Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nur Cemaati

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

tewh1d

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kaynaklarını yazarmısın özellikle verdiğin hadisin kaynağını koy buraya.

2. Kitap:(Keşf-üş-şübühât):Zummer suresi'nin 3. ayetinin nasıl yanlış tefsir ettiğine bak, gör ve idrâk et!
Bunada bir göz at istersen.Sonrada buraya çıkıp, redeediklerini beraber tartışalım.Ama unutma ki,(El-fecr-üs-sâdık firredd-i alâ münkiri-t-tevessüli-velkerâmâti-vel-havârık) adlı eser bunun yalanlarını çıkarmıştır.

Abdüllah ibni Ömer (r.a.) hazretlerinin bildirdiği iki hadîs-i şerîfde, (Onlar doğru yoldan ayrıldı. Kâfirler için inmiş olan âyet-i kerîmeleri, mü’minlere yüklediler) ve (Ümmetim için korkduklarımın en korkuncu, Kur’ân-ı kerîme kendi görüşlerine göre ma’nâ vermeleri, yersiz terceme etmeleridir) buyuruldu. Bu iki hadîs-i şerîf, mezhebsizlerin ortaya çıkacaklarını ve kâfirler için gelmiş olan âyet-i kerîmeleri mü’minlere yükleteceklerini, yanlış ma’nâ vereceklerini haber vermekdedir. Bunuda idrâk etsinler.

3. Abdülvehhâb oğlu Muhammedin yanlış fikrler taşıdığını, müslimânlar için ilerde zararlı olacağını anlıyarak buna nasîhat verenlerden biri, Medînenin büyük âlimlerinden, şeyh Muhammed bin Süleymân Medenîdir “rahime-hullahü teâlâ”. Şâfi’î fıkh âlimi olan bu zâtın, çok kitâbı vardır. İbni Hacer-i Mekkînin (Minhâc)a yapdığı (Tuhfet-ül-muhtâc) ismindeki şerhe olan hâşiyesi meşhûrdur. 1194 [m. 1780] de Medînede vefât etdi. (El-fetâvâ) adındaki iki cild kitâbında,

(Ey Abdülvehhâb oğlu! Müslimânlara dil uzatma! Allah rızâsı için sana nasîhat ediyorum. Evet, işleri, Allahdan başkası yapar diyen olursa, ona doğruyu söyle! Fekat, sebeblere yapışanların ve sebebleri de, sebeblerin te’sîr kuvvetlerini de, Allahın yaratdığına inananların kâfir olduğu söylenemez. Sen de bir müslimânsın. Müslimânların hepsi yerine, birine sapık demek dahâ doğru olur. Sürüden ayrılanın sapıtması dahâ kolaydır. Nisâ sûresinin yüzondördüncü âyetinde meâlen, (Kendisine doğru yol gösterildikden sonra, Peygamberlerin yolundan ayrılan, mü’minlerin inanışlarını ve ibâdetlerini terk eden kimseyi, âhıretde dost olduğu küfr ve irtidâd üzere diriltir ve Cehenneme atarız) buyuruldu. Bu âyet-i kerîme, sözümün doğru olduğunu göstermekdedir)

4.Muhammed bin Abdülvehhâb:

Basrada, ingiliz câsûslarından, Hempherin tuzağına düşerek, ingilizlerin (İslâmiyyeti imhâ) çalışmalarına âlet olmuşdur.Ya buna ne dersin! Reddedin bakalım!
(Kitâb-üt-tevhîd) kitâbına Mekke-i mükerreme âlimleri, 1221 senesinde, çok güzel cevâb yazarak, kuvvetli vesîkalarla red etdiler.

T Çevrimdışı

tewh1d

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yazdıkların hakikat kitab evinin sitesinden başka hiçbir yerde yok
Nasıl oluyorda bu kaynaklar sadece onlarda oluyor , bu hadisler sadece onlarda oluyor :)

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yazdıkların hakikat kitab evinin sitesinden başka hiçbir yerde yok
Nasıl oluyorda bu kaynaklar sadece onlarda oluyor , bu hadisler sadece onlarda oluyor :)

selam aleykum

hakikatcilere git namazi sor , namazi anlatirken dahi konuyu vahabilige getirirler,( allahu alem ) vahabiligi sikistirmadiklari bir yazilari varmi bilmiyorum :)

birde bu yaziyi post yapan dini oyun ve eylence edinmis olmaliki konu nur cemaati iken vahabilige gelmis , suphanallah yani ne demeli bilmiyorum,

aslinda niyeti ne kadar ortada, soyle demeye getirmis ben nur cemaatine karsi soylediklerinizi delillerle curutemiyorum, ama onlari temize cikarma adina vahabiligi onunuze koyuyorum, bu muvahidlere karsi musriklerin yeni modasi oldu, adama ateste yurumeyi kimden ogrendin diye sor sana vahabi der, biri sefaat ya uza der sende neden boyle dedin diye sorarsin sana vahabi der, bidatlerden sakinin dersin, sana vahabi yada ibni teymiyeci der , bunlari allah icin uyarana bunlarin tek ilmi cevabi sen vahabisin :), hatta imam ibni teymiyeye bile abdulvahabi hic tanimadigi ve ondan once yasadigi halde vahabi diyiyorlar :), ben bugune kadar abdulvahaba ait iki kitap okudum, oda internetten ben tam tanimamda ama o iki kitaptan dolayi allah ona rahmet etsin diyiyorum, ama musrikler benide vahabi diye cagiriyor.. gunumuzde vahabi kelimesi musriklerin muvahidlere taktiklari yeni isim olmali ..

ne diyelim

selametle

E Çevrimdışı

El-Hak

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bismillah.

Yazıların Hakikate Kitap Evinden alıntı olması bakıyorum da sarsmış sizleri. Oysa ki, vehhabilik'in gerçek yüzünü açığa çıkarmış. Sizler, kendi menfaatleriniz için içindeki hadis'leri reddetmekten başka çözüm bulamıyor, ardından kitabı karamsıryorsunuz.Ben sizden bunların yalan olmadığına dair bilgi istiyorum! Orada her şey ayan-beyan ortada. Bunlar sadece Hakikat Kitapevi tarafından yazılmıyor, neredeyse vehhabilik hakkında yazılmış bir çok kitap vardır ki, gerçek yüzünü açığa vuruyor. Siz ise, bazı allameleri kötülerken kendi vehhabi alimlerinizi unutturuyorsunuz(!)

birde bu yaziyi post yapan dini oyun ve eylence edinmis olmaliki konu nur cemaati iken vahabilige gelmis , suphanallah yani ne demeli bilmiyorum,
Hiç bir şey deme muratdemir kardeşim. Bunun faturasını yazıyı başka yerlere çekenlere sorun bakalım ne cevap verecekler?

Saniyen, bilmedikleriniz açık ortada iken, sizler sapık düşüncelere daha temayüllü kılıyorsunuz kendinizi. Konu'nun nerden geldiğini merek mı ediyorsun?

Abdul hak 'tan alıntı şu yazıya bak:

Kitaptaki yanlış ve sakat inançları kendi kitaplarından sayfa nolar verilerek gösteriliyor ve size teşhir edilmektedir. Eğer yanlış diyorsanız doğrusunu yazınız.
Ehli sünnet İki farklı itikat içermez.
Bu gördüğüne bakmamaktır. Halbu ki de, vehhabilik hakkında geniş bir bilgisi olması gerekir ki, tabi olsun. Bunları gözden kaçırdığını hatırlattım sadece. Mesajlarımın değiştirenlere baktım, ilim'den söz ediyorlar.İlim ilim diye inliyorlar. Ama ilimleri, bunları gözden kaçırıyor.Buda başkalarına "sapık, ehl-i bid'at" damgalarını vurmaya yetiyor onlar için.

Şimdi sorararım size, vehhabilik bu değil de nedir?

Salisen,

hakikatcilere git namazi sor , namazi anlatirken dahi konuyu vahabilige getirirler,( allahu alem ) vahabiligi sikistirmadiklari bir yazilari varmi bilmiyorum :)
Ne oldu? Vehhabilik'in aslını meydana çıkaracak diye mi bu tedirginin? Hem bak, tehlikenin farkında olanlara. Bir tanesi de Hakikat Kitap Evi...Sende öğrensen iyi olur!

Devam edecek!

Vesselam!

E Çevrimdışı

El-Hak

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kaynaklarını yazarmısın özellikle verdiğin hadisin kaynağını koy buraya.
Bismillah.

Yukarıda bir kardeşim, kaynakları istemiş. Öncelikle vehhabilik'in geçrçek yüzünü meydana çıkaran kaynakların hepsini buraya yazmaya gücüm yetmez. Verdiğim bilgiler, başkları tarafından da açığa vurulmuş. Muhammed bin Abdülvehhâb'ın ingiliz casusu olduğuna dair kaynak getirmeme gerek yok, bunu siz benden de iyi bilirsiniz. Bu soydan türetilmiş bir düşünce ne kadar doğru olabilir?

Abbdullah ibn-i Mes'ud un rivayet etiği hadisleri kabul edermisiniz biliyorum ama, kaynak istediğinize göre kabul etmiyorsunuz.

"İbn Mesud Ömer ve her sahabinin verdiği bilgi de kabul edilir. Sahabilerin her biri Hadis rivayeti açısından Adildir. Ancak bir konuda birden fazla sahabiden farklı rivayetler varsa müçtehit bunlardan birini tercih edebilir.
Sahabeler peygamberler gibi ismet sıfatına sahib değildir. Sahabelerin adaleti konusunda Alimler ittifak halindedirler. Yani bunlar bilerek peygamberimize yalan isnadda bulunmazlar, dinin zararına çalışmazlar."

Abdullah ibn-i Ömer'in hayatına göz atman için gerekli bilgi:

http://www.ansar.de/sahabelerinhayati/063.htm

Ek bilgi olarak Vehhabilik'in şir kitaplarına dair bir bilgi paylaşmak istiyorum:

Vehhabinin Şirk kitabı

Sual: Muhammed bin Abdurrahman el-Humeyyis, isimli bir Vehhabi, ŞİRK diye bir kitap yazmış. Adını da, (Hanefi ulemasına göre ŞİRK) koymuş. Vehhabilerden nakil yaparak, Hanefi ulemasının yaptıklarına şirk diyor. Hanefi uleması diye, Şah Muhammed İsmail Dehlevi adında birinin bozuk fikirleri anlatılıyor. Hanefi ulemasından denilen bu zat kimdir?

CEVAP:

S. Ebediyye'de deniyor ki:
(Şah Veliyullah-ı Dehlevi'nin dördüncü oğlu Şah Abdülgani genç iken vefat etti. Bunun oğlu Şah İsmail 1781'de Delhi'de doğdu. Büyük Ehl-i sünnet âlimi olan dedesinin yolundan ayrılarak Vehhabi oldu. Vehhabilik inançlarının Hindistan'da yayılmasına önderlik yaptı. Bu fitnenin başı olan Muhammed bin Abdülvehhab-ı Necdinin (Kitab-üt-tevhid) isimli kitabını Urdu diline tercüme ederek (Takviyet-ül iman) ismi ile bastırdı. Böylece, Vehhabiliğin Hindistan'da yayılmasına önayak oldu. Farsçaya tercüme edilip, (Takvim-ül beyan) ismi ile bastırıldı. (Sırat-ı müstakim) ve başka kitaplar da neşretti ise de, Ehl-i sünnet âlimlerinin reddiyeleri karşısında, Pişavur şehrine kaçtı. Müslümanlara önder olmak düşüncesiyle, orada Sihlere cihad ilan etti. Çok Müslümanın telef olmasına sebep oldu. Kendisi de bu savaşta 1831'de öldürüldü.

Dedesinin şöhretine aldanarak, bunun tuzağına düşmüş olanlardan Abdullah-ı Gaznevi ve Nezir Hüseyin Dehlevi ve Muhammed Sıddık Hasan Han ve Reşid Ahmed Kenkühi ve Diyobend şehrindeki medresenin bazı hocaları, Vehhabiliğe kendi düşüncelerini de karıştırıp, kitaplar neşrederek, Hindistan'da Vehhabilik ismi altında, yeni bir çığır açtılar.)

Vehhabiler kendilerine Hanefiyiz veya Ehl-i sünnetiz diyerek Müslümanları kandırmaya çalışıyorlar. Vehhabileri de, Hanefi âlimi gibi gösterebiliyorlar, yani her türlü hileyi yapabiliyorlar. Bunların tuzaklarına düşmemeli.

Kaynak: mehmetalidemirbas.com

Vesselam!

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
Vehhabiler kendilerine Hanefiyiz veya Ehl-i sünnetiz diyerek Müslümanları kandırmaya çalışıyorlar. Vehhabileri de, Hanefi âlimi gibi gösterebiliyorlar, yani her türlü hileyi yapabiliyorlar. Bunların tuzaklarına düşmemeli.

Kaynak: mehmetalidemirbas.com

Vesselam!
vahabi kimlerdir ?nerde bu tarikat? bi vahabiyi nasıl tanırız? burda yorum yazanları ne belirtisinden vahabi die sınıflandırdın? ya burdaki akiler sana emri bi-l maruf ve neyhi ani,l münkeri uyguluyorlarsa niye dinleyip araştırıp bu cematin bidatlerinin şirklerinin varmı yokmu bakmıyorsun niye su-i zanda bulunuyorsun ....

mesela şirkte bir örnek veriyim kuranda nisa ayetinde ne der kadınların örtünmesinin gerektiğini peki bugünki nurcular neder biz devleti böyle ele gecirceiz
kimlere vahiyle kitap yazdırılır sakal vacipmi niye nursinin bıyık sünnetini uygular nurcular kandiller kabir süslemeleri laik demokratik düzen secimler vesselam bunları bi araştır sonra millette vahabi de

D Çevrimdışı

Darimi

Üye
İslam-TR Üyesi
Pislik adam önce verdiğiniz görüşlerin delilini bilin de yazın Resulullah adına söz ediyorsunuz ve nerden alındığı belli değil sizin hakikat yayın eviniz vayhlemi besleniyor..

Madem ibn ömer o hadisi nakletmiş kendisi hangi mezhepdenmiş ve onun babası hangi mezhepdenmiş...

Adi köpek kendi kendine gelin güvey oluyorsun daha bir tane dahi delil yazamadın...

E Çevrimdışı

El-Hak

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bismillah.

Vehhabilik hakında pek bilgi elde etmemişsiniz sanırım. Ben size Vehhabilik tehlikesini kısaca özetliyeyim:

1."Şefaat müslümanlarda yoktur"derler.

2."Ruh ölür, ölüler işitmez."derler.

3."Kabir ziyareti yapan kafir olur."derler.

4."Sebeplere yapışan kafir olur."derler.

5.Hıristiyanlar gibi "Allah göktedir" derler.

6."Mübarek geceler bid'attır" derler.

Ve daha nice sapıklıklar.Bunlar bir kısmı!.Hepsine tek tek cevap yazmak isterdim ama sitede arama yaparsanız, çoğuna bazı kardeşlerim tarafından cevap verilmiştir(silinmiyenler hariç). Sitede bunlar mevcut. Bunlara riayet edenlere vehhabi denilmez de, ne denir? Ve senin vehhabilik'in ne olduğuna dair bir bilgin varmıdır? Varsa buraya paylaşırmsın. Beraber çözüm bulalım.Said NUR Hz.lerinin sakal meselesine hiç girmiyeceğim burada. İnşaallah en sa zamanda başka bir konu olarak açıp, derdinizin ne olduğuna da karar vereceğiz.

Veselam..

D Çevrimdışı

Darimi

Üye
İslam-TR Üyesi
pislik adam biz vehabi değiliz git bunları ben vehabiyim diyenlere sor sana biz vehabiyiz diyen mi oldu..

necis uydurduğun hadisi anlat sen önce

ve ibn ömer hangi mezhepden di bunu yaz

E Çevrimdışı

El-Hak

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Pislik adam önce verdiğiniz görüşlerin delilini bilin de yazın Resulullah adına söz ediyorsunuz ve nerden alındığı belli değil sizin hakikat yayın eviniz vayhlemi besleniyor..

Madem ibn ömer o hadisi nakletmiş kendisi hangi mezhepdenmiş ve onun babası hangi mezhepdenmiş...

Adi köpek kendi kendine gelin güvey oluyorsun daha bir tane dahi delil yazamadın...

Ağzına aldığın o "pislik" kelimeler, seni düşürecektir. Yükseltmiyecektir. Tartışma ahlakınız yok ise, lütfen uzak durun. Böyle bir sitede, böyle bir yöneticinin böyle konuşması yasak olsa gerek!

Kardeş, sende diğerleri gibi ahmakça konuşmaz ise güzel olur. Biz mes'eleleri burada güzel bir üslup ile açıklarken, siz bir bölüm yöneticisi olarak üslup'tan mahrumsunuz. Haddinizi bilin!. Bu haddi aşmak ve yanında da ne yaptığını bilmemektir.

Sizlere sizin dilinizden cevap verip, üslubumu kirltmiyeceğim. O seviyeye siz kendinizi liyık görüyorsaınız, "Yazıklar olsun"...

D Çevrimdışı

Darimi

Üye
İslam-TR Üyesi
Bana demegoji yapma Resulullah ağzdından yalan uydurdunuz sorulara yanıt ver lafı karıştırma

E Çevrimdışı

El-Hak

Üyeliği İptal Edildi
Banned
pislik adam biz vehabi değiliz git bunları ben vehabiyim diyenlere sor sana biz vehabiyiz diyen mi oldu..

necis uydurduğun hadisi anlat sen önce

ve ibn ömer hangi mezhepden di bunu yaz

Bismillah.

Bak sana değer verip, cevabı yazayım!. O zaman mezhep yoktu. Çünkü, herkes başlıca bir müçtehit'ti!. Ama sen, anlamakta sorun yaşıyor, konuşmaktan da mahrum olduğunu teşhir ediyorsun. Konuşmayı öğrenmeden, kimse seni arana almaz, haberin olsun.

O halde, neden gocundun ki!. O'na hayret ediyorum. Dokunmuş galiba!. Aşağıdakilerin hepsi sizin sitede mevcut! Bunlar vehhabi görüşleri. Ama unutma bir tatışma ortamında küfür eden ne oldursa olsun, yenik durumdadır...

1."Şefaat müslümanlarda yoktur"derler.

2."Ruh ölür, ölüler işitmez."derler.

3."Kabir ziyareti yapan kafir olur."derler.

4."Sebeplere yapışan kafir olur."derler.

5.Hıristiyanlar gibi "Allah göktedir" derler.

6."Mübarek geceler bid'attır" derler.

Vesselam!

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Böyle bir necisi forumda çok bile tuttuk. Şimdiye kadar hiç bir delil yazamadı forumda durdukça pisliğini akıtmaya devam etti.

Darimi kardeş Allah razı olsun bizler vehabi değiliz bizler müslümanız...

İsnad edilen sorulara gelince kandillerin bidat olduğu ,Allah cc sema yani gökte olduğu kabirlere dua harici medet ummak için gitmenin şirk olunduğunu bizler defalarca delillerle yazdık..

şefaat konusuna gelince şefaat haktır,peygamberler,şehidler ve Allah'ın dilediği kimseler yapar ancak bizimle sizi ayıran husus şefaatte sizler kesin o kişinin cennete koyma yetkisi olacak diye inanırsınız biz ise şefaat eden kişinin kim olursa olsun isterse Peygamberimiz HZ Muhammed sav olsun Allah dilemedikçe kimseye şefaat edemeyeceği şefaati ancak Allahın dilediği kimselere nail olacağını biliriz. Zira Allah resulu sav istediği kimseye şefaat edecek olsaydı bunu annesine babasına ve amcası ebu talibe de yapmak isterdi.
Kabir ziyareti yapan kafir değildir bunuda nerden uyduruyorsunuz kabirlere ölen kişinin azabının hafiflemesi için dua ederiz yada oradan ibret almak için gidebiliriz.

Resullah sav ağzından laf diyorsunuz ve onca kardeş size delil nerde diyorsunuz siz ise ahmaklıkla yanıt veriyorsunuz işte sizin hadislere sevginiz bu..

Hiç bir konuda aklı selim yazı yazmadınız..

Sizin gibi akıldan yoksun ayet ve hadislerle amel etmeyen ordan burdan sitelerden xxx.com sitesini buhari müslim gibi delil sayanlarla uğraşacak zamanımız yok..

Allah sizi bildiği gibi yapsın.

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
peygamber (sav)efendimizin beni övün benim doğum günümü kutlayın die bir hadisi yada sahabelerin raşit halifelerin yada meshep imamlarının böyle bir gece kutlayın die bir sözümü uygulamasımı var bidat nedir acaba.....kuranda bir cok yerde ALLAH arşa istiva etti der bu ne manadır ....peygaber efedimiz miraca nereye yükseldi sen bak birader bu konu tefaruatlı bir mesele ben arşa istiva ettiğini derim ama her şeyden haberi vardır ama biz bunun nasıl olduğunu bilemeyiz gecenin 3/1 dilimindede semaya indiğini biliriz bu uzun bir konu sen dersin gökte deiil her yerde dersin ......
peygamber (sav) ölümü hatırlasınlar die kabir ziyaretine izin vermiştir ama bizdekiler gibi mezarları yükseltin süsleyin yardım isteyin dememiştir...

neyse sana bolca tevhid kitapları okumayı biraz o risaleleri bırakıp peygamber(sav) efendimizin dediği ğibi ehli sünnet vel-cemat olmak icin calışmalıyız onun icin said nursi kitaplarındanve onun sünnetlerinden biraz kopta birazda fırka-ii naciye nasıl oluruz selefilik ne bunları araştır resullalın sünnetlerine tehvid akidesine alimlerin izlediği yolu araştır kendine vahiyle kitap yazdıranlar dışında

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yıllarca şu sitede nur cemaati tartışılır...ama ben tartışanların birbirinde hiç bişey kazandığına şahit olmadımm....neden tartışanlar üslublarına sertleştikçe iş inata biniyor...ilim sopayla öğretilmez kalble şuur ile öğretilir

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selam aleykum

ARKADASLAR SIZDEN RICAM KONUYU DAGITMADAN VE SINIRLENMEDEN GIDELIM INSALLAH

SIMDI EL HAK denen sahsin hangi yazilari silinmis ben bilmiyorum ama el hak a diyecegim lutfen bu konuyu seninle konusalim
AMA SARTLARLA benim tek sartim konu konu gidelim yani biri bitmeden digerine gecmeyelim allah rizasi icin bunu yapabilirsen konu daha iyi anlasilmis sende bizlerde bir sey ogrenmis oluruz ikincisi her sahis kendi getirdigini delilendirir yani senin bos bir yazini kimseden delilendirmesini isteyemezssin .. insaallah buna berebarce uyariz , ben sana uyacagim konu nurculardi ama olsun vahabiligi konusalim neyi istersen onu konusalim

Bismillah.

Evvela, "nurnurcu" kardeşime teşekkür ederim. Yenik düşmeyenlerden anlaşılan.

eger bu sekilde imali konusursan ben cok iyi ignelerim bundan sonra olmasin insallah

Bakın, topic kabadayıları(!). MEsajlarımı değiştirecekseniz, bu sonuca varmak olmuyacaktır.Değiştirmemenizi taleb ediyor, sizin de buna uymanızı rica ediyorum.

lutfen uyalim arkadaslar yazilar silinmesin en sonunda silersiniz isterseniz bu ricamizdir

Saniyen, Nur Kitaplarından -kendi çapınıza göre- yanlışlıklar çıkarıp, doğrularını yazmaya çalışmışsınız. Kabul!. Ve sonra, Alimler'imizi, katı bir üslup ile hakaretlere maruz kılıp doğruyu bulmaya eğilmişsiniz. E buna da eyvallah. Daha sonra bunlara, "sapık, ehl-i bid'at" gibi kelimeler yapıştırıp, yok etmeye çalışmışsınız. İşte burda durun. Kişi kendi yanlışlarının farkına varmadan, başkalarına yönelemez.Bu düpe-düz ne yaptığını bilmememzliktir. Siz söyleyin öyle değil mi? Daha sonra da verilen hadisler'e zayıf, fetvalara ise yalan demişsiniz. Bu kaldırılımayacak bir tavırdır.

konu dagilmayacaksa istersen bu konudan baslayalim bakalim kitaplarinda uydurma hadis varmi adam sapikmi bidat ehlimi istersen buradan baslariz

Salisen, ben size sizin kitaplarınız'ın ve kitap müelliflerinizin listesini verip, onlara bir göz atmanızı taleb edeceğim.Silmek yerine "yüksek ilminize(!)" güvenipte cevap yazın!

tamadir insallah

1.Muhammed Bin Sü'ud:

Bu adam, Müseylemet-ül-kezzâb'ın peygamberliğine inandığınnı kim inkar edebilir ki?

bu yazi hevadir bos tur , ayni sekilde bizde senin icin diyebiliriz bu el hak denilen sahis seytan dostudur, ama boyle yazilar olmasin ins ama elinde onun agzindan cikan yada buna bir delilin var ise ver insallah

"Bu adam, Benî Hanîfe kabîlesinden olup, Müseylemet-ül-kezzâbın peygamberliğine inanan ahmakların soyundan idi.

bilirsinki kimse kimsenin yukunu cekmez butun sahabe ve resulullahin atalrinin durumunu biliyorsun bu yazida aptalca olmus yani yazanin zani ortaya cikiyor aslinda

1178 [m. 1765] de öldü. Yerine oğlu Abdül’azîz geçdi. Bu da, 1217 de bir şî’î tarafından öldürüldü. Yerine oğlu ikinci Sü’ûd geçdi ve 1231 de öldü. Yerine oğlu Abdüllah geçdi ve 1240 da, İstanbulda i’dâm edildi. Yerine, Abdül’azîzin torunlarından Terkî bin Abdüllah geçdi. 1254 de, bunun oğlu Faysal geçdi. 1282 de oğlu Abdüllah emîr yapıldı. Bunun kardeşi Abdürrahmân ile oğlu Abdül’azîz Kuveyte yerleşdi. Abdül’azîz 1319 [m. 1901] de Rıyâda gelip, emîr oldu. İngilizlerin yardımı ile Mekkeye saldırdı.

iste bunun ispatlanmasi lazim sende bilirsinki tarihte cok yalanlar oluyor bizlere vahdettin vatan haini oldugu bile soylediler o yuzden bu yazinida delilendir lutfen

1351 [m. 1932] de, Sü’ûdî arabistân devletini i’lân etdi.

Sü’ûdî Arabistân emîri Fahdın, Efgânistândaki Ehl-i sünnet mücâhidleri ile harb etmekde olan Rus kâfirlerine dört milyar dolar yardım yapdığını 1991 târîhli gazetelerde okuduk."

bu konunun abdul vahabla yada vahabilikle ilgisi ne anlamadim bugunku suud hukumetini savunan yok yani rabbim onu ve fetullah gulen gibi turk hukumeti gibi butun tagut serefsizlerini kahr etsin bu konuda sen ne dusunuyorsan bizde onu dusunuyoruz dostum gibi bir kopek muslumani katili turkiye tarafindan bas taci yapiliyor ama sen bunu fatihsulten mehmedin bir sucu gibi gozteremezsin yazikki size bu tur yazilari ciddiye aliyorsunuz

2. Kitap:(Keşf-üş-şübühât):Zummer suresi'nin 3. ayetinin nasıl yanlış tefsir ettiğine bak, gör ve idrâk et!
Bunada bir göz at istersen.Sonrada buraya çıkıp, redeediklerini beraber tartışalım.Ama unutma ki,(El-fecr-üs-sâdık firredd-i alâ münkiri-t-tevessüli-velkerâmâti-vel-havârık) adlı eser bunun yalanlarını çıkarmıştır.

