Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müslüman Olmaya Geldim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kuranda önceden bilindiği iddia edilen şeyler ayetlerin çarpıtılmasıyla olan şeyler. Kuranda açıkca yeri yaydık döşedik diyor. 6 günde yarattık diyor. Hadislerde dünyanın ömrü 7000 yıldır diyor. Ama tüm evren toplam 13,5 milyar yıldır var.
Kuranda gece 7 gok birbbirine karismiyan 2 deniz yer ve gogun bir olmasi ve sonrdan ayrilmasi bunlar daha yeni bulundu kuranda bu bize 1400 sene once haber verildi gine kuranin korunmus olmasi gine ona benzer 1tek surenin dahi yapilamamis olmasi sence delil degilmi

Muhammed087 Çevrimdışı

Muhammed087

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
El olayına ve videoya gelirsek

O videoda anlatan adamı tanımıyorum. Ama kendisi ne fizik namına, ne evrimsel biyoloji adına hiç bir şey bilmiyor.. Konuştuu sözlerden o kadar açık ki.. Doğal seçilimden, yapay seçilimden haberi yok. Hiç bir biyolog insan oluştu bütün orgaanları onun yararına birden bire çıktı demez. Bu doğal seçilimle açıklanır. Kullanılmayan organalr körelir yok olur. İhtiyaç duyulduğunda organ gelişir...

bu teoriye göre mesela insanlar sürünerek yaşamak zorunda kalsa , uzun yıllar sonra sürüngen olarak mı yaşamına devam etmek zorunda kalıyor?sizin profunuz celal şengör de bunu diyordu

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
benım prof değil avukatı değilim :)

Ve yalnışsın. O programı full olarak izleyebilirsin :)

O bey in yanındaki adamlar ( bey dediğim kişiyi anladın ismini vermeye korkuyorum dava açar falan) şaka gibi konuşuyor
Bizim.tr deki bilim.adamlarimiz ilmi medeniyet adina degilde daha cok ideolojilere taraftar toplamak icin kiwirdiklarindan pek itibar etmiyorum.

Abdulbaki.... Çevrimdışı

Abdulbaki....

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burdaki insanlar seni müslüman yapamaz ancak müslüman olmana vesile olabilirler.Sorarsın sorunu arkadaşlar da bildikleri kadar sana cevap verirler.Sorduğun sorulara tatmin edici cevaplar alamamış olman bu sorularının daha iyi bir cevabının olmadığı anlamına gelmez.Ayrıca bu şekil de münazara şeklin de olaya yaklaşman da sana fayda vermez kanımca.Ateist olman nedeniyle sana ne cevap verirseler versinler kendini savunma pozisyonun da hissettiğin için aldığın hiç bir cevap seni tatmin etmeyecektir.Buda teslimiyetine değil inkarının artmasına neden olacaktır.Varsa sorun Site de bu konu da ehil Hocalar var,sor sorunu cevap verirler sana.

Ayrıca daha Allahı tanımamış inkar eden bir insana da İslamı anlatıp Müslüman olmasını beklemekte beyhude bir çaba bana göre.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam araştırıcaksın tabii ki. Zaten ben bunu söylüyorum. Araştırmadan o zaman nereden biliyorsunuz doğru olmadığını :)
Ben ateizmi hiç bir yerde empoze etmeye çalışmadım. Hatta çoğu kişiyle paylaşmadım bile.
Dediğim gibi tatmin olup sizin gibi kardeşler edinmek istiyorum..

Hem müslüman olmak istiyorsun hem inanmıyorsun demişsiniz. asıl bu ne perhiz bu ne turşu olur :) İnansam zaten musluman olmazm ıyım :)

İnanmak için çabam işte burada olmam :)
Cevap geliyor onlara cevap veriyorum. Beni ikna edin diyorum :) Fırsat :)

bazı sorular sordun ve cevaplar aldın elbette yaptığın doğrudur. hatta binlerce soru üretsende cevap beklemek hakkındır.
sana gayet samimi bir soru
burada sordukların + cevrende sordukların+aldığın cevaplar= kalbinin mutmain olduğu ve hakikatten meğer böyleymiş dediğin neler var

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hemen acele edip gitme kardeşim

Benim gibi yazıları yeni okuyanlar olacaktır

Cevaplar için acele etme

Telefondan yazıyorum

Cevap verme fırsatı bulursam uzun uzun cevap vermek isterim

Aslında tanışıp konuşmak günlerce kafandakiler için tartışmak en güzeli

Takdir edersin ki böyle insanın hayatının tamamını değiştirebilecek bir konu bir iki cevaptan fazlasını - bir iki tartışmadan ötesini hak ediyor .. Eğer cevap alıp doğrunun peşinden kosacaksan tabi ..

E Çevrimdışı

Erdem_Balıkesir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kuranda gece 7 gok birbbirine karismiyan 2 deniz yer ve gogun bir olmasi ve sonrdan ayrilmasi bunlar daha yeni bulundu kuranda bu bize 1400 sene once haber verildi gine kuranin korunmus olmasi gine ona benzer 1tek surenin dahi yapilamamis olmasi sence delil degilmi
7 kat gök olduğunu kim söylüyor size? 7 kat gök diye bir şey yok ki?
Karışmayan deniz diye bir şey de yok. bütün denizler birbiriyle karışır. Okyanus akıntıları buna bir örnek. Bazı yerlerde tuz oranları fakrlı olduğundan karışım hızı daha yavaş gerçekleşir. Yani arada öyle perde vaardır hiç karışmazlar diye bir olay tamamen imkansız bir şey.
Bu bir mucize değil ki.

bu teoriye göre mesela insanlar sürünerek yaşamak zorunda kalsa , uzun yıllar sonra sürüngen olarak mı yaşamına devam etmek zorunda kalıyor?sizin profunuz celal şengör de bunu diyordu

insanlar sürünerek yaşamak zorunda kalsadan ne kastettiğine bağlı. Ben sürünmeye başlasam tabii ki de bir şeyi etkileyemem.

Bak doğal seçilim araştır.

E Çevrimdışı

Erdem_Balıkesir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben de telefondan yazdım şu ana kadar o yüzden kısa kısa yazıyorum. ve uzun uzun yazmayı da sevmıyorum siz de yazmassanız iyi olur. En fazla referans veririmşunu araştır faan diye

E Çevrimdışı

Erdem_Balıkesir

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bazı sorular sordun ve cevaplar aldın elbette yaptığın doğrudur. hatta binlerce soru üretsende cevap beklemek hakkındır.
sana gayet samimi bir soru
burada sordukların + cevrende sordukların+aldığın cevaplar= kalbinin mutmain olduğu ve hakikatten meğer böyleymiş dediğin neler var
bir şey yok malesef :(

M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben de telefondan yazdım şu ana kadar o yüzden kısa kısa yazıyorum. ve uzun uzun yazmayı da sevmıyorum siz de yazmassanız iyi olur. En fazla referans veririmşunu araştır faan diye
Dileyen iman etsin dileyen inkar etsin sen Allaha inanirsan o sana kendi icinde delillerini gosterecektir ama inkar etmeye devam edersen kufrun dahada artacaktir

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir şey yok malesef :(

sence bunun nedeni nedir?
yıllarca soru üretipde kalbini mutmain edecek tek cevap alamadığın halde ''müslüman olmaya geldim'' şeklinde başlık açmanın nedeni nedir?
acaba bunun yerine ''siz neden müslümansınız'' şeklinde bir başlık açsan daha samimi olmazmıydı?
öyleye hiçbir soruya cevap veremeyen ( bundan Allaha sığınırım senin söylemin bu) bir dine girmeyi neden düşünüyorsun

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burdaki insanlar seni müslüman yapamaz ancak müslüman olmana vesile olabilirler.Sorarsın sorunu arkadaşlar da bildikleri kadar sana cevap verirler.Sorduğun sorulara tatmin edici cevaplar alamamış olman bu sorularının daha iyi bir cevabının olmadığı anlamına gelmez.Ayrıca bu şekil de münazara şeklin de olaya yaklaşman da sana fayda vermez kanımca.Ateist olman nedeniyle sana ne cevap verirseler versinler kendini savunma pozisyonun da hissettiğin için aldığın hiç bir cevap seni tatmin etmeyecektir.Buda teslimiyetine değil inkarının artmasına neden olacaktır.Varsa sorun Site de bu konu da ehil Hocalar var,sor sorunu cevap verirler sana.

Ayrıca daha Allahı tanımamış inkar eden bir insana da İslamı anlatıp Müslüman olmasını beklemekte beyhude bir çaba bana göre.

Noktayı koymuşsun.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konu başlığını açan şahısta çok derin bir sinsilik seziyorum, inş. yanılıyorumdur. iman etmen için apaçık bir mucize(keramet) bekliyorsan bunu (Allah swt dilemedikçe) görmen mümkün değil, ayrıca geçmiş ümmetlerden açıkça biliyoruz ki mucizelere dahi insanların çoğu inanmayıp sihir,büyü vs. demişlerdir.

Ayrıca bilim de elbette sorgulanabilir ve bugün doğru dediğine yarın yalnış diyebilir ki bunun sayısız örneği var..

Mat, fizik, astronomi gibi bilimler değil ama gerektiğinde bu Bilimleri de kullanacak tarzda bugünün ateist sözde bilimcilerinin bir çok şeyi çarpıttığını ve saptırdığını düşünüyorum.

Özellikle evrimi destekleyecek mahiyette bazı sözde araştırma ve deneylerin, bazı bulguların çarpıtıldığına inanıyorum.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün tüm yeryüzü batıl din mensuplarının (hristiyanlar, yahudiler, budistler, komünistler, kapitalistler, faşistler vs.) sadece islamla ve onun hak sistemiyle kıyasıya bir savaşın içerisinde olması bile akledebilene bir delildir.

Eşcinsel evlilikleri yasa ile garanti altına alan abd, dünyanın belirli yerlerinde olağan şüpheli olduğu tanısıyla insansız hava araçlarıyla sessiz sedasız katliamlarına devam etmektedir. Bence İslam da Mürtedin cezasına bu kadar takılana kadar orta çağ dan itibaren batının karanlık tarihini ve dünyaya sunduğu ateizm felsefesinin insanlığa neler kaybettirdiğini bir araştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt