Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Twitter Yorumları - Işid/tekfir Üzerine

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
TIHEa1j.jpg

Hxvotb5.jpg

U7birik.jpg

4Freu7q.jpg

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu yorumları yazan vatandaş kimdir

Davetulislam Çevrimdışı

Davetulislam

Tağutu Reddeden Sağlam bir kulpa Tutunmuştur
İslam-TR Üyesi
Ben Işidi Her ne kadar savunan Birisi Olmasamda Burda Yazılanların Çoğu Yalan Yanlış Bilgiler.!
1.İddia Işid Kendinden Ayrılan İnsanları Öldürüyor.!
Cevap: Doğrudur.Çünkü İslamda Murtedin Hükmü Ölümdür.Bu Nedenle Işidden Ayrılanlar Onların Yanlış Davalarını Farkedip Ayrılıyorlar.Ve Işide Göre Murted Oluyorlar.Bu Nedenle Işid Kendinden Ayrılanları Öldürüyor.!
2.Işid Amerikanın Köpeği.! Esada Çalışıyor.!
Cevap: Aklı Selim Her İnsan Bunların Yalan ve paravra olduğunu anlar.!Zira Eğer Işid ABD Ye Çalışıyor ise ABD Niye Onlara Saldırıyor.!Ve Defalarca Şehirlerde Suikast Düzenleniyor.!

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çoğu Yalan Yanlış Bilgiler.!

.Bu Nedenle Işidden Ayrılanlar Onların Yanlış Davalarını Farkedip Ayrılıyorlar.Ve Işide Göre Murted Oluyorlar.Bu Nedenle Işid Kendinden Ayrılanları Öldürüyor.!

Işide göre mürted olmak nedir, madem ışide göre böyle ise burda yalan olan ne. Oraya Allahın kelimesi küfre galip gelsin diye gidip savaşan nice mücahidler sırf müslüman kanı dökmemek için bu çeteden ayrılmak istediler bunun için mi mürted oldular.

Yukarıdaki yorumlarda ışid amerika köpeği esada çalışıyor diye bir yazı görmedim,yaptıklarının karşılığı esadın işini kolaylaştırdığını mücahidleri öldürmedeki potansiyelini gören koalisyonun daha çok olanak sağladığı belirtilmiş. Bunların dışında diğer yorumların tümü doğrudur diye bir şey yok.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Işidi Her ne kadar savunan Birisi Olmasamda Burda Yazılanların Çoğu Yalan Yanlış Bilgiler.!
Cevap: Doğrudur.Çünkü İslamda Murtedin Hükmü Ölümdür.Bu Nedenle Işidden Ayrılanlar Onların Yanlış Davalarını Farkedip Ayrılıyorlar.Ve Işide Göre Murted Oluyorlar.Bu Nedenle Işid Kendinden Ayrılanları Öldürüyor.!
madem doğrusunu yazdın,o zaman sormak lazım,sence yukardaki uygulama doğrumu?ondan ayrılan mürtedmi?öldürülmesi lazımmı?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
emeğine sağlık.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Yalan yanlış diye verdiğin örneğe cevaben doğru demişsin

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
2.Işid Amerikanın Köpeği.! Esada Çalışıyor.!
Cevap: Aklı Selim Her İnsan Bunların Yalan ve paravra olduğunu anlar.!Zira Eğer Işid ABD Ye Çalışıyor ise ABD Niye Onlara Saldırıyor.!Ve Defalarca Şehirlerde Suikast Düzenleniyor.!
doğru ışid esadın adamı değil ama içinde onların adamlarından sızmış olanlar var cerablus veya başka biryerdeki emirinin fotoğrafları bulundu aynı zamanda esadın cumhuriyet muhafızı çıktı aynı şekilde deyrezzor emirlerinden birini kendi beyanlarıyla abd ajanı olduğu gerekçesi infaz ettiklerini söylediler bunlarında fitnedeki payını unutmamak lazım

Davetulislam Çevrimdışı

Davetulislam

İslam-TR Üyesi
madem doğrusunu yazdın,o zaman sormak lazım,sence yukardaki uygulama doğrumu?ondan ayrılan mürtedmi?öldürülmesi lazımmı?
Ben Işidden ayrılanların Her ne sebeble neyi yanlış farkederek ayrıldıklarını bilmiyorum.! Ama şu bir gerçektir ki Işide Müslüman denmez.Tabikide Işid kendi görüşünce kendinden ayrılanları murted kabul etmektedir.Fakat Onlardan ayrılan bir Kişi Murted olamaz.Zaten Işid Kafir.Murted İslamdan ayrılan Kişiye Denir.Dolayısıyla onlardan ayrılan müslüman olup çıkarsa İslama girmiş Demektir.Yok bir küfürlerini yanlış görüp diğerine bir şey demsse veyahut aynı yanlış yolda giderse Zaten kafir aynı kafirdir.!

