Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Misyonerler Artık Her Yerde

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:)

İnkar etmiyorum, algılayamadığımız şeyler de var olabilirler ancak bir şeye var diyebilmek için onun algılanabilmesi gerekir. Uçan Spagetti Canavarı'na inanır mısın?

Elektrik dediğimiz şey gözle görülebilen (örn. yıldırım) ve elektronlardan müteşekkil bir şeydir. Elektron ise kütlesi ve hacmi olan bir şeydir. Dolayısıyla elektrik dediğimiz şey maddedir. Somut bir şeydir.

Gördüğüm şeyin gerçek olup olmaması biraz felsefi bir meseledir. Gördüğüm şey gerçek midir bilmem ama gördüğüm şey vardır. Rüya da gördüğüm bir şeydir dolayısıyla vardır. Biz yıldırımı da, rüyayı da görürüz. Allah'ı gören var mı peki?

Beyin etten bir maddedir. Düşünme, hafıza gibi şeyler ise beynin işlevleridir. Alzemaher kimdir bilmiyorum ama Alzheimer ise bir hafıza sorunudur. Koku ise burnun algıladığı maddedir.

Saçmalıyorsunuz. Kimsenin bilime iman ettiği yok. Siz herkesi kendinizle karıştırıyorsunuz sanırım. Bilim bilmektir. İman ise bilgi sahibi olmamak, inanç beslemektir. Güneşin var olduğunu bilmek için ise bilim insanı olmaya gerek yok. Gözünüz kör mü, gökyüzündeki koskoca güneşi göremiyor musunuz?

Yoksa “O Kur’an’ı kendisi uydurup söyledi” mi diyorlar? Hayır, (sırf inatlarından dolayı) iman etmiyorlar.
Eğer doğru söyleyenler iseler, haydi onun gibi bir söz getirsinler!
Acaba onlar herhangi bir yaratıcı olmadan mı yaratıldılar? Yoksa kendileri mi yaratıcıdırlar?
Yoksa, gökleri ve yeri onlar mı yarattılar? Hayır, onlar kesin olarak inanmıyorlar.
Yoksa, Rabbinin hazineleri onların yanında mıdır? Ya da her şeye hâkim olan kendileri midir?

tur suresi 33-34-35-36-37 . ayet

sana soruyorum eğer Allah yok ise ve kuran uydurma bir söz ise 1500 yıldır Allahı inkar eden ve ona karşı nankörlük edenler neden ondan daha iyi ona denk hatta ona benzer bir söz getiremediler...

Kuranda hata yoktur ! Kehf suresi 86. ayet

Kimin Cennete Gideceğini Allah Mı Belirliyor? | Ateistlere Cevap

Görmeden Allah'ın varlığını nasıl biliriz? !! ( Tr alt).sanalmuhafızlar

K Çevrimdışı

Kalbi Mühürlü Sorgulayan Us

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sorgulayan us ,Allah kuranı kerim se inanıp inanmamayı akli seçiciliğe bırakmıştır. Eğer Allah (swt) görünür olsaydı ,şeytan kimi aldatacaktı? Cennetle cehennemin ne anlamı kalacaktı?

Ya da çok basit bir şey sorayım evlisin ve eşini çok seviyorsun ,eşin senden uzağa tek başına çıkıp gittiğinde onu hemen boşayıp alakayı kesermisin?

Siz Kuran'a inanmıyor musunuz? Kuran'a göre, Allah dilediğini saptırır ve dilediğini doğrultur. Allah dilemedikçe de kimse bir şey dileyemez. Allah insanları ve cinleri cehennem için yaratmış. Cehennemlik olanın suçu ne?

Eğer eşim tekrar dönmeyecekse boşayıp ilgiyi keserim. Eşim çekip gitse bile varlığına inanırım çünkü daha önce gördüm. Allah'ı gören var mı peki?

- - - Updated - - -

sorgulayan kafir ölüm sana gelip çatmadan tövbe et

Tövbe estağfurullah

Oldu mu? :)

K Çevrimdışı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yoksa “O Kur’an’ı kendisi uydurup söyledi” mi diyorlar? Hayır, (sırf inatlarından dolayı) iman etmiyorlar.
Eğer doğru söyleyenler iseler, haydi onun gibi bir söz getirsinler!
Acaba onlar herhangi bir yaratıcı olmadan mı yaratıldılar? Yoksa kendileri mi yaratıcıdırlar?
Yoksa, gökleri ve yeri onlar mı yarattılar? Hayır, onlar kesin olarak inanmıyorlar.
Yoksa, Rabbinin hazineleri onların yanında mıdır? Ya da her şeye hâkim olan kendileri midir?

tur suresi 33-34-35-36-37 . ayet

sana soruyorum eğer Allah yok ise ve kuran uydurma bir söz ise 1500 yıldır Allahı inkar eden ve ona karşı nankörlük edenler neden ondan daha iyi ona denk hatta ona benzer bir söz getiremediler...

Kuranda hata yoktur ! Kehf suresi 86. ayet

Kimin Cennete Gideceğini Allah Mı Belirliyor? | Ateistlere Cevap

Görmeden Allah'ın varlığını nasıl biliriz? !! ( Tr alt).sanalmuhafızlar

Bu iki ayaklı kuzuyu kim yarattı?

iki-ayakli-kuzu-2.jpg

iki-ayakli-kuzu-2.jpg

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
arada senin gibi beyinsizleride yaratıyor buda bir imtihan senin gibi beyinsizler fitneye düşecekmi diye yaratıyor ve sizin gibi beyinsizler bu imtihanı kaybediyor

- - - Updated - - -

Günün Kıssa'sı:

İmam-ı Azam Ebu Hanife ve Dehri (Ateist) arasındaki diyalog!!

Ebu Hanife hazretleri, Hanefi Mezhebi'nin kurucusudur. Yaşadığı dönemde Müslümanlar arasında "İmam-ı Azam" yani "En Büyük İmam" lakabıyla tanınmıştır. Müslümanlara imamlık etmiş, İslam'ı tebliğ etmek ve Allah'ın hükümlerini insanlara açıklamak için hayatı boyunca mücadele etmiştir. İmam-ı Azam'ın, Allah'ın varlığını ispat ve tebliğde kullandığı en önemli yöntem ise iman hakikatleri olmuştur. Bu büyük imamın iman hakikatlerine verdiği öneme bir örnek olarak kendisinin aşağıda aktardığımız, ateist (dehri-tabiatçı, materyalist) bir kimseyle olan diyaloğu ibret vericidir:
...
Bağdat'ın karşı sahilinde oturan Ebu Hanife'nin tartışma saatinde yerini almamış olması, "dehri"nin ve kalabalığın zihninde değişik soruların şekillenmesine neden olur. Herkes merak içindedir... "Neden gelmedi? Gelmeyecek mi? Korktu mu? Delil mi bulamadı? vb. sorular.! İmam Azam, belirlenen saatten bir müddet sonra gelir. Dehri, son derece moral kazanmış, küfür ve gururu daha da artmıştır...
Ebu Hanife, özür dileyerek gecikmesinin sebebini anlatmaya başlar: Karşı sahilden bu tarafa gelebilmek için bir vasıta bulamadım. Beklemeye başladım. Belki bir kayık veya sal gelir de, onunla giderim diye düşünüyordum. O esnada ağaçların birdenbire devrildiğini gördüm. Devrilen ağaçların kendiliğinden kereste, kerestelerin kendiliğinden kayık olduğuna şahit oldum. Yine kendiliğinden bir kürek ve yelkenin vücud bulduğunu gördüm. Sizlere karşı daha fazla mahcub düşmeyeceğimden sevinerek, kayığa atladım. Kayık kendiliğinden beni buraya getirdi...
Dehri (Allah'a inanmayan tartışmacı) ve dinleyenler bu sözlere bir mana veremezler. Tabiatçılığı savunan, herşeyi tabiatın var ettiğini iddia eden tartışmacı, böyle bir olayın, anlatıldığı tarzda gerçekleşmesinin mümkün olmadığını söyler.
Büyük İmam'ın beklediği de sanki budur...
Tebbessüm ederek şöyle der: "Bir küçük kayığın bile kendiliğinden, yapıcısı ve sanatkarı olmadan meydana gelebileceğini kabul etmediğiniz halde, nasıl oluyor da, bu muazzam kainatın bir yapıcısı, bir yaratıcısı olmadan kendiliğinden vücud bulduğuna inanıyorsunuz? Kainat kainatın değil, Allah'ın eseridir. Bütün bunca belgeler ortada iken, Allah'ın varlığı ile ilgili bir tartışma ve münazara başlatmak gereksizdir.

Dehri (Allah'a inanmayan tartışmacı) ve dinleyenler bu sözlere bir mana veremezler. Tabiatçılığı savunan, herşeyi tabiatın var ettiğini iddia eden tartışmacı, böyle bir olayın, anlatıldığı tarzda gerçekleşmesinin mümkün olmadığını söyler.

Büyük İmam'ın beklediği de sanki budur...

Tebbessüm ederek şöyle der: "Bir küçük kayığın bile kendiliğinden, yapıcısı ve sanatkarı olmadan meydana gelebileceğini kabul etmediğiniz halde, nasıl oluyor da, bu muazzam kainatın bir yapıcısı, bir yaratıcısı olmadan kendiliğinden vücud bulduğuna inanıyorsunuz? Kainat kainatın değil, Allah'ın eseridir. Bütün bunca belgeler ortada iken, Allah'ın varlığı ile ilgili bir tartışma ve münazara başlatmak gereksizdir.

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allahın varlığını kabul etmeyen beyinsizdir yoksa sen görmediğin beyninin olduğunumu iddia ediyorsun

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ama sen beyinsizsin gerçekten. Eğer aksini iddia ediyorsan haydi beynini ıspatla da görek...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@sorgulayan sen geçenlerde de başka bi nikle giriyordun sanırım . Kaç yaşındasın?

ummhureyre Çevrimdışı

ummhureyre

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Es selamu aleykum,
Kardeşler Sorgulayan Us'un sizden duymak istediği sadece bizim İslam'a nasıl inanıyor olduğumuz, nasıl Allah'a ve Allah'ın tek yaratıcı olduğuna inanıyor olduğumuzu bilmek. Bunun delillerini buna nasıl inandığımızı duymak istiyor. Siz neden bu insana islamın hangi güzelliklerinde dolayı müslüman olduğunuzu değilde -her insanda var olan bende de var olan- kusurlarınızı gösteriyorsunuz. Siz de farkındasınız ki yaptıklarınızı bu arkadaş sizden değil islam dan biliyor ve dediklerinizle islama zarar veriyorsunuz, Sorgulayan Us aklına takılan şeyleri sormuş sizde ona cevap verebilirsiniz.Cevap veremeyecek olanda İslam'ın güzelliklerinden bahsetsin. Eğer kafirlere karşı gerçekten bu kadar öfke yüklü olanınız varsa cihada gidin orada buna ihtiyaç var- aranızda cihad ehli olan varsada Allah amelini kabul etsin. Eğer cihada gitme gibi bir durumunuz yoksada hakkıyla tebliğinizi yapın.

Sorgulayan Us Allah sana benim İslam'dan tattığım tadı tattırsın hatta çok daha fazlasını, amin.

Sorgulayan Us evet biz inanıyoruz ki Allah dünyada olan her şeyi yaratandır,bırak dünyayı bütün kainati yaratandır.
Ben Rabbimin var olduğuna tabikide inanıyorum ve onun dilemesiyle her şeyin olacağınıda biliyorum, ben diyemem ki ben müslümanım cennete gidicem yada sen kafirsin cehenneme gideceksin. Ben bilemem Allah korusun belki ölmeden hemen önce inkar edicem ve ölücem ve cehenneme gidicem. Yada bir kafir son anda iman edicek ve cennete girecek.

Sorgulayan Us doğru diyorsun , Rabbim dilediğini saptırır dilediğini hidayete erdirir ama Şunu da unutma " Şüphe yokki Allah, insanlara hiçbir şekilde zulmetmez, fakat insanlar kendilerine zulmederler" Yunus 44

Doğru Rabbimiz hangimizin cennete gireceğini elbette biliyor. Ama biz biliyormuyuz? Ben bilmiyorum, sen biliyormusun? Belki ne ben ne sen cennetlik değiliz belki de Obama cennete girecek. Allahın kime hidayet edeceğini bilmiyoruz. İşin bizi bağlayan tarafıda bu zaten Rabbimiz bizden mücadele istiyo ona dua etmeliyiz ve ondan istemeliyiz.

"Kullarım beni senden soracak olurlarsa, bilsinler ki ben çok yakınım. Bana dua edeninin duasına icabet ederim. Öyleyse onlar da davetime icabet etsin ve bana hakkıyla inanıp tasdik etsinler ki doğru yolda yürüyerek selamete ersinler" Bakara 186

Rabbim bana da sana da hidayet etsin.

Ve tabikide 2 bacaklı koyunuda Allah yaratmıştır ama ona zarar veren Allah'dan korkmayan insanlardır. Rabbimiz buna izin verir çünkü Rabbimiz en çok merhameli olandır. Hemen onları cezalandırmaz belki iman ederler diye.

"Yanından ayrılıp gittiğinde yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya ekini ve nesli yok etmeye çalışır. Allah ise bozgunculuğu sevmez." bakara 205

Rabbimiz bana da sana da hidayet versin ve hakkını helal et biraz uzun yazmışım yeni fak ettim. Allah'a emanet olun.

