Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Vücut Geliştirmeye Kaydolcaktım :)

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
son 2-3 yıldır tarla işi yanında dağ,tepelerde buğday, arpa sapından yapılan balyaları taşımakla uğraşıyoruz abimlerle [saman balyası 15-25 kilo arası]

işin zevkli yanı dağlarda yürürken kendimi cihada hazırlar gibi kondüksiyonumuda bir yandan geliştiriyorum :D

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
son 2-3 yıldır tarla işi yanında dağ,tepelerde buğday, arpa sapından yapılan balyaları taşımakla uğraşıyoruz abimlerle [saman balyası 15-25 kilo arası]

işin zevkli yanı dağlarda yürürken kendimi cihada hazırlar gibi kondüksiyonumuda bir yandan geliştiriyorum :D
Kardeşim herhalde Doğu yöresinde bir yerde yaşıyorsun..

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fakat Allâh Azze ve Celle'nin böyle bir ismi yoktur ve kimse Allâh-u Teâlâ'nın ismini bu şekilde yazamaz, O'nu bu ifade ile zikredemez. O'nun isminin lafzında, yazılışında ve okunuşunda kimse değişikilik yapamaz. Bu ifadeyi yazan kişi bu lafzı değiştirsin ve Allâh-u Teâlâ'nın ismini O'nun yüce şanına yakışır sekilde yazsın ve bu gaflete tekrar düşmesin. Ben de daha sonra alıntılı mesajımı bu mesajım ile birlikte sileceğim.

Cezakumullahu khairan akhi benim de içten içe rahatsız olduğum bi sözdü bu maalesef.

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kilo aldırcı besin ,, şu aşamada bana olmuyor daha 12 kilo daha vereceğim inşaAllah...
Size tavsiyem tuzu azaltın tuz vücutta suyu tutar ve tansiyonu yükseltir yemeğe ek olarak tuz (sodyum) atmayın, zaten sebzelerin içerisinde tuz (sodyum) var doğal olarak... birde Şekeri sadece meyvelerdeki doğal şekerden alın, Çaya attığınız şeker ve Pasta, tatlılardaki şekerler İşlenmiş şekerlerdir ve vücutta yaş olarak depolanır hem tansiyonunuzu yükseltir hem kilo yapar.. onun için Şekeri çaya attığımız ve pasta, tatlılardaki şekerlerden değil Meyve 'de ki Şekerlerden almalıyız.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
ben ameliyat oldum felçden döndüm , doktorun tavsiyesi tamamı ile sağlık derdi yani . kilo da hastalığımın tekrar etmesini tetikleyici bir fktör bir aralar 136 idim şimdi 98

Allah sifa versin akhim:uzgnm:

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben ameliyat oldum felçden döndüm , doktorun tavsiyesi "hem kilo ver hem kasları güçlendir" tamamı ile sağlık derdi yani . kilo da hastalığımın tekrar etmesini tetikleyici bir fktör bir aralar 136 idim şimdi 98
Geçmiş olsun. Allah sifa versin.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah sifa versin akhim:uzgnm:

Amin ! sağlık önemli "geçmeden değerini bilmek gerek bazı şeylerin " tam ucundan yakaladık çok şükür .. şimdi iyiyiz canım , halter neim kaldırıoz :) Ama neme lazım pusuda yatıyor hastalık . zaten onun için kiloyu verdikten sonrada antremanı kesmiyeceğim . bende güç önemli yani .

Size tavsiyem tuzu azaltın tuz vücutta suyu tutar ve tansiyonu yükseltir

şeker btti ya , resmen yemiyorum hiç, sabahları bir tek fincan çaya atıyorum , o kadar . o da tadını özlemeyim nefsim körelsin hesabı .. olmasada olur yani , tuz ve tansiyon , tansiyonu ayarlamam şart, sorun ediyor bana bayağı . şu an tavuk ana gıdam olduğu için o da baharatsız tuzsuz gitmiyor .

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amin ! sağlık önemli "geçmeden değerini bilmek gerek bazı şeylerin " tam ucundan yakaladık çok şükür .. şimdi iyiyiz canım , halter neim kaldırıoz :) Ama neme lazım pusuda yatıyor hastalık . zaten onun için kiloyu verdikten sonrada antremanı kesmiyeceğim . bende güç önemli yani .

şeker btti ya , resmen yemiyorum hiç, sabahları bir tek fincan çaya atıyorum , o kadar . o da tadını özlemeyim nefsim körelsin hesabı .. olmasada olur yani , tuz ve tansiyon , tansiyonu ayarlamam şart, sorun ediyor bana bayağı . şu an tavuk ana gıdam olduğu için o da baharatsız tuzsuz gitmiyor .
Mümkün olduğu kadar yemeklere , salatana tuz atma, Yemeğin içerisindeki salçada dahi zaten tuz var.. Tuz (sodyum)'u bir çok besinden alıyoruz aslında, yediğimiz, Zeytin, Sucuk, Salam, Turşu, Peynir,vs.. gibi besinlerde zaten yeterince tuz var. Ekmek'te de Tuz (Sodyum) var. yani Ek olarak yemeğimize tuz atmamıza gerek yok. Şekeri Sadece meyvelerden almaya çalış Çaya attığın şeker İşlenmiş şeker bile tansiyonunu yükseltir. Tatlı ve Pasta türü şeylerde işlenmiş şeker var buda vücutta yaş olarak depolanıp tansiyonumuzu yükseltir. tavsiyem tuzu azalt ve Şekeri doğal olarak Meyvelerden al.

Son düzenleme:
Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mümkün olduğu kadar yemeklere , salatana tuz atma, Yemeğin içerisindeki salçada dahi zaten tuz var.. Tuz (sodyum)'u bir çok besinden alıyoruz aslında, yediğimiz, Zeytin, Sucuk, Salam, Turşu, Peynir,vs.. gibi besinlerde zaten yeterince tuz var. Ekmek'te de Tuz (Sodyum) var. yani Ek olarak yemeğimize tuz atmamıza gerek yok. Şekeri Sadece meyvelerden almaya çalış çaya attığın şeker İşlenmiş şeker bile tansiyonunu yükseltir. Tatlı ve Pasta türü şeylerde işlenmiş şeker var buda vücutta yaş olarak depolanıp tansiyonumuzu yükseltir. tavsiyem tuzu azalt ve Şekeri doğal olarak Meyvelerden al.

Yani yağ ve karbonhidrat bağı gibi tuz ve sodyum oluyor doğru mu anladım ?

Üst Ana Sayfa Alt