Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suyu taşırmayan gül yaprağı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uzakdoğuda bir tapınak… Bu tapınak bilgeliğin gizlerini aramak için gelenleri kabul ediyordu ve burada geçerli olan incelik anlatmak istediklerini konuşmadan anlatabilmekti. Bir gün tapınağın kapısına bir yabancı geldi. Yabancı kapıda öylece durdu ve bekledi. Burada sezgisel güce inanılıyordu, kapıda tokmak yada çan, zil benzeri ses çıkaran bir gereç yoktu. Bir süre sonra kapı açıldı, içerdeki “bilgelik arayıcısı” kapıda duran yabancıya baktı. Bir selamlaşmadan sonra sözsüz konuşmaları başladı. Gelen yabancı, tapınağa girmek ve burada kalmak istiyordu. İçerdeki bir süre kayboldu, sonra elinde ağzına kadar suyla dolu bir kapla geri döndü ve kabı yabancıya uzattı. Bu “yeni bir arayıcıyı kabul edemeyecek kadar çok doluyuz” demekti.
Yabancı tapınağın bahçesine döndü, aldığı bir gül yaprağını dolu kabın içerisindeki suyun üstüne bıraktı. Gül yaprağı, suyun üzerinde yüzüyordu ve suyu taşırmamıştı. İçerdeki saygıyla eğildi ve kapıyı açarak yabancıyı içeriye aldı.
Suyu taşırmayan bir gül yaprağına her zaman bir yer vardır. BU SEVGİYDİ VE SEVGİYE HER ZAMAN BİR YER BULUNURDU!
.... :güldüm :güldüm :güldüm :güldüm

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sevgıye herzaman yer ayıranlar yer bulanları bulmak bıraz zorda canım ben ondan duygulandım..

awesome Çevrimdışı

awesome

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İçim daraldı ya yıne aglıolar .Suyu tasırmayacak kadar sevelım ve gozumuzden akan su tasıp sel olmayacak kadar aglıyalım ins. :güldüm

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu konu daha öceden açılmış ve hayata dair Öykü,Hikaye ve Denemelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz. isimli bölümlede birleştirilmişti bilem :dillll

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt