Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru "Nureddin Zengi Tugayı 12 Yaşındaki Çocuğu Öldürdü" Haberi Gerçek mi?

Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1.Nureddin zengi tugayı mğcahid grupların tarafında mı?
2.bu haber gerçek mi

Haber:
Canavarlar... "Esad'ın askeri" diye 12 yaşındaki çocuğun kafasını kestiler
19 Temmuz 2016 Salı - cumhuriyet.com.tr

Suriye'de Beşar Esad'a karşı savaşan cihatçı örgütlerden Nureddin Zengi Tugayı'na mensup teröristler, 12 yaşında bir çocuğun kafasını kesti. Cihatçı örgüt bu görüntüleri internet üzerinden yayınladı. 12 yaşındaki çocuğa işkence yapan teröristler, 'Suriye askeri' diyerek çocuğu tokatlıyor. Cihatçıkar bu çocuğu daha sonra kafasını keserek öldürüyor. Teröristler, bu görüntüleri de internet üzerinden paylaştı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1.Nureddin zengi tugayı mğcahid grupların tarafında mı?
2.bu haber gerçek mi

Haber:
Canavarlar... "Esad'ın askeri" diye 12 yaşındaki çocuğun kafasını kestiler
19 Temmuz 2016 Salı - cumhuriyet.com.tr

Suriye'de Beşar Esad'a karşı savaşan cihatçı örgütlerden Nureddin Zengi Tugayı'na mensup teröristler, 12 yaşında bir çocuğun kafasını kesti. Cihatçı örgüt bu görüntüleri internet üzerinden yayınladı. 12 yaşındaki çocuğa işkence yapan teröristler, 'Suriye askeri' diyerek çocuğu tokatlıyor. Cihatçıkar bu çocuğu daha sonra kafasını keserek öldürüyor. Teröristler, bu görüntüleri de internet üzerinden paylaştı

Suudcular, zamanında Nusra'yla da çatıştılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haber yalandır, Nureddin Zengi Tugayları böyle bir şey yapmamış ve bu eylemi kınamıştır. Ayrıca videoda infaz edilen şahıs 12 değil 19 yaşındadır.
Esed askeriymiş ayrıca.
iftira1.jpg

iftira2.jpg

iftira3.jpg

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suudcular, zamanında Nusra'yla da çatıştılar.

KARDEŞİM HADDİNİ BİL HAYATINDA KAÇ TANE ZENGİ TUGAYINA AİT MÜCAHİD GÖRDÜN , ALLAH AKIL FİKİR BASİRET VERSİN VALLAHİ ALLAH YOLUNDA CİHAD EDEN BİR MÜCAHİDİN ALNINDAN AKAN TER SENDEN BENDEN HEPİMİZDEN DAHA KIYMETLİDİR ÇOKŞEY SÖYLERDİM AMA NEYSE

ALLAH BİZLERİ AFFETSİN

İLAVETEN BU GEBEREN 12 YAŞINDA DEĞİL 19 YAŞINDA BİR ŞEBBİHA

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
KARDEŞİM HADDİNİ BİL HAYATINDA KAÇ TANE ZENGİ TUGAYINA AİT MÜCAHİD GÖRDÜN , ALLAH AKIL FİKİR BASİRET VERSİN VALLAHİ ALLAH YOLUNDA CİHAD EDEN BİR MÜCAHİDİN ALNINDAN AKAN TER SENDEN BENDEN HEPİMİZDEN DAHA KIYMETLİDİR ÇOKŞEY SÖYLERDİM AMA NEYSE

ALLAH BİZLERİ AFFETSİN

İLAVETEN BU GEBEREN 12 YAŞINDA DEĞİL 19 YAŞINDA BİR ŞEBBİHA

Yalan ve ya yanlış mı söyledim?

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yalan ve ya yanlış mı söyledim?

kardeşim eğer mucahid ahlakına sahipsen sana şu kıssayı okumanı tavsiye ederim wallahi bu ahlaka sahip olanlar hadlerini bilirler

Bir gün adamın birisi, Sufyan bin Uyeyne’nin yanında Müslümanların gıybetini yapıyor ve onları eleştiriyordu. Bunu gören Sufyan, adamın yanına gelerek:

─ Acaba doğuda hiç kâfirlerle cihâd ettin mi?
Adam:
─ Hayır, dedi.
─ Peki, ya batıda? Adam yine:
─ Hayır, dedi.
─ Güneyde?
─ Hayır.
─ Kuzeyde?
─ Hayır.
Bu cevapları alan Sufyan bin Uyeyne rahimehullâh, adama:
─ “Allah’ın düşmanları elinden emin. Sus da, biraz da Müslümanlar dilinden emin olsunlar!” dedi.

(Kaynak; Beyhakî, Şuabu’l Îmân, 5/314.)

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim eğer mucahid ahlakına sahipsen sana şu kıssayı okumanı tavsiye ederim wallahi bu ahlaka sahip olanlar hadlerini bilirler

Bir gün adamın birisi, Sufyan bin Uyeyne’nin yanında Müslümanların gıybetini yapıyor ve onları eleştiriyordu. Bunu gören Sufyan, adamın yanına gelerek:

─ Acaba doğuda hiç kâfirlerle cihâd ettin mi?
Adam:
─ Hayır, dedi.
─ Peki, ya batıda? Adam yine:
─ Hayır, dedi.
─ Güneyde?
─ Hayır.
─ Kuzeyde?
─ Hayır.
Bu cevapları alan Sufyan bin Uyeyne rahimehullâh, adama:
─ “Allah’ın düşmanları elinden emin. Sus da, biraz da Müslümanlar dilinden emin olsunlar!” dedi.

(Kaynak; Beyhakî, Şuabu’l Îmân, 5/314.)

Kardeşim ben onlara kötü bir şey söylemedim, onlara "Hükmü şudur", "Hükmü budur" demedim. Eleştirmedim, yermedim, günahkar, fasık, kafir, harici, vs. demedim. Kıssanın benim tavrımla ne alakası var. Ben kardeşin şu sorusunu cevapladım.

.Nureddin zengi tugayı mğcahid grupların tarafında mı

Neyse akhi uzatmayalım inşaAllah. Allah sana ve bana razı olacağı güzel bir amel nasib etsin. Es'selamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuh.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Böyle bir konu önceden açılmıştı da silinmişti.

Üst Ana Sayfa Alt