Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Seferberlik Çağrısı için Organizasyon Var mı?

D Çevrimdışı

depdep

Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh.

Benim bildiğim kadarıyla Hamas, bu Cuma için seferberlik ilan etti. Haberin metni:
Hamas: “Kudüs’e, Mescid-i Aksa'ya ve Gazze'ye destek amacıyla tüm İslam dünyasını Cuma günü genel seferberliğe çağırıyoruz. Cuma günü bir olma gününüzdür. Tüm İslam camiasını büyük kalabalıklar halinde Filistin'e doğru yürümeye davet ediyoruz.” (Kaynak: Beyaz Minare)

Bu çağrıya icabet etmek için bir organizasyon düzenleyen yerli/yabancı bir vakıf/dernek vs biliyor musunuz? Yoksa eğer bu kimsenin gitmeyeceği anlamına mı geliyor? Giden yok mu hiç?

D Çevrimdışı

demhatgazel

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh.

Benim bildiğim kadarıyla Hamas, bu Cuma için seferberlik ilan etti. Haberin metni:

Bu çağrıya icabet etmek için bir organizasyon düzenleyen yerli/yabancı bir vakıf/dernek vs biliyor musunuz? Yoksa eğer bu kimsenin gitmeyeceği anlamına mı geliyor? Giden yok mu hiç?
Birileri bir yol çizecek mi yoksa biz mi gidelim

D Çevrimdışı

depdep

Üye
İslam-TR Üyesi
Birileri bir yol çizecek mi yoksa biz mi gidelim
Yazdıktan sonra iki tane organizasyon gördüm ama yürüyüş şeklindeydi. Birisi bugün yola çıktı Kudüs'e doğru. Kayseri'den yürüyerek gidecekler inşallah. Ama nasıl olacak anlamadım.

Diğeri de Kudüs Gönüllüleri Derneği'nin düzenlediği bir organizasyon ama onun afişinde de yanlış hatırlamıyorsam yürümeden bahsediliyordu. Bilmiyorum anlayamadım tam olarak savaşmaya mı gidiyorlar yoksa protesto gibi bir yürüyüş mü? Ama Kudüs'e gitmeyi düşünen birisi bunu sırf protesto için yapmış olmasa gerek

Üst Ana Sayfa Alt