Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Taksim Gezi Parki Protestolari

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hayır ahi şimdi tepki koyulmazsa işler çığırından çıkacak.Dün resmen camide sevişenlerin fotoğrafını gördüm.Ayrıca din düşmanları her dakika yorum yapıyor.Gerici yobaz vb. şeyler söylüyor.İslama hakaret ediyor.

Güzel bir ortaya çıkış malzemesi buldum.

Meydana Suriye , Myanmar, Filistin, Yemen , Somali yi desteklemek için çıkılmalı. Siyah bayraklarla.
Yaygara yapmadan. Akıllı beyanlarla. Net ve islami beyanlarla . Kuranı ve sünneti hatırlatarak. Biber gazları da bitti :)))

Herkes kendi davasını gütsün.
Eminim etkili olur.

Mujahida Çevrimdışı

Mujahida

Üye
İslam-TR Üyesi
Sosyal ağda varlık göstererek mi başlansa . Bilemiyorum ya.
Aslında ortaya çıkmak için baskının en az olacağı bir zaman.
Çünki polis yorgun ve şaşkın. Medya desen öyle.
Ortaya çıkmak lazım ama bu metod islami olmalı.
Eminim birileri bunu düşünüyordur.

Genel olarak bu hicte kötü bir fikir degil. Hem disariya cikmak gibi tehlikeli de olmaz. Unutmayalim ki bu tür olaylar hep sosyal medyadan baslamistir ve büyük haller almaya baslamistir. Yinede akilli ve stratejik davranmak lazim aceleci degil hatta dogru zamaninda olmasi lazim. Bence bu konuyu kesinlikle tanidiginiz ve güvendiginiz bir alime sormak ve nasihat almak lazim. Nede olsa "uzman" degiliz....tam tersi. (Benden konusayim) Khair insallah.
Allahumma munzilal kitaabi saria'al hisaabi ihzimil ahzaba Allahumma ihzimhum wa zalzilhum.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Meydana Suriye , Myanmar, Filistin, Yemen , Somali yi desteklemek için çıkılmalı. Siyah bayraklarla.
Yaygara yapmadan. Akıllı beyanlarla. Net ve islami beyanlarla . Kuranı ve sünneti hatırlatarak. Biber gazları da bitti :)))

Eminim etkili olur.
Çok doğru ahi bunu da paylaşacağım.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bişey merak ettim. Gösterilerin içine gözlem içinde olsa giden arkadaş mutlaka vardır.

O kalabalıklarda görüşlere göre gruplar varmıdır. İnsanlar oraya tek tek mi grup olarak mı dahil olmuşlardır.
Bunun cevabını merak ediyorum.

Yani 10 sosyalist bi tarafta, 20 kemalist diğer tarafta gibi bir durum varmıdır .

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tek tek gidenler olduğu gibi grup grup gidip provakasyon yapmak isteyenler çoğunluktadır bence.Bu arada alibeyköyde bin kişilik grup yine protestoya başlamış.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Eminim etkili olur.

Zulümle ilgili materyaller de kullanılabilir.

Görenlere Suriyedeki katliamlar, müslüman olmanın sorumluluklarının hatırlatılacağı broşürler vs olabilir.

Bilinçaltlarına siz kimsiniz neyin peşindesiniz, nasıl müslümansınız mesajları yollanarak tebliğ için uygun zemin oluşturulabilir.

Aslında bunca gösteri yapılmasına rağmen çok ta sansasyonel değil durum. Millet yürüyo bağırıyo çağırıyo,

Poliste polisçilik oynuyor.
Eğer konu islam olunca Polis polisçilik oynamayı, medya -göreceli- tarafsız kalmayı ( çok da saldırgan değiller , temkinli taraflar )bırakırsa eğer o zaman iki yüzlülükleri , müslüman kitleyi silkeleyecektir sanırım.

Şartlar uygun aslında.

İçimden geçmiyor değil. Tayip efendi bu ortamın kendiliğinden oluşmasını istemiş olabilirmi diye. Hiç sevmiyorum ama buna ihtimal de vermiyor değilim hani.

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abilerim, artık herkese gerçek islam'ı anlatmamız lazım. Elhamdülillah ben anlatmaya başladım ve büyük bir çoğunluğu ise kabul etti, o kadar mutlu oldum ki sanki karşımda kardeşim var gibiydi. Abilerim, bizler Allah'ın yolundan başka bir yolda yürümeyeceğimize söz verdik. Bu taksim olayının arkasında ise tkp, sosyalistler, anarşistler kısaca İslam düşmanları var. Amaç akp'yi değil İslam'ı yıkmak. Bu ülkede İslam'ı kaldırmak istiyorlar. Gerçi bu ülkede İslam 1923'te kaldırıldı da o ayrı mesele. Rabbimiz bu ülkedeki insanlara gerçek İslam'a girmeyi nasip eylesin, Aminnn..

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abilerim, artık herkese gerçek islam'ı anlatmamız lazım. Elhamdülillah ben anlatmaya başladım ve büyük bir çoğunluğu ise kabul etti, o kadar mutlu oldum ki sanki karşımda kardeşim var gibiydi. Abilerim, bizler Allah'ın yolundan başka bir yolda yürümeyeceğimize söz verdik. Bu taksim olayının arkasında ise tkp, sosyalistler, anarşistler kısaca İslam düşmanları var. Amaç akp'yi değil İslam'ı yıkmak. Bu ülkede İslam'ı kaldırmak istiyorlar. Gerçi bu ülkede İslam 1923'te kaldırıldı da o ayrı mesele. Rabbimiz bu ülkedeki insanlara gerçek İslam'a girmeyi nasip eylesin, Aminnn..

Olacak inşallah ahki.
Bir türküm var ,Horasandan, yemenden , filistinden, Şamdan !!!!
O türkü burda da okunacak
İnşallah Olacak

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amin kardeşim.Ben de anlatıyorum inşALLAH.Ayet ve hadis gösterince anlayabilen sayısı daha çok oluyor

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Demokrasi ,Özgürlükler ve Yaşam Şeklinin Dayatılması
(Gezi Parkı Olayları)

10 yıldır iktidarda bulunan Akp yönetimi ve muhafazakar kesim Gezi Parkı eylemleri ile yeni bir döneme girmiştir.Abd ve münafıkların ortak planı olan ılımlı İslam projesinin gereği olarak iktidara getirilen sözde İslamcıların tam anlamıyla ehlileştirme süreci başlatılmış görünüyor.Aslında kafirlerin istediği İslam anlayışı zaten akp zihniyetinin kodlarında ve muhafazakar kesimin zihinlerinde mevcuttur.Lakin mevcut birtakım pürüzler ve gerçek islamın akplilerin zihninde kalan kalıntıları da tamamen silinmek isteniyor.Bildiğiniz gibi son dönemlerde özellikle iki olay kafirlerin dikkatini çekmişti.Bunlar metroda bir erkekle kadın arasındaki sapkın münasebetin metro çalışanı tarafından uyarılması ve içkiye getirilen birtakım sınırlamalar.Bu tavırlar dindarların içindeki iyiliği emretme ve kötülüğü nehyetme hükmünün hala kaldığının birer göstergesidir, yeterli olmasa bile.İşte islamın bu özelliği yani kötülüğü nehyetmek kuralı ılımlı islamı yaymaya çalışan batılıların kesinlikle kabul edemyeceği ve ortadan kaldırılması gereken bir özelliktir.İslamı budamanın ve onu bir mabed dinine dönüştürmenin en önemli aşamalarından birisidir.Zaten günümüzde dindar çevrelerden bile dinin devlet talebi yoktur zırvalarını çokça duymaktayız.Peki islamı bu konuda budamak için kafirler nasıl bir yol izleyip insanları kandırmaya çalışacaklar?Son olaylardan da gördüğümüz kadarıyla Müslümanlara şöyle bir mesaj verilmek isteniyor.Size demokrasi çoğunluğun dediğinin olmasıdır dedik ama demokrasi çoğunluğun dediğinin olması değil herkesin yaşam hakkına saygı duyulması insanlara farklı yaşamların dayatılmaması ve özgürlüklerin kısıtlanmamasıdır.Bu sözleri duyan dindarlar sokağa çıkan insanları gördükten sonra bu konuda ikna olacak ve onların yaşam şekillerine karışılmaması gerektiğini bunun demokrasinin bir gereği olduğunu öğrenecekler ve ufakta olsa içlerinde kalan müdahale duyguları törpülenecek ki yıllarca akp nin kimsenin yaşam şekline karışmayacağız söylemleri zaten insanların beynini yıkamıştı.İnsanlar bu tavrın tarafsızlık olduğunu zannedecek ve bir şey kaybetmediklerini düşünecekler.Oysa bu fikri kabul etmeleri demek kafirlerin kazanmaları demektir.Şimdi Müslümanların anlayamadıkları yenilgilerini ve hilenin nasıl bir küfür barındırdığını bir örnekle anlatacağım.
Meseleye vereceğim örnek içki meselesi olacak.Kafirler Müslümanlara içkiyi yasaklamanın özgürlükleri kısıtlamak ve yaşam tarzını dayatmak olarak anlatıyorlar.Eminim birçok Müslüman bunun cevabını veremeyecektir.Şimdi bunu diyen kafire nasıl cevap verilmesi gerektiğini anlatacağım

Müslüman: Ey demokrat sen eroin içmeyi niye yasaklıyorsun
Demokrat: Çünkü aklıma, çağın değerlerine ve uygar toplumların değerlerine göre eroin içmek sakıncalıdır
Müslüman: Sen eroini yasaklayarak eroin içmek isteyenlerin özgürlüklerini kısıtlamış ve onlara bir yaşam dayatmış olmuyor musun?
Demokrat: Hayır eroini yasaklamak bir yaşam tarzı dayatması ve özgürlüklerin kısıtlanması değildir.
Müslüman: O zaman içkinin yasaklanması da özgürlüklerin kısıtlanması ve yaşam şekli dayatması değildir.
Demokrat: Hayır dünya değerlerine göre o özgürlüklerin kısıtlanmasıdır
Müslüman: Allah ın değerlerine göre de özgürlüklerin kısıtlanması değildir.Şimdi kimin özgürlük anlayışına göre hüküm vereceğiz.Eğer ben içkiyi serbest bırakırsam Allah’ın özgürlük anlayışını terk edip batının özgürlük anlayışını kabul etmiş olur ve kaybetmiş olurum.Bu da benim mağlubiyetimin ilanı ve senin zaferindir.

Demek ki herkesin istediği şeyi yapmasına izin vermek bir eşitlik değildir.Kimin helal-haramlar konusundaki normu egemense sonuçta onun egemenliği var demektir.Bu örnekler çoğaltılabilir.Eşcinselliği yasaklamanın özgürlükleri kısıtlamak olduğunu söyleyenlere de niye ensesti yasaklayarak özgürlükleri kısıtladığı sorulabilinir.Sonuç olarak Müslümanlar kesinlikle masum görünen özgürlük ve yaşam tarzı taleplerine kanmamalıdır.Çünkü bu fark ettirilmeden İslam normlarının egemenlik iddiasını terk etmek pagan normlarının egemenliğini kabul etmek manasına gelir.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Demokrasi ,Özgürlükler ve Yaşam Şeklinin Dayatılması
(Gezi Parkı Olayları)

Kaleminize sağlık. Güzel yazı

Bence Tek Kelime unutulmuştur.

LA

O ki söylenerek müslüman olunuyor, unutulunca kafir
(imza: Farkındayız, 04.05.2013 23:10)

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@jihat fisabilillah

spacer.gif

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23433608.asp

Mahkemeden alkol yasağına durdurma

13845133.jpg

ISPARTA İdare Mahkemesi, il sınırları içerisinde açık alanlarda içki içilmesini yasaklayan Valilik genelgesi hakkında yürütmenin durdurulması kararını verdi.

Bu arada her içki içen alkoliktir ama AKP'ye oy veriyorsa değildir !!

Ne çektin sen Erdoğan :D ?????

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Beşiktaşta camiye sığınan bazı göstericilerden bazıları hutbeye çıkıp bazıları minbere oturup bira içti halkın %99 u ayaklanır diye yayınlamadık. Fatih Altaylı

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Beşiktaşta camiye sığınan bazı göstericilerden bazıları hutbeye çıkıp bazıları minbere oturup bira içti halkın %99 u ayaklanır diye yayınlamadık. Fatih Altaylı

Nerede yazmış ya da dedi ?

Üst Ana Sayfa Alt