Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Allahumme amin, Allah razı olsun abim. Şimdi eve geldik. Ekstra bir şey çıkmadı elhamdulillah.
Kardeşim öncelikle geçmiş olsun, Rabbim onu korusun, ona ve tüm sifaya muhtaç müslümanlara Şafii ismi ile şifa versin inşaallah. Değerli kardeşim, Teyzemiz kaç yaşında bilmiyorum ama onun değerini bil. Onun yanında ol. Baş ucuna konuşlan, mevzilen, bırakma onu. Elden ayaktan düşmeden onu gezdir; yemeğe götür, eğlendir. Vallahi şuan ne kadar pişman olduğumu sana anlatamam kardeşim, anlatamam. O yüzden geç kalma bunlara, onu öyle sev ki gözlerine baktığında sevildiğini anlasın. Sana sıkı sıkı sarılsın, seni kıyamete kadar yalnız bırakacağı o âna kadar bırakmasın. Onun karşısındayken çektirdiğin acıları, sıkıntıları hatırla helallik dile kardeşim gözlerine bakarak, ellerini tutarak 'Özür dilerim, anneciğim' de. Evet anne deme 'Anneciğim' de. Sonra anlına bir öpücük kondur ve ellerini benim yerime öp; 'Sakarya'dan Abdulkadir kardeşim seni Allah için seviyor sana dua ediyor' de. De ki bende dualarına mazhar olayım inşaallah.

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Kardeşim öncelikle geçmiş olsun, Rabbim onu korusun, ona ve tüm sifaya muhtaç müslümanlara Şafii ismi ile şifa versin inşaallah. Değerli kardeşim, Teyzemiz kaç yaşında bilmiyorum ama onun değerini bil. Onun yanında ol. Baş ucuna konuşlan, mevzilen, bırakma onu. Elden ayaktan düşmeden onu gezdir; yemeğe götür, eğlendir. Vallahi şuan ne kadar pişman olduğumu sana anlatamam kardeşim, anlatamam. O yüzden geç kalma bunlara, onu öyle sev ki gözlerine baktığında sevildiğini anlasın. Sana sıkı sıkı sarılsın, seni kıyamete kadar yalnız bırakacağı o âna kadar bırakmasın. Onun karşısındayken çektirdiğin acıları, sıkıntıları hatırla helallik dile kardeşim gözlerine bakarak, ellerini tutarak 'Özür dilerim, anneciğim' de. Evet anne deme 'Anneciğim' de. Sonra anlına bir öpücük kondur ve ellerini benim yerime öp; 'Sakarya'dan Abdulkadir kardeşim seni Allah için seviyor sana dua ediyor' de. De ki bende dualarına mazhar olayım inşaallah.
Amin, Allah razı olsun abim..

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Annemi acile getirdik. Dedemin öldüğü koridorda şimdi annemin çıkmasını bekliyorum. Kardeşinize dua edin..

Rabbim,şafi ismi ile muamelede bulunsun başınızdan eksik etmesin amin

Durumdan haberdar et kardesim

_katre_ Çevrimdışı

_katre_

الحمدلله
Site Emektarı
Selamun Aleykum kardeslerm
Uzun süredir sıkıntılı bi durumdayim. Sabrim, dayanma gücüm bitmek üzere sanki. Belki dedim birinizin duasi kabul olur Rabbim bana çıkış yolu gösterir.

Dua isteyebilecegm kardeslerm olduğu için Rabbime hamdolsn.

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uzun süredir sıkıntılı bi durumdayim. Sabrim, dayanma gücüm bitmek üzere sanki. Belki dedim birinizin duasi kabul olur Rabbim bana çıkış yolu gösterir.

Rabbim Es-Selam isminin tecellisiyle imtihanını Selamete erdirir inşallah bacım.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

Allah yardimcin olsun.
Böyle ayrıca kalben muhabbet besledigim kardeşlerin sıkıntılarını okuyunca hakikatten ayri bir üzülüyorum. Tez zamanda Rabbim ferahlatsin yüreğini, dayanma gücü versin katre kardeşim.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum değerli kardeşler. Bnm için dua edermisiniz? Durumum sıkıntılı kafirler sıkıntı yapabilir hapside boylayabilirim. Avrupada yaşıyorum. Şu zavallı fasık kardeşiniz için dua edin. Rabbim dualarınızı kabul etsin.

İnsallah oyle birsey olmaz.
Rabbim yardimcin olsun:/

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum değerli kardeşler. Bnm için dua edermisiniz? Durumum sıkıntılı kafirler sıkıntı yapabilir hapside boylayabilirim. Avrupada yaşıyorum. Şu zavallı fasık kardeşiniz için dua edin. Rabbim dualarınızı kabul etsin.
Ve aleykum selam ve rahmetullahi ve berekatuh... Rabbim kafirlerin şerrinden seni ve hepimizi korusun kardeşim...

_katre_ Çevrimdışı

_katre_

الحمدلله
Site Emektarı
İsmi Âzam Duaları

1) Esma binti Yezid (Radiyallahu Anha) şöyle dedi:

Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Allah’ın İsmi Âzam’ı, şu iki ayettedir. Bakara Suresi 163 ve Âl-i İmran Suresi 1, 2.”

