Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Neredesin Be Şeyhim ?

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
DELİL GHÖSTERİN HANİ NERDE BİRAZÖNCE BNAGIRANLAR FERYAD EDENLER HAK ARIYOMUŞ GİBİ ORTALARDA GEZENLER DELİLLER NERDE. SİZİN GETİRMENİZ GEREKEN DELİL YERİNDEN BİZ SİZE DELİL GETİRDİK ONA BİLE REDDİYE SUNAMADINIZ. HANİ NERDESİNİZ. HAK SİZİNKİ DEĞİLSE NEDEN BİAZİ ÇAGHIRIYORSUNUZ HAK OLMAYANA HAK SİZİNSE NEDEN HAYKIRMIYORSUNUZ ADABIYLA

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
uksimu ' Alıntı:
DELİL GHÖSTERİN HANİ NERDE BİRAZÖNCE BNAGIRANLAR FERYAD EDENLER HAK ARIYOMUŞ GİBİ ORTALARDA GEZENLER DELİLLER NERDE. SİZİN GETİRMENİZ GEREKEN DELİL YERİNDEN BİZ SİZE DELİL GETİRDİK ONA BİLE REDDİYE SUNAMADINIZ. HANİ NERDESİNİZ. HAK SİZİNKİ DEĞİLSE NEDEN BİAZİ ÇAGHIRIYORSUNUZ HAK OLMAYANA HAK SİZİNSE NEDEN HAYKIRMIYORSUNUZ ADABIYLA

D Çevrimdışı

DeLiRDiMBiLe

Üye
İslam-TR Üyesi
BAKARA SÛRESİ
(107) Bilmez misin ki, göklerin ve yerin hükümranlığı Allah'ındır. Sizin için Allah'tan başka ne bir dost, ne de bir yardımcı vardır.

BAKARA SÛRESİ
(120) Sen dinlerine uymadıkça, ne Yahudiler ve ne de Hıristiyanlar asla senden razı olmazlar. De ki: "Allah'ın yolu asıl doğru yoldur." Sana gelen ilimden sonra, eğer onların arzu ve keyiflerine uyacak olursan, bilmiş ol ki, Allah'tan sana ne bir dost, ne bir yardımcı vardır.
BAKARA SÛRESİ
(254) Ey iman edenler! Hiçbir alış verişin, hiçbir dostluğun ve hiçbir şefaatin olmadığı kıyamet günü gelmeden önce, size rızık olarak verdiklerimizden Allah yolunda harcayın. İnkar edenler ise zalimlerin ta kendileridir.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
DELİL NERDE YAWWWWWWWWWWWWWWW. BENİ BÖLE ORTADAMI BIRAKACAKSINIZ HAKSANIZ NEDEN SUSUYORSUNUZ. HİÇMİ ACIMIYORSUNUZ HAKKI ARAYAN BU KULLARA?

S Çevrimdışı

seyma 2

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
uksimu ' Alıntı:
DELİL NERDE YAWWWWWWWWWWWWWWW. BENİ BÖLE ORTADAMI BIRAKACAKSINIZ HAKSANIZ NEDEN SUSUYORSUNUZ. HİÇMİ ACIMIYORSUNUZ HAKKI ARAYAN BU KULLARA?
hakkını hz.Allah'tan iste...ben şahsen helal etmiyorum.

H Çevrimdışı

hacker

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
delil ha sizki allah dostlerına dil uzatan sizki allahın emirve yasaklarını heryerde feryet figan anlatan kişişileri aşşalayan nefsinden başaka birşeyi düşünmeyen sizler birde delil istiyorsunuz öleymi bize yazdıgınız her cvp git gide bir küfür seklini almakta dahada ayıba kaçmaktayken delil istiyorsunuz birde yazıklar olsun size allah resulu bunları yazdıklarınızı görseydi bu öfkenizi görseydi sizden utanırdı size hiç resul yoktur diyen oldumu resuldan sonra peygamber geldi diyen oldumu siz yada bur neyi savu nuyorsunuz size ne soruldu siz ne verdiniz farkın da mısınız yada nasıl bir yanlışın içine git gide düştüğünüzün farkında msınız kalmışsın bana ayuetle cvp vermissin şura suresi gökleri ve yeri anlatan bir sure ben size neyin sualini sordum neden bu öf ke dedim siz ne yap tınız bi suratıma tükür mediniz kaldı önce anlayın sonra konusun beyler.bana kalmış pey gam berden bahse diyorsun emin ol senden daha iyi biliyorum pey gam berin en büyük önder oldugunu da bili yorum ve enson önder oldugunuda peki sen neye dayana rak o insanları tasavvuf ehlini kötülü yorsun neden surda allah küfür eden kişilere azını açıp iki kelime konus muyorsunda alla diyen insanları kötülüyorsun neden kardeşim

D Çevrimdışı

DeLiRDiMBiLe

Üye
İslam-TR Üyesi
hacker ' Alıntı:
delil ha sizki allah dostlerına dil uzatan sizki allahın emirve yasaklarını heryerde feryet figan anlatan kişişileri aşşalayan nefsinden başaka birşeyi düşünmeyen sizler birde delil istiyorsunuz öleymi bize yazdıgınız her cvp git gide bir küfür seklini almakta dahada ayıba kaçmaktayken delil istiyorsunuz birde yazıklar olsun size allah resulu bunları yazdıklarınızı görseydi bu öfkenizi görseydi sizden utanırdı size hiç resul yoktur diyen oldumu resuldan sonra peygamber geldi diyen oldumu siz yada bur neyi savu nuyorsunuz size ne soruldu siz ne verdiniz farkın da mısınız yada nasıl bir yanlışın içine git gide düştüğünüzün farkında msınız kalmışsın bana ayuetle cvp vermissin şura suresi gökleri ve yeri anlatan bir sure ben size neyin sualini sordum neden bu öf ke dedim siz ne yap tınız bi suratıma tükür mediniz kaldı önce anlayın sonra konusun beyler.bana kalmış pey gam berden bahse diyorsun emin ol senden daha iyi biliyorum pey gam berin en büyük önder oldugunu da bili yorum ve enson önder oldugunuda peki sen neye dayana rak o insanları tasavvuf ehlini kötülü yorsun neden surda allah küfür eden kişilere azını açıp iki kelime konus muyorsunda alla diyen insanları kötülüyorsun neden kardeşim
Allah seni islah etsin kardeşim ::

yaw sana delil sunduk oku okuu be bi oku ondan sonra konuş vede delil göster dedik halen daha konuşuyorsunuz...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Diyor ki Resulullah sav sizi görse utanırdı demiş..

Siz Mevlanayı Resul sav'den üstün tutuyorsunuz.sonra gelip bize iftira atıyorsunuz..

Konuyu karıştırmayın..Cennet meselesine hala delil veremediniz.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
seyma 2 ' Alıntı:
uksimu ' Alıntı:
hakkını hz.Allah'tan iste...ben şahsen helal etmiyorum.

NE OLDUDA HELAL ETMİYORSUN?. NE DENDİDE ETMİYORSUN. ?HAKKI ARAYANA HAKKINI HELAL ETMEYEN NE YANLIŞTADIR BÖLE YAZIKKİ SİZE NE YAZIK

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
AYRICA BENİ MEVLANAYI KÖTÜLEYEN KÜFREDEN DİYE NİTELENDİREN KARDEŞE DİYORUMKİ BANA DELİL GETİRKİ BENİM BİRİFTİRAM BULUNSUN BANA BİR YER GÖSTERKİ BEN KÜFRETMİŞİM YADA KÖTÜ BİR SÖZ SÖLEMİŞİM ONLARA. BENİM SÖZÜM SİZEYDİ SİZE YAZIKKİ SİZE NE YAZIKK . WALLAHİ ACIRT OLDUM DURUMUNUZA

M Çevrimdışı

memolisam

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
malesef hiç birimiz tam anlamıyla dinimizi bilmiyoruz ve araştırmıyoruz hep kulaktan dolma .o eski ALLAH c.c dostları şimdi aramızda olsalarda(şu anda aramızdalar bulana)yol gösterseler biz körlere.unutmayın bu dünya onların yüzü hürmetine dönüyor.

H Çevrimdışı

hacker

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
öncelikle kendi haline acıkı acınak duruma düşmeyesin
şimdi demişsinki mevlana demiş ben cennete götürürüm bunu mevlana söyler ken ynaın damıyıdın nerden biliyon söylediğini.Bana mantıklı birsey söyleki sana delil getireyim senim gibi düşünen birsürü insan var islamin gercekleri.com adlı sitede dyvara gelmiş dayanmıssınız ne konustunuzu bilmiyorsunuz eger herkez sizin gibi anlamak istedigini anlarda dierlerini anlmassa allah sev gilisi insanların dostu olur tabi peygam ber efen dimiz için onca fer baalar söyleniyor bu gune kadar kaç kişiniz kaçtana tasavvuf cunun agzından bunları duydunuz ki kalmıs bana bunu hakkında delil ver diyor sunuz sizin ufkunu 1 metreden sonra gör müyormu

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Evet bende araştırılmasını istiyorum..

Ben araştırdım ve kaynaklarımı yazdım.hz Resul sav diğer peygamberler insanları cennete sokamazken Mevlana cennete sokuyor bundan delil istiyorum..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Sana soruyorum peki mevlana uçarken sen yanındamıydın..

Siz mevlanayı kitaplarına göre sevmiyormusunuz.Kitabında yazan bir yeri sordum..

M Çevrimdışı

memolisam

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
unutmadan şeyhini arayan bulur gönül istesin yeterki(nefsini bilmeyen kendini bilemedigi yetmiomuş gibi(rabbını da)bilemez.şükürki zamanımızda bayrağı taşıyanlar var.)ALLAH C.C RAZIOLSUN VE BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bakın bizlere övdüğünüz şeyhin yazıları..

"Bugün cennete gitmek onun rızasına ve cehenneme girmek de onun gazabına bağlıdır." S. 29. Yine üzerine türbe yapılmasını ve kubbesinin yükseltilmesini tavsiye ederek şöyle demiştir: "Kubbemi uzaktan görüp bana fatiha okuyana kıyamet günü şefaat ederim ve onu cennete koyarım." S. 56. Yine şöyle der: "Yedi yaşında sabah namazı kılıyor ve Kevser Sûresi'ni okuyup ağlıyordum. O anda Allah bana tecelli etti ve aklım başımdan gitti. Aklım başıma geldiğinde gaybtan bir ses bana: "Ey Celaleddin! Seni müşahade makamında kıldım, bugünden sonra senden mücahede istemiyorum" dedi. S. 37. Yine, "Şüphesiz Tur dağı Allah'ın bir bakışıyla yerinden oynayıp param parça oldu. Üç gün içinde celal güneşiyle on yedi defa bana tecelli edince zayıf vücudum nasıl sarsılmasın!" S. 41. İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi, A.Y.No. 3905. (Çeviren)

Y Çevrimdışı

yücel

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler,
bu bir ,iki tane hokkabazla vakit harcamayın.
bunlar mekkeli müşrikşerin allah cc resulune inanmak için mucize istedikleri gibi keramet istemektedirler.
ehli sünnetli bir şeyhe tabi olmayanın şeyhi şeytandır. mahşerde herkes imamıyla gelsin dedikleri zaman bu kardeşler şeytanla gelecekler.
bence bu kişiler sinirlendirmek istiyorlar bizleri.yemin ediyorum bir keramet görseler yinede büyü derler müşrikjlerin dedikleri gibi.
bakara suresinden örnek vermişler.allahın dost olarak yettikleri hakkında.bizlerde o ayetlere iman ettik.
peki allah dost olarak yetiyorsa neden peygamber gönderdi. ben söyleyeyim mesela kuranıkerimde namaz kılın deniliyor,ama nasıl kılınacağı gösterilmiyor.örnek olsun öğrenelim diye elçiler gelmiş.son elçiden sonra geelecek resul olmadığı için . allah resulu buyurmuş alimler beim vekillerimdir diye.
kapiş hokkabazlar.....

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
Allah seni ıslah etsin konuşmanı düzelt yoksa karşımda olmadıgın için elimle düzeltemeyecegimden dilimle düzeltirim. meseleye gelince bizimmahşerde şeytanla gelecegimize dair sana vahiymi geldi haşa?. bakıyorumda hemen yerimizide hazırladın cehennemde. şeyhi olmayan ın şeyhi şeytandır ha bu sözü kim sölüyomuşi bakalım hangi ahmak böle bir söçzün yükümlülügün altına girer. benim şeyhim yok zamanın alimlerinden benim şeyhim resullullah s.a.s. sende ona hakaretmi ediyorsun . edepsiz adam . daha ne sölediginizi bilmiyorsunuz daha agzınızdan çıkanı kulagınız duymuyor. kimmiş bu sözün sahibi sölede sana haddini bildireyim .