Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Taliban'nın Pakistan'daki Askeri Okula Baskını

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
taliban-flag1.jpg

Peşaver’deki bir askeri okula saldıran silahlı kişilerin çok sayıda öğrenciyi rehin aldığı, güvenlik güçlerince kurtarma operasyonu başlatıldığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Pakistan’ın kuzeybatısındaki Hayber Paktunkhva eyaletinin başkenti Peşaver’deki askeri okula saldıran silahlı kişiler, çok sayıda öğrenciyi rehin aldı.
Güvenlik güçlerince kurtarma operasyonu düzenlendiği, okul içinde devam eden çatışmada 7 kişinin yaralandığı bildirildi.

Pakistan Ordu Sözcülüğünden yapılan açıklamada ise öğrencilerin büyük kısmının güvenli bir şekilde arka kapıdan çıkarıldığı kaydedildi.

Okuldan çıkmayı başaran öğrencilerden biri, birkaç öğrenci ve öğretmenin yaralandığını, bazılarının ölmüş olabileceğini belirtti.

Operasyon devam ediyor. 40 kişinin öldüğü söyleniyor. Bilgi geldikçe güncellenecek.

Son düzenleme:
İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Pakistan Taliban Hareketinin Peşaver'deki askeri okula operasyon düzenlediği, saldırıda 12 kişinin öldüğü ve 36 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Tahrik-i Taliban'ın 500 öğrencinin bulunduğu Peşaverdeki merkeze saldırarak Pakistan Ordusunun Kuzey Veziristan'daki saldırılarına karşılık verdiği belirtiliyor.

Afganistan Pakistan sınırındaki Veziristan Bölgesinin Taliban ve El Kaide savaşçılarının merkezi durumunda olduğu ve askeri eğitim alanları olarak biliniyor.

Henüz detayları çok bilinmeyen operasyon, Taliban'ın alışılan tarzının dışında. Askerlerin çocukları ilkokul ve lise öğrencilerinin de bulunduğu komplekste öğrencilerin korku içinde olduğu aktarılıyor.

Pakistan Talibanı sözcüsü Muhammed Horasani konuya ilişkin yaptığı açıklamada 'aralarında canlı bomba eylemcilerinin de bulunduğu 6 Taliban üyesinin kesinlikle çocuklara zarar vermemesi tembih edilerek askeri personeli vurmaları için gönderildiğini' duyurdu.

incanews

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
askeri okulda 9-10 yaşındaki çocuklar mı öldürülmüş ? nerde yazıyor bu
fotoğraflarda ve videolarda aşikar şekilde görülüyor. eğer taliban küçük çocukların kasıtlı olarak öldürülmesine caizdir diyorsa ben onlardan beriyim. aynı tavrı, ALLAH Resulü dini mekanlara saldırıyı yasaklamasına rağmen geçenlerde israilde yapılan sinagog baskınında da gördüm. sevinçten havalara uçuyordu bazıları. ya ALLAH'ın hükümleri değişti ya da bu işleri yapanlar hatalılar. benim için bundan böyle pakistan talibanı bitmiştir. tevbe edene kadar da ben onlardan ve yaptıklarından beriyim.

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu olay şeriata uygun olsa dahi, İslamın maslahatı açısında pek faydalı bir operasyon olarak gözükmüyor. Allahu alem.

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
fotoğraflarda ve videolarda aşikar şekilde görülüyor. eğer taliban küçük çocukların kasıtlı olarak öldürülmesine caizdir diyorsa ben onlardan beriyim. aynı tavrı, ALLAH Resulü dini mekanlara saldırıyı yasaklamasına rağmen geçenlerde israilde yapılan sinagog baskınında da gördüm. sevinçten havalara uçuyordu bazıları. ya ALLAH'ın hükümleri değişti ya da bu işleri yapanlar hatalılar. benim için bundan böyle taliban bitmiştir. tevbe edene kadar da ben onlardan ve yaptıklarından beriyim.
sakin ol kardeş talibanın hepsini suçlama el kaideden bir adamın mektubu vardı haberlere düşmüştü pakistan daki talibanın hataları ve onları cihad hareketinden uzaklaştırmayı tavsiye ediyordu bu bildiğimiz afgan talibanı değil pakistan talibanı

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sakin ol kardeş talibanın hepsini suçlama el kaideden bir adamın mektubu vardı haberlere düşmüştü pakistan daki talibanın hataları ve onları cihad hareketinden uzaklaştırmayı tavsiye ediyordu bu bildiğimiz afgan talibanı değil pakistan talibanı
saol kardeş. pakistan talibanı olarak düzelttim gönderiyi.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Tahrik-i Taliban Pakistan'ın bir kaç elemanının giriştiği bu operasyonun sonucunda ölen yada yaralanan bir kaç çocuk sebebiyle Allah yolunda canlarını feda eden istişhadilere utanıp sıkılmadan cahilce itham ve karalamalarda buunulmaktadır!
20 senedir fâsıktan haber almanın vebalini mucahidler aleyhine söylemlerden ders almayan sözde bilinçli muslumanlar, ne zaman basiret ve hikmetli adım atacak, hareket edecektir?

Küfür düzeninin bekası için ABD ile işbirliğiyle Babaları ve abileri mucahidlere karşı savaşan Askeri okul öğrencilerine operasyon yapılmıştır.
Askeri okulda başta küçük çocukların öldürülmemesi için uyarılmalarına rağmen, ölen ya da yaralananları gözleriyle şahid olunmamasına rağmen, yalancı ve mucahid düşman Abd işbirlikçisi kafir Pakistan medyasının propagandasıyla akide belirleyenler Allahtan korkulmaz mı?

