Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tayyip Erdoğan'ın Kürtaj Karşı Tutumu Niye Destek Almadı?

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tagutlarina iyisi kötüsü vardır. Ebû leheb ve Ebu Talip ikiside kafir ama ikisi aynı değildir. Tagutlarinda dereceleri vardır.

evet doğrudur kardeş,tağutların dereceleri vardır fakat hangi tağutun daha zararlı olduğunu rabbim bilir.Belkide tayyip tağutu diğer tağutlardan bile daha kötü olabilir.Çünkü müslüman kılığına girip kaleyi içeriden yıkma taktiğiyle sinsi davranmış ve daha çok zarar vermiştir.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
evet doğrudur kardeş,tağutların dereceleri vardır fakat hangi tağutun daha zararlı olduğunu rabbim bilir.Belkide tayyip tağutu diğer tağutlardan bile daha kötü olabilir.Çünkü müslüman kılığına girip kaleyi içeriden yıkma taktiğiyle sinsi davranmış ve daha çok zarar vermiştir.
Tayyip Erdoğan'ın kendi çapında doğru olduğunu düşünüyor ve niyeti iyidir. Kötü niyetli değildir. Bunu bari söyleyin.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim, bu tayyip tağutunun niyeti iyi olsa kafirlerle işbirliği yapıp müslümanların bombalanmasına vesile olur muydu?hangi iyi niyetli insan böyle birşey yapar ve buna vesile olur?hatta karadan da bombalayın diye taktik verir?bu adamın niyeti bile(genel anlamda,pekçok meselede) iyi değildir.Kürtaj meselesini ne amaçla o açıklamayı yaptı onu da bilemem ama birşey ifade etmez bu.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kardeşim, bu tayyip tağutunun niyeti iyi olsa kafirlerle işbirliği yapıp müslümanların bombalanmasına vesile olur muydu?hangi iyi niyetli insan böyle birşey yapar ve buna vesile olur?hatta karadan da bombalayın diye taktik verir?bu adamın niyeti bile(genel anlamda,pekçok meselede) iyi değildir.Kürtaj meselesini ne amaçla o açıklamayı yaptı onu da bilemem ama birşey ifade etmez bu.

Ama eğer ABD demedigni yapmazsa ABD bizi bombalar. Cevap ver bakalım.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ama ABD ile savaşırsak şimdilik kaybetderiz. Sonra Tayyip Erdoğan şeriati getirise ve İslam Devletleri birleştirme çıkarsa, biz ABD karşı kazanariz diyorlar.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
değerli kardeşim,bu söz temelden yanlış hangisini düzelteyim?şuna emin olabilirsin tayyip'in öyle bir amacı bile yok.Akide olarak küfür içinde yüzdüğü gibi niyeti de temiz değildir.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
değerli kardeşim,bu söz temelden yanlış hangisini düzelteyim?şuna emin olabilirsin tayyip'in öyle bir amacı bile yok.Akide olarak küfür içinde yüzdüğü gibi niyeti de temiz değildir.

Tamam, peygamberin zamanında münafıklarin, açık hükmü müslümanlıkti. Sen niyet okumayı bana öğretbilirmisin, ben hiç bir fıkıh kitabında bulamadım.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
niyet okuduğumu nereden çıkarıyorsun?bu yapılan pis ve kötü işleri niyeti iyi olan biri yapar mı diyorum?yaptığı icraatlardan anlıyorum.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
niyet okuduğumu nereden çıkarıyorsun?bu yapılan pis ve kötü işleri niyeti iyi olan biri yapar mı diyorum?yaptığı icraatlardan anlıyorum.

Niyet okuyamizdan, bir kimsenin kafir oldunu tahmin ediyorsak veya niyeti kötü tahmin ediyorsak söylememiz mümkün degil. Yani biz Tayyip Kafirdir, Mursi Kafirdir. Nereye kadar. Müslüman kalmiycaktir.

Eskiden "Vehabi" diyen kimselere gülüyordum, ama simdi o kisileri daha iyi anliyorum. Osmanliya Küfür devleti diyen bir alimden ne bekleyebilirsin.

Hangi neden ile öyle itham ediyor?

Siz tekfir ile nereye kadar geliceksiniz? Bir gün tam böyle olucaksiniz:

http://www.youtube.com/user/IAhlulTawheedI/videos

Söyle bakalim, kimler bundan sonra müslümandir? Batil hakka galip mi geldi?

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tamam, peygamberin zamanında münafıklarin, açık hükmü müslümanlıkti. Sen niyet okumayı bana öğretbilirmisin, ben hiç bir fıkıh kitabında bulamadım.
hükümet islamidir fakat şimdilik kendini gizliyor sözü mü yoksa
göz ile gördüğümüz tağutu yöneten kişinin hükmünü şer en vermek mi niyet okumadır
islamın safına geçmiş kişilerin niyeti bilinmediğinden müsliman hükmü verilir
küfür safındaki kişilerinde niyeti bilinmediğinden kafir hükmü verilir

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
hükümet islamidir fakat şimdilik kendini gizliyor sözü mü yoksa
göz ile gördüğümüz tağutu yöneten kişinin hükmünü şer en vermek mi niyet okumadır
islamın safına geçmiş kişilerin niyeti bilinmediğinden müsliman hükmü verilir
küfür safındaki kişilerinde niyeti bilinmediğinden kafir hükmü verilir

Evet, islamda aciga göre hüküm verirsin, ama Tayyip Erdoganin niyeti ve cehaletini bilmiyoruz.
Aciga göre Kafir hükmü veririz, ama Allahin indinde niyeti ve cehaletidene bakilir.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne niyet okuması sehit58?kendi amelleriyle ortada işte.Üstelik tekfir olayı sadece niyet kısmıyla alakalı değil ki?ortada deliller var.Sonra icraatlar var.Tağutun başı müslümansa yeryüzünde Kuran'da belirtilenler hariç kafir yok o zaman.Herkes müslüman bu da tekfirci-hariciliğin tam tersi.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ne niyet okuması sehit58?kendi amelleriyle ortada işte.Üstelik tekfir olayı sadece niyet kısmıyla alakalı değil ki?ortada deliller var.Sonra icraatlar var.Tağutun başı müslümansa yeryüzünde Kuran'da belirtilenler hariç kafir yok o zaman.Herkes müslüman bu da tekfirci-hariciliğin tam tersi.

Tamam ozaman Ammar bin Yasir irtidat etmisdir.

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ammar bin Yasir diyorum. Cevap ver bakalim.
ammar bin yasir hangi tarafta idi
kafirin dediğini dil ile tekrarlayıp orada sabit mi kaldı yoksa gelip kalbindeki niyetini resulullaha bildirdi mi
halife tarafından küfür toplumunum içine gönderilmiş ajanlar ve kendini açığa çıkaracak imkanı olmayan mustazaflar hariç müslimanlar kendi toplumunun sembolleridirler
küfür toplumunun yöneticileri mustazaf ve ajan konumunda değilerdir

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sehit58 sen burda ara ara tayyip propagandasi yapiyorsun .... için dışın gibi olsun .... rahat konuş ki insanlar ona göre cevap versin ...

Üst Ana Sayfa Alt