Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Konyalı Kardeşlerime Duyuru

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Geçici bi sure icin konyadayim. Hayatımda ; sevecegimi düşünüp , tam tersine nefret ettigim baska bi şehir olmadi.

Buna rağmen , birçok sehirden ummadigim beklentilerim halen var. Bunun için sebeplerim de oldu elhamdulillah

Şeriatcı Çevrimdışı

Şeriatcı

Jihad still continue
İslam-TR Üyesi
Geçici bi sure icin konyadayim. Hayatımda ; sevecegimi düşünüp , tam tersine nefret ettigim baska bi şehir olmadi.

Buna rağmen , birçok sehirden ummadigim beklentilerim halen var. Bunun için sebeplerim de oldu elhamdulillah
müsait olursanız çarşamba günü bekleriz inşaAllah.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konya yı sevemeyenler nedenini de yazabilir mi acaba bende konya lıyım ama içini pek bilmem örneğin kapalılar daha çok değil mi yada islamı yaşamak için diger illere göre daha iyi değil mi . bilgi verirseniz sevinirim bir ara oraya yerleşmeyi bile düşünmüştüm

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك
Admin
Konya yı sevemeyenler nedenini de yazabilir mi acaba bende konya lıyım ama içini pek bilmem örneğin kapalılar daha çok değil mi yada islamı yaşamak için diger illere göre daha iyi değil mi . bilgi verirseniz sevinirim bir ara oraya yerleşmeyi bile düşünmüştüm

bende merak ettim açıkçası..

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

benimle tanışırsan fikrin değişebilir :) ama konya konusunda katılıyorum asosyal bir kent

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi

sevecegimi düşündüğüm diyorsun ya akhi boşuna düşünmüyorsun aslında . ama bilmiyorum insanından mı yerleşimden mi nedir var bir sıkıntı. konya diğer illere göre daha çok anadolu yerlisi olarak kalmayı başarmış büyük il .:) bunun dışında bazıları var ki : kendini bilmezlik , saygısızlık , burnundan kıl aldırmazlık zirvede :) insanlarının biraz farklı olmasının nedeni bu olabilir . ben böyle düşündüm . son zamanlarda çoğalan bu genç tayfa da var ya bunlar daha çok çekilmez yapıyor.
abi ben doğma büyüme konyaliyim . eskiden konyadan adam çıkmaz gibi çok duyardım. savunmaya da geçerdim :) ama son zamanlarda bir de dışarıya okumaya çıkınca ben de böyle düşünmeye başladım. genelleme yapmak doğru olmaz ama bu, insanların gözüne batıyor . dindarlık meselesine gelince tamam kapalı sayısı fazla diğer illere göre daha dindar ama bilinçsizlik olmasa .

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Konya, ünivetsite kurulduktan sonra bozulmuş, özellikle selçuk üniversitesi bosna civarları tam bir rezalet, şehirde yaşamış abiler diyor ki: Eksiden konyada zafer meydanında(merkezde) kulagı küpeli erkegin kulagini keserdik.. yani eskiden tam bizim istediğimiz gibiymiş,, Konyada kapalıların sayısı(digerline gore) yüksektir ancak bu homejen degildir, benim gördüğum en iyi yer(bozulmama açısidan) bizim dernegin(hikmet-der) oldugu bolgeler, karatay katlı otoparkın karşı tarafları, bu civarlarda neredyse her on kadindan 7-8 kapalı diyebilirim Allahu alem. Konya dışında bir de kahramanmaraş var sütçü imamın memleketi(Allah ondan razı olsun)
Hiç gitmedim ama Orasıda falza bozulmamış diye duydum, özellikle kahramanmaraşla intenetteki yobazlar çok dalga geçer çünkü orası onların barınabileği bir yer değil.

muhammed bin ali Çevrimdışı

muhammed bin ali

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler ben tabi ki Konya ile Selçuk Üniversitesi kurulduktan sonra tanıştım ve o yüzdendir ki Konya'yı sevmeyen bir topluluğun da içinde bulunmamız dan dolayı açıkçası pek sevilecek bir şehir değil.Ben şu an Bosna da kalıyorum ve dışarıdan gelip de Konya'yı seven birini görmedim.Sebepleri ilginçtir ki tam anlamıyla açıklanacak sebepler sunmak benim açımdan ve başkaları açısından zordur.Neden sevmiyorsun diye sorulduğunda ; ne bileyim değişik deyip geçiştiriyoruz.:):):) Ama ben Konya'ya gelmeden önce başka bir üniversitedeydim ve başka bir üniversiteye geçmek zorunda kaldım.Sonrasın sadece İslami açıdan düşünüp Konya iyi şehirdir gidilir deyip direk Konya'yı seçtim.Bulunduğumuz ortamlar ve tanıştığım kişilerden umduğumu buldum diyemem.Ama Suriye de olsun zamanın da Afganistan olsun en çok mücahit gönderen şehir olarak karşımıza çıkıyor.İnşallah bizim gibi düşünen Akhilerle tanışmak ümidiyle....(Birinin kalbini kıracak bir şey söylediysem hakkınızı helal edin bir Subhanallah diyecek kadar uzaklıktayız vesselam)

Şeriatcı Çevrimdışı

Şeriatcı

Jihad still continue
İslam-TR Üyesi
üniversiteden dolayı bende bosna da kalıyorum. açıkcası ankara gibi bir yerde(ilçesin de kızılaya 15km uzaklıkta) görmediğim rezaleti buralarda görmek mümkün.zaferede insem alaaddinide dolansam aynı.kapalı sayısı olarakta tesettürlü olarak görmedim bile diyebilirim.kepazelik almış başını yürümüş.apaçi gençlerde hayli çok.ergenlik zirve yapmış doğanları yenimahalleyi söylemeye gerek yok(aptallar mahallesi olarak geçer).karşılaştığım hoca diye geçinen elemanlarda olmuş başımıza akp savunucuları.diye uzayıp gidiyor maalesef.

Şimal Çevrimdışı

Şimal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bence biraz haksızlık etmişsiniz.konyanında bozulduğu doğrudur.insanları, özellikle esnafı çok cimri ve kötüdür.ama genel olarak diğer şehirler gibidir heralde.fazla şehir dışına çıkmadım ama çıktığım yerlerde gördüğüm budur.bende sizin aksinize alaadinde kayalıpark civarında o kadar çok kapalıyla karşılaşıyorumki.hemde burada kapalı olmak gerçekten çok güzel.insanlar size bakıp yadırgamıyor.bazı yerlerde suriyeden dolayı bu duruma alışılsada burada çoktan insanlar zaten alışıktı.peçeli liseye yada üniversiteye gidenler var.diğer şehirlerdede öylemi bilmiyorum ama...bence buraya daha çok kapalılar gelmeli ozaman belkide konyayı daha çok istila ederiz :) konya sanıldığı gibi bir şehir olmaya devam eder...birde düzlüğü için bile bura sevilir diye düşünüyorum :) 1 saatlik yolu yürüyerek gidebiliyorsunuz.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Ahi bende bosnada kalıyorum tam bir rezalet :( inşeallah universitem tez zamada biter

Şeriatcı Çevrimdışı

Şeriatcı

Jihad still continue
İslam-TR Üyesi
ahi mühendislikteyim ben.bizim evde migrosun karşısında ki camiinin aşağı taraflarındaki binaların birindeyiz:)

Üst Ana Sayfa Alt