Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kutlu Doğum Etkinliklerine Ne Gerek Var!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

ahmed_aftirhanov

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
tüm mesajlarımı geri çektim istediğinizi yapın! tekbir şey diyorum yumuşak koltuk meselesi Allah azze ve celleye sığınıyorum!

Kalbleri bilen Allah çok yücedir. ben selef alimlerinden faziletli değilim. onların görüşlerini alırım. varsa alim görüşü buyrun! Tüm dünyanın kabul ettiği hangi alim buna cevaz vermiş!

biz bidattir deyince tefrika oluyor ayrılık oluyor siz kutlanabilinir deyince problem yok. ÖYLEYSE GÖRÜŞLERİNİZİN İTİBAR GÖRMESİ İÇİN sizin ilim ehli biri olmanız gerekir ki yazdığınız yazılarda bir tane alim görüşü yok full kendi görüşünüz. bunu biz yapınca oturduğu yerden fetva vermiş oluyoruz(karşı çıktık ya) siz yapınca ne oluyor?

islam4ever ve habibullah cevabını vermiş zaten edebiyat parçalamaya gerek yok. istediğimiz kadar süslü kelime kullansakta birşeyin hükmü değişmiyor. bidatse bidat değilse değil.

Allah'ı razı etmek Rasule uymakla olur. Rasulullah yapmışsa ben varım. Sahabesi yapmışsa ben varım. ona tabi olan yapmışsa ben varım.

(Eğer doğru sözlüler iseniz getirin delillerinizi neml-64)

yazılan yazılar kime ait? hangi alime? oturduğun yerden fetva olayı herhangi bir şeri delile dayanmadan bir şeyin mubahlığını savunmak değilmidir?

bir şeyin güzel görünmesi onun bidat hükmünden çıkarır mı?

Bir tane mücahidden delil getirin bunu kutladığına! Madem hayat iman ve cihadır! Benim kardeşlerim onlardır? Akidesinide sağlam olarak bildiklerim de!

Herkes yaptığının hesabını verir. Kimin ne yaptığınıda Allah bilir. Allah hesabımızı kolaylaştırsın

Not: bu dindir kimden aldığınıza dikkat edin. Fi emanillah!

A Çevrimdışı

ahmet meydani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu konudaki son mesajımdır. Derdimizi anlatamadık galiba. Bizim kutlu doğumu kutladığımız yok. Yaptığımız şu her sene nisan ayında Efendimizin kutlu doğumu vesilesiyle insanları bir araya getirip onlara Efendimiz'i (sav) anlatmak. Ya Allah (cc) aşkına neye niye karşı çıktığınıza dikkat edin. Ben yine diyorum ki Efendimiz'in (sav) hayatının yüz binlerce kişiye anlatılmasının neresi bid'at. Yüz binlerce kişiye Allah'ın (cc) mesajının anlatılmasının neresi bid'at? Bu etkinliğe mevcut rejim karşı. Siz niye larşısınız onu anlamıyorum? O etkinlikte mevlid okunmuyor ki. Efendimizin (sav) mesajı anlatılıyor. Sonra sadece bir güne mahsus da değil. Her il ve ilçede başka bir gün yapılıyor bu etkinlik. Bu etkinliğin değişmez hatiplerinden biri de Mehmet Göktaş Hocamdır. Allah (cc) ondan razı olsun ve onu cennetiyle mükafaatlandırsın. www.hurseda.net'te yazıları var. Doğruhaber de yazıları var. Bir okuyun bakalım yazılarından hangisi bid'at. Hocam çok az vaktini evinde geçiriyor. Bir ayağı Kayseride, bir ayağı doğuda, bir ayağı batıda. Siz sanıyorsunuz ki bu mustaz'aflar işi gücü bırakmış sadece senenin bir ayında çalışıyor. Şunu tekrar söyleyeyim. Rejim Mustaz'aflarla uğraştığı kadar başka bir cemaatle uğraşmıyor. Sonra Efendimiz (sav) "Benim ümmetim batıl üzere birleşmez" buyur muyor mu? Nasıl olur da Allah'tan (cc) korkmadan bu kadar bedel ödeyen bir kesime iftira atıyorsunuz? Ben atılan bu iftiralardan doğan hakkımı helal etmiyorum. Fiemanillah.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ahmet meydani kardes sizce ortaliklaki kisliler HZ.Muhammed sallallahu aleyhi vessellemi anlamis gibimi gozukuyorlar?? yaklasik 600 senedir uygulana gelen bu anlatmalar ise yariyormu???NEDERSINIZ...yada 1000 yil dah ayni carpiklikla 1000 yil daha anlatilsa farkedecekmi???? boyle devam etmesi durumunda toplum yada kisiler ayni mantikla hareketle yavas yavas ayni hristiyanlar gibi her hafta pazar yahudiler gibi her cumartesi hahamlari ziyaret edip temizlenmeyi icad ediceklermi...farkinda iseniz diyalog.kutludogum.hepsi ayni eksenin beslenme kanallari ne diyorsunuz....?????