"Yusuf dedi ki: Bu gün kınanıp azarlanmayacaksınız. Allah sizi bağışlar. O mehamet edenlein en merhametlisidir." yusuf 92

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@ kızıl toprak. bakalım sen ne kadar sabredeceksin :D

K Çevrimdışı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Es selamu aleykum,
Kardeşler Sorgulayan Us'un sizden duymak istediği sadece bizim İslam'a nasıl inanıyor olduğumuz, nasıl Allah'a ve Allah'ın tek yaratıcı olduğuna inanıyor olduğumuzu bilmek. Bunun delillerini buna nasıl inandığımızı duymak istiyor. Siz neden bu insana islamın hangi güzelliklerinde dolayı müslüman olduğunuzu değilde -her insanda var olan bende de var olan- kusurlarınızı gösteriyorsunuz. Siz de farkındasınız ki yaptıklarınızı bu arkadaş sizden değil islam dan biliyor ve dediklerinizle islama zarar veriyorsunuz, Sorgulayan Us aklına takılan şeyleri sormuş sizde ona cevap verebilirsiniz.Cevap veremeyecek olanda İslam'ın güzelliklerinden bahsetsin. Eğer kafirlere karşı gerçekten bu kadar öfke yüklü olanınız varsa cihada gidin orada buna ihtiyaç var- aranızda cihad ehli olan varsada Allah amelini kabul etsin. Eğer cihada gitme gibi bir durumunuz yoksada hakkıyla tebliğinizi yapın.

Sorgulayan Us Allah sana benim İslam'dan tattığım tadı tattırsın hatta çok daha fazlasını, amin.

Sorgulayan Us evet biz inanıyoruz ki Allah dünyada olan her şeyi yaratandır,bırak dünyayı bütün kainati yaratandır.
Ben Rabbimin var olduğuna tabikide inanıyorum ve onun dilemesiyle her şeyin olacağınıda biliyorum, ben diyemem ki ben müslümanım cennete gidicem yada sen kafirsin cehenneme gideceksin. Ben bilemem Allah korusun belki ölmeden hemen önce inkar edicem ve ölücem ve cehenneme gidicem. Yada bir kafir son anda iman edicek ve cennete girecek.

Sorgulayan Us doğru diyorsun , Rabbim dilediğini saptırır dilediğini hidayete erdirir ama Şunu da unutma " Şüphe yokki Allah, insanlara hiçbir şekilde zulmetmez, fakat insanlar kendilerine zulmederler" Yunus 44

Doğru Rabbimiz hangimizin cennete gireceğini elbette biliyor. Ama biz biliyormuyuz? Ben bilmiyorum, sen biliyormusun? Belki ne ben ne sen cennetlik değiliz belki de Obama cennete girecek. Allahın kime hidayet edeceğini bilmiyoruz. İşin bizi bağlayan tarafıda bu zaten Rabbimiz bizden mücadele istiyo ona dua etmeliyiz ve ondan istemeliyiz.

"Kullarım beni senden soracak olurlarsa, bilsinler ki ben çok yakınım. Bana dua edeninin duasına icabet ederim. Öyleyse onlar da davetime icabet etsin ve bana hakkıyla inanıp tasdik etsinler ki doğru yolda yürüyerek selamete ersinler" Bakara 186

Rabbim bana da sana da hidayet etsin.

Ve tabikide 2 bacaklı koyunuda Allah yaratmıştır ama ona zarar veren Allah'dan korkmayan insanlardır. Rabbimiz buna izin verir çünkü Rabbimiz en çok merhameli olandır. Hemen onları cezalandırmaz belki iman ederler diye.

"Yanından ayrılıp gittiğinde yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya ekini ve nesli yok etmeye çalışır. Allah ise bozgunculuğu sevmez." bakara 205

Rabbimiz bana da sana da hidayet versin ve hakkını helal et biraz uzun yazmışım yeni fak ettim. Allah'a emanet olun.

"Yusuf dedi ki: Bu gün kınanıp azarlanmayacaksınız. Allah sizi bağışlar. O mehamet edenlein en merhametlisidir." yusuf 92

Yani, kuzuyu iki bacaklı (eksik) olarak yaratan Allah mı? Niye dört bacaklı yaratmamış? Yaratamamış mı yoksa?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakedenin cezasının verileceği cehennemi ve ordaki azabı yaratan Rabbime Hamdolsun

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Beddua edince Allah'ın varlığını kanıtlamış mı oluyorsunuz? :)
Kanıtlamak?
Sen onun varlığını inkar etsen de o senin de benimde rabbim . Merak etme gün geldiğinde sen de bunu kendine söyleyeceksin