Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Neredesin Be Şeyhim ?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kuran ve sünneti hiç okumayan Resullah sav'in terbiyesini almamış bir insan..

Resulullah sav ayı ikiye yarması bir gecede mescidi aksaya gitmesi vs onun peygamberlikliğinin özelliğidir...Hz.isa'nın bebekken konuşması onun peygamberliğinin özelliğidir..

Ve sayılı kadardır ve bunu kuranda bize Allah söylüyor..

Geri zekalı insan söylesene bana dediğin evliyalara verilen mucizeler.

Hz ebu bekr r.a 'ya mı verildir..

Hz ömer r.a 'ya mı verildir..

Hz osman r.a 'ya mı verildir..

Hz ali r.a 'ya mı verildir..

Bana tek bir sahabe ismi say..

Sizin evliyanız demek oluyorki Hz.Muhammed gibi peygamber..

Vallahi siz doğru söylüyorsunuz..Çünkü sizlere şeytan vahy ediyor..Zira şeytan dostlarına vahy eder..

S Çevrimdışı

sare88

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşlerim ortada bir çelişki vrsa bu şekilde bir sonuca varamayız herkez sabırlı olup inandığını delil ile söylesin.uksimu kardeş şeyhi olmayanın şeyhi şaytandır sözünü kim söylüyormuş diyip üstüne hakaret ediyorsun bu söz imamı gazali ye ait.bende yerinde bulyorum.
benim veli kullarım kubbelerimin altındadır.onları benden başkası bilemez.hadisi kutsi.
tabiki şüphesiz efendimiz velilerden üstündür.böyle bir iddamız yok allah kaydırmasın.Rasulullah efendimiz olmasaydı kim müslüman olabilirdiefendimiz ahırete irtihal edince yerine birisinin geçmesi lazım oldu.bu görevi hz.ebu bekir üstlendi müslümanların başına geçti.ondan sonraselmanül farisi geçti zincirleme devam ederek bu zamana geldi.
kamil mürşidi aramak gereklidir.zira dinin yolu gizli kapalı şeytanın yolları ise çok aşikardır.her kimin kendisine doğruyu gösterecek mürşidi yoksa şeytan onu kendi yoluna çekereğer insan kendi başına allah,a ulaşabilecek olsa peygamber göndermezdi.kul ile allah arasına girilmez diyorlar.peygamberlerde kul ile allah arasında bulunuyorlar.sözün özü allah,a ulaşmak için mürşid lazımdır.mürşid aramanın gerekli olduğuna delil
ey iman edenler !Allah tan korkun ve rahmetine yaklaşmaya vesile arayın.maide suresi 36
kenzi mahfide ilk zuhur eden efendimizin hakikatidirdiğer peygamberlerin insanların meleklerin bütün kainatın hakikatı onu hakikatinden alınmıştır.nitekim efendimiz sav. Allah,ın ilk yarattığı benim nurumdur.müminlerde benim nurumdandır.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
kamili mürşidi olmayanın kamili mürşidi şeytandır . kamili mürşidden kastım ise kurandır.( beyazıt bestami)
'''''şirk ehlinin tahrif ettigi hali :(şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır)'''''''

mürşidi kuran olan kurtuluştadır. kurtuluşa ermek için en hakiki mürşid kuranı bırakıp başka sebebler arayanlar ahmaktır.
kuran herkesin anlayabilecegi şekilde bir kitabtır kuran kim onu nasıl okursa öyle olan bir kitabtır. tarih kitabı diye okursan tarih kitabı olur .
ibret kitabı diye okusan ibretlik kitab olur. ilim kitabı diye okusan ilim kitabı olur. şeytandan sıgınmak için okursan şeytandan koruyan kiştab olur. Allah c.c. rızasını kazanmak işçin haramıo helali ögrenmek ve hayatını islama göre yaşamak için okursan kuranı kerim öyle olur. sen kurana nasıl yaklaşırsan o kuran öyle olur. kurandan daha prensipli empatik bir kitab yoktur. kişilerin karakterine göre davranan ve ilim veren tek kitab kurandır. terbiyesine aldığı insanları, karakterleri, ruh yapıları ve idrak seviyeleriyle çok iyi bilen kitabdır ve onlara ona göre hitab eden ona göre islamı anlatan bir kitabtır. kuranı kerim dünyadaki en açık kitaptır. herşey açık bir şekilde beyan edilmiştir kişilerin anlamaması için hiç bir sebeb yoktur. derine inmek isteyenler içinde ondan daha kapalı bir k,itab yoktur ki derine indikçe inebilir. KURAN HİDAYET KAYNAGIDIR ONDAN BAŞKA KAYNAK YOKTUR O KAYNAKTAN SU İÇEN KURTULUŞTADIR. KAYNAGA ULAŞMAK BİR ABDEST KADAR YAKINDIR. KAYANAG ULAŞMAK ONUN TERBİYESİYLE YOGRULMAK ONU ANLAMAK DİĞER KİTABLARI ANLAMAKTAN DAHA KOLAYDIR DİGER KİTABLARIN TEFSİRİ NASIL YOKSA BUNUNDA TEFSİRİ OLMADAN ANLAŞILACAK BİR KİTABTIR. İNSANOĞLU BİRİNİ EGİTİME ALDIGI ZAMAN O KİŞİNİN GÖÇRÜŞÜNE AYKIRI FAKAT BİR OKADARDA DOGRU OLAN BİR DAVRANIŞI BEGENMEZ VE KENDİŞSİNİŞN İSTEDİGİ GİBİ BİR DAVRANIUŞ TERBİYESİ VERİR. AMA KURANI KERİM O KİŞİYE HAS OLAN ALLAH C.C.. KENDİSİNE VERDİGİ HAS ÖZELLİKLERİ ORTAYA ÇIKARIR BİRİNİ KELAM ALKİMİ BİRİNİ HADİS ALİMİ BİRİNİ FIKIH ALİMİ BİRİNİ GENEL ALİM BİRİNİ DERVİŞ BİRİNİ HEPSİNDE ALİM BİRİNİ......VSESAYRE OLARAK YETİŞTİRİR. HERKESİN ÖKENDİ ÖZELLİKLERİNİ KULLANIR . İNSANOĞLU GİBİ KENDİ GÖRÜŞ VE SINIRLARIYLA KİLİTLEYEMEZ ÇÜNKÜ KURANI KERİMİN UFKU KADAR HİÇÇ BİR BEŞERİN UFKU GENİŞ DEĞİLDİR. KURAN ALLAH KELAMIDIR . VE İNSANOĞLU BİR İNSAN ANASIL YAKLAŞMASI GEREKTİGİNİ BİLİYOR VE TEBLİG METODUNUDA ONA GÖRE HAZIRLIYORSA ALLAH C.C. BUNU HERKLESDEN DAHA İYİ BİLİYOR . DOLAYISYLA ALLAH KULUNA EN İYİ ŞEKİLDE YAKLAŞIYOR. MÜRŞİDLER KURAN OKUMADAN MÜRŞİD OLAMAZ FAKİHLER KURAN OKUMADAN FAKİH OLAMAZ MUCTEHİDLER KURANSIZ OLAMAZ ALİMLER KURANSIZ ALİM OLAMAZ MÜSLÜMAN KURANSIZ OLAMAZ. HEPSİ BU VASIFLARI ELDE EDEBİLMEK İÇİN KURAN OIKUMAK ZORUNDADIR AKSİ TAKTİRDE BU VASIFLARI KULLANAMAZLAR ELDE EDEMEZLER.bizler ne olacagımızı ögrenebilmek için kurana bakmalıyız. kuranı okumamış olsaydı mürşidler nasıl mürşid olacaktı nasıl hakkı ögrenecekti onlar kuranla başladı sizde kuranla başlayın DOLAYISYLA BİZLERİNDE ALLAH C.C. EMRİ DOGRIULTUSUNDA ALLAH C.C. BİR HALİFESİ OLDUGMUZDAN DOLAYI KURANI OKUMALI HALİFELİK GÖREVİMİZİ YAPABİLMEK İÇİN ÇALIŞMALIYIZ. İNSANOĞLUNUN ELİNE BIRAKACAGIMIZA KENDİMİZİ ALLAH C.C. BIRAKALIMDA O KARAR VERSİN BİZİM HADİS ALİMİMİ FIKIHÇIMI ALİMMİ MÜRŞİDMNİ MÜCTEHİDMİ OLACAGIMIZA. BİR İNSANA BIRAKACAGIMIZA KURANA BIRAKALIM. SELAM OLSUN KURANIN ÇOCUKLARINA SELAM OLSUN KURANIN TERBİYE ETTİKLERİNE SELAM OLSUN TERBİYECİSİ KURAN OLANLARA. SELAM OLSUN KURANLA GÜZELLEŞENLERE SELAM OLSUN KURANDAN EDEP VE HAYA ÖGRENENLERE SELAM OLSUN VAZİFELERİNİ YERİNE GETİRMEK İÇİN KURAN OKUYAN TÜM KARDEŞLERİME . ALLAHIN RAHMETİ VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN

KAMİLİ MÜRŞİD OLMAYANIN KAMİLİ MÜRŞİDİ ŞEYTANDIR!!! KAMİLİ MÜRŞİDDEN KASTIM İSE KURANDIR.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
eger gazali böle sölemişse bilesinizki uydurema hadisleri korkmadan ki,tabına aldıgı gibi bunuda korkmadan sölemişştrir ozman. ayrıca verdiginiz kudsi hadiste onları yan,i veli kulları benden başkası bilemez diodsunuzda ya bende veli kulsam veya diger kardedşler . işte o yüzden edebi bozmadan konuşulsunki bir yere varılabilsin.

Y Çevrimdışı

yücel

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
KARDEŞİM,
ÖYLE BİR YAZI YAZMIŞSINKİ SANKİ EHLİ SÜNNET CEMAATİNİN MÜRŞİTLERİ YENİ BİR KİTAP YAZDILAR DA ONUNLA AMEL EDİYORLAR.
KİTABIMIZ ( KURAN) HERŞEYİN KAYNAĞIDIR.BUNDA İHTİLAFIMIZ YOKKİ. SEN ŞİMDİ KURAN OKUYARAK GEREKLİ İLMİ ALACAĞINA İNANIYORMUSUN.
O ZAMAN NEDEN İLKOKULA GİDİP DE OKUMA YAZMAYI ÖĞRETMENLERDEN ÖĞRENDİK. KENDİN DE BAKA BAKA KİTAP.GAZTE VS. ÖĞRENEBİLİRDİN.
NEDEN İŞİNLE İLGİLİ BİR USTANIN YANINA GİTTİN . BAKA BAKA ÖĞRENİLSEYDİ KEDİLER KASAP OLURDU.
O YÜZDEN ALLAH YOLUNDA İLERLEK İÇİN BİR İMAM (MÜRŞİD KAMİL) LAZIM. İNANMASAN BİLE BARİ ÇAMUR ATMA.
HANGİMİZİN DOĞRU OLDUĞU MAHŞERDE ÇIKACAK ORTAYA. ALLAH HEPİMİZİ SIRATI MUSTAKİMDE BİRLEŞTİRSİN.
ALLAH' DOĞRU KULLARDAN EYLESİN DUASIYLA.
HOŞÇAKAL....

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Demin müşrik demişti şimdi kardeşim diyor..

Önce benim yazıma yanıt verin.Kangurular gibi oradan oraya atlıyorsunuz..Zıplamayın tek tek sorulara yanıt verin..

Ve dediğiniz anlama konusuna gelince bakın yüce Allah cc ne diyor...

Andolsun, biz sana apaçık âyetler indirdik. Bunları ancak fasıklar inkâr eder. (Bakara-99)

Ancak sizin gibi bir fasık kuranı anlayamayız der..

Bakın yine sizin gibi ve sizler gibi Resullah sav hakkında ve kuran hakkında Yüce Allah ne diyor..

Ey insanlar! Size Rabbinizden kesin bir delil (Hz. Muhammed) geldi ve size apaçık bir nur (Kur’an) indirdik. (nisa 174)

Y Çevrimdışı

yücel

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
1.müşrik demedim. müşrikler gibi dedim.
2.fasık dedin vcanın sağolsun.
3.sen kendi kendime yeterim diyorsun öylemi .bana imam lazım değil diyorsun.
(Araf suresi 188De ki: “Ben kendim için bile Allah dilemedikçe hiçbir şeye kadir değilim: Ne fayda sağlayabilirim, ne de gelecek bir zararı uzaklaştırabilirim) allah resulune kendi kendine yetemezsin diyor ki,sen kimsin.
4. bizi anlayışsız fasıklardan yaptın.
Yusuf suresi 76. ayetler ilim sahibinin üstünde daha iyi bir bilen vardır
Nahl suresi 43Eğer bilmiyorsanız ilim sahiplerine sorun

bizim anlatmak istediklerimiz bu.
ama maşallah sen kendini aşmışsın yakında içtihat bile yaparsın.

S Çevrimdışı

selefi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
siz ancak sizin gibi bilmeyen cahillere soruyorsunuz,elbetteki biz muminler bilmediğimiz şeyleri ilimde rasihun olanlara soruyoruz,ama tasavvuf dininin savunucuları sapık şeyhlere dinimizi asla sormayız.Hidayet imamları dururken dalalet imamlarına soranların vay haline.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Sabahdan beri kaç gün gündür aynı şeyleri tekrarlıyorlar..

Hiç bir şeye delil vs getiremiyorlar..Şeyhlerini Resul sav ile aynı kefeye katıyorlar.Sizler sapık değilsinizde kim sapık anlamıyorum..

A Çevrimdışı

AllahuMevlana

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bende bu arkadaşlara aşağıda vereceğim yazılara yorum yapmalarını isteyeceğim. Delil istemiyorum çünkü böyle bir
şeyin delili olamaz. Ne düşünüyorsunuz bu sözler hakkında sadece söyleyin.

-ibni arabi futuhat adlı kitabının 116/ 117 sayfasında (Allah kendisinden başkasına ibadet etmeni emretmedi) ayetini insan neye taparsa tapsın o allahtır diye yorumlar böyle tefsir eder.

-İbnül arabî, safsatalarını doğrudan doğruya Allah'dan c.c. aldığını, daha doğrusu, "peygamberler hangi kaynaktan alıyorlarsa o kaynaktan aldığını" iddia etmiştir. allah'ın sözlerini harfli ve harfsiz olarak işittiğini ve ilahi bir telkinle kendisine bildirilmemiş hiç bir bilgiyi yazmadığını ileri sürmüştür. (ateş, 548, fütuhattan ).

-Rabbani Mektubatı Rabbani kitabının 1. mektubunda şöyle der.
Şöyleki: Bu tarikat edeplerine dair işlere devamım sırasında, Yüce Allah'ın ZÂHİR ismine bir zuhur yeri olma şerefine erdim; hem de tam manası ile, her şeyden ayrı bir manada.. O kadar ki: Bütün eşyada, tek tek bu tecelliyi gördüm, özellikle kadınların kisvesinde.. Hatta ayrı ayrı her yanlarında.. Bu kadınlar zümresine o kadar ram oldum ki: Anlatamam. Bu ram olma işinde çaresiz bir duruma düştüm.
Bu, öyle bir zuhurdur ki, yalnız bu mahalde olmuştur; bir başka mahalde zuhura geldiği olmamıştır. Ne letaif hususiyetleri (insan duygularının özellikleri) arasında, ne acaip muhassenatı (şaşırtıcı işlerin güzellikleri) meyanında gördüm. Zuhur yerlerinin hiç birinde, asla böyle zuhur olmamıştır.

Hâsılı: Su gibi eridim; bu kadınların elinde eriyip aktım...............................

-"...Celâleddin er-Rumî "Divan"ında şöyle diyor:

"Canım, ey nur, kaçma benden!
Kaçma benden ey parlayan görünüm,
Kaçma benden kaçma benden!
Şu sarığa bak, onu nasıl başıma koydum,
Hatta bileğime taktığım Zerdüşt'ün zünnarına bak!
Zünnarı taşırım, yemliği taşırım.
Belki nuru taşırım, kaçma benden!
Müslümanım ben, ama Hırıstiyanım, Brahmanistim, Zerdüştiyim.
Ey yüce Hakk, sana tevekkül ettim, kaçma benden.
Bir tek tapınağım; mescid, kilise veya puthanem yok benim.
Sonsuz nimetim yüce yüzündedir, kaçma benden kaçma ben-den!"
"Ne İazım gelir ey müslümanlar ki ben kendimi bilmiyorum?
Ne Hıristiyan, ne Yahudi, ne Ermeni, ne de Müslümanım"

- Mesnevi'den alıntılar.
- 4. Cild; ALLAH’TAN VAHİY ALIYORUM; 1850-1855. Beyitler Sf. 151 2245. Beyit sf.178 Ayrıca bknz. Sf. 326
- 5. Cild; KABAK HİKAYESİ; Bir Hanımefendi,Bir Hizmetçi ve Bir Eşek...İhtirasın acı sonuçları... 1335-1420. Beyitler 112-118.sf
- OĞLANCI HİKAYESİ; Bir adam ve birlikte olduğu oğlanla sohbeti... 2497-2515. Beyitler 205-207.sf
- CUHA'NIN KADIN KILIĞINA GİRMESİ HİKAYESİ Mesnevi kahramanı Cuha'nın Kadın kılığına girip Hamamda bir kadına cinsel organını elletmesi... 3340-3425. Beyitler 272-273.sf
- KADININ EŞEĞE İMRENMESİ HİKAYESİ Bir kadının Eşeklerrin çiftleşmelerini izleyip eşeği arzulamasının öyküsü... 3390-3395.Beyitler 277sf.
- BABA İLE KIZI ARASINDA CİNSEL İLİŞKİ ÜZERİNE BİR SOHBET... 3716-3736.Beyitler 302-304.sf
(Sayfa numaraları için-MEB Baskısı Veled İzbudak-Abdulbaki Gölpınarlı Çevirisi esas alınmıştır. Ancak beyit numaraları Farsça orijinal metinde ve tüm çevirilerde aynıdır...)

Bu mu Allah c.c. vahyettikleri Haşa!

BAKARA
79- Artık o kimselerin vay haline ki, kendi elleriyle kitap yazarlar da sonra biraz para almak için "Bu Allah katındandır." derler. Artık vay o elleriyle yazdıkları yüzünden onlara, vay o kazandıkları vebal yüzünden onlara!..

T Çevrimdışı

tuğra

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeR ' Alıntı:
Gözlerim her yerde seni arıyor.

seyh.jpg

Yoksun ortalıkta be Şeyhim !

Ahanda geldim burdayım :yale ben bu işte ustayım :muhaha

Güzel bir yazı kafa yoranlara en yakın sanayi sitesini öneririm..

Şaka maka şeyh meyh yoktur..Yazı güzel..

Allah'a emanet olun muritlerim bu ders yetmediyse size yeni dersler verebilirim :eek:ynok

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
millet daha çok üstlerine gitmeyin. onlara dua etmeniz gerekirken onlarla alaymı ediyorsunuz nekadar kötü bir davranış bu böyle?. nasıl örnek olacaksınız? gerçekten yakıştıramadım

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yarabbi!!! sen bu ehli tarik olduklarını iddia eden müslümanlara basiret nasib et. yoksa şeyhim yok diye benide şeytan yapacaklar :huhuuhuu

T Çevrimdışı

tuğra

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
insan asıl membağı bulmuş ise aracıya ne hacet..

işte size yol (kuran)
işte size örnek(sünnet)

S Çevrimdışı

Sehid

Üye
İslam-TR Üyesi
:D gözlerim döndü, aha böle oldum :eek:. ne yazmissiniz siz be ya öyle. cok zamandir siteye girmiyorum diye, karistirmissiniz siteyi :p fasikiymis, munafikiymis, kafiriymis masaAllah, toplu katliam yapalim . Cahillerle dolu site, korkarim birgün siteyi ele gecirirler islam abi :). Birakin ya isinizmi yokta cahilelrle ugrasiyonuz, birkere analtirsin, ikinciye birdaha denersin, baktin olmadi hala kendi cahilligini dogru biliyor, birak gitsin pisi pisine...

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Sehid ' Alıntı:
:D gözlerim döndü, aha böle oldum :eek:. ne yazmissiniz siz be ya öyle. cok zamandir siteye girmiyorum diye, karistirmissiniz siteyi :p fasikiymis, munafikiymis, kafiriymis masaAllah, toplu katliam yapalim . Cahillerle dolu site, korkarim birgün siteyi ele gecirirler islam abi :). Birakin ya isinizmi yokta cahilelrle ugrasiyonuz, birkere analtirsin, ikinciye birdaha denersin, baktin olmadi hala kendi cahilligini dogru biliyor, birak gitsin pisi pisine...

ölene kadar tebliğe devam. yılmak yok, bıkmak hiç yok. sünnetullah ne ise o :hahahaa

E Çevrimdışı

el-makdisi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
islam sever ahi,ümmete faydalı olabilmek için vahdetle yaklaşmak gerek bu restdin ne sana faydası nede karşı tarafa bir zararı olur.Bizim ihtiyacımız birlik beraberlikdir,ideolojimiz ayrı olsada menzil birdir,ülkümüz HAKKA davettir,cahili ilim oldugu kadar anlat teblig et,unutmaki sen onların başına konulmuş çoban deyilsin,alay ederek küçümseyer kendi kişiliğimizi ortaya koyarız,Ben o malum tarikatlarda 8 senemi verdim bir ahimiz bana enlemesine boylamasına anlattı ıspatladı,ayetle sünnetle,hadisle,siyerle vb... bu şekilde alay etseydi,bugün belki hala şirkteydim,ilim olmadan cihad (genel anlamda)olmaz,selametle.......

not:Ayrıca yorum yazmak için tıkladıgımda trojen uyarısı aldım 3 kere denedim gene aynı raporu verdi,Bununlada ilğilenirsen sevinirim nod 32 kulanıyorum eni virüs.....