Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Onların Sözleri

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
image.jpg

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Değişim: Ne Hapishanelerde değişen acziyet fıkıhçılarına tabi olmakla, ne de talimatlarını Kahire, Sana ve Riyad’daki İçişleri Bakanlıklarından alan Hükümet âlimlerine körü körüne boyun eğmekle gerçekleşecektir.
Bilakis Değişim ancak ümmetin kafir işgalciye karşı savaşmaya teşvik edilmesi ve işgalci güçlerin topraklarımızdan kovulmasıyla gerçekleşecek ve böylece işbirlikçi sistemler, payandası yok olduğunda yıkılan içi boş putlar gibi çökecektir.
Değişim, yalnızca ümmetlerini cihada teşvik eden ve ömürlerini mücahitlerin toplanıp hazırlanması ve İslam ümmetinin düşmanlarına karşı savaş yolunda mücahitlerin toplanıp hazırlanması ve İslam ümmetinin,düşmanlarına karşı savaş yolunda tüketen
Ebu Hafs El Masri, Hattab,Ebu Musab El Zerkavi, Ebu Ömer El Bağdadi, Ebu Hamza El Muhacir ve Mustafa Ebu El Yezid’in yoluna tabi olmakla gelecektir.

Şeyh Eymen Ez Zevahiri(Hafizahullah)

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Ey Allah'ın Rasûlü! Bana kendim için edeceğim bir dua öğretirmisin?" dedim. Buyurdu ki;

Evet şöyle de; "Allah'ım! Ey Muhammed (sallallahu aleyhi ve Sellem) peygamberin rabbi, beni yaşattıkça saptırıcı fitnelerden koru."

Mütercimin notu: Bu rivayet isnadinda bulunan Şehr Bin Havşeb sebebiyle zayıftır.

Ölüm Sekeratı ve Kabir Hayatı adlı kitaptan alıntı...

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
Ömer bin Hattab (r.a) şu beyiti sık sık dile getirirmiştir:
‘’Çekmemiş gibisindir ömür boyunca sıkıntı
 Arzuladığın hedefe varırsan eğer’’

İbn Kayyim el-Cevziyye (rahimahullah)

Son düzenleme:
metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye