Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Vücut Geliştirmeye Kaydolcaktım :)

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
onu nasil basardin akhi :eek:

yaşın , boyun,kilon belli , buna karşılık günlük alman gereken kalori , protein , yağ ve karbonhidrat oranları da belli :
Kaloriyi 400 altına indireceksin önce mümkünse yüzme derim 1 ay boyunca alıştırma için 10 dakika ters 10 dakika düz 15 dakikada koşar gibi yürüyerek su içinde , sonra kardiyoya geçersin ,

diyetse kısa yoldan diyetisyene de gidebilirsin benim gibi araştırıp kendi diyetini de yapabilirsin.

"Bu kısım biraz karışık:"

kaloriye dönelim mesela kilonun sabit kallması için yaşına ve boyuna göre günde 1500 kalori almanmı gerekiyor demek ki vermek için 1100 kaloriye ineceksin .Burada bir detay var kilo kaybederken kas kaybı yaşamamak için proteine abanıyorsun protein, yağ ve karbonhirat oranlarını buna göre ayarlıyorsun diyette . Zaten bunların verdiği enerjinin aldığın kaloriye denk gelmesi gerek 1 yağ =9 kalori 1 karbon= 4 kalori 1 protein= 4 kalori şeklinde yani.

karbhidrat 60 gram*4=240
yağ 40 gram*9=360
protein 100 gram*5=500

toplamları 1100 etti

burAda vitamin desteği olarak ta bir tüp vitamin hapı alabilirsin bir ay gider zira diyet sebebi ile bazı besinleri alamıyorsun.

Hah şimdi 1100 kalorilik bir de diyet uydurdun mu kendine , ayda 6-7 kilo rahat gider ben kardiyoyu bıraktım kas kaybını minimize etmek için ayda 10'da verebilirdim ..

peki ben bu besinlerin protein kalori ve sair değerlerini nereden bulurum dersen :

www.diyetkolik.com

ama bunlarla uğraşamam dersen bir diyetisyen sana uygun bir diyet hazırlayabilir tabi o da ücretli.

kaçınılmaz olarak tavuk ya da hindi göğsüne yöneleceksin çünkü yağ ve karbonhidrat oranı en düşük onlarda : şu oranları sağladığın zaman ve günde vücudunun 1/30 u ağırlıkta su içtiğin zaman inanki zerre aç kalmazsın , aç kalmayı bırak tavuk yediğin öğünlerde su ile birlikte gidince şişiyorsun resmen :D bu arada beslenme de kahvaltı karbonhidrat ağırlıklı, öğlen yağ , antreman öncesi ve sonrası protein ağırlıklı olmalı . Antreman ise ister kardiyo ister ağırlık ister yüzme haftada 4 gün . benim programım 2 dolu 1 boş 2 dolu 2 boş gün şeklinde .

Tabii ki bütün bunlar sağlıklı iken olan şeyler sağlıkla ilgili sorunlar varsa , doktor tavsiyesine bakmak gerek .

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Siz kasları spor salonunda yapın ve kilolarıda spor salonunda verin, ben ise kasları tarlada çapa,kürek kullanarak,yük taşıyarak yaptım,kiloyuda o şekilde verdim.şuan kilo almaya çok ihtiyacım var :D :D kilo almak için önerisi olan varsa söylesin lütfen.çünkü gözlerim çökmeye başladı :(

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Siz kasları spor salonunda yapın ve kilolarıda spor salonunda verin, ben ise kasları tarlada çapa,kürek kullanarak,yük taşıyarak yaptım,kiloyuda o şekilde verdim.şuan kilo almaya çok ihtiyacım var :D :D kilo almak için önerisi olan varsa söylesin lütfen.çünkü gözlerim çökmeye başladı :(
bol bol karbonhidrat ye

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tamam inşaAllah. :)
ama elimden geldiğince deniyorum pek gözle görünür bişey yok.
Abi tabi yediğin karbonhidratlarin iki katını çalışarak yakarsan bir işe yaramaz. :)

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

DU BAKALIM DAHA İNŞAAT DEPOSUNDA ÇALIŞTIĞIM DÖNEMLERDEN BAHSETMEDİM :)

87 ye inmeyi becerebilirsem düzenli kilo almak için bu programı uygulamaya çalışacağım , belki size de yardımcı olur ...

arada amino nutrade tribulus ve sair var onları boş verin onlar benim bedenle ilgili ..

dWnROQ.jpg

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
DU BAKALIM DAHA İNŞAAT DEPOSUNDA ÇALIŞTIĞIM DÖNEMLERDEN BAHSETMEDİM :)

87 ye inmeyi becerebilirsem düzenli kilo almak için bu programı uygulamaya çalışacağım , belki size de yardımcı olur ...

arada amino nutrade tribulus var onları boş verin onlar benim bedenle ilgili ..

dWnROQ.jpg

:D ben 22 yaşındayım gözlerimi açtım açalı tarladayım :D [ okullar tatil olduktan sonra çalışıyorum tabi :D]

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi

Bir koyunu devir arasıra :D şaka maka harcadığından fazlasını yemen lazım ki vücüt depo etsin

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:D ben 22 yaşındayım gözlerimi açtım açalı tarladayım :D [ okullar tatil olduktan sonra çalışıyorum tabi :D]

bende tarlaya dönüş yaptım ,,aslında tarla tarafında olman bir bakıma avantaj o listedeki pek çok ürünü aracısız elde edebilirsin olaya bir de bu açıdan bak:)

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sende doğru diyorsun :) ama okullar açıldığı zaman okula gidip gelmekten başka işim yok ki. :)
Keşke benim de derdim kilo almak olsaydı. :)

Bu arada kıskandım seni. Ne güzel okuldan sonra tarlada çalıyorsun. Hep istemişimdir böyle tarlayla felan uğraşmayı..

Üst Ana Sayfa Alt