Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye Kısa Haber Başlıkları

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
rahatının bozulmasını istemiyor.

niyetler de günyüzüne çıkıyor.

Türkiyede cemaatler vs dini grupların islamın neresinde durduğu gözler önüne seriliyor son günlerde.

Ben de konuştuklarımdan genelde şunu duyuyorum.
savaş çıkarsa köye yerleşirim. Hasbinallah. Şuursuz insanlık

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Günün özeti
BM aracına sniper ateş açmış.
sonra da yakınlarına bi bomba düşmüş.
Buna ragmen incemeler yapilmis.

Davutoğlu olası koalisyonda yer alırım demiş.
İngiltere BM nin raporuna ihtiyacım yok demiş.
Rusya mudahale olursa ben savasa dahil olmam demis.
ÖSO batıya bizi kandırdınız demiş.
ÖSO dan Nusra ve Ahraruşşama geçişler hızlanmış.
Acilcilerin şeyhi cehenneme yollanmış.
Halepe de saat 6 da kimyasal atildi.
Taliban turkiye ve kurt halkina cihadin allahin emri oldugunu hatirlatan bir video yayinladi.
Sarachanede Esed ve Sisi nin insan haklari mahkemesine verileceği aciklanmis. Bakalim insan haklari orgutu zalimi cezalandirabilecek mi denmis

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
rahatının bozulmasını istemiyor.

niyetler de günyüzüne çıkıyor.

Türkiyede cemaatler vs dini grupların islamın neresinde durduğu gözler önüne seriliyor son günlerde.

Ben de konuştuklarımdan genelde şunu duyuyorum.
savaş çıkarsa köye yerleşirim. Hasbinallah. Şuursuz insanlık

eğer savaş müslümanlar ile kafirler arasında değil de kafir demokratlar ile kafir darbeciler arasında olursa ben savaştan uzak olmaya çalışırım enyeşâeallâh.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Turkiyede savas cikarsa koye yerlesirim diyorlar.
Eksik yazmisim

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Günün özeti

Taliban turkiye ve kurt halkina cihadin allahin emri oldugunu hatirlatan bir video yayinladi.
Sarachanede Esed ve Sisi nin insan haklari mahkemesine verileceği aciklanmis. Bakalim insan haklari orgutu zalimi cezalandirabilecek mi denmis

+
İran Türkiyeyi kana bulayacaktı. Engellendi :Suriye uyruklu Şii oldukları bildirilen iki kişi gözaltına alındı.
uzun süre sessizlikten sonra PJAK irana saldırdı. çatışma çıktı.
ABD açıkladı kimyasal kullanıldığı netleşti :https://www.islam-tr.org/suriye-hab...silah-kanitlandi-26-08-2013-a.html#post303765
İsrail Hedef Esed değil, Kimyasal tesisler diyerek bir harita yayınladı:https://www.islam-tr.org/suriye-hab...-kimyasal-tesisler-esed-degil.html#post303766
İran : "Suriye'ye bir saldırı gerçekleştirdiği takdirde bunun ilk kurbanı Siyonist rejim olur. Çünkü Suriye ordusunun işgal altındaki topraklardaki stratejik noktaları vurmaya gücü var"
İsrail: benim de 100 bin füzem var.
Suriye :“Suriye’ye saldırı bir piknik olmayacak” dedi.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi pjak'ın irana saldırması iran'ın esada onun da pkk'ya olan dostluğunu baltalayacak mı acaba?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi pjak'ın irana saldırması iran'ın esada onun da pkk'ya olan dostluğunu baltalayacak mı acaba?

bilmiyom ahki.
Bu durum gündemin içinde kaybolacak durumda.
Kim kimdir , kim kimle napıyor. ortalık toz duman.

Çizgisi değişmeyen 2 ana toplulukvar :Nusra ve Ahraruşşam (benim izlenimim)

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben cevremde ve burda muslumanlarin gundemi iyi analiz edemedigini dusunuyorum.

Arab bahari kandirmacasi ve tayyibin sayesinde ozellikle ortadoguda Turkiyenin musluman ulkerler uzerinde soz hakki oldugu kandirmacasi malesef bana gore tevhid suurundaki muslumanlanlari bile kandiriyor.

Ben burda baska yerde de belirttim , Amerikanin tek derdi var , ulkelerin parcalnmasi ve olebildigi kadar insan olmesi .

Insanlarin savastan , yoksulluktan ve yakinlarinin olmesinden pes edip Amerikaya teslim olup , tek dunya devletinin kurulmasi.

