Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Tağutları Reddetmekle Birlikte Neler Yapmamız Gerekiyor?

selim aras Çevrimdışı

selim aras

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm.
_ben universite ogrencisiyim. ve ben tagutu reddetmek istiyorum.
__ lakin sorum su: tagutu reddettigimizi söylerken ne yapiyoruz? yani ben hem boyle söyleyip hem de bu laik devletin okulunda okursam bu dogru olur mu?
__ yani siz neler yapıyorsunuz? taguta karsi savaşıyor musunuz? oturup secim zamani oy vermemenin ne faydası var? eger oy vermiyorsak bu duzene boyun egmemeli ve bir alternatif sunmamiz gerekmez mi?
__ seyyid kutup boyun egilmez diyor bu cahiliye duzenlerine. peki ne yapacagiz daga mi cikicaz? yani kisacasi ne yapacagim?sadece lafta tagutu reddedin bu sirktir deyip milleti tekfir edersem ve kimseye de alternatif sunmazsak bu celiski olmaz mi?
__ aklim karisik yardimlarinizi cevaplarinizi bekliyorum vesselam.
____ Allah sirat i mustakim den ayirmasin

Şimal Çevrimdışı

Şimal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sizin adınıza çok sevinim.Allah size hidayet etsin inşaallah.bi kere üniversiteye gitmekte bir sakınca yoktur.hem küfür olacak birsey yok hemde birşey olursa sınıfı terkedebilirsiniz.kendim adıma söyleyim.küfür olacak seylerden uzak durmaya calışıyorum.fakat dediğiniz gibi bizimde içmiz rahat değil ama gidecek bir şeriat ülkesi yok.en azından içimizden buğuz edip insanlarada tağuttan uzak durmalarini öğütluyoruz.Allah affetsin.

Şimal Çevrimdışı

Şimal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bende dağa cıkmayı çok düşündüm ama en azından benim icin hiç imkan yok.çünkü dediğin gibi en iyisi fitnelerden uzak kalip dağa çikmak gibi geliyor.ebu zerin yaptiği gibi

ehli yemin Çevrimdışı

ehli yemin

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm.
_ben universite ogrencisiyim. ve ben tagutu reddetmek istiyorum.
__ lakin sorum su: tagutu reddettigimizi söylerken ne yapiyoruz? yani ben hem boyle söyleyip hem de bu laik devletin okulunda okursam bu dogru olur mu?
__ yani siz neler yapıyorsunuz? taguta karsi savaşıyor musunuz? oturup secim zamani oy vermemenin ne faydası var? eger oy vermiyorsak bu duzene boyun egmemeli ve bir alternatif sunmamiz gerekmez mi?
__ seyyid kutup boyun egilmez diyor bu cahiliye duzenlerine. peki ne yapacagiz daga mi cikicaz? yani kisacasi ne yapacagim?sadece lafta tagutu reddedin bu sirktir deyip milleti tekfir edersem ve kimseye de alternatif sunmazsak bu celiski olmaz mi?
__ aklim karisik yardimlarinizi cevaplarinizi bekliyorum vesselam.
____ Allah sirat i mustakim den ayirmasin

Yaziyi okurken islami bilincle( tam anlamiyla)yeni tanistiginizi anlamamak mumkun degil . Aklima ilk heyacan geldi ilk islami bilincle bilinclenmek isteyince insanin ici kaynar Allah icin paramparca olmak ister insan. Bu heyacaninizi hic unutmayacaksiniz. Ikincisi bu ilim gerektiren tagut,sirk gibi sorulariniza insaallah Abdulmuiz abimiz cevap verir. Benim size tavsiyem sabirli olun ve islam uzere ayaklarinizin sabit kilinmasi icin dualar edin . Allah size ilim iman takva ve sebat versin amin .
Bahsettiginiz gibi Seyyid ktup boyun egmemekten bahsdiyor , bunu gunumuzdede kendi imkanlarimizla uygulayabiliriz insaallah . Seyyid ktup okumayida birakmayin insaallah . Bol bol kur an meali okuyun kalbinizin sekineti icin insaallah hayirli olacaktir.

Üst Ana Sayfa Alt