Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Türkiye İslami Kurtuluş Cephesi Adlı Örgüt Hakkında Bilgisi Olan Var mı?

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Böyle bir örgüt vardı hatta eğitim anlaşmasıyla ilgili bir video yayınlamışlardı.Ama hiçbir faaliyetlerini görmüyoruz.Bilgisi olan var mı?gerçekten merak ediyorum.

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
birkaç şarlatanın bir araya gelip dolandırıcılık için kurdukları eğlence klubü

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zaten pek güvenilir birşeye benzemiyordu bu tik-c adı verilen topluluk . Meraktan sordum.İlgilenip cevap verdiğiniz için sağolun kardeşler.

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hangisinden başlayayım akhi.

mustafa kılıçtan mı,zekeriyadan mı cihadmedyadan mı hangisine el atsak günlerce sürer bu konu :)

C Çevrimdışı

cenk.12

Üye
İslam-TR Üyesi
hangisinden başlayayım akhi.

mustafa kılıçtan mı,zekeriyadan mı cihadmedyadan mı hangisine el atsak günlerce sürer bu konu :)

dogru baya bir uzar gider konu cihadmedya sözcüsü olan ebu yasir şöyle bir beyanı vardı (
Türkiye İslami Kurtuluş Cephesi ) birlik sadece egitim üstüne anlaşmışlardı ve sonralardanbunu kuran gerçek isim arka perde oynayan mustafa seyfullah kılıç oldu ortaya çıktı ve hemen bir beyanat yayınlandı ve anlaşmanın bozuldunu bozulma sebebin alınan bir istibaratan dolayı kuruluş m.kılıç ait oldunu ve bu kuruluşla kesinlikle bir anlaşma olmayacanı söylemişti bu olayı ebu izzet isminde bir ahi ortaya çıkardı saten yanlış hatırlamorsam 2 yıl önce hatırlarsanız zekeriyanın çoçugu cihad çagrısı yapmıştı bu video yayınlamazından sonra ebu izzet ve dört kişi içeriye alınmıştı ebu yazir yani zekeriyada şu an içerde oldunu biliyom kandıra da olçak yüksek itimalle bu olayda bende ebu yasirin yardım paralarını yedi diye düşünmüştüm sonradan işler baya deyişti adam harbiden şehit mücahit ailerine yardım topluyormuş m.kılıç yüzünden çok günahını aldık kardeşin Allah af etsin

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
zekeriyaya sorabilirsen kandırada şunu sor : cihadmedya'da afganistana kız götürme macerasını anlattığı beyanatı bir daha yazsın da bak neler okuyacaksın.keşke saklasaydım o beyanatı

C Çevrimdışı

cenk.12

Üye
İslam-TR Üyesi
bunu yeni duydum ahi burda kimseyi korumuyom bildimi yazıyom evet bir kız olayı olmuş hata bir kaç kız olayı tabiiki bunlar yanlış ve bu yanlışlarsavunulmaz böyleri malesef çıkıyor Allah c.c herşeyi en iyi bilendir eyer şerefli bir görevyerine nefsin öne alıp mücahitlerin parasına ve nefis yolunda bir insan kandırdıysa ona yapılçak en iyi dua Allah c.c şüpesiz hakıyla ceza verendir

E Çevrimdışı

Et Tevhid vel Cihad

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bu tevhide sahib oldum olalı birileri birilerinin arkasından hep konuştu konuşanlara baktıgın zaman gercekten ayakkabı numarasından başka numarası olmayan insanlar mustafa kılıc mıdır kalkanmıdır ben tanımam ama zekariyya yı tanırım size tavisyem Allahtan korkmanız burdaki konuştugunuz konular içi boş olan herkes kendine baksın bende öyle....

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
nerede görülmüş messengerda akhi benim eve şuan bomba yağıyor dışarı çıkamıyorum bana cihad için acil para gönder diyen mücahid

E Çevrimdışı

Et Tevhid vel Cihad

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş bana masal okuma şerii ölçülerle konuş elinde kanıt varmı senin afganistanda net baglantısı olamaz yokmu diyorsun delili olan cıksın öne yoksa islama göre iftiracı durumuna düşersiniz adam kandırada yatıyor soru sormak isteyen yazsın sorusunu alsın cevabını burda lakırdı yapmaya gerek yok....

