Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Rus Büyükelçisine Saldırı

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın.(Hucurat-6)

Bu kafirlerin yaptığı haberlere inanmayın. El-Kaide, Taliban ve ŞFC gibi örgütler Türkiye'ye ve NATO'nun işgal ettiği topraklarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Devleti askerlerine dokunmaz. Sebebi ise halkın müslüman oluşu. Usame bin Ladin bıraktığı notlarla el-Kaide'ye Türkiye'de eylem yapmayı yasaklamıştır. Taliban'da daha önce öldürdüğü 1 Türk Askeri(elçi de olabilir hatırlayamıyorum) için özür dileyip, yanlışlıkla yapılan bir eylem olduğunu söylemişti. Nusra(ŞFC) ve IŞİD'in aralarındaki ihtilafların ilk başladığı zamanlar da ilk sebeplerden birisi de IŞİD'in Türkiye'de eylem yapmak için Nusra(ŞFC)'den yardım istemesiydi. Nusra(ŞFC), Türkiye halkının Müslüman olduğunu söyleyerek bunu reddettiği söyleniyor.

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın.(Hucurat-6)

Bu kafirlerin yaptığı haberlere inanmayın. El-Kaide, Taliban ve ŞFC gibi örgütler Türkiye'ye ve NATO'nun işgal ettiği topraklarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Devleti askerlerine dokunmaz. Sebebi ise halkın müslüman oluşu. Usame bin Ladin bıraktığı notlarla el-Kaide'ye Türkiye'de eylem yapmayı yasaklamıştır. Taliban'da daha önce öldürdüğü 1 Türk Askeri(elçi de olabilir hatırlayamıyorum) için özür dileyip, yanlışlıkla yapılan bir eylem olduğunu söylemişti. Nusra(ŞFC) ve IŞİD'in aralarındaki ihtilafların ilk başladığı zamanlar da ilk sebeplerden birisi de IŞİD'in Türkiye'de eylem yapmak için Nusra(ŞFC)'den yardım istemesiydi. Nusra(ŞFC), Türkiye halkının Müslüman olduğunu söyleyerek bunu reddettiği söyleniyor.

doğru hatırlıyorsun akhi. talibanın öldürdüğü tek türk askeri var ununda yanlış istihbarat sonucu olduğu açıklanıp özür dilendi.
afganistana asker gönderilirken tayyip türk askeri devriye görevi yapıcak ve çatışmalara katılmıyacak diyordu.
zaten amerikayada sorsan çatışmalara katılmasın devriyeyi yapsa yeter derdi
düşününki türk askeri kafir devletlerin yapamadığını yapıp devriye görevini üstlenmiş
bu işi amerikan askerleri yapsa şimdiye amerikan askerleri temizlenmişti.
afganistandan hergün amerikan leşlerinin haberi gelmiyorsa bunun nedeni devriye işine karışmamalarındandır

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Nusrayı terör örgütü ilan edecekler ya. Terör örgütü dediler isim değişikliğine gidildi. yeni bir algı operasyonu olabilir.

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
Işidçiler de terörist bu aptal adamda.Bunların salaklıklarının acısını müslüman halklar olarak çekmek zorunda değiliz def olsunlar gitsinler düşsünler yakamızdan.Tevhid ve bu aptallıklar birbirinden uzaktır.Almayadada biri tırı halkın üzerine sürmüş,1400 senedir müslüman atalarımızın yapmadığı,islam tarihinde olmayan işler çeviriyolar ve fatura bütün ümmete daha çok acı olarak patlıyor.İslamı bu aptallardan öğrenmeyiz.

Vallahi seen istediğin kadar bişey yapma kafir müslüman öldürmek için sebep aramaz.Büyükelçi gebertilene kadar kim gidip onlardan birini geberttide suriyede o kadar insanı bombalayıp şehid ediyolar.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nusrayı terör örgütü ilan edecekler ya. Terör örgütü dediler isim değişikliğine gidildi. yeni bir algı operasyonu olabilir.
haber ilk olarak iran medyası tarafından ortaya atıldı (iran'da dahi pek tanınmamış bir medya)
daha sonra bizim medyada paylaşıldı. tabi paylaşanlara bakınca şöyle haberin güvenilirliği çok net anlaşılıyor; birgün, sol haber, diken, cumhuriyet vs.

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

İslam-TR Üyesi
haber ilk olarak iran medyası tarafından ortaya atıldı (iran'da dahi pek tanınmamış bir medya)
daha sonra bizim medyada paylaşıldı. tabi paylaşanlara bakınca şöyle haberin güvenilirliği çok net anlaşılıyor; birgün, sol haber, diken, cumhuriyet vs.

Ahi Vallahi benim bildiğim iki kanal dışında Türkiyede hangi kanalı izlersen izle Mücahidler terörist, şia köpekleri kahramanlar ve halkı özgürleştiriyolar bunların olması normal zaten ki ben rusun geberdiği ilk anda demiştim şimdi bunuda ya fetöşe atarlar yada Nusra yaptı derler diye şuan ikisinide diyorlar fakat Kalbleri en iyi bilen Allah'dır Azze ve Celle.

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Bunu görmemiştm ya. Gerçekten de Nusra üstlenmiş saldırıyı(!) :krktm:

C0Mzw5kXgAA11tY.jpg:large

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Subhanallah..
Nasil oluyor bu.. Celik kuvvet polisi digilmiydi

Abla yanlış anlamış. Önceki sayfada paylaştığım nusra tarafından yayınlandığı iddia edilen açıklamanın amatörce yapılan tasarım ile elle yazılarak dalga geçilmiş. Mesajımın esprisi buydu.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
‏جبهة #فتح_الشام تؤكد أن هذا البيان مزور وننفي صلتنا بما جاء فيه

Çevirebilir misiniz?
"Cephe #feth_eşşam bu asparagas beyanda belirtilenleri inkar ediyoruz ve onaylamıyoruz."

Arapçam pek iyi sayılmaz fakat bu kadar anlayabildim.

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zaten biz elhamdülillah biliyorduk Cephetün Nusranin yapmadiğini.Bütün deliller suikastçinin fetö bağlantisini gösteriyor. Olayi Nusraya yikmak için çok uğraştilar ama beceremediler. Bu sahte belge de kesin Türkiyedeki İranci/Rafizi medyanin işidir. Herşeyi iyi tezgahlamişlar da, suikastçi tekbiri sol elle getirince orada çuvalladilar işte...Onu ayarlayamamişlar.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Türkiye-Rusya-İran maddelerde anlaştı: "Suriye laik ve demokrat bir devlet olarak kalacak"

Ey Kafirler! Vallahi gücünüz yetmeyecek!
Fırat kalkanıyla bizi birbirimize kırdırttılar, tamam karsıdaki harici olabilir ancak bu bizim iç meselemizdi ve içimizde halletmemiz lazımdı sahabi efendilerimizin haricilere karşı tavrı böyle değildi, neymiş efendim türkiye yönetime karışmayacakmıs mış ta bla bla, hangi dünyada yaşıyoruz? bu haberden sonra en çok fırat kalkanında yer alan yeryüzünde Allahın dininin hakim olmasını isteyen grupların tavrını merak ediyorum

Üst Ana Sayfa Alt