Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Konyalı Kardeşlerime Duyuru

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1789293690.jpg

Siz bosna da mı kalıyordunuz?:)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
elestirenleri görünce sanirsin kendileri daha önce ve suan medinede yasiyormusda konyayi (kendi dünyalarindaki kapalilikdan dolayi ki bunu görmek istemiyorlar) begenmiyorlar.

Kardeslerim disari cikip islami calismalara katilmazsaniz kusura bakmayin kimse sizin önünüze su tc kanunlari icerisinde bir medine sunmaz. Varsa böyle bir sehir ya da ilce yazin gidelim.

Herkes Alaaddinden bahsediyor, alaaddin konyanin en meshur yeri haliyle istenmeyen bir cok seyi görmekde mümkün güzelligi görmekde mümkün.

Bu sevmeyen kardeslere tavsiye kendilerine bakip bir an önce konyada yapilan hayirli calismalara katilmalari aksi halde degil konya, medinede dahi olsaniz size kimse sehri begendiremez.

Tabi görebilene...
50 ye yakın şehir gördüm.
KONYAYI SEVMİYORUM İŞTE varmı diyeceğin:D
nedeni , ticari alışverişlerimde neredeyse yalan dolan kandırma ile karşılaşmadığım olmadı.
genel olarak benim için durum bu.

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
50 ye yakın şehir gördüm.
KONYAYI SEVMİYORUM İŞTE varmı diyeceğin:D
nedeni , ticari alışverişlerimde neredeyse yalan dolan kandırma ile karşılaşmadığım olmadı.
genel olarak benim için durum bu.

Sen yabancı olduğunu fark ettirmişsin esnafa. Eski bedestende bir restoran vardı. Lezzetli tandır kebabı yapıyordu. Yabancıya 2 kat fiyat çekiyordu. Onun için etliekmek veya mevlana yemeye gidiyormuş gibi yapıp sonradan tandır kebabına karar vermiş gibi yapacan. :D
Sadece yemek konusunda değil, her alışverişte önce sorup soruşturup sonra çıkacan alışverişe. Yoksa Kapu Camii esnafının yemin billah edip sattığı göyneği Kule Sitede daha ucuza almadığına yanarsın tabi :D

Tabi espri yapalım derken genelleyip hak yememek lazım. Bence Konya çok hareketli bir şehir ama bu hareketlilik mahalle ders halkaları, içe kapanık onlarca yapı yüzünden şehre rengini veremiyor. Buna rağmen dileyn kişi kendine ugun ortamı bulabilir.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler ben ereğlide okuyordum bilseydim konyada müvahhidler var hafta sonları konyaya gelirdim derslere katılırdım okulu boşuna bıraktık neyse konyadaki okulu bıraktık istanbulda tanıdık tevhidi :D sonra yine konyaya geldim ama müvahhid bulamadım. :D şimdi ordudayız son senemiz :D

Üst Ana Sayfa Alt