Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Oy Verme Konusuna Başka Bir Açıdan Bakış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nasıl yok? Allah'ın diniyle hükmedilen topraklar müslümanın yurdu değil mi? Biz şirk sistemini tanımıyorsak, burası boş bir arazi demektir. Türkiye bize vatan olsun istiyorum, bunun için umutluyum ben de.

sevgi derken, hangi sevgiden bahsettiğimi biliyorsun ağabey. açıklamama gerek yoktur herhalde.

islam öldü mü ki dirilsin, şeriatı götürmeye kimin gücü yetti ki biz getirelim? :)
daha çok öğrenelim, daha çok anlatalım, heyecanımızın dönüp bizi kurşunlamasına izin vermeyelim, daha çok düşünelim biiznillah.
inşaAllah seni kızdırmamışımdır ağabey, hakkını helâl et.

İslam ölmedi de onu doğru yaşayan insanlar öldü sanırım.!
tanıdığım bir kac bın kışı var bu adamları birleştirelim bi once bu hilafeti kurduğumuzda nice azların nice çoklara ALLAH ın mı daha buyuk yoksa sılahların yada eldekılerınmı daha buyuk olduğuna herkez sahit olacak.Allahtan korkmayıp açlıktan korkan. insanlardan uzak durmuşumdur hep. Cunku bana da onu asılıyorlar. velhasıl

İslamda vatan diye biryer yok tabiki. İslamda vatan diye bir yer edinmek orayı kendıne has parselleyip dıger kardeslerını hıce saymak demek.
Muslumanın vatanı Dini dir dini için yasar dini için ölür.yani din de ALLAH in hak dini islam oacaktir kendi uydurdugumuz din degil Oteki turlu dersın ki muslumanlar ölsün bizim vatana dokunmasın.....

Dunyaya ölmek için gelenler yasamak ıcın çalışıyorlar. İlginc bunu bır zamanlar bende yapıyordum ben kimseye kızamam zıra tebliğ bizim hesap ALLAH ındır.:) ALLAH zulceli vel ıkram ne emrettiyse Rasulallah ne buyurduysa odur. Bu din. fi emanillah.

Son düzenleme:
::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
ALLAH nasip eder ederde sen bunu ne kadar ıstıyorsun bu cok onemlı akhım.
İsteyene her daim vermiştir Zulcelali vel ikram Dünyalık ısteyene dünyalık Ahiret isteyene ahiretlik.

Yani din konusunda tartışmayı sevmıyorum sevmemde. onun ıcın konumuz oy bır başka meselede konuşuruz.

Yok abi ne tartışması. Biz ona fikir alış-verişi diyelim. İkimizde aynı davayı savunduğumuza göre sorun yok inşaALLAH.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yani kafire korku salan musluman kardeslerıme umıt veren bır yasamı kendıme edınmeye çalışıyorum ve basarıyorumda bı ıznıllah.
cogu mesajda ALLAH razı olsun kuracağız DİRİLECEGİZ İSLAMİ HAKİM kılacağız denılecegı yerde yanı bu tarz konuşmaları aklım almıyor. cogu zaman.Destek olmak lazım eyy ummet SAHİT OLDUKLARIMA sahit olmadığınız ıcın bırsey demeye hakkım yoktur.Zira bıldıklerımle amel etmesı bana o dogrularıda sıze anlatması yıne banadır.Anlattıgımdan ders cıkarmasıda hem bana hem anlattığım ınsanlara dır.
İnandıracak bır gucum olmadığı gıbı ınanmanız ıcın de çabalayacak bır durumum da yoktur.
İslam ne ise odur.ALLAH a ve RAsulallaha gören olan bı dını kendıme gore yorumlayıp kardeslerıme sunmaktan ALLAH muhafaza eylesın benı.
Dediğim gibi Osmanlının yıkılmasından bu yana bu ınsanlar tevhıdı ogrenmeye çalışıyorlar sözde.ALLAH tan başka hukum koyan yoktur demesı cok zor olmasa gerek ve yasamasıda.O kadar hak ehlı alim var sözde birde yani uzluyorum açıkçası.

Ama unutmayalım hepımız dünyayı ahıretımızden daha cok sevıyoruz.Herseyın ana sebebı bu RAsulallahın buyurduğu gıbı.Ahir zamandakı yalnız kalışımızın tek sebebı dünya sevgısı ve ölüm korkusudur.En doğrusunu bılen ALLAH dır. bu konuyu burada kapatıyorum kendımce benden yana haklarınız helaldır.Bİr hatam günahım bılmeden anlamadan ettıgım bır soz varsa ALLAH affetsin İnna lillahi ve inna ileyhi raciun.
Selamun aleykum ve rahmetullahı ve berakat.

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslamda vatan diye biryer yok tabiki. İslamda vatan diye bir yer edinmek orayı kendıne has parselleyip dıger kardeslerını hıce saymak demek.
Muslumanın vatanı Dini dir dini için yasar dini için ölür.Oteki turlu dersın ki muslumanlar ölsün bizim vatana dokunmasın.....

"Vatan"ın islami lügatta böyle bir karşılık bulabileceğini tahmin etmemiştim.

Dunyaya ölmek için gelenler yasamak ıcın çalışıyorlar. İlginc bunu bır zamanlar bende yapıyordum ben kimseye kızamam zıra tebliğ bizim hesap ALLAH ındır.:)

Dünya'ya ölmek için mi geldik? Bunu da bilmiyordum.

jezakallahu hayr.
aleykum selam.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Vatan"ın islami lügatta böyle bir karşılık bulabileceğini tahmin etmemiştim.

Dünya'ya ölmek için mi geldik? Bunu da bilmiyordum.

jezakallahu hayr.
aleykum selam.

Her canlı ölümü tadacaktır.
dünyaya ölmek için gelenlerden kastım MUSLUMAN OLDUGUMUZ ICIN ANLARIZ DIYE bazi seyleri diye dusunuyorum ama açıklayayım yınede.
Biz dünyaya ALLAH ı tasdık edıp ona kulluk ve ıtaat etmek ıcın yaratıldık.Ve devamında bu sınavın netıcesınde ıyı yada kotu bır mükâfata kavuşacağız.Ona bu dünyada kavuşamayacağımıza gore ölünce kavuşacağız. degılmı? ALLAH zulcelali vel ıkram hayatı ve ölümü yarattı degılmı ?
Ebedı yasayacak olan da olmayacağına gore bu dunyada demekkı ölecegız. ölüm hak yani..!

yanı her mesajımı carptırıp da kendıne gore yorumlamak gerçekten uzucu.
Haklı olan herdaim birtek ALLAH tır.
Konu ney biz nereye geldık.

Fİ EMANİLLAH.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ
İslam-TR Üyesi
Tamam tebliğ yapmak gerekir ama Şuan benim bildiğim ülkede tebliğ yaban kardeşlerimiz çok az şurdan bir tartın mesela lgbt eylemlerine kaç kişi geliyor ? İslami bir eylem olunca kaç kişi geliyor ? devlet nabzı arada tutuyor bir yandan fasıkların ateistlerin dinden cıkmısların isteklerini yerine getiriyor bir yandanda Müslümanların bu yüzdende ılımlı müslümanlar ses cıkarmıyor biz müslümanları modernleştirmeye kalkışıyolar.Yani Demek istediğim bu ülkede şeriat yada İslamı yaşam isteniyorsa oy vererek olmayacağıdır. şuan camilerimiz diyanet imamları tarafından işgal altında. gecen İstanbulda ahi-der derneğimi fazla bilgim yok bayram namazı kılmalarını engel olmuş polisler başka yerde kılmışlar galiba. YA bir insan kafir olur yada Müslüman bunu arası Münafıklık değilmi yada fasıklık adını siz koyun. şuan Türkiye bu durumda ben %40 laik %60 Müslüman olmak istemiyorum yada %1 laik %99 Müslüman olmak istemiyorum Doğru olanı neyse o şekilde olunması gerekir. Yani demem oki şeriatsız ülkede illaki bir şeyin eksik olur mesela cumaya gidiyorsun bir cıkıyorsun caminin önün çıplak kıçı başık kadınlar geciyor seni günaha sokuyor Mesela şu ülkede imam hatipde okusan Sakal uzatamıyorsun kızlı erkekli yan yana oturyorsun bu İslamı yaşam değil %50islamı %50 kafiri yaşam. askerlik konumuna gelelim sünnetullaha uygun bir askerlik değil. alimlerin bazıları sakal sünnet bazıları farz diyor Müslümanın özgürlüğü yok bu ülkede mesela sakal uzatana Işidci gözüyle bakılıyor bu bir tek batı ülkelerinde oluyor birde türkiye şu işe bak . daha bir kaç sene önce başörtü sorunu vardı bir sorsan Müslümanım derler ama aman canım baş örtüsüdüe neymiş kimse takmıyor namazda neymiş kimse kılmıyor diyorlar Çoğunluk namaz kılmıyor diye bu doğru sana kişiler var! Allah Subhanehu Teala ne diyor “Eğer yeryüzündeki insanların çoğunluğuna uyarsan, seni Allah’ın yolundan saptırırlar. Zira onlar, zandan başka bir şeye uymuyorlar ve dolayısıyla onlar ancak yalan söylerler” (En’am: 116)

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Rasulullah'ın Mekke'ye olan sevgisi meşhurdur. Yinede orada ikamet etmeye devam edebilmek adına dinden taviz vermemiş, hicret etmiştir. Yine müslüman olup hicret etmeyen müslümanlara nazil olan ayet de meşhurdur. Peygamberin methodu o zamanın insanları için çok kolaymış gibi düşünüldüğüne dair bir zanna kapıldım ister istemez. O zaman olur şimdi olmaz mantığının başka açıklaması yok. Sen rahatına düşkünsün diye İslam'ın methodunu mu değiştirelim yani. Allah'tan güç, kuvvet ve kafire karşı sebat isteyeceğimize oy mu verelim? Sen beni ve tüm müslümanları küçük büyük her türlü şirk ve küfürden muhafaza et ya Rabb!

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rasulullah'ın Mekke'ye olan sevgisi meşhurdur. Yinede orada ikamet etmeye devam edebilmek adına dinden taviz vermemiş, hicret etmiştir. Yine müslüman olup hicret etmeyen müslümanlara nazil olan ayet de meşhurdur. Peygamberin methodu o zamanın insanları için çok kolaymış gibi düşünüldüğüne dair bir zanna kapıldım ister istemez. O zaman olur şimdi olmaz mantığının başka açıklaması yok. Sen rahatına düşkünsün diye İslam'ın methodunu mu değiştirelim yani. Allah'tan güç, kuvvet ve kafire karşı sebat isteyeceğimize oy mu verelim? Sen beni ve tüm müslümanları küçük büyük her türlü şirk ve küfürden muhafaza et ya Rabb!

daha kolay olduğunu söylemedim, farklı olduğunu ve cihad stratejilerinin aynen uygulanamayacağını söyledim. konu anlamadığım bir şekilde çok farklı yerlere sapıyor. müslümanlığımı sorgulatacak bir kelime etmekten Allah'a sığınırım. selametle.

S Çevrimdışı

Sorulu

Üye
İslam-TR Üyesi
"Kötünün iyisi seçme" mantığı bizi zaten böyle bir duruma getirdi. Her parti şirk ile geliyor, biz yani şirk'i mi seçeceğiz?

Usulu bozuk insanlar ve Belamlar'dan bizim İslami kavramları tacize uğradı.

Şirk'in manası değişti, ikrahi mülcinin kavramı değişti, niyet ve cehaletin kavramlari her Kafire uygulandı.

Allah bizi bu fitneden korusun...

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
daha kolay olduğunu söylemedim, farklı olduğunu ve cihad stratejilerinin aynen uygulanamayacağını söyledim. konu anlamadığım bir şekilde çok farklı yerlere sapıyor. müslümanlığımı sorgulatacak bir kelime etmekten Allah'a sığınırım. selametle.

Cihad stratejisinin şirk yöntemine evrildiğini söyleme cesareti gösterebildiğinize göre allame, müctehid olmalısınız. Madem böyle bir ictihad ettiniz, insanları kendi batılınıza davet etmeyiniz. Ortada bir şey yokken böyle ise demek ki ayaklarından develere bağlasalar, üzerine kaya koysalar, her gün eziyet verseler avaz avaz bağırarak Allah'a sövmeyi dahi caiz görebilirsiniz Allahu alem. Üstüne basa basa, kasti olarak, baş ezercesine böyle sert yazıyorum ki müslüman insanların arasında şirk amelini böyle geniş geniş savunmaktan el etek çekin!

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cihad stratejisinin şirk yöntemine evrildiğini söyleme cesareti gösterebildiğinize göre allame, müctehid olmalısınız. Madem böyle bir ictihad ettiniz, insanları kendi batılınıza davet etmeyiniz. Ortada bir şey yokken böyle ise demek ki ayaklarından develere bağlasalar, üzerine kaya koysalar, her gün eziyet verseler avaz avaz bağırarak Allah'a sövmeyi dahi caiz görebilirsiniz Allahu alem. Üstüne basa basa, kasti olarak, baş ezercesine böyle sert yazıyorum ki müslüman insanların arasında şirk amelini böyle geniş geniş savunmaktan el etek çekin!
1. cihad stratejisinin şirk yöntemine evrildiğini söylemişim öyle mi? okuduklarınızı mı anlamıyorsunuz, dalga mı geçiyorsunuz bilmiyorum.
2."her gün eziyet verseler avaz avaz bağırarak Allah'a sövmeyi caiz görebilirsiniz" ne demek? bu nasıl bir itham? kendinize gelin rica ediyorum! karşınızda bir müslüman var, Allah'tan korkun!
3. Türkiye'de tevhide daveti artırmaya uğraşmak, ilmi artırmak, yaşadığımız ülke Islam olsun diye çabalamak, ne zamandan beri şirk amelini savunmak oldu?! Allah'tan korkun!
4. mücahidler hakkında bir kelime etmedim çünkü buna haddim yoktur. hepimizin en büyük duası cihad meydanlarında şehid olmak. peki kaçımız gidiyor Suriye'ye? kaçımız Türkiye'de tekfirleriyle milletin midesini bulandırıyor? "Türkiye Islam olsun, yaşadığım ülkeyi seviyorum" demem neden bu denli gücünüze gidiyor?

demokrasi mi övdük? cihad olmasa da olur mu dedik? bir şeyler gördük ki tepkimizi koyduk.

çok yazık. birilerini tekfir ederek daha iyi müslüman olunmuyor, hakaret ederek olunmuyor. tekfiri aforoz gibi kullamayalım. tekfirden önce tebliğ ve sabır gelir.

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
başka bir şey yazmayacağım biiznillah.
Rabbim bizleri tekfir hastalığından korusun, birbirimize karşı hoşgörülü kılsın, âmin.
selâmun aleykum ve rahmetullah

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kötünün iyisi diyenler Serahsi'nin şirk ve bid'at ile ilgili bize öğrettiği şu şeyi unutmasın(manaen yazıyorum)

"Müslüman tevhidi yaymak için cihad eder şu halde müşrik bir fieyi diğer bir müşrik fieye karşı desteklemek olmaz. Zira bu cihadın gayesine aykırıdır. Müşrik bir fie diğer müşriği kovduğu zaman orda tevhidi değil şirki işletir. Harici bir fieye karşı diğer bir Harici fieye karşı desteklemekte olmaz. Zira Hariciler ile savaşın gayesi Sünneti yaymaktır. Harici bir fie diğer bir Hariciyi kovunca orda sünneti değil bid'ati işletir. Bu Haricilerle savaşın gayesine aykırıdır."

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
1. cihad stratejisinin şirk yöntemine evridiğini söylemişim öyle mi? okuduklarınızı mı anlamıyorsunuz, dalga mı geçiyorsunuz bilmiyorum.
2."her gün eziyet verseler avaz avaz bağırarak Allah'a sövmeyi caiz görebilirsiniz" ne demek? bu nasıl bir itham? kendinize gelin rica ediyorum! karşınızda bir müslüman var, Allah'tan korkun!
3. Türkiye'de tevhide daveti artırmaya uğraşmak, ilmi artırmak, yaşadığımız ülke Islam olsun diye çabalamak, ne zamandan beri şirk amelini savunmak oldu?! Allah'tan korkun!
4. mücahidler hakkında bir kelime etmedim çünkü buna haddim yoktur. hepimizin en büyük duası cihad meydanlarında şehid olmak. peki kaçımız gidiyor Suriye'ye? kaçımız Türkiye'de tekfirleriyle milletin midesini bulandırıyor? "Türkiye Islam olsun, yaşadığım ülkeyi seviyorum" demem neden bu denli gücünüze gidiyor?

demokrasi mi övdük? cihad olmasa da olur mu dedik? bir şeyler gördük ki tepkimizi koyduk.

çok yazık. birilerini tekfir ederek daha iyi müslüman olunmuyor, hakaret ederek olunmuyor. tekfiri aforoz gibi kullamayalım. tekfirden önce tebliğ ve sabır gelir.

Cihad stratejisi değişti artık sabit cephe hattı olmaz, müslümanlar gerilla taktiği uygulamalı vb. askeri değişikliklerden bahsetmiyorsunuz dikkatinizi çekerim. Zamanın değiştiğini ve müslümanların fırsat bulması için oy vermesi gerektiğini kastediyorsunuz. Şayet müslümanların biraz rahatlaması için Al'Hakim'e ortak koşulmasını caiz görüyorsanız ashabın müşrikler tarafından gördüğü eziyetleri günümüzde görseniz gerekirse avaz avaz Allah'a sövelim de rahat edelim şeklinde fetva verebilirsiniz. Sizde o cüreti görüyorum çünkü yazdıklarınızdan. İkrah şartları bellidir, ben ihtilaflarını da dairenin içine alıyorum. Bunun dışında "bilerek" küfre giren mazur değildir. Ben zaten mücahidlere laf etmiyorum cümlesi ise senin kalkanın. Onun arkasına saklanıp dikkatleri başka yöne çekme. Madem müslümansın ve durumdan anladığım kadarıyla oy vermekle alakalı yeterince ilmin ve bilgin mevcut, ona göre davran. Şahsi hatalar şirki mubah kılmaz, şirk amellerini şeytani teviller ile savunanlara karşıda Allah'ın izniyle hiçbir zaman hoşgörülü olmayacağım.

Ortada tekfir de yok, kimseyi afaroz etmek için de kullanmıyorum. Hatta apaçık küfür olmadığı sürece kullanmıyorum. Karşılaştığın herkesi kendi zannın üzere mi sanıyorsun? Biz tekfir hastası olduk oy vermenin gerekli olduğunu düşünen itidal ehli oldu iyi mi.. aleykum selam ve rahmetullahi ve bereketu, bence de daha fazla yazma.

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
oy vermenin mutlak surette şirk olduğu hususunda hiçbir şüphem yoktur. bu kanıya nasıl ulaştınız anlamıyorum. Türkiye'yi sevelim dedim, demokrasiyi değil. Türkiye'den tamamen yüz çeviren, düşman kesilen bir güruh var. Suriye'ye gidip cihad etmiyor cümle tevhid ehli, doğru mu? sırf Suriye'yi düşünüyorlar ama. Türkiye Islam olsun dedim diye neler söyleniyor, okumuyorsunuz.

sanırım ilk mesajımda "chp kazanırsa şöyle olur" ile başlayan cümle sebep olmuş bütün bunlara. bu şekilde anlaşılacağını düşünseydim (hele ki bu forumda!) daha açık yazardım. hepsinden beriyiz elhamdulillah.

cihad stratejisi derken de tamamen çağın değişiminden, teknolojinin ve dünya düzeninin köklü pisliklerinden, artık bin misli daha dikkatli olunması gerektiğinden bahsediyordum.

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rasulallah ıman edenlerle beraber mekkeyı fethetmek ıcın medıneye gıtmıstı dırıltmek ıcın MEkkeyı
Sonra geri dondugunde savaşmadan mekkeyı feth ettıler bilmezmisin ?.

strateji meselesini bu mesaja ithafen söylemiştim fakat oy vererek şeriat getirelim diyorum zannedildi sanırım. benim Türkiye'nin dirilişine dair umudum bir şirk sistemine değil, tekfire değil, hoşgörü ve sabırla tebliğe bağlı.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
strateji meselesini bu mesaja ithafen söylemiştim fakat oy vererek şeriat getirelim diyorum zannedildi sanırım. benim Türkiye'nin dirilişine dair umudum bir şirk sistemine değil, tekfire değil, hoşgörü ve sabırla tebliğe bağlı.

İMAN EDENLER TEBLİG Cİ SAHİSLARDA DİNİN OLMASİ GEREKEN YONUNU GORMEDİKCE O DEDİGİN SENİN CİHADİ SEVİYORUM AMA gonlumde demeye benzer yillardir din anlatiliyor zaten anlatan adamlarda ne ashab ne rasul yok once biz bi dogru duzgun dine tabi olmadikca daha cok beklersin o sekilde kardesim :)

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
oy vermenin mutlak surette şirk olduğu hususunda hiçbir şüphem yoktur. bu kanıya nasıl ulaştınız anlamıyorum. Türkiye'yi sevelim dedim, demokrasiyi değil. Türkiye'den tamamen yüz çeviren, düşman kesilen bir güruh var. Suriye'ye gidip cihad etmiyor cümle tevhid ehli, doğru mu? sırf Suriye'yi düşünüyorlar ama. Türkiye Islam olsun dedim diye neler söyleniyor, okumuyorsunuz.

sanırım ilk mesajımda "chp kazanırsa şöyle olur" ile başlayan cümle sebep olmuş bütün bunlara. bu şekilde anlaşılacağını düşünseydim (hele ki bu forumda!) daha açık yazardım. hepsinden beriyiz elhamdulillah.

cihad stratejisi derken de tamamen çağın değişiminden, teknolojinin ve dünya düzeninin köklü pisliklerinden, artık bin misli daha dikkatli olunması gerektiğinden bahsediyordum.

Tağuta karşıyız, topluma değil. Tağuti düzenlere karşı olurken bu topluma yüz çevirirsek çok büyük kayıpta oluruz. Bende yanı fikirdeyim. Burası islam beldesinde olmasına rağmen harb durumunda mı? Evet. Peki burayı ıslah edecek olan kim? Bu beldedeki Türkiyeli müslümanlar. Kimsenin 'maslahat' gereği hiçbir şeyden taviz verdiği yok. Ümmet sadece Suriye, Doğu Türkistan, Yemen vs. değil. Ümmet bütün olduğu gibi islam beldeleri de bir bütün. Ama bazı yerlerdeki durum daha farklı bir beldede fiili bir harb söz konusuyken, diğerinde akide bazında bir harb var ve bunlar kimi belde de iç içe. İnsanların yanlışı, bid'ati, sapkınlığı olması bizim onlardan yüz çevireceğimiz anlamına gelmiyor. Onların o sapkın fikirlerine, uygun tebliğ ile yaklaşması gereken biziz. İlk önce kendimizi düzelttikten sonra. Ama işler artık cehd etmeye kadar vardıysa, kılıçlar konuşur.

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Nübüvvet menheci üç aşamalı gerçekleşmiş;

1)Davet
2)Hicret
3)Cihad

Bir asırdır birinci maddedeyiz. Onuda -istisnalar hariç- hakkıyla yaptığımız söylenemez. Neredeyse tüm İslam beldelerinde irili ufaklı cihadi oluşumlar var. Türkiye'ye gelince; "sabırla davet etmeliyiz." Kusura bakmayın ama çok az bir topluluk hariç bu ülkenin toplumundan bir cacık olmaz. -kendi nefsim dahil- Önce hatalarımızın ve acizliğimizin idrakine varalım daha sonra nefis muhasebesi yapalım, çıkan sonuca göre kendimizi ıslah etmeye gayret edelim. Her konuda kanaat önderliğine soyunan biz, elle tutulur icraatı olmayan yine biz. Başta kendi nefsim olmak üzere Türkiye müslümanlarında benim gördüğüm durum budur.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Simdi burda bazi yorumlari okurken aklima 90 li yillar geliyor. Burda yazan kardeslerin kac yasinda olduklari , bilgi birikimleri tecbulerini tam olarak kestirmek zor ama genede bir izlenim aliyorsun.

Neden 90 li yillar?? Benim islamla tanismam o yillarda olmustu , ozaman afganistan , ogadin ,eritre, filipinler ve yeni yeni cecenyada cihad vardi. Afganistan sanirim bitmek uzereydi.

O yillarda birakin nette cihad soylemi ,normal musluman disi toplumlarda bile rahat konusalamazdi. Polis zaten cihada giden veya yakalananlari bugun gibi 2 sorguya cekip birakmiyorlardi , iskence ve belli miktarlada hapis cezasi cekiyorlardi ,bugun ki gibi acik bir soylemde ziyade daha ice kapanik gruplardan olusuyordu muslumanlar. Daha cok kahve tarzinda cay ocagi acip oralarda muhabbetler edilirdi.

Yine o kahve konusmlarinda burdaki gibi artik Turkiye de bir cihad hareketi baslamasi gerektigi okadar cok konusulurdu ki, derken erbakan iktidara geldi. Ve malum 28 subat sureci basladi.

Ne mi oldu ?, devlet muslumanlarin ustune bir geldi birakin cihad soylemini ,millet cemaatlerden kacti. Cemmatler parcalandi , o zaman meshur bir rahmet cemaati vardi okul calismasi yapiyorlardi , oyle bir cemmat bile kalmadi. Her gun akit gazetesinde muslumanlar baskin haberleri cikiyordu

O zamanin radkal soylemli bir cok muslumani bugun akpli oldu oy atmayi savunur hale geldi, bazi cemaatler cihad kelimesini bile yasakladi. Orgut gibi calisan musluman vakiflar ,dernekler kurarak , "biz aslinda cici cocuklari her seyimiz ortada" demeye geldiler. Bir cok kisi davayi terketti. Ama bu insanlar belki 1 sene oncesine kadar cihad hareketi baslatmaktan bahsediyorlardi.

Diyebilir burdaki kardesler biz ozamanki muslumanlara benzemeyiz asariz, keseriz saygi duayarim yaparsinizda belki bilemem ama suan cok kufur ettiniz tayyib oldugu icin kendinizi sinayamassiniz ama mesut gibi ecevit gibi bir kafir gelirse o zaman sizde bende cevabimi almis olurum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt