Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tayyip Erdoğan'ın Kürtaj Karşı Tutumu Niye Destek Almadı?

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sadece tahminler, niyetini nerden biliyorsunuz?
Abi niyeti iyi olsa bile bu musluman oldugu anlamina gelmez. Zaten dunyadaki kafirlerin cogu iyi niyetle kafir olurlar. Kafir olmak icin kafir olanlarin sayisi azinlikta (ateistler vs). Mekkeli müsrikler bile iyi niyetliydi:

(Zumer 3)

İyi bil ki, halis din ancak Allah'ındır. O'ndan başka birtakım dostlar tutanlar da şöyle demektedirler: «Biz onlara sadece bizi Allah'a daha çok yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz.» Şüphe yok ki Allah, onların aralarında ihtilaf edip durdukları şeyde hükmünü verecektir. Herhalde yalancı ve nankör olan kimseyi Allah doğru yola çıkarmaz.

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Tayyip Erdoğan küfür yaptığını biliyormu?
Şimdi bana "Öğrenebilirdi" deme.
Demokrasi Küfürdür nereden Öğrenebilirdi? Şeyh Emin ve Hasankaraya hocalar sanki televizyonlarda. Tayyip nerden Öğrenebilirdi. Belki birşeyler değiştiriyor.

İslami devleti getirecektir inşallah...

Ama gizli hükme göre belki müslüman, günahın günah oldunu bilmiyorsa.

Kalbi temizliği önemlidir.
Niyeti temizliği önemli.
Ameli önemli.

Ben Sufi değilim, ama benim vicdanım var.

İbni Twymiyyenin Maide Süre delili doğru olmayabilir.

Bir tane alım dediğini, hemen şeriat olamaz. Biz başka alimlere de bakalım. Eğer icma yoksa, ben başka bir tefsir yapmak istiyorum inşallah."

Alıntı :Şehit 58

Kim Gönderdi Küçük Enişteyi :)

Şaka Maka Hepten Sapmasın. Allah seni de bizi de ıslah etsin Sehit58. İnş Allah Allah sağlam kafa verir. Hadi yolun açık olsun...

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum akhiler. Kötü bir niyetim yok sadece öğrenmek için soruyorum, şimdi bu devletin başına kim geçerse geçsin bu kanunları kendisi çıkarmasa bile halihazırda olan bu kanunlarla ülkeyi yönetse kafir oluyor degil mi?. Mesela rte , n.erbakan fln hepsj kafir mi oldu ?

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aleyküm selam akhim,sitedekilerin hepsinin düşüncesi aynı mıdır bilmiyorum ama bana göre öyle.Yani sorunun cevabı evet.Çünkü tağuti devletin lideri olmak yada olmaya talip olmak apaçık küfür.Hatta yavaş yavaş şeriatı getireceğiz ve benzeri söylemleri bile olsa hatta bu konuda samimi bile olsa durum aynıdır.Taviz vererek islami bir mücadele yapmanın söz konusu olmayacağını, üstelik tağutun liderliğine gelmenin küfür olması ve orada işlenen bütün küfür amellerinin kaçınılmaz olmasını da bildiğimizden bu konuda insanları bilgilendirmeye çalışıyoruz.Şirkten ve küfürden ve bunların her çeşidinden rabbim bizleri korusun.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tebliğ-cemaat-cihad şeklinde formüle edilebilir.Sıralama şeklinde.Fakat türkiye'de islami bilinç çok zayıf olduğu için ve tasavvufi etki halen daha tam kırılamadığı için Cihad aşamasına geçiş yapılamıyor.Şimdilik elimizden geldiğince bunun(tevhidi konuların)tebliğini yapabiliriz.İlerleyen aşamalarda rabbim önümüzü açacaktır.Elbet müslüman halk uyanacaktır.Eğer hak edecek seviyeye gelirsek kim bilir belkide rabbim bizede cihad nimetini nasip eder.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

İslam-TR Üyesi
İnşeallah akhi. Ben anadolu gençlik vakfinda kaliyorum bu vaki bilirisiniz cogu milli görüşçü, necmettin erbakancı, burakiler teşkilat halinde cihat ediyor sizde bilrsiniz belki ortami bu vakifla beraber cihad etmem insanlara tevhidi anlatmam caiz midir acaba?

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
AbdulFettah kardeş,bu soruyu ayrı bir konu açıp sorular bölümünde sorabilirsiniz.Hem daha ayrıntılı anlatılır size.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

İslam-TR Üyesi
Eyvallah akhi . Bundan öncede bir soru sormuştum siteye onun cevaplanmasını bekliyorum o cevaplansın sorarım inşeallah

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
İnşeallah akhi. Ben anadolu gençlik vakfinda kaliyorum bu vaki bilirisiniz cogu milli görüşçü, necmettin erbakancı, burakiler teşkilat halinde cihat ediyor sizde bilrsiniz belki ortami bu vakifla beraber cihad etmem insanlara tevhidi anlatmam caiz midir acaba?

selamun aleykum kardeş.

Allah yolunda cihad

teşkilat halinde islam için bir şeyler yapmaya çalışıyorlar demek daha doğru olur. anadolu gençlikte güzel insanlar var Allah onlardan razı olsun ama cihad bambaşkadır.

bir kısım kimselerin imanları için de amel imandan bir cüz müdür değil midir tarzı tartışmalar var açıkçası ben de kendi içimde bu konuyu zaman zaman tartışıyorum bazen cüz bazen değil diyorum :) değerli bir hocanın bir sözü vardır "Allah bize öteki dünyada kaç tane kafir vardı say bakalım kimler kafirdi diye sormayacak. o yüzden biz mürcie akidesine kaymayacak şekilde ihtilaflı meselelerde susup işimize bakalım." derdi. Allah ondan razı olsun.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum kardeş.

Allah yolunda cihad

teşkilat halinde islam için bir şeyler yapmaya çalışıyorlar demek daha doğru olur. anadolu gençlikte güzel insanlar var Allah onlardan razı olsun ama cihad bambaşkadır.

bir kısım kimselerin imanları için de amel imandan bir cüz müdür değil midir tarzı tartışmalar var açıkçası ben de kendi içimde bu konuyu zaman zaman tartışıyorum bazen cüz bazen değil diyorum :) değerli bir hocanın bir sözü vardır "Allah bize öteki dünyada kaç tane kafir vardı say bakalım kimler kafirdi diye sormayacak. o yüzden biz mürcie akidesine kaymayacak şekilde ihtilaflı meselelerde susup işimize bakalım." derdi. Allah ondan razı olsun.

Mesele de bu değil mi zaten? Sahabe-i kiram'ın bile sükut ettiği yerde biz susamıyoruz, çoğu kez.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir tarikatçıdan dinledim bu sifilin olduğu yere gidiyor İbni Teymiyyenin müslümanların maslahatı için küfür sisteminde memur olmaya cevaz verdiğini hatta zaruri gördüğünü söyledi acaba doğrumudurki

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

İslam-TR Üyesi
Aleykum Selam ve Rahmetullahi kardeşim.
selamun aleykum kardeş.

Allah yolunda cihad

Eyvallah güzel kardeşim ilgin için ama yinede forum yöneticilerinin fikirlerini almak lazım özellikle abdulmuizz fida abiye danışmak lazım

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
bir tarikatçıdan dinledim bu sifilin olduğu yere gidiyor İbni Teymiyyenin müslümanların maslahatı için küfür sisteminde memur olmaya cevaz verdiğini hatta zaruri gördüğünü söyledi acaba doğrumudurki

Sanırım burada İbn Teymiyye'nin Necaşi fetvasını kastetmis olabilir. İslam daveti ona tamamen ulaşmadığı ve öğrenmeye imkan bulamadığı icin, peygamberimiz onun muslumanligina şahitlik etmiştir. Necasi imanini gizliyordu ama Allah'tan başka hükümlerle hükmettiği, Allahu alem, delile muhtaçtır.

Son düzenleme:
Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

tayyip memur değildir . cumhurbaşkanıdır . evveldende başbakandı .belediye başkanı falan tayyp benim bildiğim kadarı ile hiç bir zaman memur olmadı(?!) , hatta askerliği bile şaibeli ki oğlunuda göndermedi millete yan gelip yatma yeri değildir derken . memur olup amirlerinden yaasalara göre emir almak başka bir şeydir , seçimle gelip yasa koyucu olmak başka bir şey . kaldıki eleman yasa koyuculuk ,yürütme ve yargıyı kendi bünyesinde toplayıp rablik iddiasının daniskasını yapmaya meğillidir .HIRSIZ VAR :)

"BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hakkari’de BDP’li Belediye başkanlarının KCK talimatı ile kenti terk ettiklerini ve toplantıya katılmadıklarını söyleyen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e yanıt verdi. Demirtaş, "Belediye başkanları benim talimatımla o toplantıya katılmadı. Onlar, bakan emrindeki memurlar değildir. Belediyeyi ziyaret etmesini istedik ama kendisi reddetti" dedi."
DHA | 08 Kasım 2011 Salı - 12:39

A Çevrimdışı

Al- amriki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
image.jpg

Üst Ana Sayfa Alt