ISTE SADECE BURADA BENI ILGILENDIREN YAZI BU CUNKU ZUMMER SURESI ARTI ABDULVAHAB VE TASAVVUFCULAR BU UCU COK ONELI BIR UNSUR BEN KITABI BILMIYORUM AMA SENDEN BU KONUNUN ACIKLAMSINI ISTIYORUM (El-fecr-üs-sâdık firredd-i alâ münkiri-t-tevessüli-velkerâmâti-vel-havârık) adlı eser bunun yalanlarını çıkarmıştır.) SEN ZUMER SURESI 3 AYETI BILIYORMUSUN BAK BU AYETE ORTAYA CIKANI GORECEKSIN iste seninle konusmamiz gereken burasi simdi bu konuda fazla yazmayacagim ama konunun ozu burasi inan buna istersen gel bu kismi arstiralim ve bu kisim uzerinde duralim VARMISIN ?

Abdüllah ibni Ömer (r.a.) hazretlerinin bildirdiği iki hadîs-i şerîfde, (Onlar doğru yoldan ayrıldı. Kâfirler için inmiş olan âyet-i kerîmeleri, mü’minlere yüklediler) ve (Ümmetim için korkduklarımın en korkuncu, Kur’ân-ı kerîme kendi görüşlerine göre ma’nâ vermeleri, yersiz terceme etmeleridir) buyuruldu. Bu iki hadîs-i şerîf, mezhebsizlerin ortaya çıkacaklarını ve kâfirler için gelmiş olan âyet-i kerîmeleri mü’minlere yükleteceklerini, yanlış ma’nâ vereceklerini haber vermekdedir. Bunuda idrâk etsinler.

gercekten asagilamak icin demiyorum ama cahilsin ne diyecegimi bilmiyorum Bunuda idrâk etsinler. demissin ustune size cok acidim sizi kandirmislar .. bu hadis hariciler icindir, sen harciler hakkinda bir bilgiye sahipmisin bu hadsi lutfen arastir inseallah senin icin hayirli olur , bu hadis sadece iki defa degil en az 10 yerde geciyor, ve hepsinde alimler hariciler icin kullanmislardir yani bu hadis abdulvahabi anlatiyor demek cok buyuk bir yurek ister ve kim derse allah in izninde yalancidir , ama soyle deseydin olurdu biz bu hadiste abdul vahabida goruyoruz sebebimiz budur , eger uygun birsebeb bulursan bizde konuyu konusuruz birde siz coooooooook cahilsiniz cunku soyle diyiyorsunuz ( Bu iki hadîs-i şerîf, mezhebsizlerin ortaya çıkacaklarını ) burasi resulullaha iftiradir kimse hic bir alim bu hadiste senin soyledigin manada mezhepsizlik anlamamistir zaten resulullahin zamaninda mezhep yoktu bu lafin savunucusu oldugunuz icin sizi tevbeye cagiriyorum ..

3. Abdülvehhâb oğlu Muhammedin yanlış fikrler taşıdığını, müslimânlar için ilerde zararlı olacağını anlıyarak buna nasîhat verenlerden biri, Medînenin büyük âlimlerinden, şeyh Muhammed bin Süleymân Medenîdir “rahime-hullahü teâlâ”. Şâfi’î fıkh âlimi olan bu zâtın, çok kitâbı vardır. İbni Hacer-i Mekkînin (Minhâc)a yapdığı (Tuhfet-ül-muhtâc) ismindeki şerhe olan hâşiyesi meşhûrdur. 1194 [m. 1780] de Medînede vefât etdi. (El-fetâvâ) adındaki iki cild kitâbında,

(Ey Abdülvehhâb oğlu! Müslimânlara dil uzatma! Allah rızâsı için sana nasîhat ediyorum. Evet, işleri, Allahdan başkası yapar diyen olursa, ona doğruyu söyle! Fekat, sebeblere yapışanların ve sebebleri de, sebeblerin te’sîr kuvvetlerini de, Allahın yaratdığına inananların kâfir olduğu söylenemez. Sen de bir müslimânsın. Müslimânların hepsi yerine, birine sapık demek dahâ doğru olur. Sürüden ayrılanın sapıtması dahâ kolaydır. Nisâ sûresinin yüzondördüncü âyetinde meâlen, (Kendisine doğru yol gösterildikden sonra, Peygamberlerin yolundan ayrılan, mü’minlerin inanışlarını ve ibâdetlerini terk eden kimseyi, âhıretde dost olduğu küfr ve irtidâd üzere diriltir ve Cehenneme atarız) buyuruldu. Bu âyet-i kerîme, sözümün doğru olduğunu göstermekdedir)

bu ayeti kerime ne ye delil ben anlamis degilim sizin yasiniz kac islamda boyle delil olmaz bu neye benziyor biliyormusun kurandan herangi bir ayeti asagiya yazip bak ben hakliyim dememe benziyor lutfen bir hikaye bir ayet ben hakliyim diyemezsin sana her sahis guler

4.Muhammed bin Abdülvehhâb:

Basrada, ingiliz câsûslarından, Hempherin tuzağına düşerek, ingilizlerin (İslâmiyyeti imhâ) çalışmalarına âlet olmuşdur.Ya buna ne dersin! Reddedin bakalım!

sen her yazdigini delil goruyorsun , yani sen soyle demeye getiriyorsun ben her okuduguma inanirim simdi yaninda cocuk varsa su sekilde okut insaallah
Basrada, ingiliz câsûslarından, Hempherin tuzağına düşerek, ingilizlerin (İslâmiyyeti imhâ) çalışmalarına âlet olmuşdur

sonrada deki iste bak Ya buna ne dersin! Reddedin bakalım! cocuk bile sana derki burada delil yokki bos bir yazi var , agzi olan konusur

Basrada, ingiliz câsûslarından, Hempherin tuzağına düşerek, ingilizlerin (İslâmiyyeti imhâ) çalışmalarına âlet olmuşdur.Ya buna ne dersin! Reddedin bakalım! SUPHANALLAH BU NASIL BIR ANLAYIS ben buna gulerim ancak ayrica senin dedigin gibi ise bir ingilizin tuzagina dusmus alet olmus isede onun kafir musluman a zulmeden resulullahin hadiste bildirdigi budur nasil dersin

bugun tc nin ve amerikanin tuzagina dusmus bir suru alim diye gezen zindik var onlara neden sahip cikiyorsunuz

(Kitâb-üt-tevhîd) kitâbına Mekke-i mükerreme âlimleri, 1221 senesinde, çok güzel cevâb yazarak, kuvvetli vesîkalarla red etdiler.

YAV KARDESIM ISINE GELMEMISTIR RED ETMISTIR BOYLE LAFMI OLUR ? HAKIKAT KITAP EVIDE FETULLAH ZINDIGINI RED EDIYOR SIMDI SENDE RED EDECEKMISIN SEN COOK CAHILSIN ISINE GELMEYEN ISTEDIGINI RED EDIYOR AMERIKA CECENISTAN TERORISTIR DIYIYOR HAMAS ICIN SIYONISTLERDE AYNISINI SOYLUYOR BIRILERININ BIRSEYLER DEMESI KARSISINDAKINI HAKSIZ YAPMAZ

Bunlarda unuttuklarınız!

Şimdilik bu kadar. Hadi madem ki, hak olanı konuşuyorsunuz, rededinde görelim!

Âyinesi işdir kişinin, lâfa bakılmaz.
Şahsın görünür rütbe-i aklı, eserinde!

Vesselam!

simdi sizden ricam bu ilk yazinizdan baslayalim benim sizin bu yazinizdan sonra istedigim zaten yazi bos bir yazi bu konu dini eger abdulvahab dediginiz gibi ayetleri yalan yanlis tevil ediyorsa ben ondan uzagim elhamdulillah ama bize bunu ispatla masal anlatma insaallah

Kitap:(Keşf-üş-şübühât):Zummer suresi'nin 3. ayetinin nasıl yanlış tefsir ettiğine bak, gör ve idrâk et!
Bunada bir göz at istersen.Sonrada buraya çıkıp, redeediklerini beraber tartışalım.Ama unutma ki,(El-fecr-üs-sâdık firredd-i alâ münkiri-t-tevessüli-velkerâmâti-vel-havârık) adlı eser bunun yalanlarını çıkarmıştır

simdi bu isi nasil yapmis nasil tevil etmis ve adi gecen kitap nasil bunun yalanlarını çıkarmıştır bunu yaz insaallah yavas yavas acele etme ben burdayim insallah seninle konusalim bak ben samimiyim nasil gelirsen oyle karsilarim bunu cozelim o zaman abdulvahab yanlis olsun onu savunana lanet olsun ama diger adam yanlissa onuda savunana lanet olsun

selametle

( neyse artik banlanmissin darultevhid.page.tl deyim istersen ordan yazabilirsin istemesende kalsin artik ama inanki savundukalarin iftira ve hikaye )

T Çevrimdışı

tewh1d

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Aklı selim insanlar İngiliz "Ajanın İtirafları / İslamı Nasıl Yok Edelim " isimli kitabı okudugunda gerçekleri görecektir.Gerçekleri göremeyenler ise taassub sahibi bağnaz insanlardır.

Al kendine tek kaynak olarak seçtiğin kitabın gerçek yüzü

İNGİLİZ CASUSUNUN İFTİRALARI!!!

İSLAMI NASIL YOK EDELİM YA DA MÜSLÜMANLAR NASIL GERİLEDİ?

Hamper, İslam’ı nasıl yok edelim, Bir İngiliz ajanının hatıraları, 4. Baskı, Nehir Yayınları…

1) Nehir Yayınevi daha önce de Seyyid Kutub’a ait olmayan, ‘Son Sözler’ isimli kitabı bastı. Oysa o kitab Mısır’lı laik gazeteci Hasaneyn Heykel tarafından Mısır istihbaratının notlarından oluşturulmuştu.
2) HAMPER’İN MUKADDİMESİNDE NEHİR YAYINLARI, KİTABI İSPATLANAMAMIŞ VARSAYIMLAR OLARAK TANITMAKTADIR.
3) İhlas yayınları da kitabın oluşturduğu gündemden istifade etmek için İngilizceden bir çeviri yaptı..
4) İhsan Süreyya Sırma’da kapalı ifadelerle Hamper’in hatıraları üzerine bina ettiği “İngiliz Misyonerleri” adlı bir kitap yazdı. Ancak, oradaki şahsın Muhammed İbn Abdulvehhab olduğu açıkça belirtilmemişti.
5) Dr.Müeyyidi tarafından İran’da “Hatırat-ı Hamper” adı ile yayınlandığında söz konusu kitap büyük tepkilere yol açtı. Bütün ehl-i sünnet ulema ve bazı şii alimler bu kitaba ateş püskürdü. Çünkü, kitap Dr.Müeyyidi’nin şahsi fikirlerinden oluşuyordu. O bunları sanki ajan Hamper anlatıyormuş gibi naklediyor ancak hiçbir vesika da vermiyordu.
6) Kitabda baştan sona iki tema vardı. Biri ehl-i sünneti karalama, küçük düşürme, diğeri de Osmanlı düşmanlığı. O kitaba karşı çıkmak nisbeten kolay oldu. Bu ilk defa görülen bir hadise değildi ve olay kolayca geçiştirildi…Ehl-i Sünnet alimleri de bu mesnetsiz iddiaları kolaylıkla çürütebiliyordu.
7) Oysa burada Dr.Müeyyidi’nin değil direkt olarak Ajan Hamper’in kitabı ile karşı karşıyayız. (Nehir yayınlarının ki…) Bu iş yayıncının isteğiyle mi böyle oldu yoksa mütercim mi el çabukluğunu marifet sayarak bu işi kotardı bilemiyoruz. Bildiğimiz tek şey bu işin zulüm olduğudur.
8) Kitabın ilk sahifelerinden sonra uyanık bir okuyucu işin içinde bir iş olduğunu yine de hissedebilir.
9) 12. sahifede Şiilerin Hristiyanları tamamen kafir ve necis saydıkları ve bu nedenle onlardan nefret ettikleri anlatılırken Sünnilerden hiç bahs edilmiyor. Ne o, yoksa Ehl-i Sünnet Hristiyanları necis kabul etmiyor da onlara muhabbet mi besliyor?
10) 14. sahifede şii ve Sünni alimler karşılaştırılıyor, tabiî ki üstünlük şii alimlerin… Sünni alimler sünepe, dalkavuk ve idarecilerin keyfine göre fetva veriyor.
11) 23. sahifede müellif cin gibi ajan! Mantığı ile “mervan” isimli cami hademesini kullanıyor ve burada tongaya düşerek şia mantığını ele veriyor.
12) Aslında yazar 3. bölümün başında İngiliz Ajanına söylettirdiği ihtilaf ve ayaklanma ateşini tutuşturma görevine kendisi katkıda bulunuyor ve ileriki sahifelerde fırsat buldukça Şii ve Sünni mukayeseleri yapıyor.
13) 31. sahifenin ikinci paragrafının sonu ile üçüncü paragrafında sözü “Muhammed Peygamberliğinden şüphe etmeyenler hak imam Hz.Hüseyin soyundan gelen diğer dokuz imamı da kabul etmek zorundadırlar” demeye getiriyor.
14) Bu kitap ile yapılmak istenen açık ve nettir. İbn Teymiyye ve M.Abdulvehhab gibi alimlere iftira atmak. Bu kitap ve benzerlerindeki iddialar değil böyle bir alime iman sahibi hiçbir Müslüman yakıştırılamaz.
15) Muhammed İbn Abdulvehhab, hiçbir zaman kitabın 40. sahifesinde iddia edildiği gibi “kuran bize yeter” dememiştir.
16) İbn Abdulvehhab Kitabın 44 sahifesinde iddia edildiği gibi İslam alimlerine karşı düşmanlık beslememiştir.

17) Kitabın 46 sahifesinde muta nikahı vesilesiyle, 47 sahifesinden Beni Ümeyye ve Abbasilerin içki içmeleri sebebiyle yazar aynı mantığı işletiyor ve kendi uygulamalarının doğruluğunu ispatlamaya çalışıyor. Nasılsa karşısında kör okuyucular ve cevap vermekten aciz bir muhatap var! Ancak, “gaipten kitap, yakından hitap gibidir” kaidesince insaf sahipleri M.Abdulvehhab’ın kitaplarına müracaat ederek gerçek fikirlerini oradan öğrenebilirler.

Kaynak : İmza Dergisi, Abdullah Arif…

Al buda kitabı basıp yayanların gerçek yüzü , ne kötü birşeyki bu kitabı iftira edip basanlar , tasavufcu camiadan bile dışlanmışlardır

IŞIKÇILAR KİMDİR ?

http://www.misakonline.com/viewtopi...k=t&sd=a&sid=7abac85c09fb37c8b82d66c086ce0282

http://www.islamforum.net/oku-dusun-anla/16856-islami-nasil-yok-edelim.html

HuZeYFeN' Çevrimdışı

HuZeYFeN'

Üye
İslam-TR Üyesi
Bediüzzaman Putlara "Dur!" diyen bir sahsiyetti, simdiki nur cemaati ise Putlara "Devam!" diyorlar, hatta onlari bu yolda destekliyorlar

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
yıllarca şu sitede nur cemaati tartışılır...ama ben tartışanların birbirinde hiç bişey kazandığına şahit olmadımm....neden tartışanlar üslublarına sertleştikçe iş inata biniyor...ilim sopayla öğretilmez kalble şuur ile öğretilir

kardeş hangi cemaate mensub olursa olsun kimseye karşı zulm etmiyoruz ilk yazılanlardan itibaren okursan kimin konuyu saptırdığını çok rahat görürsün aynı görüşte olupda bu forumu ziyaret eden binlerce ziyaretçi var. Herkes burada layıkıyla değer görür malum şahısın forumda yazma amacı sadece kargaşa çıkarmak. Hiç bir şekilde ne ilimden nede ilmi araştırma ahlahkından nasibini almamış hiç bir soruya yanıt veremedi sabrla yanıtı beklememize rağmen inadında diretti..

Zaten hiç bir şekilde iddialara yanıtta veremezdi. Zira HAK her zaman batılı duman eder. :D

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Yıllardır bu siteye ilk mesajın mI ?

İlmi olarak sen cevep verde sahih delillere bakarak alması gereken alsın.

Yazdığımız kuran sünnet delilleri kendi hikayeleriyle karıştırarak dalga geçercesine bakmadan okumadan yanıt vermeden bildiğini okuyan , bunun yerine kaynaksız mesnedisz hiç bir alimin itibar etmediği sapıkların yazılarını buraya koyarak sidik yarışında bulunanları akıl ve gözü perdesiz olan herkes görüyor.
Reddedip eleştiri yaptığımız bölümler bellidir. Bunlara karşı çıkmamızın sebeblerini de delillendirdik. Ben karşı çıkıyorum diyehn Kuran sünnet ile konuşmadığı sürece nefsinden konuştuğu aşikardır.
Nefsinden konuşanlarında yıllar boyu olacağı yine malumumuzdur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt