Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Rus Büyükelçisine Saldırı

A Çevrimdışı

azim24

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kafirler incitilmez mi? Allah düşmanları müslümanlara çoluk çocuğa zavallı kadınlara bombalar yağdırırken okuduğumuz Kuran ellerimizin bağlı oturmamızı mı söylüyor? Neden ülke olarak cihad edip Allah yolunda şehit olamıyoruz?neden cihad bireylere yada ne olduğu tam belli olmayan topluluklara örgütlere bırakıldı? Benim hadis bilgim iyi değil belki bilmediğim şeyler olabilir bunları merak ediyorum.Ayrıca kötü zan tehlikelidir.Bilmediğimiz konularda tartışmak tehlikelidir.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kafirler incitilmez mi? Allah düşmanları müslümanlara çoluk çocuğa zavallı kadınlara bombalar yağdırırken okuduğumuz Kuran ellerimizin bağlı oturmamızı mı söylüyor? Neden ülke olarak cihad edip Allah yolunda şehit olamıyoruz?neden cihad bireylere yada ne olduğu tam belli olmayan topluluklara örgütlere bırakıldı? Benim hadis bilgim iyi değil belki bilmediğim şeyler olabilir bunları merak ediyorum.Ayrıca kötü zan tehlikelidir.Bilmediğimiz konularda tartışmak tehlikelidir.
Dogru soyledinz..

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler bilmediğimiz konularda zan ile yorum yapmayalım inşeallah vebali vardır

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
FETÖCÜ değilse adamın hakkına gireceksiniz. Her aptal hain değildir ...
Bahsettiğim tam olarak bu idi adam günlerdir halep görüntülerini izleyip psikolojisi etkilenmiş birisi olabilir. Yaptığının doğruluğunu yanlışlığını tartışmıyorum.

Turab el kurdi Çevrimdışı

Turab el kurdi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tv kanalinda gosteriyor
Celik kuvvet polisiymis
Fetodan yargilaniyormus.
Haberi soyledim..
Abartmayin istersenz.
Bacım a haber gibi haber kanalları her şeyi fetö'nün üzerine atıyor ama doğruluk payı nedir bilmiyorum. Kardeşlerinde dediği gibi olaylardan etkilenip böyle birşey yapmış olabilir. Tabi hepsi ihtimal.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
bi kafir ölüyor bizimkiler derdine düşüyor

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aslinda mesele o degil , ard arda patlamalar saldirilar durdurulamayan bir durum var ..Sawaş

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
eylemi yapan kişi samimi bir aptaldan başkası değildir.
fakat gazcılarının niyeti muhtemelen rusya ile türkiyenin yakınlaşmasına müsade etmeyiz mesajı vermek istemiştir.
ön planda fetö arka planda ise ingiliz ve amerikan işidir.
beşiktaş ve kayseri olaylarıyla aynı noktadan gelen emirlerdir.
olayın aslını hem ruslar hemde türk devleti bizden daha iyi bileceğinden iki ülke arasını açıcak bir durumda olmaz

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
eylemi yapan kişi samimi bir aptaldan başkası değildir.
fakat gazcılarının niyeti muhtemelen rusya ile türkiyenin yakınlaşmasına müsade etmeyiz mesajı vermek istemiştir.
ön planda fetö arka planda ise ingiliz ve amerikan işidir.
beşiktaş ve kayseri olaylarıyla aynı noktadan gelen emirlerdir.
olayın aslını hem ruslar hemde türk devleti bizden daha iyi bileceğinden iki ülke arasını açıcak bir durumda olmaz
Özet oldu

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ruslar isini bilir ,Turkiyede yasayan cecen mucahidleri tek tek sehit etmislerdi.

Sonra ucak dusme mevzusunda da ilk basta sert tepki vermis fakat sonradan Turkiyenin icindeki amerikancilari yaptigini tesbit ederek ,menfati geregi tekrar Turkiye ile arasini duzeltti.
Eger bu isi fetocular yapmissa ve bunu cozerse rusya, dunyada neresinde yasarsa yasasinlar fetocularin hic birinin guvenligi yok demektir

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
rusya ilk açıklamasında topu türkiye dışına attı(istihbarat dışında) , kendini öldürten kişi de ise 15 temmuzda izinli olması dışında pek bir şey göremedim ben !ama şimdi polis içerisinde arapça bilen birinin (iyi ya da kötü) herhangi bir cemaatle bağlantısı yokturu da pek inandırıcı gelmez bana . bireyselde olabilir yönlendirmeyle yapılmış da olabilir şu an için bilemeyiz. ama ilk intibam rusya topu tr dışına attı bile. ilerleyen günleri görebilirsek trump fiilen başkan olursa benzer vukuatlar suud -abd- rusya arasında da çıkmaya gebedir. soğuk savaş döneminin ittifaklarının tamamı da sallantıda şu anda. şu sisi zıkkımı da olmayaydı .

Üst Ana Sayfa Alt