Muslumanlar , arab baharini firsat bilip cihata kalkmasi benim sahsi gorusume gore , stratejik bir hata oldugunu dusunuyorum. Tabi bu hatali bir goruste olabilir.
Bu destegi tamamen Afganistan cihadina verilmis olsaydi , simdi kafirlerden arinmis olurdu , muslumanlar icin bir yurt olurdu

Su videoya bakmakta fayda var Facebook ve İlluminati İlişkisi - YouTube

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Günün özeti

+
İran Türkiyeyi kana bulayacaktı. Engellendi :Suriye uyruklu Şii oldukları bildirilen iki kişi gözaltına alındı.
ABD açıkladı kimyasal kullanıldığı netleşti :https://www.islam-tr.org/suriye-hab...silah-kanitlandi-26-08-2013-a.html#post303765
İsrail Hedef Esed değil, Kimyasal tesisler diyerek bir harita yayınladı:https://www.islam-tr.org/suriye-hab...-kimyasal-tesisler-esed-degil.html#post303766
İran : "Suriye'ye bir saldırı gerçekleştirdiği takdirde bunun ilk kurbanı Siyonist rejim olur. Çünkü Suriye ordusunun işgal altındaki topraklardaki stratejik noktaları vurmaya gücü var"

+
FLAŞ...ÖSO Komutanları Türkiye'de 26 Ağustos 2013 Pazartesi - 22:47
Arınç: 'Suriye'ye müdahale için tezkere çıkarırız' dedi. 26 Ağustos 2013 Pazartesi - 23:02

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Arab bahari kandirmacasi ve tayyibin sayesinde ozellikle ortadoguda Turkiyenin musluman ulkerler uzerinde soz hakki oldugu kandirmacasi malesef bana gore tevhid suurundaki muslumanlanlari bile kandiriyor.

Ben burda baska yerde de belirttim , Amerikanin tek derdi var , ulkelerin parcalnmasi ve olebildigi kadar insan olmesi .

Insanlarin savastan , yoksulluktan ve yakinlarinin olmesinden pes edip Amerikaya teslim olup , tek dunya devletinin kurulmasi.

Muslumanlar , arab baharini firsat bilip cihata kalkmasi benim sahsi gorusume gore , stratejik bir hata oldugunu dusunuyorum. Tabi bu hatali bir goruste olabilir.
Bu destegi tamamen Afganistan cihadina verilmis olsaydi , simdi kafirlerden arinmis olurdu , muslumanlar icin bir yurt olurdu

Güzel video. Daha önce çok fazla illuminati videosu izledim. Bir grup New World Order ( yeni dünya düzeni) sevdasıyla bazı olayları başlatmış olabilir. Ancak görünen o ki bu iş onların kontrolünden çıkmış vaziyette.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Güzel video. Daha önce çok fazla illuminati videosu izledim. Bir grup New World Order ( yeni dünya düzeni) sevdasıyla bazı olayları başlatmış olabilir. Ancak görünen o ki bu iş onların kontrolünden çıkmış vaziyette.

Bana kalacak olursa her sey suan istedikleri gibi gidiyor , ulkler yavas yavas parcalaniyor , insanlar oluyorr..

Irak parcanlandi bile , zannimca bir laf vardir ya , karanligin en koyu ani aydinliga en yakin andir . Iyice dibe vurmadan anlamiycaz bazi seyleri , amerikanin icazetiyle bir yerlere gelme hayali kuran muslumanlari desteklmeye devam edersek , ahirette isimizin zor olacagini dusunuyorum

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bana kalacak olursa her sey suan istedikleri gibi gidiyor , ulkler yavas yavas parcalaniyor , insanlar oluyorr..

Irak parcanlandi bile , zannimca bir laf vardir ya , karanligin en koyu ani aydinliga en yakin andir . Iyice dibe vurmadan anlamiycaz bazi seyleri , amerikanin icazetiyle bir yerlere gelme hayali kuran muslumanlari desteklmeye devam edersek , ahirette isimizin zor olacagini dusunuyorum

bu doğru. Dip Mısırda adeviyeye saldırmaları gibi geldi bana.

Eğer görmeyi bilsek bunun ilanı 2001 de yapıldı. Durumu gören bir grup davasına sahip çıktı. O günlerden bu güne çok şey değişti islami coğrafyalarda.
O gün terörist denenlerin söylemleri dinlenmez iken . bugün o terörist denilen kişilerin savunduğu insani cümleler meydanlarda dile geliyor.
Büyük gelişmeler oldu. Zamanla aydınlanma da olacaktır. Ve maskeler de düşüyor. Kral çıplak. Bu çoktan söylendi. Lakin bu insanlara yeni ulaşıyor.
Ha Türkiyedeki insanlara ne kadar ulaştı bu tartışılır. Ama bana göre 3 yıl öncesi ile bugün kıyaslanmaz.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Günün özeti

+

+
FLAŞ...ÖSO Komutanları Türkiye'de 26 Ağustos 2013 Pazartesi - 22:47
Arınç: 'Suriye'ye müdahale için tezkere çıkarırız' dedi. 26 Ağustos 2013 Pazartesi - 23:02

+
Esed'in ailesi ülkeden kaçtı iddiası YENİSAFAK.COM.TR | 26 AĞUSTOS 2013, 21:51 Suriye muhalefeti ve Lübnan haber kaynaklarına göre Beşer Esed ailesinden 12 kişi Birleşik Arap Emirlikleri'ne kaçtığı iddia edildi. Haber kaynakları Esed ailesinin Beyrut'a oradan Birleşik Arap Emirlikleri'ne geçtiğini iddia etti.

PYD: saldırının Esad’a operasyon isteyen “başkaları” tarafından yapıldığını iddia etti.Müslim, BM müfettişlerinin saldırıyı isyancıların gerçekleştirdiğini saptamaları durumunda herkesin bunu unutacağını savunarak “Bu durumda kimi cezalandıracaklar? Katar Emiri, Suudi Kralı ya da Türkiye Başbakanı Erdoğan’ı mı” dedi.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Güncelleme: 01:35 TSİ 27 Ağustos. 2013 Salı
İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne bağlı savaş ve kargo uçakları Ada'nın güneyindeki Ağrotur üssüne gelmeye başladı.
Son olarak 2 C-130 nakliye uçağının üsse indiği görüldü.
Kıbrıs'tan kalkan yolcu uçaklarının pilotları da, radarlarında çok sayıda savaş uçağı gördüklerini ifade etti.
NTV

Ayrıca
Sosyal medyaya bu gece saldırı olabilir cümleleri düşüyor

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

dikkatimi çeken bir şey var. bu kafirler sünni çoğunluğun olduğu yerlere ya bizzat müdahale ederek ya da oralardaki iç savaşları destekleyerek sünnilerin ölmesini destekliyorlar. afganistan ve suriye halklarının büyük bir çoğunluğu sünnidir. kafirler afganistan'da bizzat nato adı altında müslümanlara karşı savaşırken, suriye'de ise sözde sünnileri destekleyerek onların da şiilerle çatışıp ölmelerini sağlıyorlar. türkiye'de ise her ne kadar sözde sünni çoğunluk ile kanka gibi gözükseler de gezi olaylarında da gördüğümüz gibi bu kafirler gerçekte şiilerden, alevilerden yanadır. mısır'da da her ne kadar demokrat geçinseler de demokrat olan sözde sünni ihvan yerine darbeci şii, alevi takımından yanalar. yıllardır oraya buraya girip de sözde kendisine en çok kafa tutan iran'a hiç dokunmamaları da her şeyi açıklıyor bence.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Abd'nin siyasetine alet olmayın lütfen Suriye'ye askeri müdahale kolay değil yapamazlar şuanda dünyanın gözünü boyuyorlar siz ortadoğu ısındı başlığı ile bir yığın korku sıralıyorsunuz. Bu tür olaylar ortadoğuda hep vardı.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Burda böyle boş yere analiz yapacağınıza samimi şekilde dua edin ki Müslümanlar beşşar esed denen kafiri devirsinler.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahki abinin sözünü dinle, sakın bir daha da boş yere analiz yapma. Yoksa kulağını keser haaaa.. :D

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
'Suriye'ye müdahale birkaç saat içinde başlayacak'ABD'nin Washington Post gazetesi, askeri harekatın BM heyetinin Şam'dan ayrılmasının ardından gerçekleşebileceğini yazdı.

27 Ağustos 2013 Salı - 14:20

Suriye'de kimyasal silah kullanılmasının ardından askeri operasyon seçeneğini masaya yatıran ABD ve müttefiklerinin nasıl bir plan hazırladıkları az da olsa belli oldu. Washington Post gazetesi, Suriye'ye yönelik askeri harekatın süre ve kapsamının sınırlı tutulacağını belirtti.

Gazeteye göre, harekat iki günden fazla sürmeyecek. Suriye'deki hedefler, denizden fırlatılacak Cruise füzeleriyle vurulacak. ABD'nin Akdeniz'de Suriye'ye yakın noktada 4 savaş gemisi bulunuyor.

Askeri harekatta uzun menzilli bombardıman uçaklarının da kullanılması gündemde. Hava saldırılarında Şam rejiminin deniz, hava ve kara savunma sistemleri hedef alınacak.

CNN'in son dakika haberinde ise ; ''ABD Başkanı Obama Suriye'ye mudahaleye onay verdi mudahale birkaç saat içinde başlayacak... '' denildi...

Timeturk

Üst Ana Sayfa Alt