Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kutlu Doğum Etkinliklerine Ne Gerek Var!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

ahmet meydani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İnsanlar hayat keşmekeşi içerisinde bazen sevinçli mutlu, bazen de sıkıntılı ve meşakkatli anlar yaşar. Sıkıntılı ve meşakkatli anlarını yad etmek istemediği gibi onları unutmak ve uzaklaşmak ister. Ancak sevindiği, mutlu olduğu anları da daima yad etmek, tekrarlamak ve devamını ister. Bunlar bu dünyada muvakkat ve geçici olmakla beraber aslında sevince, mutluluğa, lezzete olan namütenahi arzu ve isteklere bu dünyada birer numune ve bunların kamilen var olduğu bir yerin gerçeğini de akıl sahiplerine göstermektedir. “…O cennetlerdeki bir meyveden kendilerine rızık olarak yedirildikçe: Bundan önce dünyada bize verilenlerdendir bu, derler. Bu rızıklar onlara (bazı yönlerden dünyadakine) benzer olarak verilmiştir...” (Bakara 25) Bu, insan fıtratında var olan bir arzudur. Bu nedenle insanlar ferdi bazda yaptıkları gibi toplumsal olarak da doğum günleri, zafer günleri ve buna benzer sergüzeştlerinde önemli gördükleri günleri yad eder ve kutlamalar gerçekleştirirler.

İslam, geldiğinde veya yeni bir belde İslamla şereflendiğinde orada var olan güzel ve faydalı örf, adet ve gelenekleri reddetmemiş, kaldırmamış bilakis onları devam ettirmiş ve eğer bir eksiklikleri veya fazlalıkları varsa ıslah etmiştir.

Farklı dinlere ve ideolojilere mensup toplumlar ve cemiyetler, kendi önderlerinin ve ideologlarının yolundan gitmeye ve onları takip etmeye çalışır. Biz Müslümanların da peygamberi, önderi, rehberi ve idol’u; Allah'ın rasulü Hz. Muhammed Mustafa (SAV)’dir.

kutludogum.jpg
Rasulullah (sav)'in viladetini kutlamak şer’i bir vecibe veya fıkhi bir kaide olmasa da alemlere rahmet olarak gönderilen, gelişiyle zulmet ve cehalet karanlığını dağıtan, insanları zalim ve tağutlara kölelikten kurtarıp bir olan Allah'a kul olmaya yönlendiren, mazlum ve mustazaflara, ezilen ve hakları gaspedilenlere kurtuluş yolunu gösteren… biz insanlara yüce Allah'ın bir rahmeti olan O(sav)’in mübarek viladetini kutlamak ve onu bir bayram havasında karşılamak gerekmez mi!?

O (sav), kurtuluşun, adaletin, hürriyetin, insan haklarının, şeref, namus ve izzetin en yüce timsalidir. Mazlum ve mustazafları kurtaran vesile, yollarını sapıtan ve şaşıranlara hidayet yolunu gösterendir. Ve o en yüce örnek “usvetun hasene” dir.

İslam düşmanları sürekli Müslümanları Rasulullah (sav)' tan uzaklaştırmak, onun önderlik, rehberlik, kılavuzluk, komutanlık, devlet başkanlığı…., gibi vasıflarından ayırmak için her türlü yola başvurmuşlardır. Ve en önemlisi de O’nun nebevi hareket metodunu saptırmaya, takip edilmesi mümkün olmayan bir pozisyona sokmaya çalışmışlardır. Çünkü onlar biliyorlar ki; eğer mazlum ve mustazaf halklar O’nun önderliği ve kılavuzluğunda, O’nun mücadele metodu olan “nebevi hareket metodu’nu takip ederlerse kurtuluşa ve zafere ulaşacaklardır. O’nun nebevi hareket metodunun uygulandığı yerde zalim, tağut ve müstekbirlere yer yoktur.

Dünya istikbarı ve onların yerli temsilcileri olan laikler ve mülhidler, halkımızın Rasulullah (sav)' kurtuluş vesilesi olan nebevi metodunu değiştirmek için çok derin çalışmalar yapmış ve halen de yapmaktadır. “Cihad” ve “Şahadet” ruhunu yok etmek için Kur’an-ı Kerimi yeniden tefsir etmek, hadisleri yeniden yorumlamak için hem İslam alemi içerisindeki işbirlikçilerini hem de özel yetiştirdikleri misyonerleri vasıtasıyla sürekli bir gayret içerisindedirler. Ilımlı (layt) İslam, hoşgörü, medeniyetler kaynaşması, içi boşaltılmış tasavvuf bu cümleden projelerdir.

Ancak artık Müslümanlar uyanmış, müstekbirlerin bu hile ve tuzaklarını deşifre etmişlerdir. Bu projelerin artık işe yaramayacağını anlayan dünya istikbarı bu sefer İslam'ı İslam ile vurmak, Müslümanlar içerisinde radikal görünümde ifrat ve tefrite kaçan oluşumlar üretip desteklemek, terörizme başvurarak İslam'ı terör ile bağdaştırmak, Müslümanlar arasında mezhep ve meşrep tefrikası, fitnesi ve çatışması çıkarma yollarına başvurmaktadır. Yeniden nebevi harekete yönelen Müslümanları bu şekilde yoldan saptırarak bu metodun aslında ütopik olduğunu ispatlamaya çalışmaktadırlar.

Nebevi metoda yönelen ve bunu Rasulullah (sav)' in kutlu viladetini aşk ve şevk ile kutlayarak gösteren Müslüman halkımızın bu teveccühünü kırmak için laikler ve mülhidler yaygaralar çıkararak sabote etmek ve engellemek istemektedirler. Bu cümleden istihbarat raporları hazırlayıp yayınlamak, saptırmaya yönelik olarak da televizyon programları yapmak ve yerel bazda yoğun propagandalar yaparak bu yönelişi durdurmaya çalışmaktadırlar.

Bu durumda Rasulullah (sav)' in kutlu viladetini kutlamak, bu kapsamda yapılan etkinliklere iştirak etmek ve İslam düşmanlarının hile ve tuzaklarına karşı bir bilinç oluşturmanın bir görev olduğuna inanıyorum.

İlahi kelamın hitabıyla “Onlar ağızlarıyla Allah'ın nûrunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de Allah nûrunu tamamlayacaktır” (Saff 8)

Selam, dua ve salavat ile….
M. ZEKİ GÜNEY

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
BAKARA 285. Peygamber, Rabbi tarafından kendisine indirilene iman etti, müminler de (iman ettiler). Her biri Allah a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine iman ettiler. "Allah’ın peygamberlerinden hiçbiri arasında ayırım yapmayız. İşittik, itaat ettik. Ey Rabbimiz, affına sığındık! Dönüş sanadır" dediler.
butun peygamberlerin doğum gününü öyrenelim ve kutlayalım ne dersiniz kandil gecelerinide 100 e hatta 200 e çıkaralım böylece islam kültürünü zenginleştirmiş müsliman halkıda daima islamla iştigal etmelerini sağlayalım
neden müslimanlarında bir moel yada milad günü olmasın
sevgili ahmet meydani diyanetin miladi olarak belirlediği kutladığı bu etkinliği nasıl islamla bağdaştırabiliriz
islamı zinde tutmak sürekli gündemde tutmak için neden kendimize bidatlar arıyoruz
peygamberi sevmenin en iyi yolu kuran ve sünnete riayet edip onları gündemde tutmaktır

A Çevrimdışı

ahmet meydani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bıraderi mutmain ve mavera_agd1 ma! Bu mantığı anlamıyorum ben. Söylermisiniz senede bir gün 400 bin kişiyi bir araya topluyorsunuz ve onlara Efendimiz'in (sav) hayatını ve mesajını iletiyorsunuz. Bunun neresi bid'at Allah (cc) aşkına? Bunu da iddia etmiyoruz. Sadece senenin bugününde bunu yapalım. Acaba İslamı kaç kişiye anlatırsak bid'at olmaktan çıkar. Hayrınıza söyleyin de o kadar kişinin dışındakileri alana sokmayalım. Artık onları da tek tek siz bulur İslamı bir zahmet anlatırsınız. Şayet imkanınız varsa ve o güne kavuşursanız o etkinliğe bir katılın sonra da ne olarak vasıflandırırsanız vasıflandırın. Bu sizin mantığınızla yola çıkarsak her şeyi bid'at saymamız lazım. Televizyonda konuşmak bid'at, radyoda konuşmak bid'at, gazete bid'at, dergi bid'at. Yani anlayacağınız bid'atlerden atım atacak yer kalmaz. Keşke imkan olsa da 200 günde de 300 günde de o kadar kişiye İslamı anlatabilsek. Ne ad altında olursa olsun. Genellikle bugüne kadar yerinde oturup da hiç bir iş yapmayanlar bu tür etkinlikleri bid'at saydılar, saymaya da devam ediyorlar. Merak ettim acaba akşama kadar çayocağında oturup da diğer müslümanları bid'atçılıkla ve hatta tekfirle suçlayanların yaptığı nedir acaba? Sadece merak ettim. Konuşmama hakkına sahipsiniz. Söyleyeceğiniz her şey aleyhinize delil olarak kullanılabilir netekim. Fiemanillah.

