Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Rus Büyükelçisine Saldırı

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Saldırganın geçmişte fetonun dershanesine gitmesi, 94.devre olması fetocu olduğuna dair iddiaları kuvvetlendiriyor ayrıca saldırganın sağ ele geçmemesi için vuran polisinde feto ile bağlantısı olabileceğini söylüyorlar. Berlin'deki saldırıda en son 9 ölü , 50 yaralı olduğunu söyleniyor.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
(TAHMİNİME GÖRE)!!!

Bu eylemin amacının Türkiye ile Rusya'nın arasını bozmak ile alakası yok, tamamen Türkiye'nin Beşşar'ın ve Rusya'nın cürümlerine susması için yapıldı.
Rusya ile Amerika Suriye'deki bölüşme konusunda anlaştılar, Esed başta kalacak ve böylelikle Rusya'nın akdenizde son kuklası olan yönetim kadrosu ve askeri üsleri korunacak, PKK da kuzeyde koridoru tamamlayacak.
Türkiye ise onlar için bir engel teşkil ediyordu, ilk başta İstanbul'da bomba patlattılar, olmadı. Daha sonra Kayseri'de bomba patlattılar. Baktılar ki Türkiye'nin gözü kara, en son çare olarak Rus büyük elçisini vurdular. Türkiye şimdi daha yeni yeni arasını düzelttiği Rusya Suriye'deki katliamlarına devam ederken bu katliamlarda katledilenler hakkında konuşmaya çekinecek. Tüm amaç tamamen buydu, Rusya'nın köpürmek yerine eylemden hemen sonra Türkiye ile ilişkileri bozmayacaklarını söylemeleri bunu doğrular nitelikte.
Önümüzdeki günlerde muhtemelen Heyet'ul İslam vahdetinden dolayı ABD "Fethuş Şam ile birleştiler" bahanesiyle yeni oluşumu terör örgütü ilan edip Afrin bögesinde bulunan teröristleri uçaklarıyla destekleyerek Lazkiye'ye indirmeyi düşünüyor.
Esed de boş durmayıp başta İdlib olmak üzere bütün bölgelere genel bir taaruza çıkacak, Heyet'ul İslam terör örgütü sayıldığı için de Amerika ve Rusya bu konuda Esed'e ve PKK'ya yardım edecek. Tüm Suriye'de Esed ve PKK hakimiyeti sağlandıktan sonra -Türkiye hala Kuzey Halep'de varlığını sürdürmeye devam ediyor ise- mecburen çekilmek zorunda kalacak. Rejim ile PKK (meşrulaştırılmış adıyla PYD) masaya oturacak ve kuzeyde özerk bir federasyon için anlaşacaklar, Lazkiye'nin Akdeniz kıyıları da federasyona dahil olacak. Heyet'ul İslam'ı terör örgütü ilan etmek için bütün grupların tabi olmasını bekleyecekler muhtemelen. Allah kuffarın planlarını boşa çıkarsın.
Ha bir de IŞİD kaldı geriye, Rakka ve Musul düştükten sonra geriye pek fazla bir şey kalmayacak zaten.
Bu yazdığım şeyleri Türkiye Suriye politikasından vazgeçmese de yaparlar fakat süreyi bayağı uzatır. Türkiye'nin ciddi bir Askeri bir faaliyete girişmeden onları tamamen engellemesi mümkün değil. Türkiye'nin tamamen desteğini kesmesi ve ses çıkarmaması için başka bir eylem daha yapabilirler son darbe olarak.

İsmet Esendal Çevrimdışı

İsmet Esendal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Günlerdir Halep'ten dolayı müslümanların yüreği yanıyor. Bu arkadaşın da o müslümanlardan biri olup, bireysel bir eylem yaptığı ihtimali neden gözardı ediliyor da hemen ajan muhabbetlerine giriliyor? Fetö'cü olduğu ihtimali bana zayıf geliyor. 2,5 senelik bir polis fetöcü olsaydı şu ana kadar tespit edilip çoktan açığa alınmış olurdu diye düşünüyorum. Twitter'daki müslüman hesaplar da şaşırttı beni hepsi fetö ya da cia diyor daha en ufak bir kanıtları olmadan.

