Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Nureddin Yıldız'a Soruşturma

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Nurettin Yıldız denen saptırıcıyı belamı dinlemiyorum. Bu tip adamları hatta Cübbeli gibilerden daha tehlikeli buluyorum. Hakkı batıla karıştırıyorlar. Bu adama göre Mahmut denen kişi makbul biri hatta Allah’ın ayetullahıymış filan.. Saçmalıkları ve sapkın fetvaları Youtubeda duruyor..

Şirke sessiz olan bir adama hoca demek şöyle dursun, müslüman gözüyle bile bakmam.

Tekfir ediyorsun yani. Pes....

süresiz ban...

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nurettin Yıldız denen saptırıcıyı belamı dinlemiyorum. Bu tip adamları hatta Cübbeli gibilerden daha tehlikeli buluyorum. Hakkı batıla karıştırıyorlar. Bu adama göre Mahmut denen kişi makbul biri hatta Allah’ın ayetullahıymış filan.. Saçmalıkları ve sapkın fetvaları Youtubeda duruyor..

Şirke sessiz olan bir adama hoca demek şöyle dursun, müslüman gözüyle bile bakmam.

Bu necis tekfirciler heryerde..
Allah ıslah eylesin..

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Nureddin yıldızı tekfir etmem ama şirke sessiz kaldığıda bir gerçek pısırık bir hoca binlerce sohbet videosu var birgün çıkıp bu millete hakkı,Tevhid ve tağut kavramlarını net bir şekilde anlattığını duymadım sisteme en ufak laf söyleyemiyor..

Etliye sütlüye dokunmadan din anlatılmaz ilk önce Tevhid ve şirki anlatacaksın ve o insan şirk koşmadan ibadet ettiğini bilecek çünkü bütün amellerin boşa gitme tehlikesi var, bizler neden sisteme karşı düşüncelerimizi net bir şekilde söylüyoruz bizlerde etliye sütlüye dokunmadan, başımızı laik sistem ile derde sokmadan dinimizi yaşamayı bilmiyormuyuz...

Son düzenleme:
Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nureddin yıldızı tekfir etmem ama şirke sessiz kaldığıda bir gerçek pısırık bir hoca binlerce sohbet videosu var birgün çıkıp bu millete hakkı,Tevhid ve tağut kavramlarını net bir şekilde anlattığını duymadım sisteme en ufak laf söyleyemiyor..

Etliye sütlüye dokunmadan din anlatılmaz ilk önce Tevhid ve şirki anlatacaksın ve o insan şirk koşmadan ibadet ettiğini bilecek çünkü bütün amellerin boşa gitme tehlikesi var, bizler neden sisteme karşı düşüncelerimizi net bir şekilde söylüyoruz bizlerde etliye sütlüye dokunmadan, başımızı laik sistem ile derde sokmadan dinimizi yaşamayı bilmiyormuyuz...

Lafı çok evirip ceviriyor ve kıvırıyor videolarında resmen. Söylenmesi gereken söz icin tabiri caizse bin dereden su getiriyor.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Söylenmesi gerekenleri açıkça söylese idi, o kadar kişi hala dinleme fırsatı bulamazdı. Evet, evirip çeviriyor kimselere dokunmadan ama onun usulünü bilen takipçileri almaları gereken ince mesajı alabiliyor. Esasen "almaya hazır olan" alabiliyor, diğerleri ise fark etmiyor ve tepki de vermiyor.

Doğrusu bir çeşit tebliğ yöntemi olarak gördüğüm bu metoda karşı birşey diyemiyorum; tebliğin bu çeşitleri de olsun hiç yoktan iyidir ve hatta belki sandığımızdan da faydalı etkileri vardır. (Hatalı olduğu için konuştuğu konuları ayrı tutuyorum, kastım: bildiği halde ilk çırpıda anlaşılır nitelikte anlatmadıkları)

Lavandula19 Çevrimdışı

Lavandula19

وَلَمْ أَكُنۢ بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّا
İslam-TR Üyesi
Söylenmesi gerekenleri açıkça söylese idi, o kadar kişi hala dinleme fırsatı bulamazdı. Evet, evirip çeviriyor kimselere dokunmadan ama onun usulünü bilen takipçileri almaları gereken ince mesajı alabiliyor. Esasen "almaya hazır olan" alabiliyor, diğerleri ise fark etmiyor ve tepki de vermiyor.