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
benim delilim ortada.Bak aynen yazdığım gibi para istedi benden.bunu kendisi de çok iyi bilir

H Çevrimdışı

hakdava

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben olaylara müdahale etmekk istemem ama şu varkikendini ve haddini bilmez bir kaç kişi bilip bilmeden ortaya fitne atıyorlar şunu söylemekk isterimki

din ile uğraşmayan elbet böyle fitne ile uğraşır şimdi sorsam bu sanal alem kendimi size ben buyum ve şuyum şeklinde tanıtırım sizde herhalde inanırdınız ben zekeriya denilen arkadaşıda çok iyi tanırım m.seyfullahh kılıçıda mustafananın ne mal olduğu aşikardır çeçenleride doalndırmış bir şahıstır ben kimsenin nefsini ortaya çıkarmak için bunları yazmıyorum sadece Allah'tan korktuğum için bu satırları yazıyorum bende ben bizzat pakistanda zekeriyayı gördüm bu yapılan fitneleri oturup anlattım daha sonra onun hall ve hareketini takip ettim hatta ordaki türklerde öyle bir gün şehit düşen tüürklerin emiri olan salih abiyle konuştuk bir nasihat amaçlı mahkeme kuruldu zekeriyada geldi işte olaylar dış yüzüyle bilindiği için fitne uzayıp gidiyor ama Allah'ın mahkemesi olunca bazı iç detaylarda ortaya çıkıyor zekeriya iyi niyetli olup bazı çalışmalar yapıyor hataları varmı var şöyleki emirlerle danışmayıp kendi haliyle karar veriyordu oda kendince talibana bağlı olduğu için talibanla görüşüp karar alıyormuş yapması gerekende budur ama ne varki taliban türkiyenin yapısını bilmiyor tek hatası istişaresiz iş yapması haricinde yaptığı çalışmalar yerli yerinde nefsi için yaptığı birşey yok salih abide diğer mücahitlere çok faydası olmuştur bunu bizat bilmeyen göremyen anlayamaz ancak tavsiyem şudur Allah ayette derki isra 36.ayet : Hakkında kesin bilgi sahibi olmadığın şeyin peşine düşme. Çünkü kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur. velhasıl uzun oldu galiba aslında çok şey yazmak isterdim zekeriya kardeşi temiz bilirim bu iş için bedel ödemiştir herkesin gizli açık günahları vardır değilmi buda Allah'a kalmış bir iştir zekeriya hakkında yapılan iftiralara mustafa denilen kişinin eşleriden 2 tanesi tanıklık yapmıştır haricinde bazı müslümanlarda tanıklık yapmıştır zekeriyanın masümiyeti hakkında bende önceden kötü zanda bulunduğum için zekeriyada helallik aldım Allah o kardeşin yardımcısı olsun bu karı kız muhabbetine gelince birçok müslüman biliyorum fesbukta karı kızıla konuşan onun için herkes nefsine baksın tabiki istisnalar hariç gerisi Allah Kalmış Bir Allah herşeyin en iyisini bilendir

H Çevrimdışı

hakdava

Üyeliği İptal Edildi
Banned
nerede görülmüş messengerda akhi benim eve şuan bomba yağıyor dışarı çıkamıyorum bana cihad için acil para gönder diyen mücahid

ha bu arada sormadan geçemeyecem senden para istedi bu günahmı harammı küfürmü merak ettim yada pakistanda cihad bölgesinde bu paralar nereye gider nefsine harcasa dahi en fazla evine 2kg et alacaktır ki sende göndermemişin gönderenlerde Allah için göndermiştir biz paraların nereye gitiiğini gayet iyi biliyoruzda ben sade anlaşılabilimesi için sordum hadi dediğin gibi nefsine harcadı veyahut dolandırıcı diyorsun ben bu kelimeden Allaha sığınırım sen ona ne kadar yolladın veya yollayanlar nekadar yolamış ya 100 dolar yada toplasan 1000 dolar eeee apartmanmı almış limuzinmi dediğim gibi nefsi hareket etse bile en fazla evine 2 kg et alacaktır orda nefsine harcayacağın başka bir ortam yok Et Tevhid vel Cihad kardeşimiz nede güzell cevaplamış oranıı buranı kaşıyacağın yere aha kendisi cezaevindeymiş ben en son temmuz ayında tahliye oldu diye biliyorum ama varsa derdin ağzında gevelemeden şerii ölçülerle gider yazarsın olmadı yüzyüze konuşursun burda fitne ile uğraşmazzsın sanki milyon dolar göndermişte boş boş konuşuyor

H Çevrimdışı

hümam

Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum

Zekeriya hakkında söylenenlerin bir çoğu doğrudur, Başta yurt dışında olur olmaz herkesi arayıp para istemiştir, böyle yapmakla burda bir çok kardeşi sıkıntıya düşürmüş, gözaltına alınmalarına ve tutuklanmalarına sebep olmuştur..O dönem, de dikkat etmişseniz söz konusu açtığı siteye, operasyondayım, mesaj bırakın geldiğimde ulaşırım diyerek, bilinçsiz bir çok kardeşimizin mesajını alarak onları arayıp sıkıntıya sokmuştur, Cephedeki durumundan zaten hiç söz etmeye gerek yok, En son taliban tarafından arandığı, türkiyeye kaçıncada, malumunuzdur tutuklanmıştır, Ondan sonra ise, zorla veya bazı çıkarlar neticesinde, müslümanlar hakkında itiraflarda bulunmuştur...
Kendiside son olarak bu yaptıklarından dolayı tövbe ettiğini söylemiş, Umarız ki tekrar bu hata ve yanlışlara düşmez, Allah subhanehu ve teala bizleri affetsin... Amin..

Üst Ana Sayfa Alt