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Öncelikle ne zaman çıktı bu iş? Kutlu doğum veya mevlüd kutlamaları ilk olarak ismaili rafizilerin devleti olan fatımılerde ortaya çıktı (yusuf kerimoğlu'nun emanet ehliyet adlı ilmihaline konuyla ilgili bakılabilir).
Yazı baştan sona çelişkilerle dolu, eğer islam kutlu doğum gibi mevzulara müsaade ediyorsa, daha sahabe döneminde anadolu, iran, ortaasya, kafkasya, kuzey afrika fethedildi ve bu bölgelerin örflerinde kutsal günleri kutlama vardı. Ama bakıyoruz ki ne sahabe ne tabiin nede tebei tabiin ve nede büyük imamlar böyle bir bid'atı işlemediler ne nezamanki islam dışı felsefeler, inançlar müslümanların zihinlerine girdi ozaman bu tür bid'atler müslümanların adetleri oldu.
Mesela newruz kutlamaları; şeyhul islam ibn-i teymiyye bu kutlamaları yapanların islamdan çıkacağını belirtiyor ki devrin büyük imamlarıda aynı görüşte (sıratı mustakim- pınar yayınları)
bunu meşru görüyorsanız artık çılgınca, çocuklarınızın doğumgünlerinide kutlarsınız değil mi? yoksa bir fark mı var?
Kardeşim peygamberi anmak istiyorsan, onun hayatını kendine örnek al, hadislerini oku ve yay, sünetini hatırla yeter, bit'atlere gerek yok, peygamberi sevmek için...

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Bıraderi mutmain ve mavera_agd1 ma! Bu mantığı anlamıyorum ben. Söylermisiniz senede bir gün 400 bin kişiyi bir araya topluyorsunuz ve onlara Efendimiz'in (sav) hayatını ve mesajını iletiyorsunuz. Bunun neresi bid'at Allah (cc) aşkına? Bunu da iddia etmiyoruz. Sadece senenin bugününde bunu yapalım. Acaba İslamı kaç kişiye anlatırsak bid'at olmaktan çıkar. Hayrınıza söyleyin de o kadar kişinin dışındakileri alana sokmayalım. Artık onları da tek tek siz bulur İslamı bir zahmet anlatırsınız. Şayet imkanınız varsa ve o güne kavuşursanız o etkinliğe bir katılın sonra da ne olarak vasıflandırırsanız vasıflandırın. Bu sizin mantığınızla yola çıkarsak her şeyi bid'at saymamız lazım. Televizyonda konuşmak bid'at, radyoda konuşmak bid'at, gazete bid'at, dergi bid'at. Yani anlayacağınız bid'atlerden atım atacak yer kalmaz. Keşke imkan olsa da 200 günde de 300 günde de o kadar kişiye İslamı anlatabilsek. Ne ad altında olursa olsun. Genellikle bugüne kadar yerinde oturup da hiç bir iş yapmayanlar bu tür etkinlikleri bid'at saydılar, saymaya da devam ediyorlar. Merak ettim acaba akşama kadar çayocağında oturup da diğer müslümanları bid'atçılıkla ve hatta tekfirle suçlayanların yaptığı nedir acaba? Sadece merak ettim. Konuşmama hakkına sahipsiniz. Söyleyeceğiniz her şey aleyhinize delil olarak kullanılabilir netekim. Fiemanillah.

Kardeşim! Sen bizden önceki ümmetlerin, dini bir merasimini alıp sözde islamı anlatma adına altında ihya ediyorsun. Bunun teknolojiyle ne alakası var? Gazeteyle, radyoyla...
Eğer din husunda birşeyler yazıp çiziyorsan; kur'an'dan, sünnetten, imamalardan, delil getirmen gerekiyor. Öyle kafandan hükümerle, edebiyatla din konuşulmaz. Din delildir, laf gevezeliği değil.
İnsanların ne yaptığı önemli değil, zaten internette, ne ben seni tanırım nede sen beni. İnsanların ne yaptığını Allah bilir, sen değil.
Bu forumda böyle saçma sapan iddaları kaç defa yazdın, papağan gibi farazi iddaları konuşmak müslüman ahlakına yaışmaz..

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
katılıyorum
peygamberi fazlasıyla kutsamaktır bu!...
bu kelime ISLAM literaturune nezaman girdi kutsamak lkelimesi katolik inanci ile alakali bir terimdir.kaldiki HZ.Muhammed sallallahu aleyhi vesellem i yaratilmislarin yuceltmesine gerek yok herkes kendini ISLAM adina amelleri ile yuceltsin ki (amelleri KUR'AN ve sunnete gore yapmak)ALLAH celle celaluhu hepmizden razi olsun ..kelimelere dikkat edelim inseALLAH

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bıraderi mutmain ve mavera_agd1 ma! Bu mantığı anlamıyorum ben. Söylermisiniz senede bir gün 400 bin kişiyi bir araya topluyorsunuz ve onlara Efendimiz'in (sav) hayatını ve mesajını iletiyorsunuz. Bunun neresi bid'at Allah (cc) aşkına? .

Bidat değilse bunu bize sahabelerden ispat edermisiniz. Kaç bin sahabeyi bırakın bana 5 adet sahabe sayında doğum gününde toplanıp peygamberi (sav) anmış-yad etmiş vs türünden etkinlik yapmış. Bidat değilse bu kuran ve sünnette vardır madem bidat değil diyorsunuz buyrun bize izah edin kuran ve sünnet çerçevesinde.

İddianı ispat etmeni bekliyorum kardeşim.

Not: Cevabından bidatı bilmediğini görüyorum. Yaptığın yorum ve mantıkda hatalı olmuş bu yüzden.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
HZ,Muhammed sallallahu aleyhi vessellemi pazartesi,persembe oruc tutarak ,hergun salavati serif soyleyerek.her gece gece namazina kalkarak anmaya baslayabilirsiniz...

M Çevrimdışı

mavera_agd1

Üye
İslam-TR Üyesi
Bıraderi mutmain ve mavera_agd1 ma! Bu mantığı anlamıyorum ben. Söylermisiniz senede bir gün 400 bin kişiyi bir araya topluyorsunuz ve onlara Efendimiz'in (sav) hayatını ve mesajını iletiyorsunuz. Bunun neresi bid'at Allah (cc) aşkına? Bunu da iddia etmiyoruz. Sadece senenin bugününde bunu yapalım. Acaba İslamı kaç kişiye anlatırsak bid'at olmaktan çıkar. Hayrınıza söyleyin de o kadar kişinin dışındakileri alana sokmayalım. Artık onları da tek tek siz bulur İslamı bir zahmet anlatırsınız. Şayet imkanınız varsa ve o güne kavuşursanız o etkinliğe bir katılın sonra da ne olarak vasıflandırırsanız vasıflandırın. Bu sizin mantığınızla yola çıkarsak her şeyi bid'at saymamız lazım. Televizyonda konuşmak bid'at, radyoda konuşmak bid'at, gazete bid'at, dergi bid'at. Yani anlayacağınız bid'atlerden atım atacak yer kalmaz. Keşke imkan olsa da 200 günde de 300 günde de o kadar kişiye İslamı anlatabilsek. Ne ad altında olursa olsun.

ben tv'ye bid'at demedim ama iyi birşey olmadığı ve kanalizosyon olduğu kesin!
dergi radyo vs..bunlar islamın hizmetinde kullanılsa harika olur!...

dini, efendimizi s.a.v. böyle anlatacaksak yandık!...

bunamı kaldı İslam???

dörtyüz bin kişiden bahsediyorsunuz bu kişilerin oraya gelmesi sizin için çokmu önemli??

1-Sayımızlamı övünmeliyiz??

2-Önemli olan kaliteli müslüman değilmidir??

Eğer dörtyüz bin kişiden bahsediyorsak İslam neden hakim olamyor ahmet meydanı??

sayımız çok değilmi???

müslümanın görevi sadece efendimizi o günlerde anlatmak değildir hergün anlatmak ve anmaktır!..

Genellikle bugüne kadar yerinde oturup da hiç bir iş yapmayanlar bu tür etkinlikleri bid'at saydılar, saymaya da devam ediyorlar. Merak ettim acaba akşama kadar çayocağında oturup da diğer müslümanları bid'atçılıkla ve hatta tekfirle suçlayanların yaptığı nedir acaba? Sadece merak ettim. Konuşmama hakkına sahipsiniz. Söyleyeceğiniz her şey aleyhinize delil olarak kullanılabilir netekim. Fiemanillah.

valla kardeşim benim öyle bir derdim yok..

kendim yapmadığım şeyi başkasına yaptıramam;)

böyle bir ayet olduğunu biliyorsunuzdur zaten...

bende bu etkinliklere çok katıldım fakat öğrendikçe bunun dinimizde yeri olmadğını gördüm...

ben eğer asrı saadeti örnek alıyorsam sonradan dine kattığımız herşey bid'attir..

bunu ne asrı saadette ıspatlarsınız nede tabiunda!...merak etmeyin eğer böyle bir şey olsaydı sahabeler bunu yapardı!...
(ben kimseyi tekfir etmiyorum etmemde haddimi bilirim!;) )

M Çevrimdışı

mavera_agd1

Üye
İslam-TR Üyesi
bu kelime ISLAM literaturune nezaman girdi kutsamak lkelimesi katolik inanci ile alakali bir terimdir.kaldiki HZ.Muhammed sallallahu aleyhi vesellem i yaratilmislarin yuceltmesine gerek yok herkes kendini ISLAM adina amelleri ile yuceltsin ki (amelleri KUR'AN ve sunnete gore yapmak)ALLAH celle celaluhu hepmizden razi olsun ..kelimelere dikkat edelim inseALLAH

yanlış bir kelime olmuş evet iyiki uyardnız teşekkür ediyorum kardeşim

A Çevrimdışı

ahmet meydani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Valla biladerler işin enteresan tarafı ne biliyor musunuz? Yolda bizi polis de çeviriyor, asker de çeviriyor burada da siz çeviriyorsunuz. Yaw Allah (cc) "Andolsun Allah'ın Resûlünde sizin için -Allah'ı ve âhireti arzu eden ve Allah'ı çok anan kimseler için- (uyulacak) en güzel bir örnek vardır" (Ahzâb, 33/ 21). Yahu ben diyorum ki orada toplanan yüzbinlere islam anlatılıyor. Bu insanları durup dururken bir araya getirmek mümkün değil. Senenin belirli günlerinde bunu yapma imkanı var. Bu imkandan yararlanmanın neresi bid'at? Sahabeler zamanında neden olsun ki, zaten Efandimiz (sav) onların arasında idi. Orada toplanan kalabalığa Kenan Evrenin anıları anlatılmıyor. Elbette ki tevhid ve Efendimizin (sav) hayatı anlatılıyor. Siz neye karşı çıktığınızı bilmiyorsunuz. Ne tepki gösterirseniz gösterin hiç umurumda değil. Cizrede ki etkinlikte proğram başlar başlamaz bulutlarda Lafzatullah belirdi. Ceylanpınardakinde sağanak halinde yağan yağmur kesildi ve güneş açtı. Diyarbakırdaki proğramdan önce iki genç Efendimiz'i (sav) rüyasında görüyor. Efendimiz (sav) istasyon meydanında bekliyor tek başına. Genç soruyor: Ya Rasulullah neyi bekliyorsun burada?
Efendimiz (sav): Yarın sizi burada bekliyorum. Tabi siz bunada bir kulp takarsınız. Ne yaparsanız yapın umurumda değil. Ne derseniz deyin. Çünkü işiniz gücünüz eleştirmek. Başka da bir hüneriniz yok. Adam zikir çeker, bid'at, mevlid zaten bid'at sizin için. Hadi mevlidin biraz abartıldığını kabul edelim. Mevlid naattır ama amacından saptırılmıştır. Ve fakat bir düğün davul zurna ile yapılacağına bırakın da mevlidle olsun be. Ha hadi be. Hiç olmazsa arada ayet okunuyor ve salavat çekiliyor. Sakın salavat da bid'at demeyin darılırım valla. Allah (cc) sizi ıslah etsin. Sadece çeneniz işlemesin tempo tempo. Hadi biraz hareket. Kilit de yolda herhalde, galiba, sanırsam. Fiemanillah.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
son mesaja yazıyorum sadece. namazda oruçta sıkıntısı yok yazmıssın.
nerde yaşıyosun sen ?
(senede bi bayram namazına gelir bi kandil bilmem ne diye. bunda sıkıntı yok demek he)

M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
Peygamber Efendimizi sav analım, bunun nersi kötü derseniz. şurası kötü kardeşim. O nu bir gün değil heran anmak ( kastım getirdiklerine uymak örnek almak ) zaten bu bizim farzıaynımız olmalı. sen bunu belirli zamanlara hapsedersen, insanlarda sadece o zamanları değerlendiririr. haliyle de ben dini vecibelerimi yerine getiriyorum diye sanmaya başlarlar. tıpkı dini camiye hapsetmek gibi, ama din hayatın tümü demek düşünelim adam namaz saati gelince camiye gidiyor namazını eda ediyor çıkar çıkmaz diğer kimliğine bürünüyor.insanları bişeyleri kutlatıp onları doyurmak yerine sizler aslında hiçbişey yapmıyorsunuz yaşadığınız Allahın cc dini değil değip açlıklarını ön plana çıkarmak gerekir diye düşünüyorum.

A Çevrimdışı

ahmet meydani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Valla bilader kusura bakma ama benim için hiç bir mana ifade etmiyorsun. Oraya gelip de tevhidi anlatanların hemen hemen hepsi medrese-i Yusufiyeden geçmiş insanlar. Senin gibi yumuşak koltuklarında oturup da asıp kesmiyorlar. Şayet sen ve senin gibilerin laftan başka bir hüneri olsaydı çoktan içeri girmiştiniz. Ama tağut sizi kaale almıyor ki. Hem sizi götürüp ne yapsın? Ne güzel dışarıda müslümanların arasına tefrika sokuyorsunuz. Allah (cc) sizi ıslah etsin. Fiemanillah.

A Çevrimdışı

ahmed_aftirhanov

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
.
tüm mesajlarımı geri çektim istediğinizi yapın! tekbir şey diyorum yumuşak koltuk meselesi Allah azze ve celleye sığınıyorum!

Kalbleri bilen Allah çok yücedir. ben selef alimlerinden faziletli değilim. onların görüşlerini alırım. varsa alim görüşü buyrun

islam4ever ve habibullah cevabını vermiş zaten edebiyat parçalamaya gerek yok. istediğimiz kadar süslü kelime kullansakta birşeyin hükmü değişmiyor. bidatse bidat değilse değil.

Allah'ı razı etmek Rasule uymakla olur. Rasulullah yapmışsa ben varım. Sahabes yapmışsa ben varım. ona tabi olan yapmışsa ben varım. (Eğer doru sözlüler iseniz getirin delillerinizi neml-64)

Not: bu dindir kimden aldığınıza dikkat edin. Fi emanillah!

A Çevrimdışı

ahmet meydani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yani şimdi siz bizim sadece senede bir gün mü İslamı anlattığımızı sanıyorsunuz? Nerden bu kanaate vardınız anlamıyorum. Elbetteki sürekli bir çalışma mevcut. Ama senede bir gün de bu kadar islama Efendimizi (sav) anlatmak niye sizi rahatsız ediyor? Ne kadar tehlikeli bir yorum yaptığınızın farkında mısınız? Biri çıkıp diyor ki, "Ben senede bir gün bu kadar adamı şu vesile ile bir araya getirip onlara dilimin döndüğünce islamı anlatacağım" Başka biri de "Aman haaaaaa sakın böyle bir şey yapma bu bid'attir diyor" Bid'atı iyi öğrenin ve neye karşı çıktığınızı da bilerek karşı çıkın. Diğer yandan müslümanlar namazın şuuruna varırlarsa mesele biter zaten. Allah (cc) "Yazıklar olsun o kimselere ki kıldıkları namazın şuurunda değiller" Hazretini biri çıkmış namaz ve oruçta problem yok diyor. En büyük problem zaten namaz ve oruçta. Fiemanillah.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
senedi bir namaza gelse ne hergün gelse ne tağutu inkarda sıkıntı var
çok yanlıs konusuyorsun. namazı küçümser gibi konusma. tağutu reddetmiyosa ayrı meseledir. namaz kılsa ne kılmasa ne diyemessin. neyse siz devam edin ben girmeyim. herkes haddini bilerek yazarsa o kadar az yük altına girer ötede. benden hatırlatması...
iyi forumlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...