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Arkadaşım siz geçmişin mirasını yiyiyorsunuz, başka birşey değil...
Geçmişteki insanlar, zindanlara girdilerse, ne yaptıkları için girdiler? Meydanlarda seyfullah'lı, bilmem kimli, konserler yaptıkları için mi zindanlara girdiler?
Ben karikatür, eyleminizi hatırlıyorum, Diyarbakır'da, yüzbinlerce insan seyfullah'ın parçalarını dinliyor ve el ele sallanıyor..
Bu mu Resulullah'ı korumak, sevmek?,
Ama suriye, lübnan, ve pakistan'daki eylemleride gördük, sizin kadar kalabalık değillerdi ama Danimarka elçiliklerini ateş verdiler.
Asıl mevzu nedir biliyormusun? senin için cemaatinin yaptıkları Kur'andan ve sünnetten daha önemlidir..
senin cemaatin ne yapıyorsa senin için o doğrudur, değil mi?
Cemaat geçmişte böyle şeyleri yapmaz, tasvib etmezdi sizde etmezdiniz, şimdi cemaat yapıyor sizin içinde bu doğrudur şimdi, değil mi?

A Çevrimdışı

ahmet meydani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Valla diyaloğcuların en büyük düşmanı biziz. Yani onlar bizi düşman görüyorlar. Diğer yandan insanlar anlamıyorlar diye biz anlatmaktan vaz mı geçeceğiz. O zaman evimizde oturup hiç bir şeye karışmayalım. Efendimiz (sav) Hz. Ali'yi (ra) setiyyeye gönderirken, ona şunu emreder: "Önce onları İslama davet et, senin vesilenle bir kişinin iman etmesi, senin için dünya ve içindekilerden daha hayırlıdır." Orada toplanan kalabalıktan bir kişi bile mesajı anlasa bu bile yeter. Bizim görevimiz İslamı hakim kılmak değil, bu uğurda çaba göstermek. Ben şunu anlamıyorum, dernek açma bid'at, konferans verme bid'at, insanları bir araya getirip onlara Resulullah'ı (sav) anlatma bid'at. Cumaya gitme, camiye gitme. Allah (cc):
"Ey iman edenler! Cuma günü, namaz için (ezanla) çağrıldığınız vakit, hemen Allah'ın (cc) zikrine koşun. Alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır."
Evet Allah (cc( böyle buyuruyor, nevzuhur müçtehidler cuma kılınmaz diyor. Peki cuma kılınmaz demek bu ayeti inkar değil midir?
Diğer yandan: "Allah'ın (cc) mescidlerinde O'nun isminin anılmasını yasaklayandan ve onların harap olmasına çalışandan daha zalim kim olabilir? Böyleleri o mescidlere ancak korka korka girerler. Onlar için dünyada aşağılanma vardır, ahirette de büyük azap onlar içindir."
Ha kapıya polis ya da jandarma dikip insanların girişine engel olmuşsun ha camilerde namaz kılınmaz deyip insanların oraya girmesini engellemişsin, ne fark var arada?
Tekrar ediyorum, neye niye karşı çıktığınızın farkında olun. Allah (cc) ayaklarımızı kaydırmasın. Fiemanillah.

ebufaris kurdi'ye: Miras bizim mirasımız istediğimiz gibi kullanma hakımız var. Buna karışma hakkınız yok. Bizde seyfullah çok. Biri gidier bini gelir. Diğer yandan, biz hiç olmasa onu yaptık peki siz ne yaptınız? Siz de elçilikleri ateşe verseydiniz. Aslında tüm bu yaptıklarınız, hiç bir şey yapmamanızın verdiği psikolojik bunalım. Sağa sola çamur atacağınıza siz de bir şeyler yapın. Hiç bir şey yapamıyorsanız bol bol ibadet edin. Efendimiz (sav) : "Allah'ın en çok sevdiği ibadet vaktinde kılınan namzdır." buyurmaktadır.

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
İslam nasılki rabbanidir, onun metoduda rabbani olmak zorundadır?
Ashabın, selefin menhecinde olmayan bütün merasimler islamda bid'attır ve birilerin bunları yapmasıda bunları meşrulaştırmaz..
İddia sahibi delil getirmekle mükelleftir.
Biz arkadaştan delil istedik, bu merasimlerle ilgili, hiçbir delil görmedik demogojiden başka.
Bu meselede burda bitmiştir vesselam...
Burda kim camilerde namaz kılınmaz dedi, arkadaşlar? Arkadaş kafasında birşeyler kurmuş ve yorumları okumadan cevab veriyor. Arkadaşım gösterbakalım kim demiş camilerde namaz kılınmaz diye???
Bizim ne yaptığımıza gelince birader; biz baştada belirttik, biz böyle meydanlarda sistemin kontrolündeki miting ve benzeri şeyleri yapmayı uygun görmüyoruz, onun için ne yaptığımızı Allah biliyor, yeter...

A Çevrimdışı

ahmet meydani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Size cevap yetiştirmekten yıldım usandım. Dönderip dönderip aynı şeyleri söylüyorsunuz biz de saf saf okuyoruz. Ne yapacağımızı sizden öğrenecek değiliz. Size herhangibir konuda delil getirmek zorunda da değilim. İyi niyetli değilsiniz. Tek yaptığınız istismar edebilecek bir kelime ya da cümle bulup müslümanları eleştirmek ya da tekfir etmek. Di,ğer yandan biz hesabımızı Allah'a (cc) vereceğiz. Sizin ne dediğinizin de bizim için hiç önemi yok. Öyle her bir şey diyenin dediğini yaparsak bizim düzenli bir topluluk olmamızın ne anlamı kalır. Ben bugüne kadar hangi cemaati eleştirdim? Kimi yaptığından dolayı suçladım. Yazılarıma bakın hepsi de savunma amaçlıdır. Aslında bu kadar savunma yapmamam da gerek yoktu. Zaten bundan sonra da yapmayacağım. Kimin ne dediği de umurumda değil. Fiemanillah.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ahmed meydani uzun süredir takip ediyorum yazışmanızı sabr ettim ancak her insanda bir sabr vardır. Çoğu mesajınız vahy'den uzak nefsi,akılcı kendini bilmiş tavırları ve karşıdakini küçümser yaklaşımlar.

Siz daha bidatin ne kelime ne dindeki anlamını biliyorsunuz bilseydiniz adam akıllı bize kesin sesinizi alın size delil derdiniz hoş delilden bihaber olmanıda anlıyorum.

Allahu alim şu hadise ulaşmadın ben size ulaştırayım,

Rasulullah (s.a.v.) Buhari ve Müslim'de gelen hadiste ''Kim bir amel işler o amel emrimizin dışında olursa o amel merduttur buyurmuştur.'' En Hayırlı ameller Resulullahın bize öğrettiği amellerdir, ve bu amelleri bize öğrettiği şekilde yapmaktır.

Bundan sonra buraya gelip çeşitli demogojilerle kendinizi savunup haklı olmaya çalışmayın. Konunun içinden çıkamayıp bu mesajda kilitlenir demenizde acizliğinizden, konuyu kilitlemiyoruz, bu bidatin sünnetten olduğunu savunanlar ve bu bidati ıslarla süsleyerek işleyenlere hodri meydan buyursunlar ispat etsinler bizde bu bidat günler de hu Muhammed, Can Muhammed, Çiçek Muhammed ( sav) diyelim hep birlikte....

Not:Kardeşim sizi forumdan 1 ay süre ile uzaklaştırıyorum umarım herhangibi bidati sünnetmiş gibi aktarırken ve bunun bidat olduğunu bilip bile bile savunurken 10 kez daha düşünmenize vesile oluruz.

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
!slam4ever kardeşim; kanaatimce bırak istediğini yazsın, yazılanları okuyan insanlar herhelde akıl sahibiler, kimin doğru konuştuğunu anlarlar. Eğer yasaklanırsa insanlar bu sefer, kahraman olurlar ve haklı olduklarını düşünürler. Bırak insanlar nasıl konuşurlarsa konuşsunlar, bu mevzular konuşulmalıki yanlışlıkları anlaşılsın...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ahi bir gün nick şifemi versem nickime gelen istek-şikayet ve eleştirileri okusanız. Ben hiç bir zaman atma taraftarı değilim,forumdan tek atacağım grup hayasızca açıkdan küfür edenlerdir. Yoksa sofisi olsun particisi olsun hatta ehli kitap dahi olsa atmam yeterki mertçe yazışmalar olsun.

Burada özellikle tevhidi savunan kardeşlerden tepki alıyorum milleti hemen atmıyoruz diye sapıklar gibi düşündüğümüzü ya da onayladığımızı düşünüp etimizi yiyen kardeşler var.

Buradaki olaya gelince 1 ay süreyle ya da 1 hafta süreyle birini atmış olmamız tamamen onu herhangibi konuda uyarmak içindir bakın 1 ay uzaklaştırdığımız arkadaşlardan forumda yazanlar var demekki görmek isteyen görebiliyormuş. Yeter ki gözlerimizi kapatmayalım.

USULU'D DİN Çevrimdışı

USULU'D DİN

Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi bir gün nick şifemi versem nickime gelen istek-şikayet ve eleştirileri okusanız. Ben hiç bir zaman atma taraftarı değilim,forumdan tek atacağım grup hayasızca açıkdan küfür edenlerdir. Yoksa sofisi olsun particisi olsun hatta ehli kitap dahi olsa atmam yeterki mertçe yazışmalar olsun.

Burada özellikle tevhidi savunan kardeşlerden tepki alıyorum milleti hemen atmıyoruz diye sapıklar gibi düşündüğümüzü ya da onayladığımızı düşünüp etimizi yiyen kardeşler var.

Buradaki olaya gelince 1 ay süreyle ya da 1 hafta süreyle birini atmış olmamız tamamen onu herhangibi konuda uyarmak içindir bakın 1 ay uzaklaştırdığımız arkadaşlardan forumda yazanlar var demekki görmek isteyen görebiliyormuş. Yeter ki gözlerimizi kapatmayalım.

1 günlüğüne senin yerine geçeceğime
şu sitedeki herkes sırayla yüzüme tükürsün bana daha sevimlidir

eğer
haksız yere bir kişiyi dahi engellediysen
kırdığın kalpleri girdiğin veballeri sen düşün !

B Çevrimdışı

BaiTullaH

Üye
İslam-TR Üyesi
dogru ne gerek var kutlamaya
oh ne ala memleket peygamberin getirdigi şeriata gerici yobaz irtica diyecen sonra peygamberin dogumunu kutlu diye kutlayacan evet kutludur ama onun getirdigi düzene göre yönetmesen kutlasan nolur kutlamasan nolur.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
halkımız kutlama olayını duydumu tamamdır.ALLAH için mücahidler o kadar çağrı yapıyor kimse icabet etmiyor.bu tür kutlama olayı oldumu milyonlar çıkıyor birden.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
1 günlüğüne senin yerine geçeceğime
şu sitedeki herkes sırayla yüzüme tükürsün bana daha sevimlidir

eğer
haksız yere bir kişiyi dahi engellediysen
kırdığın kalpleri girdiğin veballeri sen düşün !

Kalıbının adamıysan, bu siteye bir daha girmezsin.

Zorla kimseyi buraya sokmuyoruz.

F Çevrimdışı

ferdiosman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kez daha gierim demiştide gidememişti......Başka nickle yine gelir.....Bu tür hakaretler onun mizacında var malesef......Tabiiki kişinin kendi hatası olmakla bereber ,gençlerimiz neden bu hale geliyor sorusu altında bir başklık atılıp konuşulmalı........

R Çevrimdışı

ramazanusta

Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kez daha gierim demiştide gidememişti......Başka nickle yine gelir.....Bu tür hakaretler onun mizacında var malesef......Tabiiki kişinin kendi hatası olmakla bereber ,gençlerimiz neden bu hale geliyor sorusu altında bir başklık atılıp konuşulmalı........

ben bu konuşma uslubunu tanıyorum fikride tanıyorum. kardeşlerimden birazda sabırlı olmalarını istesem çok şey istemiş olmam herhalde

A Çevrimdışı

ahmed_aftirhanov

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer Allah'ın dini için birşey yapmak istiyorsanız mucahidler eksenli yapın. Çünkü en doğru yol üzerine onlardır. bakınız taifetul mansuranın özellikleri. Din için fedakarlıksa onlardan daha fedakarınıda bulmazsınız.

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
KONUYA KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDELİM inşALLAH şimdi konferans vardı geçen haftalarda izmirde bidat değilmiydi
yada şöyle diim konferans bidat değilken neden kutludoğum paneli bidat oluyor önce bunu cevaplarsanız inşALLAH delilide yazacam

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu millet nerede ise 1000 yildir bu kutlamalari yapiyor ve sonuc ortada sunnete uymayan degil uymak yanindan bile gecmeyen sadece ilahi dinlemekten hoslanan.oluyu yasinlerle cennete sokmaya calisan vs.vs.vs. bir millet var bilmem anlatabildimmi gercekten cok ise yaramis bu toplantilar......arti konferans dedigin sey nasil bidat olabilirki ne alaka .....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...