Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Onların Sözleri

Taifetu'l Mansura Çevrimdışı

Taifetu'l Mansura

Yürü sen ey Dünya! Beni arkanda bırak...
İslam-TR Üyesi
PicsArt_03-27-08.40.05.jpg

M Çevrimdışı

Meliksah Kayaaaa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Düşmanlarım bana ne yapabilir ki? Ben cennetimi yüreğimde taşıyorum, nereye gitsem o benimle gelir. Hapsedilmem halvet, sürgün edilmem hicret, öldürülmem şehadettir. Değil mi ki göğsümde Allah'ın Kitabı ve Rasulü'nün sünneti vardır!"
İbn Teymiyye (r.ha)

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahmed Bin Hanbel (rh) Şöyle Der:

“Eğer sen kendi devrinin insanlarının İslamını bilmek istiyorsan, onların mescid kapılarındaki çokluğuna ve Hacc zamanı ’‘LEBBEYK” diyen seslerinin gürültüsüne bakma! Sen onlarin Şeriat düşmanlarıyla olan munasebetlerine bak!“ (El-Edebi Şeria)

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İbn-i Teymiyye şöyle dedi ki ;

(Sözün sahibinin ismini ve sözü nakledenin isimini belirleyin, "kâilin ve nâkilin ismini zikredin")
Kim birinden veya bir toplumdan bir söz aktarmak istiyorsa sözün sahibiyle beraber nakledenin isimleri belirlesin. Aksi takdirde herkes istediği yalanı uydurabilir.

[Minhâcu's Sunneh(2/518)]

Rubeyyi Çevrimdışı

Rubeyyi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ed-Dekkak (rahimehullah) dedi ki;

"Kim ölümü çok hatırlarsa ona üç şey ikram edilir; tevbe de acele eder, kalbi kanaat eder ve neşeyle ibadet eder. Kim de ölümü unutursa üç şeyle cezaya uğrar; tevbeyi geciktirir, razı olup yetinemez ve ibadetler de tembellik eder."
(et-Tezkira 1/17)

Huzura Doğru Çevrimdışı

Huzura Doğru

''Hiç''likte profesyonel hizmetçi
İslam-TR Üyesi
"Bu dünya bir gölge gibidir. Peşinden koşarsanız asla yakalayamazsınız. Ama ona arkanızı dönerseniz, sizi takip etmekten başka çaresi kalmayacaktır." - İbn Kayyım

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çok üzgünüm kardeşler ben Şeyhin ne demek istediğini anlayamadım? anlatacak biri varmı acaba? Allah razı olsun
Sevda bir yürek işidir,sevdinmi yürekten seveceksin deyimi bunun için denilir.sevdasını yani davasını satanları yüreklerinden vurmak lazım,çünkü artık o yürek bir korkağın yüreğidir ve fayda vermez zarar verir,demek istiyor Allahu alem.

Üst Ana Sayfa Alt