Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tayyip Erdoğan'ın Kürtaj Karşı Tutumu Niye Destek Almadı?

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamlar Tayyip Erdoğan kürtaja karşı tutumu islami Enstitüsülerden niye hiç destek almadı.

Kürtaj karşı çıkanlar hepsi kendileri zinakar zindiklar mi?

M Çevrimdışı

metinyigit

Guest
islami kesim saten kürtaja karşılar ahi tayyip erdogan gerçekten karşıysa ilk önce kendi benimsedikleri kanunlarda yasayı çıkarcaklar nedir bu yasa kurtaj yaptıran ve yapan adam öldürmeye tam teşebüsten yargılanması ilk önce tayyip bunu çıkarsın

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Kısasa kısas tan idamına... Suçu olmayan daha doğmamış bebeği öldürüyorlar sonuçta.. Yargılama ve yasa meselesi apayrı bi mesele zaten, Neyse ayrıntıya girmeyeyim anlayan anladı :)

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sizlerin ikinizin fıkıhdan hiç nasibiniz olmadı herhalde. Bir çocuk da ana rahminde olurken çocuk değildir ve cezası bir köle azat etmek. Eğer o hadis olmasaydı, sizin dediğiniz gibi hayat karşı hayat.

Tayyip Erdoğan en azından karşı çıkıyor. MHP ve CHP yavşaklari gibi değil.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ama Demokrasi Küfürdur ayrı mesele. Ben demokrasi yapan ve oy verene hemen tekfir ederim, sadece cehalet varsa öldürmem.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Sizlerin ikinizin fıkıhdan hiç nasibiniz olmadı herhalde. Bir çocuk da ana rahminde olurken çocuk değildir ve cezası bir köle azat etmek. Eğer o hadis olmasaydı, sizin dediğiniz gibi hayat karşı hayat.

İlgili hadisi ve kaynağını paylaşır mısın?

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hayır, bunu kefaret bölümünde yazıyor, hemen bulamıyorum malesef. Sonra bulursam yazıcam inşallah.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yavsak MHP ve CHP ve baska zindiklari hepsinin gebermesi lazim ve kürtaj olmas. Bunlar hepsi kafirdir , tagutlarin önderi , hepsi serefsiz . Bunlara tagut demeyen tagutur.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kafir Dinimizislam.com sahibi ne yazdina bakalim:

Tağut ülkesinde yaşamak

Sual:

Bazıları diyor ki: (Bugün dünya tağutla idare ediliyor. Tağutların kanunlarına uyanlar; milletvekili, belediye başkanı seçenler, seçilenler; hâkimler, savcılar, polisler ve bütün memurlar; Avrupa, Amerika ve Asya’da işçi olarak çalışanlar müşrik olduğu gibi, herhangi bir iş için mahkemeye başvuranlar da müşriktir. Tağutun idaresinden pasaport alıp yurtdışına çıkanlar, hattâ hacca gidenler müşrik olur. Trafikte kırmızı ışıkta durmak, yeşil ışıkta geçmek, tağutun adamlarıyla herhangi bir anlaşma yapmak da şirk olur, çünkü böyle yapmak, tağutu meşrulaştırmaktır. Onların kanunlarına uymayıp, onlara karşı gelmek lazımdır.)Bunları söyleyenler, herhangi bir ülkede yaşadıklarına göre, kendileri müşrik olmuyor mu?

CEVAP
Böyle söylemeleri çok yanlıştır. Bu görüşler daha çok dışarıdan geliyor, Müslümanlar arasında bölücülük yaparak fitne çıkarmayı hedefliyorlar. Bu oyuna gelmemeli. Peygamber efendimiz ve Eshab-ı kiram, onların tağut dedikleri putçularla anlaşmalar ve alışveriş yapmadı mı?

Kâfir ülkesinde çalışmak ve kâfire ücret karşılığı hizmet etmek günah değildir. Gayrimüslim Avrupa’da çalışmak caizdir. Mekke Müslümanları da Habeşistan’a hicret edip, orada gayrimüslimlerin işlerinde çalışmışlardı.

Yusuf aleyhisselam, kâfir hükümetinden vazife istedi. Herhangi bir vazifeye bir zalimin geçmesini önlemek ve Müslümanlara hizmet etmek için, kâfir olan âmirden bile vazife istemeli. İmam, öğretmen, polis olmaya çalışmalı. Bir iyilik yapamasa da, Müslümanlara zarar gelmesini önlemiş olur. Zaruretsiz vazifeden istifa etmek de, bunun için caiz değildir. (S. Ebediyye)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu zindiga kafir demeyen apacik kafirdir. Bu nasil sözler, nasil cevap? Bu zindik oglu zindik kafirdir. Bunlara kafir demeyen kendisi kafirdir.

Ey Mehmet Ali Demirbas, demokrasi her **** getiriyor ve sen ****** daha halen cevaz veriyorsun. Tebrikler. Siz kafirin ta kendisi oldunuz.

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
tayyip bunu oy devşirmek için yaptı. elinde patladı.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Karsi cikmak yeterli mi peki? Senelerce basörtüsü duygusunu kullanip milletten oy topladilar sonra da dediler ki biz isteseydik zamaninda bu yasagi kaldirirdik, siz kim oluyorsunuzda Allahin bir kanunu icin ben bunu uygulanabilir yaptim ya da yapmadim diyebiliyorsunuz.

Televizyon karsisinda müslümanlarin duygularini sömürüp arka tarafda müslümanlarin öldürülmesine imza atan kisilerin sözde bazi seyleri demesi imani bir gösterge degildir zira iman sadece söz degildir iman söz ve ameldir.

Iste zaten tartismaninda anlami olmasa gerek cünkü demis oldugunuz zat tagutun tepesindeki ismin ta kendisidir, söylese ne olur söylemese ne olur. Taguttan bir sey eksilmedigi gibi sizin gibileri bile onu övecek kadar burada yaziyorsa, bu tagut tagutlugunu iyi yapiyor demektir.

Slave of Allah Çevrimdışı

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Konu bile değil bu. Kafir Erdoğan İslam'ın hükümlerinin şu birini bırakın onlarcasını uygulasa da, hepsini ikame etmediği, başka konularda haramı helal helali haram yaptığı müddetçe kafirdir.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Karsi cikmak yeterli mi peki? Senelerce basörtüsü duygusunu kullanip milletten oy topladilar sonra da dediler ki biz isteseydik zamaninda bu yasagi kaldirirdik, siz kim oluyorsunuzda Allahin bir kanunu icin ben bunu uygulanabilir yaptim ya da yapmadim diyebiliyorsunuz.

Televizyon karsisinda müslümanlarin duygularini sömürüp arka tarafda müslümanlarin öldürülmesine imza atan kisilerin sözde bazi seyleri demesi imani bir gösterge degildir zira iman sadece söz degildir iman söz ve ameldir.

Iste zaten tartismaninda anlami olmasa gerek cünkü demis oldugunuz zat tagutun tepesindeki ismin ta kendisidir, söylese ne olur söylemese ne olur. Taguttan bir sey eksilmedigi gibi sizin gibileri bile onu övecek kadar burada yaziyorsa, bu tagut tagutlugunu iyi yapiyor demektir.
Ben ama Tayyip Erdoğan'ın açık hükmüne kafir diyorum, ama Allah'ın indinde başka bir hükmü vardır.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konu bile değil bu. Kafir Erdoğan İslam'ın hükümlerinin şu birini bırakın onlarcasını uygulasa da, hepsini ikame etmediği, başka konularda haramı helal helali haram yaptığı müddetçe kafirdir.

hatta Şeriat hükümlerinin hepsini uygulayacak bile olsa bunu halka sorarak yani seçim-referandum gibi demokratik sistemlerle yaparsa yine şirk koşmuş olur.Çünkü Allah'ın kanunları insanlara sorarak yada çoğunluğa sorarak getirilmez bu şirktir.Allah'ın kanunları(Şeriat)'ı hakim kılmak meşru yöntemle yapılır(tebliğ ve cihad).Yani sonuç; tayyip baştan ayağa şirk ve küfür içinde yüzen bir adamdır.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tagutlarina iyisi kötüsü vardır. Ebû leheb ve Ebu Talip ikiside kafir ama ikisi aynı değildir. Tagutlarinda dereceleri vardır.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
hatta Şeriat hükümlerinin hepsini uygulayacak bile olsa bunu halka sorarak yani seçim-referandum gibi demokratik sistemlerle yaparsa yine şirk koşmuş olur.Çünkü Allah'ın kanunları insanlara sorarak yada çoğunluğa sorarak getirilmez bu şirktir.Allah'ın kanunları(Şeriat)'ı hakim kılmak meşru yöntemle yapılır(tebliğ ve cihad).Yani sonuç; tayyip baştan ayağa şirk ve küfür içinde yüzen bir adamdır.
Çözüm vermediğin müddet, bizim hiç birşey söyleme hakkımız yoktur.

Üst Ana Sayfa Alt