Davetulislam Çevrimdışı

Davetulislam

İslam-TR Üyesi
işid neden kafir?
En Basit Örnek: Büyük Şirkte Cehaleti Mazeret Görmeleri,
Allah(c.c) Şöyle buyuruyor: Allah Kendisine şirk koşulmasını asla affetmez.Bundan başka Dilediğine mağfiret Eder(Nisa 116)

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Işidden ayrılanların Her ne sebeble neyi yanlış farkederek ayrıldıklarını bilmiyorum.! Ama şu bir gerçektir ki Işide Müslüman denmez.Tabikide Işid kendi görüşünce kendinden ayrılanları murted kabul etmektedir.Fakat Onlardan ayrılan bir Kişi Murted olamaz.Zaten Işid Kafir.Murted İslamdan ayrılan Kişiye Denir.Dolayısıyla onlardan ayrılan müslüman olup çıkarsa İslama girmiş Demektir.Yok bir küfürlerini yanlış görüp diğerine bir şey demsse veyahut aynı yanlış yolda giderse Zaten kafir aynı kafirdir.!

SübhanALLAH beni çok şaşırtın,ışide direk kafir dedin ki ben bunu hiç beklemiyordum,neye dayanarak kafir diyorsun?hangi delile dayanıyorsun?neyi ölçü alıyorsun...
yahu ben seni ışidsever sanırken,sen direkmen onlara kafir dedin..bune hal anlamadımki....
senden korktum açıkçası(fikirlerinden),ışide bile kafir diyen birisi,benim gibisini havada kafir sayar
hemde hiç acımadan...

Davetulislam Çevrimdışı

Davetulislam

İslam-TR Üyesi
Werdiğim Ayet seni Tatmin Etmedimi,Allah Bize Ayetinde Bildirmiş.! Bize Laf Düşmez.Allahın Ayetlerinde kime kafir kkime mümin veyahut zalim dememizi bize bildirmiştir.Bizede Laf etmek Düşmez.!
Peki Sana bir soru: Büyük Şirkte Cehalet mazeretmidir?
Yukarda Işide Atılan iftiralara cevab vermemin sebebi Yalan ve yanlışlardan hoşlanmamdır.Her kesin aydınlık ve karanlık yüzü bilinmeli Ama malesef bunu dünyada engellemeye çalışıyorlar.!

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sen sorunu bir sonraki bölüme sakla,birde ben sana bir soru sorayım,madem Allah Bize Ayetinde Bildirmiş.! Bize Laf Düşmez.diyorsun ki öyledir,bak Rabbimiz bir ayetindede şüyle diyor..
Hem size ne oluyor da Allah yolunda ve: «Ey bizim Rabbimiz, bizleri halkı zalim olan bu memleketten çıkar, tarafından bize bir sahip gönder ve yine tarafından bize bir yardımcı gönder.» diye yalvarıp duran o ezilmiş erkekler, kadınlar ve yavrular uğrunda çarpışmıyorsunuz?NİSÂ-75

Ortaya mazeret sunmadan bu ayeti ölçü alarak neden savaşmaya gitmiyorsun?diye sorsam ne cevab vereceksin?

kime kafir kkime mümin veyahut zalim dememizi bize bildirmiştir.Bizede Laf etmek Düşmez.! diye yazmışsın,zalimde(esad),mazlumda belli,bizede laf düşmeyeceğine göre,neden ayetin dediğini yerine getirmiyorsun diye sorsam cevabın ne olacak...

Davetulislam Çevrimdışı

Davetulislam

İslam-TR Üyesi
sen sorunu bir sonraki bölüme sakla,birde ben sana bir soru sorayım,madem Allah Bize Ayetinde Bildirmiş.! Bize Laf Düşmez.diyorsun ki öyledir,bak Rabbimiz bir ayetindede şüyle diyor..
Hem size ne oluyor da Allah yolunda ve: «Ey bizim Rabbimiz, bizleri halkı zalim olan bu memleketten çıkar, tarafından bize bir sahip gönder ve yine tarafından bize bir yardımcı gönder.» diye yalvarıp duran o ezilmiş erkekler, kadınlar ve yavrular uğrunda çarpışmıyorsunuz?NİSÂ-75

Ortaya mazeret sunmadan bu ayeti ölçü alarak neden savaşmaya gitmiyorsun?diye sorsam ne cevab vereceksin?

kime kafir kkime mümin veyahut zalim dememizi bize bildirmiştir.Bizede Laf etmek Düşmez.! diye yazmışsın,zalimde(esad),mazlumda belli,bizede laf düşmeyeceğine göre,neden ayetin dediğini yerine getirmiyorsun diye sorsam cevabın ne olacak...
Rasûlullâh sallallâhu aleyhi ve sellem şöyle buyurmaktadır: “Kim müşrik bir kimse ile beraber (haşır neşir) olur ve (müşrik diyarında) onunla beraber ikâmet ederse, o da müşrik gibidir.” [(SAHÎH HADÎS): Ebû Dâvud (2787); Taberânî (el-Kebîr: 7023)…]

Şeyh Abdurrahmân bin Hasen rahîmehullâh, şöyle demiştir: “Tevhîdi bozan mes’elelerin en büyüğü üç tanedir… Bunlardan üçüncüsü: Müşriklere karşı dostluk göstermek, onlara meyletmek, onlara elle, dille veya malla yardımcı olmaktır.” [el-Mevrid el-Adebu’z-Zulal: 237-238.]

İmâm İbn Cerir et-Taberî rahîmehullâh âyetin tefsîri hakkında şöyle demiştir: “Bu âyetin mânâsı şöyledir: Ey mü’minler! Kâfirlere dînleri (ve sistemleri) konusunda yardımcı olmayın. Mü’minleri bırakıp da Müslümanlara karşı kâfirlere destek olmayın, mü’minlerin gizli hallerini onlara anlatmayın! Sizden her kim böyle yapacak olursa Allâh’u Teâlâ’dan bekleyeceği hiçbir şey yoktur. Çünkü o Allâh’u Teâlâ’dan, Allâh’u Teâlâ da ondan beri olmuştur. Böylece dîninden irtidat etmiş ve küfre girmiştir.” [Taberî, Camiu’l-Beyân: 6/313.]

İmâm el-Münâvî rahîmehullâh, hadîste geçen “O da müşrik gibidir” cümlesini şöyle açıklamıştır: “Allâh’u Teâlâ’nın düşmanıyla haşır neşir olmak, onunla dost olmak Allâh’u Teâlâ’dan yüz çevirmeyi gerektirir. Her kim Allâh’u Teâlâ’dan yüz çevirirse şeytân onun dostu olur ve onu küfre götürür. Zemahşeri şöyle demiştir: Bu akla uygun bir açıklamadır. Çünkü hem bir zatla hem de onun düşmanıyla dostluk kurmak birbirine zıttır ve aynı anda bir kişide bulunması mümkün değildir.” [Münâvî, Feydu’l-Kadir: 6/144.]

Şeyhu’l-İslâm İbn Teymiyye rahîmehullâh kendi zamanında İslâm düşmanlığı yapan kâfir Tatarlar’a yardım edenler hakkında şöyle demiştir: “Asker emirlerinden veya bunlardan başka her kim tatarların safına geçerse işte o kimse tıpkı onların hükmünü alır. Onlar İslâm şeriatından her ne kadar uzaklaşıp irtidat etmişlerse o kimse de aynen onlar gibi irtidat etmiştir.[Mecmûu’l-Fetâvâ: 28/530.]

İmâm Kurtubî rahîmehullâh ise şöyle demiştir: “Kim Müslümanlara karşı kâfirleri (el, dil, mal ve can ile) desteklerse hükmü onların hükmü gibidir, yani mürdet olmuştur.” [Kurtubî, el-Câmiu li Ahkâmi’l-Kur’ân: 6/217.]

Şimdi Ben Sana delillerimi sundum umarım anlarsın.! Eğer Bu delilleri görüp sonra yok ben tek başına cihad etmeni kastetmiştim dersen sana cevabım şöyle olacaktır:
Allah azze ve celle şöyle buyurmaktadır: (Kendinizi öldürmeyiniz!) [Nisa 29]
(Bir şeyle canına kıyana, Cehennemde onunla azap edilir.)[Buhari]
(İple boğazını sıkarak intihar eden, boğazı sıkılarak azap görür. Herhangi bir bıçakla intihar eden, Cehennemde bıçaklanarak azap görür.) [Buhari]
Bunlarda seni tatmin ettimi Allah azze ve celle ayetinde kendini bilerek öldürmeyi (İntihar etmeyi) Yasaklamıştır.Sahih Hadiste İse defalarca buyrulmuştur.!
Ve Hatap amedi Tek başına savaşa gitmek intihar etmenin ta endisidir.!
Birde unutmadan lütfen dürüst ol sorduğun sorulara Allahın izni ve dilemesiyle cevab verdim.Ama sen neden kayırıyorsun şimdide yukarıda sorduğum soruya cevab ver bakalım.!
Welhamdulillahirabbil alemin.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi Ben Sana delillerimi sundum umarım anlarsın.!
sen bana delilmi sundun şimdi,benim anlamama problemim yok,okuduklarımdan delili bırak,konuyla alakası bile yok.ben sana halep dedim,sen bana ne yazmışsın...sübhanALLAH..insanlar neden büyle koca koca laflar ederlerde,daha sonra büyle yaparlar...sen bana delil sunmamış,başka bişeyler anlatmışsın,dediğime cevab vermeyene kadar,soruna cevab vermeyeceğim,büyle cevab ve dellmi olur,şu soruma ve verdiğin cevaba bak,bir kere daha okusana....

Davetulislam Çevrimdışı

Davetulislam

İslam-TR Üyesi
Büyük Lokmayı büyük adamlar yermiş demişler.!Hattab amedi Eğer biraz daha dikkatli okur isen anlayacaksın.Sen bana Zalimlere karşı Kafirlerin yanında durmayımı tavsiye Ediyorsun? Madem sorduğum sorunun cevabını bilmiyorsun bilmiyorum de bilmemek ayıp değil önemli olan yanlışında ısrar etmemektir.! Ve verdsiğim delillere delil değil deme.!
Allahu Teala ayetinde Anlayanlar için nice deliller nice öğütler vardır buyurmaktadır.! Dikkatli okuyacak olursan bu yazılarımın hep sinin birer delil olduğunu göreceksin.!
Madem Onun cevabını bilmiyorsun buna cevab ver: Zalimlere karşı kafirlerin safını tutmanın bir delili varmı?

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Büyük Lokmayı büyük adamlar yermiş demişler.!Hattab amedi Eğer biraz daha dikkatli okur isen anlayacaksın.Sen bana Zalimlere karşı Kafirlerin yanında durmayımı tavsiye Ediyorsun? Madem sorduğum sorunun cevabını bilmiyorsun bilmiyorum de bilmemek ayıp değil önemli olan yanlışında ısrar etmemektir.! Ve verdsiğim delillere delil değil deme.!
Allahu Teala ayetinde Anlayanlar için nice deliller nice öğütler vardır buyurmaktadır.! Dikkatli okuyacak olursan bu yazılarımın hep sinin birer delil olduğunu göreceksin.!
Madem Onun cevabını bilmiyorsun buna cevab ver: Zalimlere karşı kafirlerin safını tutmanın bir delili varmı?
öyleyse sen yutmaya devam et...sorularına cevab vermeyeceğim,çünkü sen cevab vermeyip,sadece kopyala yapıştırla cevab verdiğini sanıyorsun.
Bilmemek ile bilmek gibi yapmak veya bilgiçlik yapmak arasında fark var,ben senin sorularına cevab vermiyorum,çünkü sorularıma cevab almadım,buna bilmiyor diyebilirsin,ki şahsen beni ilgilendirmiyor..
Allahu Teala ayetinde Anlayanlar için nice deliller nice öğütler vardır buyurmaktadır.!demişsin,doğrudur...umarım öğüt alanlardan oluruz..
Bilmediğim konularda konuşup,bilgiçlik yapacağıma,kopyala yapıştırla ilim dağıtacağıma,bilmeyeyim daha iyi..sorularınla beni yönlendirmene izin vermeyeceğim,kusura bakma...

Üst Ana Sayfa Alt