Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Konyalı Kardeşlerime Duyuru

Şeriatcı Çevrimdışı

Şeriatcı

Jihad still continue
İslam-TR Üyesi
Ahi üniversitede misniz şimdi? Belki ayni siniftayizdir belli mi olur :D
sen hangi fakültedesin akhi?üniversitede öğle arası kalmamaya çalışıyorum genelde.takılacak adam yok.ya sabah gitmiyorum ya da öğleden sonra dönüyorum:)

Şeriatcı Çevrimdışı

Şeriatcı

Jihad still continue
İslam-TR Üyesi
bence biraz haksızlık etmişsiniz.konyanında bozulduğu doğrudur.insanları, özellikle esnafı çok cimri ve kötüdür.ama genel olarak diğer şehirler gibidir heralde.fazla şehir dışına çıkmadım ama çıktığım yerlerde gördüğüm budur.bende sizin aksinize alaadinde kayalıpark civarında o kadar çok kapalıyla karşılaşıyorumki.hemde burada kapalı olmak gerçekten çok güzel.insanlar size bakıp yadırgamıyor.bazı yerlerde suriyeden dolayı bu duruma alışılsada burada çoktan insanlar zaten alışıktı.peçeli liseye yada üniversiteye gidenler var.diğer şehirlerdede öylemi bilmiyorum ama...bence buraya daha çok kapalılar gelmeli ozaman belkide konyayı daha çok istila ederiz :) konya sanıldığı gibi bir şehir olmaya devam eder...birde düzlüğü için bile bura sevilir diye düşünüyorum :) 1 saatlik yolu yürüyerek gidebiliyorsunuz.
Allah sonumuzu hayr etsin

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Akhiler ben tabi ki Konya ile Selçuk Üniversitesi kurulduktan sonra tanıştım ve o yüzdendir ki Konya'yı sevmeyen bir topluluğun da içinde bulunmamız dan dolayı açıkçası pek sevilecek bir şehir değil.
üniversitede okuyan sizin kadar dindar olmadığını düşündüğüm başkaları da konyayi sevmiyor.hatta biriyle hızlı trende karşılaştım eleman rock müzik yapıyormuş adam sevmiyor konyayi da kampusü de :) o yüzden konya hakkında ,dışardan okumaya gelenlerin fikri belirleyici olmayabilir akhi . sadece şu açıdan olur sizin gibi islamî duyarlılık hisseden kardeşlerin düşüncelerine bakarım. yani zaten türkiyeyi dindarlık açısından degerlendirirsek çoğu ilde çuvallarız. :) çarşı pazarda insanların davranışları ,diğer şehirlerden farklılıkları önemli sevmeme konusunda bence.
Ama Suriye de olsun zamanın da Afganistan olsun en çok mücahit gönderen şehir olarak karşımıza çıkıyor.İnşallah bizim gibi düşünen Akhilerle tanışmak ümidiyle....(Birinin kalbini kıracak bir şey söylediysem hakkınızı helal edin bir Subhanallah diyecek kadar uzaklıktayız vesselam)
burada çok önemli bir şey söyledin kardeşim Allah razı olsun :) ben zaten o abilerim(kıtal e katılan) sayesinde böyle bir çevreyle tanıştım , iyi olduğunu düşündüğüm bir bilince ulaştım :) o fitili onlar ateşledi sayılır. işte bu yüzden şöyle bir değerlendirme yapacam ; konyanin bu sevmediğimiz yanı olduğu kadar ,o sevmediğimiz yanı içinde büyüyen(belki konya sonradan bozuldu o başka) büyüyen ve mücahid olma şuuruna ulaşmış insanlar da var . dediğin gibi sayısı da az değil. :) Allah a şükürler olsun. hani insan içinde bir ümit besliyor ya ,yukarıda farkındayız akhi de diyor , sırf bu yüzden . şu zamanda da inşaallah o nesillerin devamı biz olalım siz olun. :) yani önemli olan İslâm ın çizdiği insan dairesinde yaşamak.böyle oldu mu hiç bir şey göze batmaz biz de bunları konuşmayız zaten :) neresi olursa olsun.

muhammed bin ali Çevrimdışı

muhammed bin ali

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi inşlalah dediğin gibi İslamın çizdiği sınır da kalanlardan ve o sınırlar içinde kalanlarla birlikte olmak önemli olan.
“Bizi dosdoğru yoluna ulaştır, kendilerine nimet verdiğin (salih) kimselerin yoluna…” (Fâtiha, 1/4,5)
“Ya Rabbi beni müslüman olarak öldür, beni salihler arasına kat” (Yusuf, 101)

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Üniversiteler ve Üniversiteliler Konyayı maalesef ki biraz bozmuş bu bir gerçek. Evet Konya esnafı içinde çok garip, cimri ve kendini uyanık sanan tipler var. Tabiki hepsi böyle demiyorum ama böyleleri maalesef çok var. Ne olursa olsun Konya TR'de yaşanacak en güzel şehirlerden birisidir. Sokaklar çok sakindir, sesizdir. İslami şiarların fazlaca görünebileceği, Müslümanın kafasının diğer büyük şehilere nazaran kısmen daha rahat edeceği bir şehirdir. Ayrıca Konya'daki muhteşem Selçuklu Mimarisine değinmemek olmaz...
ahi ben seni anlıyorum da konya dışındakilerin sevememesinin nedeni sadece üniversitelilerin bozduğu bir şehir olması değil bence.benim de sevmediğim konyanın yerlisi olan bazı insan tipleri var. ;) hani üniversite ana etken değil onu demek istedim.

Şeriatcı Çevrimdışı

Şeriatcı

Jihad still continue
İslam-TR Üyesi
akhi endustri muh.okuyorm maalesf.dersteym şu anda da.dersi anlatan eleman bir şeyler zırvalıyor.kimin umrunda

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
elestirenleri görünce sanirsin kendileri daha önce ve suan medinede yasiyormusda konyayi (kendi dünyalarindaki kapalilikdan dolayi ki bunu görmek istemiyorlar) begenmiyorlar.

Kardeslerim disari cikip islami calismalara katilmazsaniz kusura bakmayin kimse sizin önünüze su tc kanunlari icerisinde bir medine sunmaz. Varsa böyle bir sehir ya da ilce yazin gidelim.

Herkes Alaaddinden bahsediyor, alaaddin konyanin en meshur yeri haliyle istenmeyen bir cok seyi görmekde mümkün güzelligi görmekde mümkün.

Bu sevmeyen kardeslere tavsiye kendilerine bakip bir an önce konyada yapilan hayirli calismalara katilmalari aksi halde degil konya, medinede dahi olsaniz size kimse sehri begendiremez.

Tabi görebilene...

Şeriatcı Çevrimdışı

Şeriatcı

Jihad still continue
İslam-TR Üyesi
akhi ortalama olmadan geçememe saçmalığı vurdu heralde.benide bu sene etkilemezse dahada bi sıkıntı olmaz inşallah :)

Şeriatcı Çevrimdışı

Şeriatcı

Jihad still continue
İslam-TR Üyesi
elestirenleri görünce sanirsin kendileri daha önce ve suan medinede yasiyormusda konyayi (kendi dünyalarindaki kapalilikdan dolayi ki bunu görmek istemiyorlar) begenmiyorlar.

Kardeslerim disari cikip islami calismalara katilmazsaniz kusura bakmayin kimse sizin önünüze su tc kanunlari icerisinde bir medine sunmaz. Varsa böyle bir sehir ya da ilce yazin gidelim.

Herkes Alaaddinden bahsediyor, alaaddin konyanin en meshur yeri haliyle istenmeyen bir cok seyi görmekde mümkün güzelligi görmekde mümkün.

Bu sevmeyen kardeslere tavsiye kendilerine bakip bir an önce konyada yapilan hayirli calismalara katilmalari aksi halde degil konya, medinede dahi olsaniz size kimse sehri begendiremez.

Tabi görebilene...
haklısın abi.bütün sıkıntılar içe kapanıklığımızdan kaynaklanıyor maalesef.inşallah tevhid ehli kişilerle tanışmama vesile olur islam.tr.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Yok ahi ondan değil ben daha önce sivasta moleküler biyoloji ve genetik okuyordum, biyoloji çok güzel ders ama şu batı kafalı yobazlar,proflar,doçentler vs dersin tadını kaçırdı birde bazı sebeplerden ötürü konyaya harita muh. yatay geçiş yaptım. fazla ortak dersler olmadigi icin beni tekrar birinci sinifa aldilar, ama bu dönem çogu derslerden muafım, çok şükür,

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi

Tabi görebilene...
Abi çok haklısınız, çabalamadan bu iş olmuyor, fedakarlik yapmamiz lazım, cihad olmadan olmuyor.. Hepimiz bir dagda yasiyoruz.. 300-400m yakınımdaki kardeşlerle ben daha bugun tanıştim ne diyeyim artik. :). Birlik olup birşeyler yapmamız lazım, hayırlı işlere katılmamız lazim. Enfal-73: İnkar edenler birbirlerinin dostlarıdır. Eğer siz aranızda dost olmazsanız yeryüzünde kargaşalık, fitne ve büyük bozgun çıkar.

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi

Tabi görebilene...
mesele islamî açıdan bakıldığında görülen sorunlar değil ki akhi.başka bir şehre de islamî açıdan baksan konyadaki sorunların aynısını görürsün . konya dışından ya da içinden bir adam " konyayi islamî açıdan hic begenmedim " demiyor sebebi sorunca . tabi oturdugumuz yerden konuşuyoruz orada hataliyiz .

muhammed bin ali Çevrimdışı

muhammed bin ali

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mesele islamî açıdan bakıldığında görülen sorunlar değil ki akhi.başka bir şehre de islamî açıdan baksan konyadaki sorunların aynısını görürsün . konya dışından ya da içinden bir adam " konyayi islamî açıdan hic begenmedim " demiyor sebebi sorunca . tabi oturdugumuz yerden konuşuyoruz orada hataliyiz .
:hmmm: :DAhi bende harita muh, okuyorum haftada üç gun ögleden önce gidiyorum, bazi derslerden muaf oldugum icin. kaçıncı sinıfsın ahi:)
Akhi benim telefon öyle internete felan giremediği için görmedim bende Metalurjı ve Malzeme müh. okuyorum senin alt katta :):):)
Birbirimize aslında çok yakınmışızda bizim haberimiz yokmuş.3. sınıf ;);)

Üst Ana Sayfa Alt