Doğrusu bir çeşit tebliğ yöntemi olarak gördüğüm bu metoda karşı birşey diyemiyorum; tebliğin bu çeşitleri de olsun hiç yoktan iyidir ve hatta belki sandığımızdan da faydalı etkileri vardır. (Hatalı olduğu için konuştuğu konuları ayrı tutuyorum, kastım: bildiği halde ilk çırpıda anlaşılır nitelikte anlatmadıkları)

Nureddin Yıldız ile ilgili şahsi düşünce ve tecrübemi paylaşmak istedim :

Kendisinin sıkı takipçileri arasında tevhidî dönüşüm yaşamaya meyilli az insan olmadığı kanaatinde olduğumu en baştan söyleyeyim. Tabii bu benim birebir gözlediğim değil öngördüğüm bir şey, o yüzden Allahu alem diyorum.

Ben şahsımın akidevî ıslah çalışmalarının ön aşamalarında Nureddin Yıldız da dinledim, sitesinden de istifade ettim. Aslında daha evvelden de dinlerdim de bu seferki bakış açısı daha çok hakkı bulmaya yönelikti. Açıkçası bana kattığı farkındalıklar elbette oldu ama kafamı da karıştırarak tevhidi benimseme sürecimin uzamasında bir rol oynadı demek zorundayım.

Birçok video serisi çok değerli; lakin ben tarikatlar ve tasavvufa karşı ehl-i sunnet bakışını yakalamaya çalışırken o Mahmut Ustaosmanoğlu ile ilgili olan serisi çorba yapmıştı zihnimde. Çünkü sitesinde tarikatlara dair cevaplarını okumuştum, bütünleşmedi bunlar. Esasen, seri boyunca alttan alttan aleyhte tespit ve imalar da mevcuttu, dediğiniz gibi anlamaya hazır olan anlayabiliyor; aslında "konuya dair İslami olarak kabul edilebilir bir fikri zaten oluşmuş durumda olanlar" anlıyor diye düşünüyorum. Direkt fikir edinmek için dinleyince olmuyor maalesef. Çünkü bir övme de var.

O zamanlar zaten aklım ömür boyunca çektiği en büyük kaosu çekiyordu, bir de hem oradan hem buradan konuşanları görünce "iyi o zaman herkes haklı mı diyeyim, mümkün de olamaz ki" diye daha bir kompleks hal almıştı.

Velhasıl belli başlı konularda benim için bir atlama taşına dönüşmüş oldu kendisinin video ve yazıları, hakikaten kitabın ortasından konuşan hocaları - elhamdulillah- tanıdıktan sonra.

Artık hangi konuda onun bilgisinden istifade edileceğini, hangisinde edilmeyeceğini daha iyi ayırt edebiliyorum.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Nureddin Yıldız ile ilgili şahsi düşünce ve tecrübemi paylaşmak istedim :

Kendisinin sıkı takipçileri arasında tevhidî dönüşüm yaşamaya meyilli az insan olmadığı kanaatinde olduğumu en baştan söyleyeyim. Tabii bu benim birebir gözlediğim değil öngördüğüm bir şey, o yüzden Allahu alem diyorum.

Ben şahsımın akidevî ıslah çalışmalarının ön aşamalarında Nureddin Yıldız da dinledim, sitesinden de istifade ettim. Aslında daha evvelden de dinlerdim de bu seferki bakış açısı daha çok hakkı bulmaya yönelikti. Açıkçası bana kattığı farkındalıklar elbette oldu ama kafamı da karıştırarak tevhidi benimseme sürecimin uzamasında bir rol oynadı demek zorundayım.

Birçok video serisi çok değerli; lakin ben tarikatlar ve tasavvufa karşı ehl-i sunnet bakışını yakalamaya çalışırken o Mahmut Ustaosmanoğlu ile ilgili olan serisi çorba yapmıştı zihnimde. Çünkü sitesinde tarikatlara dair cevaplarını okumuştum, bütünleşmedi bunlar. Esasen, seri boyunca alttan alttan aleyhte tespit ve imalar da mevcuttu, dediğiniz gibi anlamaya hazır olan anlayabiliyor; aslında "konuya dair İslami olarak kabul edilebilir bir fikri zaten oluşmuş durumda olanlar" anlıyor diye düşünüyorum. Direkt fikir edinmek için dinleyince olmuyor maalesef. Çünkü bir övme de var.

