Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nicklerinizin Anlamı ????

M Çevrimdışı

mucahit571

Üye
İslam-TR Üyesi
HERKESİN NICKI,ÇOK GÜZEL KARDEŞLER...

AMA ENÇOK İLGİMİ ÇEKEN İSE DAHA 13 YAŞINDA BİR KARDEŞİMİZİN,SANKİ HAYATIN TÜM TECRÜBELERİNİ GERÇİRMİŞ BİRİ GİBİ KONUŞMASI

A Çevrimdışı

asker_kız

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim bunu banamı dedin??anlayamadımda yanlış anlama

mucahit571 ' Alıntı:
HERKESİN NICKI,ÇOK GÜZEL KARDEŞLER...

AMA ENÇOK İLGİMİ ÇEKEN İSE DAHA 13 YAŞINDA BİR KARDEŞİMİZİN,SANKİ HAYATIN TÜM TECRÜBELERİNİ GERÇİRMİŞ BİRİ GİBİ KONUŞMASI

A Çevrimdışı

asker_kız

Üye
İslam-TR Üyesi
ginger kardeşim sen çok güzel demişsin ama benim şuan bulunduğum durumun ailemle hiç alkası yok...benim içimdeki Allah sevgisi beni bu duruma getirdi...benim anafenden ablalarım vardı evlerine gidip kalıyorduk...daha doğrusu ben kalamıyordum çünkü abim yollamıyordu.çok istiyordum hatta şiddet bile görüyordum...neyse bu kaonuları boşverelim ben çok üzülüyorum bunları yaşadığım için...SELAM VE DUALARIMLA...ALLAH'A EMANET OLUN..

''asker kardeşimde emınımkı bu eğitimini almışkı bu yaşta ilim oğrenıo ne mutlu ona...ne mutlu asker kardeşime kı pc başında boş boş oyun oynayan yaşıtlarından değil...'' KEŞKE BU SÖZLERİN DOĞRU OLSAYDI ...

HAYIRLI AKŞAMLAR

S Çevrimdışı

!SLaMYLiFe

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bende acikliiiimm :ihihih

ingcesi olanlar anlamistir...

!Slam;BENIM HAYATIM demek, benim=my, hayatim=Life..

Bu arada avatarim yikilioooooo demiiiii :yikilioo

Allaha emanetsiniz........

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
!SLaMYLiFe ' Alıntı:
Bende acikliiiimm :ihihih

ingcesi olanlar anlamistir...

!Slam;BENIM HAYATIM demek, benim=my, hayatim=Life..

Bu arada avatarim yikilioooooo demiiiii :yikilioo

Allaha emanetsiniz........

MaşAllah avatarın yıkılıyoo :öptüm:///

M Çevrimdışı

mucahit571

Üye
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeR ' Alıntı:
Selamun aleykum biraz önce msnden bir kardeş nickimin anlamını sormuştu..Ve baya bir güldüm.. :ahaboleoldum

nikimin anlamına islamda acaba 4 evlilik mi dedi..Biraz tebessüm ettim..Ve konuyu foruma taşıyayım dedim..

Evet nicklerinizin anlamını yazarsanız forum bilgilenir..

Evet sıra sizde :öptüm:///
SEN AÇIKLAMADIN ABİ GERÇEK TEN ANLAMI NE

T Çevrimdışı

tuençise

Üye
İslam-TR Üyesi
mucahit571 ' Alıntı:
!sLaM4eVeR ' Alıntı:
Selamun aleykum biraz önce msnden bir kardeş nickimin anlamını sormuştu..Ve baya bir güldüm.. :ahaboleoldum

nikimin anlamına islamda acaba 4 evlilik mi dedi..Biraz tebessüm ettim..Ve konuyu foruma taşıyayım dedim..

Evet nicklerinizin anlamını yazarsanız forum bilgilenir..

Evet sıra sizde :öptüm:///
SEN AÇIKLAMADIN ABİ GERÇEK TEN ANLAMI NE

evet anlamı ne ?

R Çevrimdışı

_ravzadakı_gul_

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
s.a herkez banada nicimin anlamını soruyo :Dben nicimi coooooook seviyorum ravza pey. kabrinin bulndugu yere denir oradaki tek gülde kainatın gülüdür :öptüm:///

E Çevrimdışı

esirazat

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
SELAM ALEYKÜM
selam hüdaya tabi olanların üzerine olsun

benımnıkımın anlamı soyle açıklanabılır her halde :vahh

insanlar hür oldular ama yıne ABDULLAH'TIRLAR

evt bende azadım ama Abdullah olduğum için esirim

Ne güzel bir esarettir..............

Vesselam

P Çevrimdışı

princess_arwen

Üye
İslam-TR Üyesi
princess ne olduğunu biliyosunuz arwen da bir flim izlemiştim ordaki kızın adıydı çok hoşuma gitti bnde öle yazdım

H Çevrimdışı

HİJAB

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
BENİM NİCKİN ANLAM, ARAPÇADA SAKINMAK KORUNMAK UTANMAK GİBİ ANLAMLARA GELMEKTEDİR..VE TOPLAMI OLARAK DA *ÖRTÜ* DEMEKTİR..BİLDİĞİNİZ ÜZERE,HİJAB(ÖRTÜ) KADININ ZIRHDIR, KALKANIDIR.. :vahh

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
[size=10pt]E.A!

Beyruha'nın kelime manasına henüz ulaşamadım KARDEŞLER ama hikayesi şu şekilde;

Ebu Talha'yı biliriz inşAllah?

Mescid-i Nebevinin karşısında Ebu Talha'ya ait BEYRUHA isimli bir bahçe vardı..
Bu bahçenin Mescid-i Nebevinin karşısında olmasının yanında diğer bir güzelliği de serin suları,koyu gölgelerinin olmasıydı.
Üstelik Peygamber(a.s)'da zaman zaman bu bahçeye uğrar ve dinlenirdi orada...

Fakat Al'i İmran 92. ayet nazil olduğunda-SEVDİĞİNİZ ŞEYLERDEN ALLAH YOLUNDA HARCAMADIKÇA GERÇEK İYİLİĞE ULAŞAMAZSINIZ-;Ebu Talha'yı tutamazdı hiç bir şey..

Düşündü EN ÇOK SEVDİĞİ ne olabilirdi Allah ve Rasulü'nün yolunda harcayacağı ve harcadığı zaman cennet kazanacağı...Hemen BEYRUHASI geldi aklına ve sattı çok sevdiği BEYRUHASINI o en karlı ticaret uğruna ondan daha çok sevdiği VEDUD olan Rahim-i Rahman'a...

İşte bende "ANNESİ" olacak kadar çok SEVECEĞİM her şeyi EBU TALHACA infak edebilmek adına bu rumuzu seçtim kendime ve hep dua ediyorum:

"Rabbim uğruna infak edebileceğim BEYRUHALARIM OLSUN ve onları satınca SANA,
bana FİRDEVS kazandırsın" diye...

Rabbim utandırmasın...
Amiiin!!!

E.A!

Üst Ana Sayfa Alt