Allah Resulü (s.a.v) için yürüdü
GÜNCEL / İSTANBUL - 25.01.2015 20:23
Fransa'da Charlie Hebdo dergisinin İslam'ın kutsallarına ve Peygamberine karşı yapmış olduğu hakaretlere bir tepkide İstanbul'dan geldi. Fevzipaşa Caddesi üzerinden Saraçhane Parkı'na yürüyen on binler burada bir basın açıklaması yaptı.
Fatih Camiinde toplanan on binlerce kişi ikindi namazının ardından Fevzipaşa Caddesi üzerinden saraçhane parkına gelerek, Peygamber Efendimizin karikatürlerini yayınlayan Charlie Hebdo dergisini ve yerli işbirlikçilerini lanetledi.

Resulullah'a ve Ümmetine Destek Platformu'nun organizatörlüğünü yaptığı yürüyüş Saraçhane Parkına sürdü. Burada düzenlenen program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

“Yazıklar olsun Charlie Hebdo ve yerli işbirlikçilerine”

Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Kerem Sertaş “Bugün buradan bu meydandan seslenmek istiyoruz ki; ey müstekbirlerle omuz verenler ve onlara taziye sunanlar veyl olsun size. Yazıklarolsun Charlie Hebdo ve yerli işbirlikçilerine. Selam olsun kundaktaki çocuğuyla müstekbirlere meydan okuyarak meydanlara inen bacılarımıza. 80'lik 90'lık yaşlı abilerime ve dedelerime, selam olsun. Selam olsun Peygamberimize, arkadaşlarına ve tabiine. Ve kıyamete dek tevhid dinini ayakta tutarak yürüten Mü'min'lere selam olsun.” şeklinde konuştu.

“Küresel zalimler değerlerimizi yok etmek istiyor”

Bir diğer konuşmacı olan Ahmet Turgut ise zalime ve zulmüne sessiz kalmayacaklarını dile getirerek“Bizler peygamberlerin izlerini sürmeye ve getirdikleri hayata tabi olmaya ve bunu hayatımıza uygulamaya söz verdik.İnsanlarımızın ve özelde Müslümanların günden güne demokratik platformlarda yoğun birdönüştürme projesine tabi tutulduğunu müşahede ediyoruz. Bu gün küresel müşrikler, küresel zalimler, küresel alçaklar ve onların her alandaki kendi uzantıları, değerlerimizi yok etmek istiyorlar. Bizler küresel tevhidi hayatımıza koymaya söz verdiğimizi bildirmek isteriz. Yeryüzü coğrafyasında yaşananlar Müslümanların talebi değildir. Müslümanlara yönelik saldırılara hiçbir zaman sessiz kalmayacağız. Allah'ın sözünü her zaman ayakta tutacağız.” dedi.

Program okunan basın açıklamasının ardından yapılan dua ile sona erdi. Programın sona ermesinin ardından toplanan kalabalık sessiz bir şekilde dağıldı. (Erkan Yavuz /Adem Çiçek - İLKHA)
2d4b328b419a87fcdfa8.jpg
4cac895f72f467b95bc9.jpg
ad55428ebf45233732b0.jpg
0dd7aae524228f27f6f2.jpg
d2ac56b1b262ebcd08bb.jpg
6d22162fc3be4e674167.jpg
adc96256c3f78c22edcf.jpg
5adea1851f018b5caa77.jpg
c592d88d5a8482fcfb48.jpg

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İHH - milli görüş - AGD gibi oluşumlar destek vermediler galiba kardeşler onların hiç bu etkinliği paylaştığını görmedim, kendileri düzenlemediler diye destek vermediler sanırım. keza bir çok islami etkinliğe destek veren adem özköse gibi takip edilen gazetecilerinde hiç paylaştığını haber verdiklerini görmedim.