Ha bir de fetö dershanesine gitmiş olması hiç bir şeyi kanıtlamaz. Hükümetle araları bozulana kadar şu ülkedeki az çok dindar olan her aile çocuğunu fetöcülerin dershanelerine yolladı. Hatta solcu aileler bile yolluyordu.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Günlerdir Halep'ten dolayı müslümanların yüreği yanıyor. Bu arkadaşın da o müslümanlardan biri olup, bireysel bir eylem yaptığı ihtimali neden gözardı ediliyor da hemen ajan muhabbetlerine giriliyor? Fetö'cü olduğu ihtimali bana zayıf geliyor. 2,5 senelik bir polis fetöcü olsaydı şu ana kadar tespit edilip çoktan açığa alınmış olurdu diye düşünüyorum. Twitter'daki müslüman hesaplar da şaşırttı beni hepsi fetö ya da cia diyor daha en ufak bir kanıtları olmadan.

Ha bir de fetö dershanesine gitmiş olması hiç bir şeyi kanıtlamaz. Hükümetle araları bozulana kadar şu ülkedeki az çok dindar olan her aile çocuğunu fetöcülerin dershanelerine yolladı. Hatta solcu aileler bile yolluyordu.

kardeş biz hakim değiliz
genel izlenimler üzerine delilsiz insanları hapsede atmıyoruz
eylemi yapan kişininde bunu fetoyu yüceltmek adına yaptığınıda düşünmüyorum
fakat olayda fetonun parmağı olmasıda çok büyük bir ihtimal
olayın videosunu seğretdiysen büyükelçiden başkasını öldürme derdinde olmadığını anlamışsındır
büyük elçiden başkası için tehtid değilse adam neden öldürüldü?
muhtemelen öldüren polislerde yargılanır. sonucu hep beraber görürüz

İsmet Esendal Çevrimdışı

İsmet Esendal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş biz hakim değiliz
genel izlenimler üzerine delilsiz insanları hapsede atmıyoruz
eylemi yapan kişininde bunu fetoyu yüceltmek adına yaptığınıda düşünmüyorum
fakat olayda fetonun parmağı olmasıda çok büyük bir ihtimal
olayın videosunu seğretdiysen büyükelçiden başkasını öldürme derdinde olmadığını anlamışsındır
büyük elçiden başkası için tehtid değilse adam neden öldürüldü?
muhtemelen öldüren polislerde yargılanır. sonucu hep beraber görürüz

Doğrudur ihtimaller değerlendirilir elbet ama müslümanların direk hükmü vermesi şaşırttı biraz beni. Allah bilir tabi, yargılamaya da güvenmiyorum her türlü fetö diyecekler dünden belli.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bencileyin polis öldürmedi adam resmen kendini öldürttü videoyu izlediyseniz vurduktan sonra nutuk attı yani kaçmak için fırsatı bolca vardı , ortada türk polis olmadığı gibi rus koruma da yok kaçmak için zamanda var olanak ta . ama ben burdan canlı çıkmayacağım diye beyan veriyor , bir de zaman taifesi 16 aralıkta büyükelçilerle ilgili bir tweet atmış artık güvende değiller diye , dershane kökenli olduğu da ortaya çıktı meşhur sınav soruları olayına da bulaşmışlığı varsa olay gülencilere kalmış demektir.

talebe9303 Çevrimdışı

talebe9303

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
içimizdeki gizli ruscular gün yüzüne çıkmaya başladı.

bu arada adamın samimi olduğu ihtimalinden yola çıkarak aptallık diyenlere hak veriyorum fakat halebdeki mucahitlere kukla cihada da fitne diyen adamların kabahatı bu olayı gerçektirenden daha büyüktür bence.

Angaralı Çevrimdışı

Angaralı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hucurat 12.Ayet: Ey iman edenler, zandan çok kaçının; çünkü zannın bir kısmı günahtır. Tecessüs etmeyin (birbirinizin gizli yönlerini araştırmayın). Kiminiz de kiminizin gıybetini yapıp arkasından çekiştirmesin. Sizden biriniz, ölü kardeşinin etini yemeyi sever mi? İşte, bundan iğrenip tiksindiniz. Allah´tan korkup sakının. Hiç şüphesiz Allah, tevbeleri kabul edendir, çok esirgeyendir.

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IMG-20161220-WA0002.jpg

Üst Ana Sayfa Alt