O zamanlar zaten aklım ömür boyunca çektiği en büyük kaosu çekiyordu, bir de hem oradan hem buradan konuşanları görünce "iyi o zaman herkes haklı mı diyeyim, mümkün de olamaz ki" diye daha bir kompleks hal almıştı.

Velhasıl belli başlı konularda benim için bir atlama taşına dönüşmüş oldu kendisinin video ve yazıları, hakikaten kitabın ortasından konuşan hocaları - elhamdulillah- tanıdıktan sonra.

Artık hangi konuda onun bilgisinden istifade edileceğini, hangisinde edilmeyeceğini daha iyi ayırt edebiliyorum.
Bilemiyorum ama benim tevhidi öğrenme sürecime kıyasla daha kısadır diye sanıyorum ) O alttan altta verdiği mesajlar bir şekilde insanın zihninde kalıyordur illa. Misal rabıta ile ilgili bir videosunu hatırlıyorum "sünnette yok" demesi, bunun ehli sünnet işi olmadığını anlamak isteyenlere büyük bir ipucu. Ki, sanırsam o videonun hiçbir yerinde de tavsiye etmemişti sonuç olarak. Eskiden izlemiştim, görüşü hala aynı mıdır bilmiyorum.

Rabıtanın sünnette olmadığını bilen ve anlatan biri, Mahmud Ustaosmanoğlunu nasıl övebilir, bu çelişkidir. Ve çelişkiler, bence iyidir. İnsanı rahatsız eder, düşünmeye sevk eder, ve nasibi olan buradan aydınlığa bir yol bulur.

Kısaca, diğerlerine kıyasla faydası çok ve tam bir ara geçiş insanı diye düşünüyorum. Ki sen de aynı şekilde kitlesindeki potansiyeli görmüşsün, Rabbim daha derin araştırmalarını nasip eylesin herbirine ve genel olarak tüm samimi insanlara, amiiinnn.

Leprusal Çevrimdışı

Leprusal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Takip etmediğim birisi, bundan sonra da dinleyeceğim birisi olamaz. Aşağıdaki fotoğraflar neden böyle düşündüğümü açıklıyor başka söze gerek yok.

IMG_0583.jpeg
IMG_0582.jpeg

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Dediklerinde kısmen haklısın.Bazıları sana aşırı yüklenmiş ben yine de bazı hususlara değinmek istiyorum.Nureddin Yıldızla birebir görüşmediğimiz ve sosyal medyadan tanıdığımız için olası ihtimaller üzerinden belli başlıklar altından olayı değerlendirmeye çalışacağım.

Nureddin Yıldız eğer ki;

1-Mahputun şirklerini gördüğü halde o fiillere şirk demiyor,o fiillerin doğru olabileceğini düşünüyor ise kendisi de dinden çıkıp mürted olur.Kimse babamızın oğlu değildir din bellidir tekfirin şartları bellidir bunu ben desem bende dinden çıkarım Nureddin Yıldız dese o da dinden çıkar.Kimse dokunulmaz değildir.İstersen sabah akşam dini anlatan bir kişi ol ama bir insan şirk fiiline islam kılıfı giydirirse, şirk fiilin şirk olmadığını, doğru olabileceğini iddia ediyorsa o da müşrik olur.

Sizin kâfirleriniz onlardan daha mı hayırlıdır? Yoksa sizin için Kitaplarda (azaptan kurtulacağınıza dair) bir beraat (belgesi mi) var?

(Kamer, 43)

Ama şu ihtimalde var belki de Mahputun şirklerini ifşa eden videolarına veya tefsir kitabında yazmış olduğu şirk sözlerine denk gelmemiş olabilir.Yani vakadan habersiz olabilir.Mahputu yeteri kadar bilmiyor olabilir.Elimizde net bir bilgi yok.Eğer durum böyleyse tekfir edilmez.Taki mesele anlatılana kadar.

2- Örneğin biri büyük şirkte cehaleti mazeret görüyor olabilir.Ki bu hatalı bir çıkarımdır,çünkü büyük şirkte cehalet mazeret değildir.Sadece bazı "hafi meseleler" hariç.

Diyelim ki biri cehaleti mazeret görüyor, kendisi şirk işlemeyip şirk fiillerinin şirk olduğunu kabul ettiği halde şirk işleyen birini gördüğünde cehaleti mazeret gördüğü için tekfir etmiyor olabilir.Bu şekilde davranan kişi cehalet sebebiyle tekfir etmiyorsa kafir olmaz diye düşünüyorum.

Ama karşıdaki insanların şirkini bildiği halde cehaletten dolayı tekfir etmiyorsa bile youtube de onu saatlerce överek video vs. yapamaz, insanlara tavsiye edemez.Çünkü müşrik birini bir insan nasıl övüp insanlara tavsiye edebilir.Bu sapıklığın daniskasıdır.

Özetleyecek olursam Nureddin Yıldız şirk fiillerinin şirk olduğunu kabul ettiği halde; Mahputun şirklerinden habersizse Mahputu tekfir etmediği için kafir olmaz.Çünkü vakadan habersiz olabilir.

Diğer ihtimalde de eğer cehaleti mazeret görüp, Mahputun şirklerinden haberdar olup ve bu şirk fiillerinin şirk olduğunu kabul ettiği halde cehalet engelinden dolayı Mahputu tekfir etmiyorsa kafir olmaz diye düşünüyorum.

Ama bu durumda bile bu adamı insanlara tavsiye edip saatlerce övemez.Çünkü cehalet engelinden dolayı tekfir etmiyorsa bile eğer onu insanlara tavsiye ederse insanlarda bu yönlendirmeyle beraber Mahputu dinleyip o şirk fiilerini doğru kabul edebilir insanlarda müşrik olabilir bu sebeplerden dolayı kesinlikle ona hoca diyemez,onu insanlara karşı methedemez.
Eğer durum buysa şirk liderini överek insanların ona karşı sempati,rağbet göstermelerine sebep olur buda açık bir sapıklıktır.İnsanları şirk işleyen bir müşriğin kollarına sürüklemek olur bu.Hem bir müslüman nasıl oluyorda şirk işleyen birini görüp cehalet engelinden dolayı tekfir etmiyorsa bile ona hoca der insanları onun kucağına atar.Eğer olay buysa bu da sapıklıktır.

Olayları ihtimaller üzerinden değerlendirdim.Herhangi bir ihtimal de olabilir.Çünkü Nureddin Yıldız hakkında net bilgiler elimizde mevcut değil.Şahıstan ziyade olgular üzerinden gittim.

Kendi şahsi görüşüm ise Nureddin Yıldızın Mahputun şirklerden haberdar olmamasının zor olduğunu düşünüyorum.Çünkü illaki denk gelmiştir,talebelerinden biri,çevresinden birileri videoları göstermiş olabilir diye düşünüyorum.Yani her kesimden insanın haberdar olduğu böyle bir durumu bilmemesi bana zor bir ihtimal gibi geliyor ama aksi de olabilir.Onun için net bir şey söylemek doğru olmaz.

Rabbim bizleri ircadan da haricilikten de muhafaza etsin.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh Abdullah Muhaysini Nurettin Yıldızın "Ramazan Risalesi"adlı kitabını önermişti.Demek tasvip ettiği bir şahsiyet.
Abdullah Muhaysini'nin Nureddin Yıldız hakkında ki sözleri kimi neyi bağlayacak.Adam Suriyede bulunmakta,Nureddin Yıldızı ne kadar tanıyor olabilir ki? Bir risalesini tavsiye etti diye tüm düşüncelerini destekliyor veya tüm görüşlerinden haberi var diye bir mana mi çıkıyor? Ayrıca Abdullah Muhaysinin ne düşündüğünün ne önemi var biz şahısların birileri hakkında yaptığı görüşlere göre mi çıkarım yapıyoruz yoksa Kur'an ve sünnete göre mi? Yukarıda yazıda ihtimalleri belirttim.Çünkü tekfir basit bir iş değil şahsı ve durumunu iyi bilmek lazım.

Ama yine de Nureddin Yıldıza iyi bir gözle bakmıyorum.Bir insan nasıl olurda bu kadar övdüğü,methettiği bir adamın şirklerinden haberi olmaz.Bu bana çok uzak bir ihtimal gibi geliyor.Sağır sultan bile o şirk sözlerini duymuş ama Nureddin Yıldız duymamış olacak şey değil.Ama yine de elde kesin bilgiler olmadığı için net bir şey demiyorum.Allah en doğrusunu bilir.Zaten olası durumlara göre tekfir ihtimallerini de yukarıda ki yazıda tek tek belirttim.

Benim tavsiyem Nureddin Yıldızdan uzak durulması gerektiğidir.Youtube de Mahput müşriği hakkındaki yaptığı video serisi de aşağıda ki linktedir:

Leprusal Çevrimdışı

Leprusal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Adam doğruyu söylemiş banlanmış ilginç. Tekfir filan da etmemiş yani yazdığından o çıkmaz. Biraz benim banlanma olayıma benzemiş bu @Akansu55 bazen maalesef insanların egoları, İslami hassasiyetlerinin önüne geçiyor..

Keşke her yeni üyeye potansiyel düşman gözüyle bakılmasa.. :) Abdulmuiz abi admin olarak çok iyi, ama keşke diğer adminlerde onunu gibi olabilse..
Yazdıklarında tamamen haklısın aynen senin gibi düşünüyorum bende.

Cübbeli ile iş tutan bir adamı sevmeyi tevhidin şartı saymak çok saçma.. :D Benim örmeğim şirk konusunda asla en ufak taviz vermeyen Hz.Ömer (a.s.)’dır, tutarsız davranışları olan herkese boncuk dağıtan birisi değildir. Ayrıca Nurettin Yıldız eleştirilmez de değildir. Eleştirilmez gören varsa bence cübbeliden çok farkı yoktur. O da Mahmut’u eleştirilmez görüyor. Ayrıca davetçi olacak her kişi öncelikle karakterli olmalıdır. Net bir duruşu olmalıdır. Yanlışa karşı, girdiği her kabın şeklini almak müslümana yakışmaz. Ben kimseye demiyorum dinlemeyin filan ama ben bu şartlar altında dinleyemem.

Bu cübbeli tevhidi anlatan herkese selefi, vahabbi zındık filan diye yaftalar.
Bu hariçi suçlaması da biraz ona benziyor. Beni bile harici olmakla suçlamışlardı halen ne olduğunu bilmiyorum.. :D

@Akansu55 Harici ne demek?

Son düzenleme:
طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Adam doğruyu söylemiş banlanmış ilginç. Tekfir filan da etmemiş yani yazdığından o çıkmaz. Biraz benim banlanma olayıma benzemiş bu @Akansu55 bazen maalesef insanların egoları, İslami hassasiyetlerinin önüne geçiyor..

Keşke her yeni üyeye potansiyel düşman gözüyle bakılmasa.. :) Abdulmuiz abi admin olarak çok iyi, ama keşke diğer adminlerde onunu gibi olabilse..
Yazdıklarında tamamen haklısın aynen senin gibi düşünüyorum bende.

Cübbeli ile iş tutan bir adamı sevmeyi tevhidin şartı saymak çok saçma.. :D Benim örmeğim şirk konusunda asla en ufak taviz vermeyen Hz.Ömer (a.s.)’dır, tutarsız davranışları olan herkese boncuk dağıtan birisi değildir. Ayrıca Nurettin Yıldız eleştirilmez de değildir. Eleştirilmez gören varsa bence cübbeliden çok farkı yoktur. O da Mahmut’u eleştirilmez görüyor. Ayrıca davetçi olacak her kişi öncelikle karakterli olmalıdır. Net bir duruşu olmalıdır. Yanlışa karşı, girdiği her kabın şeklini almak müslümana yakışmaz. Ben kimseye demiyorum dinlemeyin filan ama ben bu şartlar altında dinleyemem.

Bu cübbeli tevhidi anlatan herkese selefi, vahabbi zındık filan diye yaftalar.
Bu hariçi suçlaması da biraz ona benziyor. Beni bile harici olmakla suçlamışlardı halen ne olduğunu bilmiyorum.. :D

@Akansu55 Harici ne demek?
Şuan @Akansu55 banlanmamış görünüyor.
Siz ne yaşıyorsunuz orda anlamış değilim ama böyle giderse bayram öncesinde kalıcı bir istirahat kazanabilirsiniz..

