Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Neredesin Be Şeyhim ?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bu siteye giren herkes öncelikle yöneticilerimle düzgün konuşmasını öğrenecek aksi halde girmeyin..

İlmi münakaşa bu şekilde yapılmaz..Oradan oraya hopluyorsunuz..

Hiç bir şekilde sizlere ilmi yanıt veren yöneticilerimin sabrı ile oynayamazsınız..Buna musade etmem..Yazı sizlere sanırım tam ok gibi dokunmuş.Ne yapacağınızı şaşırıp kendinizden geçmişçesine yanıt veriyorsunuz..

Düzeyli bir şekilde usluplu yazmıcaksanız siteye girmeyiniz..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bakın bizlere övdüğünüz şeyhin yazıları..

"Bugün cennete gitmek onun rızasına ve cehenneme girmek de onun gazabına bağlıdır." S. 29. Yine üzerine türbe yapılmasını ve kubbesinin yükseltilmesini tavsiye ederek şöyle demiştir: "Kubbemi uzaktan görüp bana fatiha okuyana kıyamet günü şefaat ederim ve onu cennete koyarım." S. 56. Yine şöyle der: "Yedi yaşında sabah namazı kılıyor ve Kevser Sûresi'ni okuyup ağlıyordum. O anda Allah bana tecelli etti ve aklım başımdan gitti. Aklım başıma geldiğinde gaybtan bir ses bana: "Ey Celaleddin! Seni müşahade makamında kıldım, bugünden sonra senden mücahede istemiyorum" dedi. S. 37. Yine, "Şüphesiz Tur dağı Allah'ın bir bakışıyla yerinden oynayıp param parça oldu. Üç gün içinde celal güneşiyle on yedi defa bana tecelli edince zayıf vücudum nasıl sarsılmasın!" S. 41. İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi, A.Y.No. 3905. (Çeviren)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kur-an'ı eğer okuyorsanız peygamberler çocuklarını,hanımlarını,babalarını cennete sokamıyor ve Allah onların cehenneme gittiğini haber vermekde..

Ve kainatın Resulu Hz.Muhammed s.a.v'in öz amcası islama çok yardım eden zat cehenneme gidiyor..

Demek oluyor ki sizin şeyhiniz Hz.İbrahim'den,Hz Nuh'dan,Hz Lut'tan ve Hz.Muhammed s.a.v'den daha yüksek derecede..

Bu sözden bu çıkıyor.Bu adam insanlara cenneti veriyor.Tıpkı hristiyanların cennetten arsa satması gibi..

Yahu siz hiç akletmezmisiniz...

S Çevrimdışı

seyma 2

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeR ' Alıntı:
Bu siteye giren herkes öncelikle yöneticilerimle düzgün konuşmasını öğrenecek aksi halde girmeyin..

İlmi münakaşa bu şekilde yapılmaz..Oradan oraya hopluyorsunuz..

Hiç bir şekilde sizlere ilmi yanıt veren yöneticilerimin sabrı ile oynayamazsınız..Buna musade etmem..Yazı sizlere sanırım tam ok gibi dokunmuş.Ne yapacağınızı şaşırıp kendinizden geçmişçesine yanıt veriyorsunuz..

Düzeyli bir şekilde usluplu yazmıcaksanız siteye girmeyiniz..
bu siteyi kendinize mal edemezsiniz arkadaşım madem burada Allah için varsınız öyleyse nefsinizle hareket etmeyin.biz doğru olanı söledik.siz ne yaptınız?sizin şeyhinizin dedikleri bu demişsin.kimmiş benim şeyhimde o sözleri sölemiş ne alakası var?kim kimi cennete koyuyor kimmiş bu şeyh?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Burada yöneticilerimle seviyeli konuşacaksanız durun aksi halde kimse burada yazamaz...Ve hiç bir yazı silinmedi..

Evet bahsettiğim şeyh resimdeki zât Mevlana Celelettin er Rumi..

Buna ne diyorsun..

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
(seyma) ' Alıntı:
selefi ' Alıntı:
din adamlarını değil,dini içinden yıkmak isteyen zındıkları,bid at ehlini kötülüyoruz.
bizimde amacımız bu selefi seninle baya bi ortak noktamız var kardeş.seviyesiz olanı herkes görüyor.amacımız bedevilerin safsatalarına karşı çıkmak!ehli sünneti zedeleyen ve hakaret edenlere karşı çıkmak!
HAKARETE HAKARETLE KARŞI ÇIKMAK MESNEVİLİKTE NEZMANADAN BERİ VAR HEM KORUYORSUNUZ HJEMDE ONUN GEREGİNİ YAPMIYORSUNUZ YAZIKKİ MÜSLÜMANLIKTA OLDUGU GİBİ.

S Çevrimdışı

seyma 2

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ve kainatın Resulu Hz.Muhammed s.a.v'in öz amcası islama çok yardım eden zat cehenneme gidiyor..
ewt cehenneme gidiyor ama neden?müslüman olmadığı için!peygamberimiz s.a.s efendimiz okadar ısrar ettiği halde kelime-i şahadet getirmediği için!değilmi sayın admin?bu karalamalarla bi yere gelemezsiniz arkadaşlar!

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
eger selefi kardeşimin söledikleri tasavvufta geçiyorsa vbe buda tasavvufun büyük alimlerindne biri tarafından sölenmişse elbetrteki tasavvuf kesinkez dindir. ve o tasavvufa dalıp gidenler ise o dinin kullarıdır.
Cyber-Warrior ' Alıntı:
ensarullah ' Alıntı:
peki tebeu tabiunla tarikatlar arasında kaç sene var veyahut kaç asır.o aradıkı senlerde müslümanlar ne yaptı özden yoksunmu yaşadılar tekrar soruyorum açıklayıcı bir cevap bekliyorum.
peki canım kardesim tasavvuf ve din adamları olmasaydı su anda hala dinine bukadar baglı insanlar ola bilir miydi birirleri doru yoolu göstermeydi anlat masaydı öret meseydi her kes bir boslukta kalmaz mıyıdı.
tasavvuf din adamları olmasaydı belkide ümmet hiç bu hale gelmezdi ve her daim ümmeti muhammed düzgün bir şekilde yoluna devam ederdi. nezmanki batın ve zahir birbirinden ayrıldı ümmetbirbirinden ayrıldı. bunlar nelerdir biliyormusun eger tasavvuf kendini kurtarabilselerdi alimler müslümanlıgın bir parçasıydı imanda öle cihad teblig oldugu gibi. bunlarsızmüslüman olamaz bunlarsız ancak skaat müslüman olur. ANCAK TASAVVUFARTIK ALEVİLKİK GFİBİ BİR DİN HALİNİ ALMIŞ AYRILIGINDA KENDİNİ TAMAMLAMAK İSTEMİŞ TASAVVUF EHLİ AÇIKLARI KAPATMAYI YİNE TASAVVUFTA DENEMİŞ BU SAYEDEDE SAPITMIŞLARDIR. her zmaan sölerim dinin bir parçasını bir bütün olarak gören ahmaklardan olmaktan Allaha sıgınırım. tasavvuftan başka bire şewy yapmayıp kendinde buı yüğz<den eksiklik yapanlar ve bu eksiklikleri doldurma ihtiyacı duyanlar muıhakkaki kendi akıllarınca eklemeler yapmak zorunda kalacaklardıki çünkü islam dini ancak tam yaşandıgında yani bir müslküman zahiride batınıda ayırmadan kendinde bulundurdugunda tam bir müslüğman oabilir.
tasavvufta neymiş tek başına

hangi sahabe tasavvufadalmış ilim almamış irfan almamış. hangisi ilim almış iman almamış. hangisi teblig etmiş cihad etmemiş. bu siteye aylarımızı verdik ama maalesef hiç biriniz bir müslğümanın nasıl olması gerektigini ögrenememişsiniz. hadi bunu sitedende ögrenemediniz. hiçmi okumadınız resulun hayatını . LAN MEVLANA İSTERSE UZAY MEKİGİ OLMADAN KAİNATI GEZSİN TAKLA ATSIN NEYİME . BENİM RESULUMDEN DAHAMI ÜSTÜN . MUHAKKAKİ DEĞİL OZMANA NEDEN RESULU SAVUNAN VE RESULUN SÜNNETİNİN DIŞINDA DAVRANDIGINI SÖYLEYEN MÜSLÜMANLARA KARŞI BUKADAR SERT VE PERVASIZSINIZ. ADAM GİBİ İLMİ KONULARDA REDDİYENİZ VARSA YUAZIN YOKSA KESİN SESİNİZİDE ADAM SANSINLAR. SİTEDE BİNLERCE KİŞİ VAR BAKIN BİRAZ ÖRNEK ALIN BİLMEYENLER OKUYOR BAKIYOR SONUCU BEKLİYOR. BÖYLE NE SONUCUNA VARMAK İSTİYORSUNUZ. BİLİYORUMDA BİRDE SİZE SORTAYIM DİYORUM . HAK OLKMAYANI HAKL DİYE GÖSTEREN BİR MÜSLÜMAN ŞAHSİYETİNİŞ ĞZERİNDE TAŞIOR OLAMAZ. HAK NEYSE ONU SÖLEYİN . MESNEVİ NEYMİŞ YAW KURANIMIZ VAR OKUYUN BİLMEZMİSİNİZKİ ALLAH VE REUSLUNE ,İTAAT EDEN VE ONLARA İNANAN ONLARIN YOLUNDAN GİDENLERE ALLAH YETER. SİZİ MESNEVİMİ KURTARACAK BEKTAŞİMİ BEYAZI BESTAMİMİ?. NİNJAMI FASULYEMİ YILŞDIZLARMI TASŞLARMI. SİZ BİŞR BEŞERE NASILDA BAGLANIYORSUNUZ BÖÇYLE KÖRHANE BİR AÇISIYLA. HİÇMİ BASİRETİNİZ YOK . YAW BU SİZDENDE DEĞİL ALLAHTAN OLAN BİR ŞEY YAW NASIL KULLANMAZSINIZ BU FITRATTA VARDIR YAW HAKKI ARAŞTIRMAK . İKİ ÜÇ FIRFIR GİBİ DÖNME VAR DİYE DÜNYANIN EN BÜYÜK NİMETİMİ YAPTINIUZ . MEVLANA HAK OLSA NE OLUR OLMASA NE OLUR. NİYUE BENİ SELEFİ KARDEŞİMİ SİZİ BİZİ CEHENNEME DÜŞÜRSÜN BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRSÜN SİTEYİ CEHENNEME DÖNDÜRSÜN. WALLAHİ BEN SİZLERDE ŞUNU ÖGRENDİMKİ MESNEVİLİK ÖLE BİR DİNMİŞKİ MÜSLÜMNANLARI BİRBİRİNE DÜŞÜRÜYOR. NERDE SİZDE O BASİRETKİ BAKTINIZ SAVAŞ ÇIKACAK BAKTINIZ KERBELA OLACAK BURASI TAKİYE DAHİ OLSA YAPMAMAKTASINIZ. İNSANLIGA BİLE YAKIŞMAYAN BU TAVRINIZI NASIL OLURDA MÜSLÜMANLIGA YAKIŞİTIRIRSINIZ. MEVLANA KİMMİŞ YAW ALLAH İÇİN CANINI VERENMİ? YOKSA CANINDAN KORKUP DEVRİN ZALİMİNE BOYUN BÜKENMİ. ALLAH VE RESULUNU SAVUNUN SAVUNACAKSANIZ HAKKI ARAYAN OLACAKSANIZ MÜSLÜMAN OACAKSANIZ ADAM GİBİ KONUŞUN . BU SİTEYİ ON BİNLER GEZİYOR. ONLARA VERECEGİNİZ YANLIŞİ BİLGİDEN ON BİNLERCE YIL BELKİ CEHENNEMDE YANARSINIZ. SELEFİ KARDEŞİMİN BEN ŞİMDİYE KADAR ALLAH VE RESULUNDEN BAŞKASINI SAVUNDUGUNU GÖRMEDİM İSLAMFOREVERINDA ÖLE AMA SİZLER VE BAZI ARKADAŞLARDA DAHİL ALLAH VE RESULU DIŞINDA KALAN ŞAHISLARI ÖLE BİR KORUYORSUNUZ Kİ WALLAHİ ONLARI SAVUNDUGUNUZ GİBİ ALLAH VE RESULUNU KORUSANIZ RESULUN KARİKATÜRÜNÜ ÇİZENLERE BURDA SELEFİ VEYA