Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Memuriyet Yemini Kişiyi İslam'dan Çıkarır mı?

E Çevrimdışı

Ebu Şehadet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum 657 ye tabi olan memurlari asaletini tasdik ettirmek için yemin ettiriyorlar bu yeminin içeriği laik demokratik anayasaya ataturk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma vb. Bu yemini etmek istemiyorum iceriginide kabul etmiyorum reddediyorum lakin memur olmak icinde bu yemini etmek gerekiyor kişiyi islamdan çıkarır mı bu yemin ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
E Çevrimdışı

Ebu Şehadet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Elektrik-su-telefon aboneliği- -- bunun maddelerindede bizzat küfrü kabul edilen maddeler var
Şehirlerarası yolculuk yaparken bilet alırken bilmeden bazı maddeleri kabul edersiniz,
evinize çanak çömlek alırken adına ne derseniz küfrün her türlü kanununu kabul ediyorsunuz...
Kardeşim bunun delili nedir ne yazıyor mesela elektrik su telefon aboneliğinde küfür olarak

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Elektrik-su-telefon aboneliği- -- bunun maddelerindede bizzat küfrü kabul edilen maddeler var
Şehirlerarası yolculuk yaparken bilet alırken bilmeden bazı maddeleri kabul edersiniz,
evinize çanak çömlek alırken adına ne derseniz küfrün her türlü kanununu kabul ediyorsunuz...
Kardeşim bunun delili nedir ne yazıyor mesela elektrik su telefon aboneliğinde küfür olarak

hacım sen nerde yaşıyorsun ?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum ve rahmetullah
Su ulkede eden razı goren razı cogunluk olarak bu da degısmez ALLAH degıstırmedıgı muddetce ve ınsanlar bu HARAMDIR. DEYIP MUCADELE etmedıgı muddetce :) boyle kalmaya devam edecektır.
Sıkayet eden kadar mucadele eden olsa ıdı.Hersey baska olacaktı.
Sıkayet eden cok ama durumu duzeltmeye calısan yada calısacak olan yok he var ama yok onun ıcın bu ulkede bılmıyorum
İslamin su ulkede gonullere olması gıbı yerlesmedıgı muddetce bu boyle gıder :)
Uzak durmak lazım ALLAH YOKSA bır ısde sende olmayacaksın
Bır tane mumın olan kısıye yardım edecegım dıyede 1000 tane kufre gırmemek lazım.

Sitede var bununla ılgılı Abdulmuızfıda hocam yazmıs
Bazen bende ıkılemde kaldıgım zamanlar oluyordu.
dusunuyorum kendımce yahu bu boyle bı sıkıntı yok
Ama yanlızca ALLAH kulluk ve ıbadet etmek ve hayr uzere yasayıp cennete gıtmek ıcın yasadıgımı dusununce ısın rengı degısıyor.

Memurluk dedıklerı devlet kurumlarında hızmet ederek para kazanma ve yasadıgın devlete hızmet etme demenın adıdır.Devlete hızmet ederken hem devlete hem ıcınde bulundugu mılletlere hızmet etmek demektır.

Sımdı normal herseyı mubah goren yanı topluma uyan kımseler ıcınde bunda bır sıkıntı gorulmemekte

Ama ortada gercekten buyuk bır yanlıslık var.

Misal ögretmensın ama neyı ogretıyorsun
İslamda ogretmen kısıyı kuran ve rasulallaha gore yetıstıren kımsedır.
Normal hayatta ıse havanın suyun bılmemneyın kendı kendıne olustugu dunyanın hıc yok olmayacagını
Edebı olarak dunyaya baglı onu cok seven ınsanları ısledıgını
ankaranın bıtkı ortusunu
dunyanın kafırlerın oldugunu ogretıyorsun.

Mısal olarak yanı :)

Kımısı karsı cıkar kımısı destekler kısılerın kendı tercıhlerı
Herkez cennetı cehennemı ALLAH ı ve olması gerekenlerı gayet ne bır sekılde bılıyor.
Ona gore bır yasam suruyor bende ısterım 3000 tl maasım olsum cocuklarım ıyı yetıssın
e 40 bmw olsun gideyım yan yan :)
evımde olsun. soyle guzel bır bahcesı olsun ama abdullah azzam ım da dedıgı gıbı hayallerınızı cennete erteleyın.
Sahsı gorusumdur.
Islamı hep anlatırken rasulallah ve ashabının ılk donemınden baslarım hep.
Cunku onlar ne yaptı ?
İslam aralarında yayılmaya baslarken herseyı bırakıp ALLAH ın dınıne cennettlere kostular.
Iste yasamın kaynagı ozu de budur. Fikri ve zikri niyeti ve ameli ıle Rabbı ıle beraber kalan kazanır.!
Dunyanın yok olacagını ahıretın ıse ebedı olacagını bılen bır kımse ve bu suura eren bır kul ıcın hıc korku yok hem bu dunyada hem ahırette
Rabbım tum kullarına merhametıyle yardım etsın.
ALLAH zulcelal sızlerı sevsın.
Fi emanillah.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Hiç mi fatura yatirmadin

E Çevrimdışı

Ebu Şehadet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Onu sormuyorum akhi beni yanlış anladın bu soruyu sormaktaki amacım bu yemini söyleyen yahut imzalayan kafirdir diyor tekfirciler ayırt etmeden tekfir ediyorlar benim bu faturalardaki küfür kabul edilen maddeler var demiş ya yazıda bu maddeleri bulup tekfircilere delil olarak sunacağım 657 ye küfür diyorsanız sizde fatura yatırırken kufur olan şeyleri isliyorsunuz diye söyleyeceğim .Amacım o kâfir bu kâfir değil haksız yere tekfir yapanlara delil sunarak yaptıklarının yanlış olduğunu anlatmak

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Genelde anlaşmazlık halinde falanca mahkeme yetkilidir, Yada gecikme halinde gecikme faizi ni kabul ederim gibi şeyler yazar, bundan dolayı kelimelerin bazı yerlerini çizerek Yada tahrif ederek küfür den kurtuldukları nı söylerler

E Çevrimdışı

Ebu Şehadet

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Amin ecmain. ŞehiD Abdullah Azzam Rahmetullah aleyh in çok güzel bi sözü var bu konuda
'Gün gelir kişi herkesi tekfir eder tekfir edilecek kimse kalmayınca aynanın karşısına geçer ve derki sen kafirsin.'
Artık bunlarda hastalık haline gelmiş

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anlatıyorum , okadar ama bir zerre fark olmamıs.ki gecen gun cocukları tekfir etti onbir oniki yaslarinda bir er..
Kafirn ònde gidenisin dedi herkezin icinde

Üst Ana Sayfa Alt