وَإِلهكُمْ إِلهٌ وَاحِدٌ لآ إِلهَ إِّلاَّ هُو الرَّحَمنُ الرَّحِيمُ

الم اَلله ُلاَ إِلهَ إِلاَّ هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ

Ebu Davud 1496, Tirmizi 3705, İbni Mace 3855

2) Bureyde (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bir adamı şöyle derken işitti:

اَللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ أَنِّي أَشْهَدُ أَنَّكَ أَنْتَ الله،ُ لاَ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، الأَحَدُ الصَّمَدُ، الَّذِي لَمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ، وَلَمْ يَكُنْ لَهُ كُفُواً أَحَدٌ

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ona şöyle buyurdu:

−“And olsun ki Allah’ın ismi âzamı ile istedin. Allah o duayla istenildiği vakit verir ve onunla dua edildiği vakit icabet eder.”

Ebu Davud 1493, 1494, Tirmizi 3704, İbni Mace 3857

3) Mihcen bin Edra’ (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) mescide girdi. Bir adam namazını bitirmiş şöyle teşehhüd yapıyordu:

اَللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ يَا اللهُ! بِأَنَّكَ الْوَاحِدُ الأَحَدُ الصَّمَدُ، الَّذِي لَمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ، وَلَمْ يَكُنْ لَهُ كُفُوًا أَحَدٌ، أَنْ تَغْفِرَ لِي ذُنُوبِي، إِنَّكَ أَنْتَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

−“Elbette bağışlandı. Elbette bağışlandı. Elbette bağışlandı.”

Nesei 1301

4) Enes (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ile beraberdim. Bir adam dua edip şöyle dedi:

يَا بَدِيعَ السَّمَاوَاتِ يَاحَيُّ يَاقَيُّومُ إِنِّي أَسْأَلُكَ

Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

−“Ne ile dua ettiğini biliyor musunuz? Nefsim elinde olana yemin ederim ki, Allah’a onunla dua edildiği vakit icabet ettiği ismi ile dua etti.”

Buhari Edebu’l-Müfred 705

5) Enes (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ile beraber oturuyordu. Bir adam namaz kıldı. Sonra şöyle dua etti:

اَللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ بِأَنَّ لَكَ الْحَمْدَ، لآ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، اَلْمنَّانُ بَدِيعُ السَّمَوَاتِ وَالأَرْضِ، يَا ذَا الْجَلاَلِ وَالإِكْرَامِ، يَاحَيُّ ياقَيُّومُ

Müteakiben Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

−“Allah’a onunla dua edildiği vakit icabet ettiği ve onunla istendiği vakit verdiği azim ismi ile dua etti.”

Ebu Davud 1495, Nesei 1300

6) Enes bin Malik (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bir adamı şöyle derken işitti:

اَللّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ بِأَنَّ لَكَ الْحَمْدَ، لآ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، وَحْدَكَ لاَ شَريِكَ لَكَ، اَلْمَنَّانُ، بَدِيعُ السَّموَاتِ وَالأَرْضِ، ذُو الْجَلاَلِ وَ الإِكْرَامِ

Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ona şöyle buyurdu:

−“And olsun ki Allah’tan ismi âzamı ile istedin. Allah onunla istenildiği vakit verir ve onunla dua edildiği vakit icabet eder.”

İbni Mace 3858

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Belki duymussunuzdur bilmiyom ama sivasta tutuklama yapilmis, soubhanaAllah ben yeni ogrendim : (
Bazi kardesleri tutuklamislar, bazilarida hala araniyormus, Dua edin kadeslerim...
Rabbim yardimcimiz olsun..
Wallahi kendimi nasil ifade etsem :( duydugumda sok oldum...

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Selamun aleykum.

Siz değerli kardeşlerimden tüm samimiyetiniz ile dua istiyorum. Dua benim için değil aslında, çok sevdiğim, değer verdiğim ve şuan büyük bir imtihanda olan bir tanıdığım için. Haksızlığa, kötü durumlara maruz kalıyor. Hayırlısı için, bir çıkış yolu için ve yüreğinizden dökülen güzel temenniler ile dua etmenizi rica ediyorum.

Allah hepinizden razı olsun.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle duaya muhtaç esir kardeşlere, mücahidlere, davetçilere, dua talep eden islam-tr üyelerine, ailelerine ve tüm müslümanlara ; sabır, essenlik, helal rızık, sıhhat, dünya imtihanında kolaylık, kafirlere karşı çetin bir güç, fitnelere karşı koruyucu bir güç, nefse karşı mutlak bir güç nasip etsin, onları korusun inşaallah.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Allah azze ve celle duaya muhtaç esir kardeşlere, mücahidlere, davetçilere, dua talep eden islam-tr üyelerine, ailelerine ve tüm müslümanlara ; sabır, essenlik, helal rızık, sıhhat, dünya imtihanında kolaylık, kafirlere karşı çetin bir güç, fitnelere karşı koruyucu bir güç, nefse karşı mutlak bir güç nasip etsin, onları korusun inşaallah.
Allahumme amin amin amin.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Bu kardeşiniz için de dua edin ki Rabbim bana hakkımda hayırlı olan yolu göstersin ve beni af ve mağfiret etsin..

Üst Ana Sayfa Alt