Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Taksim Gezi Parki Protestolari

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne garip;

Başbakanı cumhurbaşkanı Twiter ve facebookun reklamını yapıyordu.

Şimdi ise gezipark için millet twiterdan iletişim kuruyor. Ama Twitera ve facebooka sansurleme başladı.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mujahida' Alıntı:

inşallah bir gün senden almanyanın, amerikanın ve diğer avrupa ülkelerinin karışıtığı haberlerini okuruz.

Çok manasız, anlamsız ve malayani konuşmalar yapıyorsunuz. Bize ne bu protestolardan bunların sayıları eminim ki ülke genelinde 10.000 geçmez. Bildiğimiz elit/modern görüşlü insanların davası bu (chpliler, oyuncular vs). Hem hangi andavallı bu protestolardan bir savaş çıkarsa bizde cihad ederiz Hilafeti kurarız düşüncesinde? Eğer bir hilafet kurma derdimiz varsa sokağa çıkarız belli ederiz başkaların başlattığı fitneden yararlanmaya çalışmayız. Hem böylesine fitne kokan bir konuyu açmakla elimize ne geçiyor ben onuda anlamıyorum? Yani maksat bilgilendirmekse eğer haberi olmayan yoktur bütün gazeteler haberini veriyor. Konu açıldığından beri 10 kişiden fazla üye/misafir sürekli konuyu okuyor/araştırıyor. Sormak lazım bu konuyu açarak ne elde ediyorsun sevap mı vebal mı? Bu olaylar Allahu alem iki güne kalmaz biter ama burada geçirilen boş vakit yazılır amel defterimize bunu unutmayın. Bence komplo teorileri veya kafirlerin düşünceleri ile uğraşmayı bırakalım İŞİMİZE bakalım.

Mujahida Çevrimdışı

Mujahida

Üye
İslam-TR Üyesi
@Mujahida

Eleştireceğine sen de sahip çık !

O ağaçlarda senin de payın var AVM de olacak mı ?

Bu olaya karşı çıkmakla biz CEHAPE zihniyetine karşıyız diye uyutulmak arasında fark yok .

Çünkü o ağaçlarda sizinde bizimde hepimizin payı var .

Adamlar köylerde HES adına her yeri kurutuyor , o da yetmiyor tarlalardaki bağlardaki sulara göz dikiyor , evnin bahçesinden su çıkıyorsa bilki para istemeye gelecekler en sonunda ciddiyim gelecekler zra yasal düzenlemesini bile yaptılar ,,,bunlarada karşı çıkılmıyor, sen ben karşı çıkmazsak birileri karşı çıkacak ,,,e onlar karşı çıkıyor onlarla bir olmuş olurum, o zaman ben karşı çıkmayayım, var mı böyle bi şey ??? Koltuk mu bu erken gelen oturur gibi erken karşı çıkan tek karşı çıkar !!!

As-salamu alaykum wr wb

Acikcasi tam olarak neyi kastedigini anlamis degilim. Türkiye'de ikamet etmedigimden dolayi biraz zor agac ve tarla icin mücadele etmek. Ama Islam icin muhakkak ki nerde olursam olayim elimden ne geliyorsa onu yaparim bi idhnillah. Benim yazdigim bir elestirme degil asil konunun aciklamasi biraz ironik olsa da. Ayrica sadece CHPlilere degil asil tüm Islam karsitlarina degindim. Gülse Birselin yazisi cok önemli cünkü bu yazida protesto eden kisilerin zihniyetini aciklamaktadir ve ideolojilerini/hayat bakislarini protestolarla baglanti kurmaktadir:

Şimdi yazacaklarımı, Ak Parti'nin akıllı başlı insanları okusun:
Bakın kardeşim, millet çok sıkıldı! Otoriter tavır artık kristalize oldu, kafamızın üstünde sallanıp duruyor! Halka vergisiyle verilen hizmetleri, devlet tiyatrosuydu, şehir tiyatrosuydu, parktı, bahçeydi, kafanıza göre halktan geri alıp duruyorsunuz!
Saygı göstermiyorsunuz, dinlemiyorsunuz kardeşim! Tek manevi değerimiz İslam değil, anlamak istemiyorsunuz! İslam’ın yanında, cumhuriyet de, mili bayramlar da, Atatürk de, yaşam tarzlarımız da, sadece anayasal bir ilke gibi görünen laiklik bile milletin manevi değeridir! Çünkü özgürlüğü, ümmet değil millet olmayı, birey olmayı, hakkı hukuku, adaleti, hayatını istediği tarzda yaşamayı, kadın haklarını, eşitliği, pozitif bilimi, aydınlığı sembolize eden kelimelere dönüşmüşlerdir! “Laiklik”, trafikte biriyle kavga etsem, o beş vakit namaz kılıyor ben kılmıyorum diye hakimin onu haklı bulmamasının garantisidir mesela! Hayata dair, gelecek umutlarına dair, “kalbi duygular”dır artık bu kavramlar!

Bu protestolarin arkasinda cevre ve cevrecilik yatmanin zannetmesi gercekten cok naif/saf bir bakis acisidir (bunu genel olarak söylüyorum).

Mujahida Çevrimdışı

Mujahida

Üye
İslam-TR Üyesi
inşallah bir gün senden almanyanın, amerikanın ve diğer avrupa ülkelerinin karışıtığı haberlerini okuruz.

Çok manasız, anlamsız ve malayani konuşmalar yapıyorsunuz. Bize ne bu protestolardan bunların sayıları eminim ki ülke genelinde 10.000 geçmez. Bildiğimiz elit/modern görüşlü insanların davası bu (chpliler, oyuncular vs). Hem hangi andavallı bu protestolardan bir savaş çıkarsa bizde cihad ederiz Hilafeti kurarız düşüncesinde? Eğer bir hilafet kurma derdimiz varsa sokağa çıkarız belli ederiz başkaların başlattığı fitneden yararlanmaya çalışmayız. Hem böylesine fitne kokan bir konuyu açmakla elimize ne geçiyor ben onuda anlamıyorum? Yani maksat bilgilendirmekse eğer haberi olmayan yoktur bütün gazeteler haberini veriyor. Konu açıldığından beri 10 kişiden fazla üye/misafir sürekli konuyu okuyor/araştırıyor. Sormak lazım bu konuyu açarak ne elde ediyorsun sevap mı vebal mı? Bu olaylar Allahu alem iki güne kalmaz biter ama burada geçirilen boş vakit yazılır amel defterimize bunu unutmayın. Bence komplo teorileri veya kafirlerin düşünceleri ile uğraşmayı bırakalım İŞİMİZE bakalım.

As-salamu alaykum wr wb

Inşallah bir gün senden almanyanın, amerikanın ve diğer avrupa ülkelerinin karışıtığı haberlerini okuruz.

O zamana insAllah coktan hicret yapmis olurum.

Bu haberi "güncel kategorisine" eklemekle kötü niyetim yoktu. Tartisma veya fitne yaratmak isteseydim ilk yayinladigim haberde metin yazardim veya birsey sorardim.

BarakAllahu feek

Wa alaykum salam wr wb

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
resimlere bakılırsa olay öyle hafife alınacak bir olay değil arkadaşlar

burda bir sürü resim var Resimler için tıklayın

tumblr_mnnriwNTV21ste7qoo1_1280.jpg

A Çevrimdışı

abdulmuktedir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAHIM SANA HAMD OLSUN 2 KAFİR GRUB KARŞI KARŞIYA GELDİ VE İNŞALLAH ARTAR KATLANIR OLAYLAR BİRBİRLERİNİ YERLER.

ALLAHU AKBAR VELİLLAHİL HAMD.VALLAHİ BU OLAYLAR BENİ DERİNDEN MUTLU ETTİ DUYSAMKİ OLAYLAR BÜYÜYOR KAFİRLER BİRBİRLERİNİ ÖLDÜRÜYOR DAHA

ÇOK SEVİNECEĞİM.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanların tarlası ya da bahçesi için mücadele etmesi küçümsenecek bir olay değildir. Herkes evini barkını korumakla yükümlüdür asıl bunu korumayanı garipserim ben, sanrım bu linkte bana katılan ve katılmayan herkesde bu görüşümde benimle aynı fikirdedir .Yaşadığımız yerlerde şehirlerde bizimdir . Olayın siyasi boyutu var mı ,tabiki var aile içi arazi kavgası değil ki bu :"Tayyip ben karar verdim olacak dedi" birileri de hayır olmayacak dedi .Ve şu an itibarı ile Allah'ın izni ile de olmamış görünüyor hamdolsun ! Bu arada demin radyoda bahçeliyi dinledim o biz bu olayların dışındayız diyordu , yani AKP nin sunmaya çalıştığı gibi ulusalcı AKP çekişmesi de söz konusu sayılmıyor pek , ortada AKP ulusalcı çekişmesi varsa AKP nin stratejik ortağı BDP'lilerin orada işi ne ? Kaldı ki AKP içerisinden de buolup bitene karşı çıkanlar var buyrun yukarıda ağlamadan sorumlu Arınçın dedikleri duruyor o da illa da parkı yıkıp AVM yapalım derdinde görünmedi bana pek . Eh olayı solcular sahiplendi , şimdi AKP ye karşı zafer kazandık diye ortalıkda düttürü düttürü kornalarla dolanırlar .

Yaw aklıma geldi yazmadan duramadım şimdi AKP bu yenilgi sonrası psikolojik destek olara İsrailden yeni bi özür daha talep eder miki ya da İsrail Obama falan bi kıyak çeker miki eşbaşkanlarına ?

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
birazdan taksimde olacağım.hadi bakalım hayr'lısı

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bizede anlat da neler oluyor bilelim)

Ankarada da gösteriler varmış. kızılay civarında

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
777298095.png

ankara

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ankarada da gösteriler varmış. kızılay civarında

Kızılayda birbirine girmiş vaziyette , hatta burada kimi polislerin silah çekmesi söz konusu . Zaten polis yetmediği içinde jandarmayı çağırdılar. Bi şey olmaz bi kaç güne geçer , "solcularında gazının alınması lazım" yane :D

Facebook ve tweeti engellemeye çalışmış Akkoyunlu hükümeti doğru mudru ki bi ara giremedim ama şimdi girebiliyorum .

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sadece ankara değil biçok şehirde var.

Zonguldak
BLrzY3sCEAAJzQz.jpg

Bakü
BLrizyGCIAEBLQV.jpg

Samsun
Trabzon
İzmir
Bursa

Adana
Kırıkkale
Kanada
BLqkC2lCYAASbfa.jpg

Balıkesir
Bruce wills
BLpyH0zCUAA_8w0.jpg

Uçakla diğer illerden istanbula gelen destek polisler
BLpj9jOCUAARTFO.jpg

Antalyadan gelen polisler
BLpjNfdCUAA6Mva.jpg

ABD
BLpXa_6CMAAOoHL.jpg

Mersin

Bolu

Kayseri

Antalya

Ordu
BLsDxUCCMAAXLbA.jpg:large

Edirne

Berlin
BLr1m6kCIAE9Zg4.jpg:large

Paris
BLsFo0ECMAE9kNI.jpg:large

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tüm kafirler toplandı
toplandı, toplaaandı }2

Sorduk nerde toplandı

taksimde, taksimde

fb-
​islam alimlerinin sözleri grubu

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kızılayda birbirine girmiş vaziyette , hatta burada kimi polislerin silah çekmesi söz konusu . Zaten polis yetmediği içinde jandarmayı çağırdılar. Bi şey olmaz bi kaç güne geçer , "solcularında gazının alınması lazım" yane :D

Facebook ve tweeti engellemeye çalışmış Akkoyunlu hükümeti doğru mudru ki bi ara giremedim ama şimdi girebiliyorum .

Evet facebook çok ağırlaşmıştı. Twiter 1 saat kadar dondu. Polisin istanbulda geri çekilmesi ile tekrar çalışıyordu. Şimdi gene yavaşlık var

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
twitterde büyük savaş var tayyipçiler üstün durumda şu anda :D
Edit ülke akrışmış durumda başbakanlığa yürüyenler varmış iç savaş çıkarsa şaşırmayın yakında silahlar da çekilir.

cennet_ehli Çevrimdışı

cennet_ehli

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Mümin kardeşlerim ileriyi görmek lazım. Şu anda Türkiye nin bu karışıklıkta olması sadece kafirlerin işine gelir. İş işten geçtikten sonra boş avuçlarımıza bakıyor olmayız inshaAllah.

Onların hesabı varsa Rabbim inde hesabı vardır. Allah ım sen bu millete yardım et.

dua ile

Üst Ana Sayfa Alt