Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tekfirin Ne Faydasi Var Şüphesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

enes malik

Üye
İslam-TR Üyesi
ne güzel !...ilk başta zehirini güzelce akıtıyorsun sonrada makalenin sonlarına dogru tekfir'in ne kadar zor birşey oldugunu ifade ediyorsun.Sen önce Murat gezenler olarak bu makalenin son kısmını iyi oku ,okuda sen ve senin gibiler her önüne geleni tekfir etmesin.Bu ülkenin başındaki tasavvuf belası yetmez gibi bir de sizin gibiler yeni yeni din ! ler getiriyorsunuz.Sadece bu ülkede benim bildigim beş tane tekfir cemaati var üstelik bunlar birbirlerinide tekfir ederler.Bunların bir kısmı genel tekfir yaparlar ,yönetime tagut derler , ama ben biliyorumki birçogu bu devlete vergi verir askerlik yaparlar.ve bunlar insanların mallarını müşrik diyerek helal sayarlar ,benim bir kitapcı arkadaşım vardı aynen bana şöyle dedi :kardeş ben bunların birçogunu dükkanımdan kitap çalarken yakaladım.Bunlar kuranın ayetlerini mermi gibi kullanırlar,yanlarına birkaçta ateşli genç bulundumu önlerinde kimse duramaz.Bunlar tahta silahlarla hilafet ilan etmeyi ,yada ırakta dört gariban şöforün kafasını kesmeyi,yada insanları bodrumlara gömmeyi islamdan sayarlar.Bunların hangisi peygamber ve onun ashabının hayatıyla örtüşüyor. Biz rab ve ilah olarak Allahtan ,din olarak islamdan,nebi ve rasul olarak Muhammed (s.a.v) den razı olduk.

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
ne güzel !...ilk başta zehirini güzelce akıtıyorsun sonrada makalenin sonlarına dogru tekfir'in ne kadar zor birşey oldugunu ifade ediyorsun.Sen önce Murat gezenler olarak bu makalenin son kısmını iyi oku ,okuda sen ve senin gibiler her önüne geleni tekfir etmesin.Bu ülkenin başındaki tasavvuf belası yetmez gibi bir de sizin gibiler yeni yeni din ! ler getiriyorsunuz.Sadece bu ülkede benim bildigim beş tane tekfir cemaati var üstelik bunlar birbirlerinide tekfir ederler.Bunların bir kısmı genel tekfir yaparlar ,yönetime tagut derler , ama ben biliyorumki birçogu bu devlete vergi verir askerlik yaparlar.ve bunlar insanların mallarını müşrik diyerek helal sayarlar ,benim bir kitapcı arkadaşım vardı aynen bana şöyle dedi :kardeş ben bunların birçogunu dükkanımdan kitap çalarken yakaladım.Bunlar kuranın ayetlerini mermi gibi kullanırlar,yanlarına birkaçta ateşli genç bulundumu önlerinde kimse duramaz.Bunlar tahta silahlarla hilafet ilan etmeyi ,yada ırakta dört gariban şöforün kafasını kesmeyi,yada insanları bodrumlara gömmeyi islamdan sayarlar.Bunların hangisi peygamber ve onun ashabının hayatıyla örtüşüyor. Biz rab ve ilah olarak Allahtan ,din olarak islamdan,nebi ve rasul olarak Muhammed (s.a.v) den razı olduk.

Ne murat gezenler'e katılırım nede senin gibilere!
Bu sistem tağuti değil de nedir?
Irak'ta Amerikalılara malzeme taşıyanlar ne zamandan beri gariban oluyor?
Bu senin arkadaşın yakaladıklarını birde Polise teslim etseydi de bizde haberdar olalım, öyle her duyduğunu yaymak ne oluyor biliyor musun?
Arkadaşım tekfirciliğe karşı çıkacağım diye sapla samanı birbirine karıştırma. Bu sistemin tağuti olması ayrıdır, halkı tekfir etmek ayrıdır. Biraz okuda öyle konuş, yaz.
son olarak Profilinde kullandığın fotoğraf Iakta şöfürleri öldüren guruba ait.

E Çevrimdışı

enes malik

Üye
İslam-TR Üyesi
1-yazımı iyi oku ,yazımda benim sistemin taguti olup olmaması ile ilgili hiç bir beyanım yoktur ,ben sadece burada onların tezatlarını söyledim.
2-olur bir dahaki sefere arkadaşıma söyleyeyimde polise teslim etsin.Eger bilmiyorsan ögren tekfir cemaatinin genel prensibidir,kafirlerin malları helaldir.
3-kusura bakma ben bilmiyordum bu grubun bu bayragın telif haklarını aldıgını.

Usud-ul Harb Çevrimdışı

Usud-ul Harb

Üye
İslam-TR Üyesi

Dogrusu neymis sen soyle bakayim.
Taguta vergi verilir mi verilmez mi ?
Verilirse hangi kosullarda verilir ?

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
1-yazımı iyi oku ,yazımda benim sistemin taguti olup olmaması ile ilgili hiç bir beyanım yoktur ,ben sadece burada onların tezatlarını söyledim.
2-olur bir dahaki sefere arkadaşıma söyleyeyimde polise teslim etsin.Eger bilmiyorsan ögren tekfir cemaatinin genel prensibidir,kafirlerin malları helaldir.
3-kusura bakma ben bilmiyordum bu grubun bu bayragın telif haklarını aldıgını.

Sapla samanı birbirine karıştırma derken bunun için dedim. Ne dediğin bile anlaşılmıyor...
Eğer tağut diyor ve mecburen askere gidiyorsa ve yine mecburen vergi veriyorsa bu durum, kişiyi bağlamaz.
Özellik yine vurgulayayım halkı tekfir edenleri savunma gibi bir niyetim yok, sadece çelişkilere itirazım var.
Bende bu sistemin tağuti olduğunu düşünüyorum elimden geldiğince bu sistemden uzak duruyorum.
Birde bayrağa gelince, o bayrağı büyütür ve alttaki yazıyı okursan -tabi arapçaya gerek var- Tevhid ve cihad cemaati yazıyır. Yani Zerkavi(r) nin kurduğu gurup. Bu bayrağı bu gurup dışında kullanan olmadı şimdiye kadar. Birde öndeki kanlı kılıçlı cengaverde senin gibi merhametli(!) Şefkatli(!) Sevgi dolu(!) birine yakışmıyor sen iyisimi çiçek , böcek falan koy.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt