Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Nereye Hicret Edilebilir, Hangi Cemaat Doğrudur?

Talha bin Asım el-Türkî Çevrimdışı

Talha bin Asım el-Türkî

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ey oğullarım! Gidin de Yusuf’u ve kardeşini iyice araştırın, Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Çünkü kâfirler topluluğundan başkası Allah’ın rahmetinden ümit kesmez. (Yûsuf Suresi 87)

Ben senin bu konuşmandan -Namazlarına önem vermediğini- çıkarıyorum arkadaşım. Namazına hakkıyla önem verseydin -kılıyorsundur İnşeallah- bu dert ve tasalarının hiç biri kalmazdı Allah Teala'nın izniyle. Kalk abdestini al, ihlaslı bir şekilde namazını kıl -hemen şimdi-. Allah Teala'nın izniyle kafanda ki karışıklıklardan kurtulur, şüphelerinden arınırsın İnşeallah. Selametle.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Aleykumusselam,

Öncelikle günahını ulu orta paylaşma ki bizleri şahid tutma akhi bunu hiç aklından çıkarma. Diğer meselelere gelecek olursak:

"De ki: Ey kendi nefisleri aleyhine haddi aşan kullarım! Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin! Çünkü Allah bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayan, çok esirgeyendir. Size azap gelip çatmadan önce Rabbinize dönün, O'na teslim olun, sonra size yardım edilmez. Siz farkında olmadan, ansızın başınıza azap gelmezden önce, Rabbinizden size indirilenin en güzeline (Kur'an'a) tâbi olun. Kişinin: Allah'a yakınlık konusunda kusurlu davrandığım için bana yazıklar olsun! Gerçekten ben alay edenlerdendim (diyeceği günden sakının)! Veya: Allah bana hidayet verseydi, elbette sakınanlardan olurdum, diyeceği, yahut azabı gördüğünde: Keşke benim için bir kez (dönmeye) imkân bulunsa da iyilerden olsam! diyeceği günden sakının."
(Zumer, 53-58)

Günahından tam olarak dönüp tevbe eden, onu hiç işlememiş gibidir.” (İbn Mâce, zühd 30; et-Taberânî, el-Mu’cemü’l-kebîr 10/150)

Tevbe ettiysen arkana bakma. Önüne bak, günahlarına geri dönme. Dinini güzel bir yerden öğren. “Bu ilim dindir. Dolayısıyla dininizi kimden aldığınıza dikkat edin!"

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selam ve rahmetullah.

İnsan çokça hata yapar kardeşim

“Her ademoğlu çok hata işler. Hata işleyenlerin de en hayırlısı tevbe edenler (nâdim olarak hatasından dönenler) dir.” (Tirmizî)

“…Tevbe edenler, ibadet edenler, hamd edenler; oruç tutanlar, rükû’ edenler, secde edenler, iyiliği emredenler, kötülükten men’ edenler ve Allah’ın hududunu (ona riayet ederek) muhafaza edenlerdir. (Ey Habibim!) O müminlerin (cennetle) müjdele!” (Tevbe, 112)

İslamın temel anlayışı olan tevhid'den şaşma. Bende önceden tevhid anlayışından bi haberdim. Cihad hareketinden de geri kalma derim. Her müslümanda bi cihat ruhu olması lazım. Müslümanların mücadeleci bi yapısı olması lazım. Ve bunu yaparken de o ne demiş bu ne diycek, şu aşalıyacak beriki beni hor görücek. Bunlara takılma derim.

Ey iman edenler, içinizden kim dininden geri döner(irtidat eder) se, Allah (yerine), kendisinin onları sevdiği, onların da kendisini sevdiği, mü'minlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı ise 'güçlü ve onurlu,' Allah yolunda cihad eden ve kınayıcının kınamasından korkmayan bir topluluk getirir. Bu, Allah'ın bir fazlıdır, onu dilediğine verir. Allah (rahmetiyle) geniş olandır, bilendir.

Maide (54)

Onun dişinda söyliyeceğim çok bişey yok. Aklıma gelirse yazarım.

Allah hepimizi sırati müstakim çigisine soksun.

E Çevrimdışı

Ebul As

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Pişmanlığım vardı hesabı günü nasıl yüzüm olacak diye korkuyorum nasıl bakıcam peygamberimize sahabelerine utanıyorum çekiniyorum. Hicret etmek istiyorum ama hangi cemaat doğru bilemiyorum. Talha namazlarıma önem veriyorum kılıyorum hep tövbe ediyorum ama insan utanıyor yaptıklarından. Hayatımın geri kalanını hicretle geçirmek istiyorum ne yapmam gerek ?

Talha bin Asım el-Türkî Çevrimdışı

Talha bin Asım el-Türkî

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Pişmanlığım vardı hesabı günü nasıl yüzüm olacak diye korkuyorum nasıl bakıcam peygamberimize sahabelerine utanıyorum çekiniyorum. Hicret etmek istiyorum ama hangi cemaat doğru bilemiyorum. Talha namazlarıma önem veriyorum kılıyorum hep tövbe ediyorum ama insan utanıyor yaptıklarından. Hayatımın geri kalanını hicretle geçirmek istiyorum ne yapmam gerek ?

Bana öyle geliyor ki sen namazlarına önem vermiyorsun arkadaş. Kalk namaz kıl diyorum, nefsini yenip iki rekat namaz kılman bizim burada sana yazmamızdan kat ve kat daha iyidir. Hatta kıyas edilemez belki. Selametle İnşeallah.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi

etrafinda islami güzelce yasiyan insanlar varsa onlarla kaynas, yani arkadas çevren önemli... kuran dinle bu insana huzur veriyor..
dini sohbetler dinle, camiye sadece cumalari degil hergün git, müslüman kardeslerle dolas onlarin yaninda bulun sohbet et konus, kendini sakin yalniz birakmaki seytan sana vesvese vermesin... Rabbim yardimcin olsun:)

E Çevrimdışı

Ebul As

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Talha abi beni anlamıyosun dediğin güzel şey fakat ben namazlarıma önem veren biriyim inşallah Allah kabul ediyordur. Hayatımı değiştiren bir insanım ama tek gayem hicrettir şehadet şerbetini içmek istiyorum. küfüre razı değilim hicrete koşmak istiyorum. Lütfen doğru anlayın beni ben sadece hicret yolu istiyorum. Bulamadım Hak olanı bilgim yok sadece yol cemaat ?

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Sen günahlardan kendini ne kadar uzak tutarsan. İmanın o kadar güçlenir. Pişmanlığın bitmesin zaten. Dönüp dönüp hatırla ki bir daha düşmeyesin oralara. Şeytan arada dürter. Buradaki kardeşlerimi de beni de... Zamanında Ebu Bekir, Ömer, Osman, Ali (ra. ecmain) dürttüğü gibi. O dürttüğü zaman sende bir tokat patlatıp yollaman gerek : ) bundan da yorulmayacan. Lanet mahluk canını verene kadar senle uğraşacak şimdi (hatta verirken de) @Ahadun Ahad akhinin dediği gibi tevhidden şaşma, cihad ruhunu da içinden çıkarma. Kurtuluş bu şekilde biiznillah. Hak olanı bulabilmen için bilgi toplaman gerek. Burada çok bilgi var elhamdülillah.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi o bahsettigin sahabeler icinde (Allah hepsinden razi olsun) hidayet nasip olmadan önce muslumanlarla savasan iskence eden hatta resulullahi (asv) yaralayan bile var. Bu insanlar daha sonra bizim önderlerimiz/örneklerimiz oldular!

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Ahi o bahsettigin sahabeler icinde (Allah hepsinden razi olsun) hidayet nasip olmadan önceden muslumanlarla savasan iskence eden hatta resulullahi (asv) yaralayan bile var. Bu insanlar daha sonra bizim önderlerimiz/örneklerimiz oldular!
Ya hu Vahşi(ra) var kocaman : ) Ömer(ra) var. Bir sürü...

Ekrem Duran Çevrimdışı

Ekrem Duran

Birleşmiş İslam Devleti
İslam-TR Üyesi
Yaşadığın hayat türkiyede çok normal akhi tağut devleti sonuçta anca kamali anlatırlar. Ama değişmene sevindim doğruyu anlamışsın benden sana nasiyat daha durma bu küfür ülkesinde Nusraya katıl.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anlandım kardeşler fakat şöyle ifade edeyim. Ben Şehadeti tatmak istiyorum tek isteğim Allah yolunda ölmek Şehid olmaktır inşallah.

akhi kafan fazlasıyla karışık
öncelikle sakin olucaksın,sabrediceksin ve unutmaman gereken birşey var cennet biryere gitmiyor
haydi gidip şehit olayım diyerek yola çıkıp mücahit kanı döken nice insanlar vardır
önce ilim sonra amel bu sıralamayı karıştırırsan hak ile batılı şansa bırakmış olursun
şehadet asla amaç değildir. asıl amaç Allah subhanallahu ve teala'nın rızasını kazanmaktır
bunun yolları çoktur fakat şeytan tamda bu yolların üzerinde tuzaklar hazırlamaktadır
inancım odurki bu forumda cennetin garanti olduğunu bilse o pimi çekmeyecek insan yoktur. fakat bizden istenen ölmemiz değil Allah yolunda mücadele etmemizdir
bu mücadelenin gereği herzaman aynı değildir
bazen Ebubekir radiyallahu anh olman gerekir ilim olursun
bazen musab bin umeyr olman gerekir davet olursun
bazende hamza olur şehid olursun
fakat asla ölmeyi istiyemezsin. Allah yolunda ölmek bizim seçimimiz değil, Allahın günahkar kuluna lütfudur
sen mücadeleni yapar ve dualarınada şehadeti eklersin
kim bilir belkide senin 80 yaşına kadar yaşaman hem senin hemde ümmet için daha hayırlıdır