İSLAMFOREVERLA KONUŞTUGUNUZ GİBİ KONUŞSANIZ AYAKLANSANIZ ÜMMNET BÖLEMİ OLURDU. HANİ NERDE MEVLANAYA YAPTIGINIZ AMELLERİ RESULE YAPTINIZMI. OZMAN NEDEN HALA DANİMARKA AYAKTA DURUYOR NEDEN ORDA İSLAM BAYRAGI SALLANMIYOR. BURDA DURUP MEVLANANIN YANINDA KALIP CENNETE GİDEBİLECEGİNİ ZANNEDEN HER AHMAKA DİGER ALİMLERİN YANINDA KALIP ONLARIN ETEGİ,NE SARILARAK BURDA YAŞAYIP CENNETE GİRECEGİNE İNANAN HER AHMAKA MÜSLÜMAN DAHİ DİYEMİYORUM HER AHMAK İNSANA MÜJDEM OLSUNKİ SİZE ETEGİNE YAPIŞIRKEN ÖLEN HER BİR MÜSLÜMANIN AHINDAN DOLAYI CEHENNEME GİRECEKSİNİZ SİZ BURDA BUKADAR ÇOK RAHAT OTURUP TASAVVUFUNUZLA UGRAŞIP MANEVİYATINIZ ARTTIRIP EN DOGRU YOLDA OLDUGUNUZU ZANNEDERKEN TECAVÜZE UGRAYAN HER NAMUZ RESULE GELEN HER İFTİRA YALAN VE KÖTÜ SÖZDEN DOLAYI SİZLER SORULACAKSINIZ Kİ ÇÜNKÜ HALA OTURUP ELİNİZDEN HİÇ BİR ŞEY
GELMEMESİ YETMİOMUŞ VE ONA TEVBE ETMEDİGİNİZ YETMİOMUŞ GİBİ BİDE YANLIŞLIK PAYI OLABİLECEK ŞEYLEWRLE VAKİT KAYTBEDİYORSUNUZ. ALLAH RESULU OLSAYDI WALLAHİ ÖNCESİZİ ŞİKAYET EDERDİMDE BEŞERİN SÖZÜNE KANIYORLAR FAKAT SANA AHKAM KESEN SANA İFTİRA EDEN SANA KÖTÜ SÖZ SÖLEYENLERE BİR LAF ETMİYORLAR ONLARI ÖLDÜRMEK İÇİ,N YAŞAMIYOR ÖLDÜREMEDİKLERİ İÇİN TEVEB ETMİYOR O YÜZDEN BİR CAN SIKINTISI ÇEKMİYORLAR. ONLARIN TEK DERDİ ALİMLERİNİ SAVUNMAK OLMUŞ DERDİM . Kİ NİTEKİM MAHŞERDE ÖLE BİR ŞANSIM OLURSA BİLESİNİZKİ İLK YAPACAGIM ŞEY BU OLACAKTIR. HAKTA OLAN CENNETE GİTSİN İNŞ. HAKKI ARAŞTIRMAKTAN YOKSUN TARİH KİTABLARIYLA KENDİLKERİNE YOL ÇİZENLERE TAFSİYEM KURAN OKUYUN SÜNNET OKUYUN ONA GÖRE GİDİNKİ KURTULUŞA ERESİNİŞZ. HANİ BVANA BİR YER GÖSTERİNKİ ALLAH RESULU S.A.S. KURAN VE SÜNNETİN DIŞINDA BİRŞEYŞ SAVUNU ONUNLADA GİTSENİŞZ YANLIŞİTA OILMASINIZ DEDİGHİ BİR YER GÖSTERİN . YAAAAAA GÖSTEREMZSİNİZ. ÇÜNKÜ BENİM VE HAKKIYLA İMAN EDENLERİN RABBİ ALLAH RESULU S.A.S. VEDA YANİ ELVEDA YANİ SON SÖZÜ YANİ BİZLERE SON DERSİ YANİ BİZLERE SON NEFESİ SON YAKARTIŞI SON DERTLENİŞİ SON SÖYLEŞİSİ SON YOL GÖSTERİŞİ OLARAK DİYORKİ . SİZEİKİ ŞEY BIRAKIYORUM HER KİM BU İKİSİNE SIMSIKI SARILŞIRSA O KURTULUŞTADIR KİMDE BUNLARIN DIŞINDA BİR ŞEYE DALARSA HÜSRANDADIR. WALLAHİ BENİM RESULUM BUNU SÖLEDİDE BEN İMAN ETTİM ŞİMDİDE AMEL EDİYORUM ALLAH VE REUSLUNUN DIŞINDAKİ SÖZ SÖLEYENLERİN HEPSİNİN SÖZÜNÜ ELİMİN TERSİYLE YİTİYOR VE HEPSİNE ''LA'' DİYORUM . ''LA'' SİZLERİN BEŞER SÖZLERİNE ''LA'' SİZLERİN MESNEVİSİNE ''LA''KURAN VE SÜNNETİN DIŞINDAKİ HERŞEYE. VE LA BUKADAR SÖZÜMDEN SONRA İSLAM ADINA KONUŞTUGUNU ZANNEDİM HALA AHMAKLIGINA DEVAM EDECEK OLANLARA.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Yani sen demek istiyorsun ki mevlana insanları cennete sokabilir..

heyhatttt şunun dediklerine bak...

Peygamber bile müslümanları cennete sokamazken sizin şeyh sokuyor..

Şehidler 70 kişiye şefaat edecek ki edecekleri kişi için Allah cc'ın izin vermesi lazım..

Hey hatt şehidler bile cennete sokamazsan sizin şeyh okuyor..

Hz.Resul sav kızı Hz.Fatıma'yı uyarıyor..Babana güvenme diyor..

hey hat bir peygamber kızına bir peygamber kızı olduğu için kendine güvenme diyerek onu uyarıyor.Sizin şeyh ise insanları cennete sokuyor..

Bu mu sizin burada hakkı yazmanız...

D Çevrimdışı

DeLiRDiMBiLe

Üye
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeR ' Alıntı:
Yani sen demek istiyorsun ki mevlana insanları cennete sokabilir..

heyhatttt şunun dediklerine bak...

Peygamber bile müslümanları cennete sokamazken sizin şeyh sokuyor..

Şehidler 70 kişiye şefaat edecek ki edecekleri kişi için Allah cc'ın izin vermesi lazım..

Hey hatt şehidler bile cennete sokamazsan sizin şeyh okuyor..

Hz.Resul sav kızı Hz.Fatıma'yı uyarıyor..Babana güvenme diyor..

hey hat bir peygamber kızına bir peygamber kızı olduğu için kendine güvenme diyerek onu uyarıyor.Sizin şeyh ise insanları cennete sokuyor..

Bu mu sizin burada hakkı yazmanız...
Adamların salih bir delilleri bile yoktur ahi konuşuyorlar Allah hidayet etsin Kardeşlere...
hadis ve ayetlerle bizler sizlere anlattık bi okusanız diyoruz iyi olur kardeşler...Anlayarak ;) anladın

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
KARDEŞLER KAYNAK GÖSTERİNDE OZMANA SUSSUNLAR BEN YAKARIŞIMI YAPTIM WLALAHİ BENİM YAZIMI OKUDUKTAN SONRA HALA GÖZÜ KÖR DEVAM EDECEK OLURSA VE NEFSİNE UYARAK HAREKET EDERSE MAHŞERDE HAKKIM HELAL DEĞİL.

D Çevrimdışı

DeLiRDiMBiLe

Üye
İslam-TR Üyesi
uksimu ' Alıntı:
KARDEŞLER KAYNAK GÖSTERİNDE OZMANA SUSSUNLAR BEN YAKARIŞIMI YAPTIM WLALAHİ BENİM YAZIMI OKUDUKTAN SONRA HALA GÖZÜ KÖR DEVAM EDECEK OLURSA VE NEFSİNE UYARAK HAREKET EDERSE MAHŞERDE HAKKIM HELAL DEĞİL.
Deliller verildi ;) ayet olarakta verildi Elh.
sonrada şahsın yazdığı kitaptanda alıntı yapılıp gösterildi ama bu sefer anlamazlar bişey diyemem...

H Çevrimdışı

hacker

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
LAN MEVLANA İSTERSE UZAY MEKİGİ OLMADAN KAİNATI GEZSİN TAKLA ATSIN NEYİME
bak canım kardesim allah diyen hiç kimse için bu kim olursa olsun böyle aşşalayıcı konusamazsınız bu bir de bu konuların dısında sunu da örenmiş olduk siz bilginizle deil nefsinizle mudale ediyor ve elinizde ki fani rütbelere güvenerek silerek aatark hareket edip daha kendi nefsinize sahip olamıyorsunu işte sizin erkeliğinizde bukadar beyler.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
TAMAM OZMAN KARŞI TARAFIND ELİLLERİ VARSA HGÖSTERSİNLER YADA SUSSUNLAR. DELKİLLERE REDDİYENİZ VARMI EY MESNEVİCİLER???????????????????

H Çevrimdışı

hacker

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hadi geç kaldınız öncebi silin tekrar üyel,iğimi
arkadaşlar sonra be tekrar üye olurum devam edriz inşallah

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Tüm yazılarınızla silmedim ilmi yanıt verin konuyu karıştırmayın eski yazılarınız duruyor..Uksumiye ve bana yanıt verin..Aksi halde susun..

D Çevrimdışı

DeLiRDiMBiLe

Üye
İslam-TR Üyesi
hacker ' Alıntı:
bişey bulamadınızmı :D ::) 8) bir ayet gösterin yaw Allah dostu ile ilgili (olumlu)he...

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
KONUYU SAPTIRMA.
hacker ' Alıntı:
KONUYU SAPTIRMA HAKKETMİŞŞSİNKİ ATILMIŞSIN. HADDİNİ BİLEBNLER HALA BURDA. 10000 KİŞİYE BAK .

H Çevrimdışı

hacker

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bana emri baki konusma önce şu ilk nikimi geri aç devam edlim öyle üyelik silmekle ne yaptını sanıyon bumudr