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Siz ne yaşıyorsunuz orda anlamış değilim ama böyle giderse bayram öncesinde kalıcı bir istirahat kazanabilirsiniz..
Leprusal'ın yazdığı şeylerden ben niye sorumlu oluyorum?
Leprusal sende sürekli her şeye balıklama atlayıp olayı sloganlaştırarak farklı yönlere çektirmekten vazgeçsen senin için daha iyi olur.Son zamanlarda forumda ne kadar ileti var hepsinin altına gelişi güzel bir sürü şey yazıyorsun.İllaki her şeyin altına bir şey yazmak zorunda değilsin.Ayrıca o günde sana söylemiştim ama tekrar söylüyorum sürekli olarak Cübbeli Ahmetin videolarını da paylaşarak forumu çok işgal ediyorsun.Niyetin güzel olabilir ama böyle yaparak forum çok işgal ediliyor.Forumda sabah akşam Cübbeli müşriğini görüyoruz başka bir şey yok.

Ayrıca bazen anlattığımız mevzuları sulandırıp olayları farklı bir boyuta çekiyorsun.Biz ciddi bir şey konuşuyoruz sen hemen olayı laubali bir eda ile konuşuyorsun.Bu da doğru bir şey değil.
Yazdığım bu şeyler kısmi olarak bu yazıların çoğunlukla da geçmişte yazmış olduğun yazılar için.

Leprusal da zaten öyle bir şey dememiş ki.Never Give Up' a ban atılmış onu belirtmiş.Onun yazısına cevap yazmıştım ondan bahsederek konuya giriş yapmış.

Siz ne yaşıyorsunuz orda anlamış değilim
Ne yaşıyor muşum bi açıklar mısın??????
Yazdığım şeylerden alıntılayarak söyleyebilir misin?
Ben Nureddin Yıldız hakkında kendi şahsi görüşlerimi belirttim aksi bir şey iddia ediyorsan sende fikir belirtebilirsin.Ama bu şekil iğneleyici mesaj yazman doğru bir şey değil.Asıl sen ne yaşıyorsun ben anlamadım gitti.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Leprusal da zaten öyle bir şey dememiş ki.Never Give Up' a ban atılmış onu belirtmiş.Onun yazısına cevap yazmıştım ondan bahsederek konuya giriş yapmış.
O kadar çok konu gereksiz yere hortlatılmış ki iki mesaj öncesine bakmak bile zaman kaybı..
Ne yaşıyor muşum bi açıklar mısın??????
Yazdığım şeylerden alıntılayarak söyleyebilir misin?
Ben Nureddin Yıldız hakkında kendi şahsi görüşlerimi belirttim aksi bir şey iddia ediyorsan sende fikir belirtebilirsin.Ama bu şekil iğneleyici mesaj yazman doğru bir şey değil.
Muhterem kardeşim hitabım sana değil, @Leprusal için söyledim. "Sen" yerine "siz" dedim. Çoğul anlamda değil.

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O kadar çok konu gereksiz yere hortlatılmış ki iki mesaj öncesine bakmak bile zaman kaybı..

Muhterem kardeşim hitabım sana değil, @Leprusal için söyledim. "Sen" yerine "siz" dedim. Çoğul anlamda değil.
Abi "siz" deyince çoğul olarak anlaşılıyor.Zaten "siz" TDK'da çoğul şahıslar için kullanılıyor bende dolayısıyla o şekil hitab ettiğinizde doğal olarak öyle anladım.Ama durum dediğiniz gibiyse zaten sorun yok.

Leprusal Çevrimdışı

Leprusal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Abi "siz" deyince çoğul olarak anlaşılıyor.Zaten "siz" TDK'da çoğul şahıslar için kullanılıyor bende dolayısıyla o şekil hitab ettiğinizde doğal olarak öyle anladım.Ama durum dediğiniz gibiyse zaten sorun yok.
Mahmut zındığı Allah’ın ayetlerinden biriymiş

Üst Ana Sayfa Alt