Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müslümanlar Ölmüş

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
esselamu aleykum

kendimizi din uğrunda yardım edebilmek için çok geliştirmeliyiz ümmet bu durumdayken bizlerin tembellik yapması haram her yönden gelişmeliyiz cihada mustazaflara yardım etmeliyiz... Allah benim de sizlerinde yardımcısı olsun büyük vebaldeyiz Allah bizlerin üstünden tembelliği atsın

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
akhim ben tevhidi önceden kavramış birinin bırak tağuta yönelmeyi ona karşı nefretinin artacağını düşünüyorum tağuta yönelenler zaten tağutu inkar etmişler mi ki önceden ?

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
akhim ben tevhidi önceden kavramış birinin bırak tağuta yönelmeyi ona karşı nefretinin artacağını düşünüyorum tağuta yönelenler zaten tağutu inkar etmişler mi ki önceden ?

Değerli kardeşim tevhidi anlayıpta sonradan ayağı kayan çok insan var. Önemli olan ölene kadar Allah'ın ipine sımsıkı sarılmak. Şeytan ve arkadaşları muvahhidleri Allah yolundan saptırmak için var güçleriyle çalışırlar. O yüzden müslüman adam tevhidi çok iyi anlamış ve tağutu inkar etmiş bile olsa onun ölene kadar o şekilde olacağı garantisini vermez. Müslümanlık bir anlık değil daimi bir iştir = sonuna kadar yalnızca Allah'a kul olmak ve yalnızca ondan yardım istemek.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Tevhidi anlayıp gereğini yapmamışlardır o halde amel edilmeyen ilmin değeri yoktur namazın önemini bilip te kılmayanlar gibi bu da...Allah'ın doğru yola ilettiğini kimse saptıramaz saptırdığını ise kimse doğru yola iletemez Allah kullarına zulmedecek değil biz nefsimizi ilah edinmedikçe Allah bizi günahlardan koruyacaktır... bize düşen istikrar sahibi olmak kulluğumuzun gereğini yapmak tevekkül etmek bu haldeyken Allah'ın -swta- düşmanlarının yapabileceği en fazla şey öldürmek olur.... Allah ayaklarımızı islam üzerine sabit kılsın

Üst Ana Sayfa Alt