Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sigaraya Hayır !!!

H Çevrimdışı

hakka sevdalı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
valla benim yıllardır anlamadığım;üzerinde sigara sağlığa zararlıdır yazısı yazıldığı halde ve bazılarında öldürücüdür gibi yazıldığı halde insanın sağlığını önemsemeyip bile bile ölümü seçer gibi sigara içmeleri ni hala kavramış değilim.

Ö Çevrimdışı

.ö.z.l.e.m.

Üye
İslam-TR Üyesi
haklısın arkdaşım ben de anlamıyorum insanlar sağlığa ve çevreye zararlı olduğunu bile bile ısrarla sigara kullanıyorlar o sigaraya verilen paraya da yazık diye düşünüyorum cami ya da herhangi bi yardım kuruluşu bizden yardım için para istese uğraşamayız soyguncular diyoruz ama malesef kendi zararımıza olan bişey için para verip kendi soygunumuzu kendimiz yapıyoruz :?

T Çevrimdışı

tonyukuk

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sigaranın yararını ne güzel anlatmış bu resim. adam iki bacaktan kurtulmuş. hafiflemiş yani.

T Çevrimdışı

tonyukuk

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben bu sigaranın haramlığı konusunda bir de şunu düşünüyorum. sigara içmek, emanete gıyanet gibi geliyor bana. rabbimizin emanet ettiği kusursuz vücudumuzu bir hiç uğruna heba ediyorsak, bu da rabbe karşı bir saygısızlıktır. bu bağlamda, haram olma olasılığına sımsıkı inanıyorum.

Ö Çevrimdışı

.ö.z.l.e.m.

Üye
İslam-TR Üyesi
bence de " Rabbimizin emanet ettiği kusursuz vücudumuzu bir hiç uğruna heba ediyorsak, bu Rabbe karşı bir saygısızlıktır " kesinlikle katılıyorum...

E Çevrimdışı

esrefziya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sigarayı yeni bıraktım sayılır inşallah devamı gelir ve içmem
şimdiden yüzüme renk geldi
öyle diyorlar

M Çevrimdışı

Muhacir

Üye
İslam-TR Üyesi
Bırakamayan kişilerede Allah (c.c) yardım etsin.
Cidden çok kötü birşey.
Bu resmi görüp bırakan olur inşaallah.

B Çevrimdışı

bubenim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş cook saol sigarayı bulmak kolay ama saglıgınııı hıcbıryerde kolay kolay koruyamaz ve kurtaramazsınız icenleri bıraktırmak ıcın ugrasalım icmeyenlerde icmemek icin ugrassınlarr

allah razıı olsun ellerıne saglıkkk

halef Çevrimdışı

halef

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
güzel bir paylaşım olmuş
üstteki resmi görmüştüm ama yine de
Allah razı olsun

S Çevrimdışı

sare88

Üye
İslam-TR Üyesi
hakka sevdalı ' Alıntı:
valla benim yıllardır anlamadığım;üzerinde sigara sağlığa zararlıdır yazısı yazıldığı halde ve bazılarında öldürücüdür gibi yazıldığı halde insanın sağlığını önemsemeyip bile bile ölümü seçer gibi sigara içmeleri ni hala kavramış değilim.
BENDE KARDEŞİM

Üst Ana Sayfa Alt