Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Yaptığım Uyarı ve Tebliği Kabul Edip Onayladığı Halde Tekrar Oy Kullanan Arkadaşıma Karşı Nasıl Tavır Koymalıyım?

ebu leys Çevrimdışı

ebu leys

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlığı bozmak değilde eskiden ben ona müslüman şefkati yakınlığı gösteriyordum anlatıyordum ama şimdi içimde hiç heyecan kalmadı.

A Çevrimdışı

ahmet53

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ayetlerde de defalarca dediği gibi "biz kimsenin bekçisi değiliz." Sen tebliğini yap yeter, gerisi Allahla onun arasında olan birşey. Ayrıca böyle şeyler yüzünden arkadaşlıklar bozulmaz. Benim çocukluk arkadaşlarımın çoğu radikal solcu komünist , sosyolist , marksist hepsiylede arkadaşlıklarımı devam ettiriyorum. Bunda dinen bir sıkıntı yoktur.
"Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ediyorlarsa, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile veli edinmeyin! İçinizden onları dost edinenler, zalimlerin ta kendileridir (tevbe 23)

A Çevrimdışı

ahmet53

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Burda duz mantigi biraz esnedikten sonra sende goruyorun ayet acik gayet acik bir ayettir dost edinmeyin veli edinmeyin tebligini yap alis verisini yap dost edinme kalben buguz ed herseyi tevil etme heva hevese gore tekrar okursan ayeti daha iyi anlarsin insaallah bu arada sen kafiri mumin yapmak istiyosan demissiniz Allah cc buyuruyorki kasas 56Gerçek şu ki, sen, sevdiğini hidayete erdiremezsin, ancak Allah, dilediğini hidayete erdirir; O, hidayete erecek olanları daha iyi bilendir.

A Çevrimdışı

ahmet53

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Iki side farkli yollardan ayni manaya cikmis burda soylediklerinde hem fikiriz dogru soze ne hacet lakin hicbir alim kafirleri dos edinin niyemez sizde oyle amma ve lakin olcuyu kacirmadan diyalok kurula bilir kuran ve sunnet cercevesinde siniri asmada tebliye yetecek kadar dost edinmeden annen baban dahi olsa

ebu leys Çevrimdışı

ebu leys

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Karıştırmayalım dostla arkadaşı!!!ikisi farklı şey bir insanla arkadaş olamazsak tebliğ nasıl yaparız?

A Çevrimdışı

ahmet53

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Peki s oyle
yapalim eger kalben buguz ettiginkisiyle arkadas olabiliyosan dostla arkadasi karistirmayiz ha yok yedigimiz icdigimiz ayri gitmiyor gulup eglendigin birinede kalben buguz edemezsin

Ebu hureyye r.a rivayet edildigine gore Resulullah sas soyle buyuruyor kisi dostunun dini uzeredir buyuzden kimi dost edinecegine iyi baksin(ebu davut edep 16 bu hadis hasen gariptir

ebu leys Çevrimdışı

ebu leys

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi kardeş bu arkadaş oyverdi(bizim burda oy vermeişlemi başladı)ama islama düşmanlık için değil ona göre iyilik yaptı.ikinci bir şeyse Allah biliyor kalbimi bende eskisi sevhi yok ona karşı sıradan birisi oldu.üçüncüsüde bende tebliğ eksikliği olma ihtimalide var tabiki.

M Çevrimdışı

Muhammet Fatih Turki

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Huccet tam ikame edilmemistir diyen bile var.. hasbin Allah ve nigmel vekil.. kurani 2 farkli kisiden tefsirini hatmetmeden tekfir etmekte olmaz simdi dimi? ircada ğulat olmak boyle birsey olsa gerek.. bu senin arkadas normal cahil bir musrik degil kardes, haktan yuz cevirmis azili bir kafir, merhametiniz gozlerimi yasartti.

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Huccet tam ikame edilmemistir diyen bile var.. hasbin Allah ve nigmel vekil.. kurani 2 farkli kisiden tefsirini hatmetmeden tekfir etmekte olmaz simdi dimi? ircada ğulat olmak boyle birsey olsa gerek.. bu senin arkadas normal cahil bir musrik degil kardes, haktan yuz cevirmis azili bir kafir, merhametiniz gozlerimi yasartti.

SENIN DEDIGIN GIBI OLURSA BU ARKADAS ARKADASINA NASIL DAVRANACAK (AZILI KAFIR) OLAN ARKADASINA

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ebu leys Çevrimdışı

ebu leys

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu arkadaşa göre benim hiç arkadaşım ailem akrabam olmaması lazım:)birazdan kendinide tekfir eder azılı kafirin arkadaşına cevap yazdıya:)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
nureddin yildiz be kullaniyorken uyarsan ne olacak. o kisi icin dua et Allah'a karsi samimi olmasi icin.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt