Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Oy Verme Konusuna Başka Bir Açıdan Bakış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ
İslam-TR Üyesi
Simdi burda bazi yorumlari okurken aklima 90 li yillar geliyor. Burda yazan kardeslerin kac yasinda olduklari , bilgi birikimleri tecbulerini tam olarak kestirmek zor ama genede bir izlenim aliyorsun.

Neden 90 li yillar?? Benim islamla tanismam o yillarda olmustu , ozaman afganistan , ogadin ,eritre, filipinler ve yeni yeni cecenyada cihad vardi. Afganistan sanirim bitmek uzereydi.

O yillarda birakin nette cihad soylemi ,normal musluman disi toplumlarda bile rahat konusalamazdi. Polis zaten cihada giden veya yakalananlari bugun gibi 2 sorguya cekip birakmiyorlardi , iskence ve belli miktarlada hapis cezasi cekiyorlardi ,bugun ki gibi acik bir soylemde ziyade daha ice kapanik gruplardan olusuyordu muslumanlar. Daha cok kahve tarzinda cay ocagi acip oralarda muhabbetler edilirdi.

Yine o kahve konusmlarinda burdaki gibi artik Turkiye de bir cihad hareketi baslamasi gerektigi okadar cok konusulurdu ki, derken erbakan iktidara geldi. Ve malum 28 subat sureci basladi.

Ne mi oldu ?, devlet muslumanlarin ustune bir geldi birakin cihad soylemini ,millet cemaatlerden kacti. Cemmatler parcalandi , o zaman meshur bir rahmet cemaati vardi okul calismasi yapiyorlardi , oyle bir cemmat bile kalmadi. Her gun akit gazetesinde muslumanlar baskin haberleri cikiyordu

O zamanin radkal soylemli bir cok muslumani bugun akpli oldu oy atmayi savunur hale geldi, bazi cemaatler cihad kelimesini bile yasakladi. Orgut gibi calisan musluman vakiflar ,dernekler kurarak , "biz aslinda cici cocuklari her seyimiz ortada" demeye geldiler. Bir cok kisi davayi terketti. Ama bu insanlar belki 1 sene oncesine kadar cihad hareketi baslatmaktan bahsediyorlardi.

Diyebilir burdaki kardesler biz ozamanki muslumanlara benzemeyiz asariz, keseriz saygi duayarim yaparsinizda belki bilemem ama suan cok kufur ettiniz tayyib oldugu icin kendinizi sinayamassiniz ama mesut gibi ecevit gibi bir kafir gelirse o zaman sizde bende cevabimi almis olurum
Yani Bu ülkede şeriat kuramayız oy versekte vermesekte paşa paşa sisteme ayakmı uyduralım.

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

İslam-TR Üyesi
zaten başka yapcak bir şey yok belliki teğliğ yapacaz tebliğ yapanlarla birlikte Ama ulkede sisteme baş kaldıran bir yiğit kardeşim olursa farketmez sayımız 1 bile olsa farketmez silahımızda olmasa elimiz bir taştamı tutmuyor işler böyle böyle büyür Biiznillah arkasındayım. sadece sabır İnşAllah dua edelim.İşin ucunda kaybetmek yok Ya Şehadaet ya zafer Mücahidlerinde dediği gibi.

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

İslam-TR Üyesi
Yok ben oyle bissi soylemiyorum tecrublerimi aktardim sadece , yazdiklarimin icinde oyle bir cumle kullanmadim
kullandınız demek istemedim olayı anlattınızda durum öyle gözüküyor ülke açısından yani

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kullandınız demek istemedim olayı anlattınızda durum öyle gözüküyor ülke açısından yani
Sunuda soyleyim dunyada en zor cihad hareketi baslanacak yer Turkiyedir. Gecende suriye deki cihad eden musluman gruplardan bir tanesi Turk lirasina gecmeyi teklif etti ,bir cok acidan cok zorr sadece polis , asker meselesi degil

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rasulallahi ve ashabini bu konuda ornek almak cok onemli konusmaktan ziyade amel etmek cok onemli gunumuzde bunu yapanlar ne guzel insanlar yakin ornegi hattab 18 inde basladi bu ise kendi ulkesini parayi dunyayi ailesini ahiret hayatinin guzelligi icin terkedip dunyasini ahiretine karsilik satti sehadetinde bircok basariya imza atmisti.
Degisen ne varki degisen DUNYA NİMETLERİNİN İNSANLARA ACİLİP İNSANLARİNDA BUNA KANMALARİ OLDU.rasulallah uyarmisti sizin icin dunya nimetlerinin acilmasindan korkuyorum diye.
Kardesler cihad nedir ne icin yapilir sonucundaki mukafat nedir bilmek gerekli zira iman edenlerle bu isi yapmak cok onemli.
Cogu cihad kelimesinin bahsini acan insanlarda gordugum dunya sevgisi ve olum korkusu.
Tagut deyip sisteminde okuyan ve soyledigine ters is yapan acliktan korkan acik kalmaktan korkan milyonlarca umursamaz insan var.
Cihad konusmaktan ziyade yapma icraat amelidir.
Nedense is cihada geldimi su ulkede icler acisi bir hal aliyor.
Muslumanlar kafirlerden OLMEKTEN DUNYA DAN ayri kalmaktan korkuyor.
Cihada cikinca olecegini bir tarafinin kopacagini zannediyor AH HALİD BİN VELİD OLSADA ANLATSA
Sen git onca savasa katil sehadetten ayri kal yataginda ol.
ALLAH a soz veren oyle yigitler vardirki onlar sozlerinden donmezler ya sehid oldular ya sehadeti bekliyorlar ayetini unutan muslumanlar su anda tum dunyada kafirler tarafindan eziyet ceken muslumanlara karsi rahat bir tavir takinip da bizim cihadimiz teblig deyip rahat rahat yasiyorsa hesap gunu hayirli isler....
Seytan sizleri ALLAH in affiyla kandirmasin zira insan yanlizca kendi nefsine zulmeder.
Kalkin insan oldurun demiyorum.
Katliam yapin da demiyorum kafir ve tagutlara karsi mazlumlarla birlik olun ki hesap gunu hep beraber hasrolalim.
Kisi kendi amelinden sorumludur.
Daha dune kadar bana mucahitleri oven cihaddan bahseden bir kardes is amele gelince cihadi ve mucahidleri yanlis gorup kendini hakliymis gibi hisseden bir hale geldi hadi gidelim dedigim de sustu.OKUYORMUS GUYA
ne okuyorsunuz siz kardesim hesap gunu ALLAH zulcelali vel ikram size ankaranin bitki ortusunu 2 kere 2 NİN dort oldugunu fetihleri osmanliyi veya 32 farzi mi soracak yoksa BENİM İCİN NE YAPTİN EYY KUL MU DİYECEK.
Vallahi cogu insan mahcup dusup hezimete ugrayacak.ALLAH affeder affedecekde onun vaadi haktir amma
Cehenneme dusup yandiktan sonra en yukarida olan cennette inandigin yasadigin dini savunan ALLAH i yucelten insanlarla beraber olamadiktan sonra ne fayda.
Mala mulke herseye sevdali olanlar aynisindan daha fazlasina yorulmadan sahip olacagi ahiret yasami elinin tersiyle itiyor.İSTEDİGİNİZ BUMU..!
CİHAD ALİMLERİ YOK DIYORSUNUZ BU ULKEDE CIHADI SAVUNAN ALİMİDE YERIN DIBINE VURUP BIZ SANA UYMAYIZ DIYORSUNUZ vallahi ne ıstedıgını bılmeyen aslında dünyayı ısteyen bır kulun amelı konuşmasıdır bu.
Kalkın CIHAD EDIN dıyen bır alım cıksa menhecınden akıdesıne kadar ınıpte en son kafir diye ıtham edıp hazır alımıde harcar bu zıhnıyet.
Hos gerçi HİCBİR alim cıkıpta MAzlumlara destek olun demıyorya bu yüzden su ülkede.Herkezin konuştuğu bızım cıhadımız teblıg sozu
KIME NEYI TEBLIG EDIYORSUN SEN KARDESIM.
Sozde Musluman olan adama namaz kıl denırmı?.Bunada bır kılıf bulunur sımdı.!
Fuhsıyatın ıcındekı adamlara alkolıgın tamamen kölesi olmuş insana gıt teblıg et burnundan kıl aldırmayan kıbrınden adeta ölecek olan adama anlattığın dın en fazla anlattığın oluyor zaten.
Cogu teblıgcı bıdat ehlı tarıkatlara mensup ıken bır kısmı açıktan ınsanlara davet yapıyor oda konuşmaktan oteye gıtmıyor. Nasihat edeni edenleri severim ama o nasihat kendınde yok ıse hıc ugrasma etkısı olmayacaktır. zaten gunumuzdekı gıbı. Gercekten iman eden hakkı tavsiye eden kullarla beraber olmanın önemi çok buyuk Turkıyede kı adama bildiği İSLAMİ anlatmak cok zor Elin kafirine bile anlattığın zaman musluman oluyorken koşulsuz sartsız ALLAH benı affetsın dıyor yeter.Baska bırsey ıstemeyız bız diye
Hz ömerin Munafıkların ısmı okunduğunda acaba benım ısmım de varmı dıye endıse duyduğu muslumanlık nerede. ALLAH benı affetsin diye ağlayan cennetı bıle düşünemeyen hz ömerin bu hıssıyatı nerede.
vel hasıl.!
Aynen devam edelim.hala konusmayi savunup oylece oturalim insanlari kendimizi elestirelim.
Olum an meselesi iman edenlerle birlikte olun gencler hesap vakti cok yakin kiyamet oldugumuzde kopuyor zaten basimiza.
ayrıca cihad alimlerini takip eden ama bundan ayrı durus sergıleyen kardeslerımın gönlüne rabbım bu ameli ihsan eylesın.
VERDIGINIZ FETVALARA DIKKAT EDIN SANA GORE DOGRU OLUP ISLAMA GORE YANLIS OLAN BIR SOZU AMELI BIR KUL GORUP DE ORNEK ALIRSA SONUCUNA KATLANIRSINIZ...!

selamun aleykum ve rahmetullah...

Son düzenleme:
y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Simdi burda bazi yorumlari okurken aklima 90 li yillar geliyor. Burda yazan kardeslerin kac yasinda olduklari , bilgi birikimleri tecbulerini tam olarak kestirmek zor ama genede bir izlenim aliyorsun.

Neden 90 li yillar?? Benim islamla tanismam o yillarda olmustu , ozaman afganistan , ogadin ,eritre, filipinler ve yeni yeni cecenyada cihad vardi. Afganistan sanirim bitmek uzereydi.

O yillarda birakin nette cihad soylemi ,normal musluman disi toplumlarda bile rahat konusalamazdi. Polis zaten cihada giden veya yakalananlari bugun gibi 2 sorguya cekip birakmiyorlardi , iskence ve belli miktarlada hapis cezasi cekiyorlardi ,bugun ki gibi acik bir soylemde ziyade daha ice kapanik gruplardan olusuyordu muslumanlar. Daha cok kahve tarzinda cay ocagi acip oralarda muhabbetler edilirdi.

Yine o kahve konusmlarinda burdaki gibi artik Turkiye de bir cihad hareketi baslamasi gerektigi okadar cok konusulurdu ki, derken erbakan iktidara geldi. Ve malum 28 subat sureci basladi.

Ne mi oldu ?, devlet muslumanlarin ustune bir geldi birakin cihad soylemini ,millet cemaatlerden kacti. Cemmatler parcalandi , o zaman meshur bir rahmet cemaati vardi okul calismasi yapiyorlardi , oyle bir cemmat bile kalmadi. Her gun akit gazetesinde muslumanlar baskin haberleri cikiyordu

O zamanin radkal soylemli bir cok muslumani bugun akpli oldu oy atmayi savunur hale geldi, bazi cemaatler cihad kelimesini bile yasakladi. Orgut gibi calisan musluman vakiflar ,dernekler kurarak , "biz aslinda cici cocuklari her seyimiz ortada" demeye geldiler. Bir cok kisi davayi terketti. Ama bu insanlar belki 1 sene oncesine kadar cihad hareketi baslatmaktan bahsediyorlardi.

Diyebilir burdaki kardesler biz ozamanki muslumanlara benzemeyiz asariz, keseriz saygi duayarim yaparsinizda belki bilemem ama suan cok kufur ettiniz tayyib oldugu icin kendinizi sinayamassiniz ama mesut gibi ecevit gibi bir kafir gelirse o zaman sizde bende cevabimi almis olurum

Anladığım kadarıyla yaşça benden büyüksün abi, başım gözüm üstüne. Ancak asalım keselimden ziyade her İslam beldesinde cihad hareketlerini destekleyip iş kendi ülkemize gelince "aman sadece tebliğ edelim rahatımız kaçmasın" bakış açısına kendimce bir sitem ettim ben. Muhtemelen müslümanların en zayıfı ben olurum bu konuda. Amma peygamberin methodunun hala geçerli olduğunu değiştirmiyor bunlar. Yani hiç olmazsa nefsimizin aciziyetini kabul edelim demek istedim. Konjüktüre vesaire çamur atıp kendi nefsimizi temize çıkarıyoruz hep. Cihadi grupların olduğu ülkeleri buyrun yatıralım masaya, hangisinin silaha sarılmak için uygun bir zemini var tartışalım ülkemiz hakkında tartıştığımız gibi. Oralarda da bir sürü X faktörü sayılıp silahlı mücadele değil tebliğ edilmesi gerektiğine dair çok kolay çıkarım yapılabilir. Mesele, hatalarımızın sonucunu günümüz şartlarına, konjüktüre, Türkiye halkına mal etmemiz. Bana göre bu nefsi temize çıkarmaktır. Allah en doğrusunu bilir.

I Çevrimdışı

ilaydamüslim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
chp kazanırsa Türkiye üç güne uçar, ne bira fabrikası kalır ne başka bir şey. tevhidi haykırma meselesi de 500 kişide tıkanır. o işler hiç öyle rüyalardaki gibi yürümüyor ne yazık ki.

Türkiye'yi sevelim.

son zamanlarda okuduğum en güzel tespit
sırf tebrik etmek için üye oldum
Allah azze ve celle tekfircilerden ve zehirli fikirlerinden bizleri uzak eylesin
amin!

Ayrıca ben seçimlerde Abdullah Yolcu hocanın fetvasına ve getirdiği delillere dayanarak söylediği partiye 1 cumhurbaşkanı adayına da 1 kere olmak üzere iki sefer oy kullandım bundan sonrada aynı şekilde görüş beyan ettiği sürece söylediği yere oy vereceğim.

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yine tekfirci biz olduk, yine zehirli olan biz olduk. Allah'tan korkmuyorsan dilediğini yap bacım, nispet edercesine oy verdiğini beyan etmene gerek yok, bu yaptığın amelle ne bize ne de Allah'a zarar verebilirsin. Ancak kendi nefsine zulmedersin. Allah'ın dini ortada, deliller ortada, Rasulullah'ın menheci ortada. Bunlara rağmen şirk ameli işleyip, uyaranlara ise çirkin yakıştırmalar yapıyorsanız benim lisanımın kelime haznesi burada bitiyor.

C Çevrimdışı

cendeller

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
[QUOTE="

Türkiye'yi biraz sevelim ağabey.[/QUOTE]

Sende milliyetçilik kırıntıları mı var ???

C Çevrimdışı

cendeller

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle tekfircilerden ve zehirli fikirlerinden bizleri uzak eylesin
amin!

Ayrıca ben seçimlerde Abdullah Yolcu hocanın fetvasına ve getirdiği delillere dayanarak söylediği partiye 1 cumhurbaşkanı adayına da 1 kere olmak üzere iki sefer oy kullandım bundan sonrada aynı şekilde görüş beyan ettiği sürece söylediği yere oy vereceğim.

Yani aklım kiralıktır demek istiyorsun...

S Çevrimdışı

Sorulu

Üye
İslam-TR Üyesi
amin!

Abdullah Yolcunun fetvası batıl. Oy vermek şirktir, çünkü her parti küfrü getiriyor.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Yine tekfirci biz olduk, yine zehirli olan biz olduk. Allah'tan korkmuyorsan dilediğini yap bacım, nispet edercesine oy verdiğini beyan etmene gerek yok, bu yaptığın amelle ne bize ne de Allah'a zarar verebilirsin. Ancak kendi nefsine zulmedersin. Allah'ın dini ortada, deliller ortada, Rasulullah'ın menheci ortada. Bunlara rağmen şirk ameli işleyip, uyaranlara ise çirkin yakıştırmalar yapıyorsanız benim lisanımın kelime haznesi burada bitiyor.

Uzmeyin yolcu abiyi.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anladığım kadarıyla yaşça benden büyüksün abi, başım gözüm üstüne. Ancak asalım keselimden ziyade her İslam beldesinde cihad hareketlerini destekleyip iş kendi ülkemize gelince "aman sadece tebliğ edelim rahatımız kaçmasın" bakış açısına kendimce bir sitem ettim ben. Muhtemelen müslümanların en zayıfı ben olurum bu konuda. Amma peygamberin methodunun hala geçerli olduğunu değiştirmiyor bunlar. Yani hiç olmazsa nefsimizin aciziyetini kabul edelim demek istedim. Konjüktüre vesaire çamur atıp kendi nefsimizi temize çıkarıyoruz hep. Cihadi grupların olduğu ülkeleri buyrun yatıralım masaya, hangisinin silaha sarılmak için uygun bir zemini var tartışalım ülkemiz hakkında tartıştığımız gibi. Oralarda da bir sürü X faktörü sayılıp silahlı mücadele değil tebliğ edilmesi gerektiğine dair çok kolay çıkarım yapılabilir. Mesele, hatalarımızın sonucunu günümüz şartlarına, konjüktüre, Türkiye halkına mal etmemiz. Bana göre bu nefsi temize çıkarmaktır. Allah en doğrusunu bilir.

Guzel kardesim ,hemen cevap vermek istemedim ,cunku bu konustugumuz konu cok ciddi bir konu ,her yerde konusalacak mevzular degil hele net ortaminda hic konusalacak bir mevzu degil, hem sitenin hem senin hemde benim basim agriyabilir. Bir kac kelam edip konuyu kapatmak en mantiklisi olacak.

Tamam kabul ettik nefsimize agir gelidigi ve rahatimiz kactigi icin bu olaya karsi cikiyoruz.

Cevrende varmi bilmiyorum ama baska ulkere cihada giden ,Allah icin ailesini , malini ,mulkunu birakip giden ve donen insanlar var, hala da bu islerle ugrasan muslumanlar var , bu konuyu birde onlara sor deki ,neden her yere gidiyorsunuzda ,burda boyle bir hareket baslatmiyorsunuz diye?? Hadi biz nefsimizden ya o muslumanlar ???

Sana son bissi diyecem ,simdi burda soylyecgim sey burdaki herkese mantiksiz, imkansiz , olamaz oyle bissi sacmaliyorsun diyeceksiniz ama soyleyim.

Eger Turk devleti ( hukumeti demiyorum) su anki cizgisine devam eder ve ortadoguda daha cok soz sahibi olmaya baslarsa ileriki zamanlarda , bugun gurur duydugumuz yerlere goklere sigdaramadigimiz ,cihad grublarinin hepsi ,Turk devletine diyecekki "biz sizinle hareket etmek istiyoruz".. Bu benim ongorum , yanilada bilirim ,surec farkli da gelisebilir tahminlerim boyle seninde devamli yazdigin gibi Allah en dogrusunu bilir.
Not; Ben Dewleyi islami gruplar arasinda gormuyorum ,sozlerimin hepsi onlardan bagimsiz

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Guzel kardesim ,hemen cevap vermek istemedim ,cunku bu konustugumuz konu cok ciddi bir konu ,her yerde konusalacak mevzular degil hele net ortaminda hic konusalacak bir mevzu degil, hem sitenin hem senin hemde benim basim agriyabilir. Bir kac kelam edip konuyu kapatmak en mantiklisi olacak.

Tamam kabul ettik nefsimize agir gelidigi ve rahatimiz kactigi icin bu olaya karsi cikiyoruz.

Cevrende varmi bilmiyorum ama baska ulkere cihada giden ,Allah icin ailesini , malini ,mulkunu birakip giden ve donen insanlar var, hala da bu islerle ugrasan muslumanlar var , bu konuyu birde onlara sor deki ,neden her yere gidiyorsunuzda ,burda boyle bir hareket baslatmiyorsunuz diye?? Hadi biz nefsimizden ya o muslumanlar ???

Sana son bissi diyecem ,simdi burda soylyecgim sey burdaki herkese mantiksiz, imkansiz , olamaz oyle bissi sacmaliyorsun diyeceksiniz ama soyleyim.

Eger Turk devleti ( hukumeti demiyorum) su anki cizgisine devam eder ve ortadoguda daha cok soz sahibi olmaya baslarsa ileriki zamanlarda , bugun gurur duydugumuz yerlere goklere sigdaramadigimiz ,cihad grublarinin hepsi ,Turk devletine diyecekki "biz sizinle hareket etmek istiyoruz".. Bu benim ongorum , yanilada bilirim ,surec farkli da gelisebilir tahminlerim boyle seninde devamli yazdigin gibi Allah en dogrusunu bilir.
Not; Ben Dewleyi islami gruplar arasinda gormuyorum ,sozlerimin hepsi onlardan bagimsiz

Sisi ve Beşşar ile görüşülüyor, PYD Suriye'de destekleniyor, Barzani Irak'ta destekleniyor, Kavkaz müslümanlar Rusya'ya peşkeş çekiliyor. Orta vadede 360 derece değişir dış siyaset hiç meraklanma sen abi. Bu çizgide devam ederlerse cihad gruplarının hepsi Turk devletine diyecek ki "yav kardeşim siz harbiden karaktersiz puşt insanlarmışsınız size güvenmekle hata etmişiz."

Bu benim öngörüm değil, siyasi realite.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt