Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye Kısa Haber Başlıkları

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şöyle diyeyim abi, analizler sonucu isabet edebilirsin hatta çok güzel dayanakların olabilir. fakat her şey her zaman tekrar etmeyebiliyor, tayyibin ekonomisinin batıp batmaması beni pek ilgilendirmez tek acıyacağım şey şu toplumun git gide bir çıkmazın içinde sürüklenmesi. fakat siyaset çok etkenli garip bir dünya.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
komplo da değil.
Düşmanın nasıl hareket ettiğini, neye göre karar verdiğini bilirsen , atacağı hamlelere önceden tedbir alırsın.
ben bu konulara yoğunlaşmışım. bu yüzden bana kolay geliyor . hiç de komplo teorisi değil.
forumu bu konularla meşgül etmek istemiyorum.

Satranç oyunu yani... Onun yapacağı hamleleri ne kadar uzun hesaplarsan oa kadar başarılı olursun.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şöyle diyeyim abi, analizler sonucu isabet edebilirsin hatta çok güzel dayanakların olabilir. fakat her şey her zaman tekrar etmeyebiliyor, tayyibin ekonomisinin batıp batmaması beni pek ilgilendirmez tek acıyacağım şey şu toplumun git gide bir çıkmazın içinde sürüklenmesi. fakat siyaset çok etkenli garip bir dünya.

Bence siyaset sabittir, hiç de değişken değildir. Ancak bilene...

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bak.
hiçbiri tekbaşına değildir. Tarih, ekonomi, siyaset, din savunuculuğu (firavun için) bunların hepsi işin içindedir.
Bu nedenle bi ekonomist benim analizmi yapamaz,
bi siyasetçi de, din alimi de. Ben hepsi bir arada bakarak sonuca varıyorum.
Bu yılların birikimi

Tamam. Bu noktada haklısın çoğunun ortak bir noktası vardır oda inanç.
bu analizlerin sana veya başkasına hiç bir fayda sağladı mı? Tamam analiz, tahliller yapıyorsun ama bunlar teoriden öteye geçmez. Bizim dinimiz bize salih faaliyet göstermemizi emrediyor. Şimdi bizler sadece tahlil yapıyoruz ama bu tahliller ümmete hiç bir fayda sağlamıyor hiç bir katkıda bulunmuyor. Seversin veya sevmezsin Türkiyedeki Gülen cemaati o kadar çok çalışıyor ve az konuşuyor ki insan takdir ediyor. Emniyete, istihbarata, siyasete, askere, sanat camiasına, medyaya vs sızmış bir sürü adamları var. Bu yapılanma dahada büyür ise devleti ele geçirebilirler. Sizcede bu bizim açımızdan iyi değil mi aynı dini paylaştığımız kardeşlerimiz güçlü pozisyonda ve olası krizlerde dini inançlarından dolayı en azından bir nevi sırtımızı dayabileceğemiz kimseler vardır. Bu çok önemli bunu iyi düşün.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sizde tevhid şuuruna sahip müslümanlar olarak veya selefiler olarak analiz ve tahlil dışında bir güzel çalışma/faydalı iş ortaya koyun takdir edelim.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Orta doğu çok ısındı, klimaları açın da soğusun...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben burda öğrenmek için bulunuyorum. Analiz konusunda tenkid edilebilirim. Farkındayım. Benim halimi bir gruba nispet etme.
Gizli sorularla gizli cevap arama. Direk sor. Söyleyeyim.
Blokluyorum yine. Yazılarını görmem artık

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tamam ozaman, "dine göre Adab-ı Muaşeret"te öğren. Bu sitede var mı yok mu bilmiyorum.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sen bi bak bakalım. işe yarıyo mu? edepsizi edepli yapabiliyomu. sonucu bana iletirsin

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben senin için söyledim. Uslubun her ne kadar bu sitede tolere edilsede serttir. Ve müslüman müslümanla konuşurken merhametli olmalı.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu sözlerin gösteriyor ki sen TR'deki Hizmet hareketini yayınlanmış basit bir youtube videosudan (Fitnetüşşeytan (fethullah gülen) gerçekleri! - YouTube )yola çıkarak tanımlıyon ve tekfir ediyon. Buna ben itibar etmem. Ben dıştan yakın gözlemci olarak hizmet hareketindeki kardeşlerimi o videoda söylenenlerin tam aksine dine bağlı görüyorum. Bence sende burda kim ait olduğu belli olmayan videolardan yola çıkarak bütün bir cemaati tanımlama ve tekfir etme sonra bakarsan ayağın kayı verir. F. Gülen'in fıskı ve fücürü kendini bağlar cemaatin samimi çalışkan müslümanlarını bağlamaz. Tavsiyem sana: bu hizmet hareketini sanal alemden değil dünya gözüylr bir gözlemle eminimki suizanın ve önyargın değişecektir eğer Sadik kimselerden isen. Tekfircilik kötüdür bunu bırakalım.

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu sözlerin gösteriyor ki sen TR'deki Hizmet hareketini yayınlanmış basit bir youtube videosudan (Fitnetüşşeytan (fethullah gülen) gerçekleri! - YouTube )yola çıkarak tanımlıyon ve tekfir ediyon. Buna ben itibar etmem. Ben dıştan yakın gözlemci olarak hizmet hareketindeki kardeşlerimi o videoda söylenenlerin tam aksine dine bağlı görüyorum. Bence sende burda kim ait olduğu belli olmayan videolardan yola çıkarak bütün bir cemaati tanımlama ve tekfir etme sonra bakarsan ayağın kayı verir. F. Gülen'in fıskı ve fücürü kendini bağlar cemaatin samimi çalışkan müslümanlarını bağlamaz. Tavsiyem sana: bu hizmet hareketini sanal alemden değil dünya gözüylr bir gözlemle eminimki suizanın ve önyargın değişecektir eğer Sadik kimselerden isen. Tekfircilik kötüdür bunu bırakalım.
Ben bunların içinde yıllarca kalmış biri olarak onların sadece tağuta destek olmaları dahi onları tekfir için yeter diyorum.unutma ki tekfir de islamın hükümlerinden bir hükümdür.:asabi

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Sorun ne biliyor musun? Sorun onlar apaçık dalalet yolundayken senin onların hak yolunda ve de islam uğrunda hizmet erleri olmanı söylemendir. Eğer gözün kör olmasa onların mücahidlere nasıl büyük bir nefretle kinlendiklerini görürsün. Özellikle F.efendi'nin...

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sorun ne biliyor musun? Sorun onlar apaçık dalalet yolundayken senin onların hak yolunda ve de islam uğrunda hizmet erleri olmanı söylemendir. Eğer gözün kör olmasa onların mücahidlere nasıl büyük bir nefretle kinlendiklerini görürsün. Özellikle F.efendi'nin...
Bırak yahu.bazıları için fitnetullah mücahidlerden daha hayırlı.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Daha dün bir bugün iki. Beni tekfir edecek kadar bilgin, ilmin ve takvan var mı?

Hamd olsun Allah'a ben hiçbir zman f...'ya meyletmedim. Dolayısıyla ondan dönmem söz konusu değil.

İkincisi de ne bu kompleks, herkes seni tekfir mi ediyor? Şahsen ben tekfir etmiyorum, ancak sen öyle algılıyorsun.

Tekfir edecek de olsam bunun ön adımları vardır mesela zalim, fasık gibi...

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi ben f...'lıların öğrencileriyle konuştum.

Söyleyim sana:

Diyor ki olur da bu devlete şeriat gelirse ben el kesmem. Bunu söyleyen de bir savcı adayı... Allahu alem o zaman ben şeriat gelmesini istemiyorum mu dedi yoksa başka bir şey mi tam olarak hatırlayamadım.

Üst Ana Sayfa Alt