Daha önceden defalarca şahid olduk ki, bir mucahidi ele geçirebilmek için kendi vatandaşlarından onlarcasını öldürmekten çekinmemişlerdir. Rusya Tiyatro baskınında, 5 - 6 çeçen mucahid için 120'den fazla Rus vatandaşını gazla zehirlemişti. Yine Beslan okul baskınında da böyle olmuştu.
87_1Russia_Beslan_3.jpg

arsivimage.aspx

Ayrıca Allahrasulu (s.a.v.) gece baskınında istemeden ölen kadın ve çocuklardan dolayı bir şey gerekmediğini, kasıtlı öldüren hatalı sahabelere bile "Allah'ım! Ben Halid'den beriyim" dememiş, "Allah'ım! Ben Halid'in yaptığından beriyim" demiştir!

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var. Bu operasyonun Talibana Veziristanda yapilan operasyona misilleme olarak yapıldiğı öne sürülüyor. Bazı islam uleması "Bakara 194" ayetine dayanarak kafirlerin öldürdüğü kadın ve coçuklara karşılık müslümanların da kafirlerin kadın ve cocuklarını öldürebileceğini söylüyor. Örneğin Seyh Useymin:

Allahu alem

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Bir operasyon kolay yapılmıyor (yani ben cihad meydanı görmeme rağmen bunu düşünebiliyorum) herşey planlandığı gibi tıkır tıkır gitmeyebiliyor.

Çatışma anına şahid miyiz? Hayır.
Haber kaynaklarımız nereler? Sabah haberi duyduğumda İlk baktığım yer ümmetislam oldu. Daha sonra incanews, ıslah vs..
Malum medya, Kafir abd'nin yıllardır YANLIŞLIKLA vurduğu sivilleri 'Ama yanlışlıkla vurmuş canım' diye pazarlamayı iyi biliyor. Cihadi bir grubun operasyonunda bir sivil ölmeye görün alıyor eline borazanı...
Neyse yazılacak çok şey var da...

Konuyu açtığımda ilk Pakistan Taliban'ından net bir söz bulamamıştım. Konunun başında yazdığım ikinci mesajda Pakistan Talibanı Sözcüsü Muhammed Horasani'nin: "Aralarında canlı bomba eylemcilerinin de bulunduğu 6 Taliban üyesinin kesinlikle çocuklara zarar vermemesi tembih edilerek askeri personeli vurmaları için gönderildi" açıklamasını da özellikle ekledim.

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tahrik-i Taliban Pakistan'ın bir kaç elemanının giriştiği bu operasyonun sonucunda ölen yada yaralanan bir kaç çocuk sebebiyle Allah yolunda canlarını feda eden istişhadilere utanıp sıkılmadan cahilce itham ve karalamalarda buunulmaktadır!
20 senedir fâsıktan haber almanın vebalini mucahidler aleyhine söylemlerden ders almayan sözde bilinçli muslumanlar, ne zaman basiret ve hikmetli adım atacak, hareket edecektir?

Küfür düzeninin bekası için ABD ile işbirliğiyle Babaları ve abileri mucahidlere karşı savaşan Askeri okul öğrencilerine operasyon yapılmıştır.
Askeri okulda başta küçüm çocukların öldürülmemesi için uyarılmalarına rağmen, ölen ya da yaralananları gözleriyle şahid olunmasına rağmen yalancı ve mucahid düşman Abd işbirlikçisi kafir Pakistan medyasının propagandasıyla akide belirleyenler Allahtan korkmaz mı?
Daha önceden defalarca şahid olduk ki, bir mucahidi ele geçirebilmek için kendi vatandaşlarından onlarcasını öldürmekten çekinmemişlerdir. Rusya Tiyatro baskınında, 5 - 6 çeçen mucahid için 120'den fazla Rus vatandaşını gazla zehirlemişti. Yine Beslan okul baskınında da böyle olmuştu.

Ayrıca Allahrasulu (s.a.v.) gece baskınında istemeden ölen kadın ve çocuklardan dolayı bir şey gerekmediğini, kasıtlı öldüren hatalı sahabelere bile "Allah'ım! Ben Halid'den beriyim" dememiş, "Allah'ım! Ben Halid'in yaptığından beriyim" demiştir!
Eğer sözlerin banaysa bir kaç kelam etmek isterim. Öncelikle sanırım yaşın benden büyük bu yüzden gayet saygılı bir üslup kullanmaya çalışacağım. Kafir medyaya göre akide belirlediğimi vs. iddia etmişsin, bundan dolayı benden özür dilemen gerekir. Ben ALLAH Resulü'nün savaşta çocukların öldürülemeyeceğine dair buyurduğu hadise göre fikrimi beyan ettim. Sen -haşa- kendini ALLAH ile denk mi görüyorsun da benim akidemi tenkit edebiliyor ve benim kalbimi bilebiliyorsun? Bu siteye üye olma amacım İslami konularda kendimi yetiştirmek ve az da olsa bilinçlenmek. Ancak gün geçtikçe bu sitedeki bazı kardeşlerin tavırları açık söyleyeyim beni Selef akidesinden soğutuyor. Beni akidemi kafir medyaya göre belirlemekle eleştiren sen kendi akideni dünyada sayıları az olan El Kaide grubunun akidesine göre belirliyorsun ve onların tek doğru olduğunu savunuyorsun. Derdim ışidi savunmak değil (ALLAH onların belasını versin) ama benzer bir saldırıyı ışid yapsaydı şu an ışide bin lanet ederdin. İlim ehli olabilirsin ama bu hata yapmayacağın anlamına gelmez. Onun için burada kırıcı laflar kullanmadan önce bir düşünmelisin. Şimdi tabi adminsin de beni banlarsın falan. Neyse ben fazla konuşmayayım bu kadar yeter. Selametle.

Umm Zaynab Çevrimdışı

Umm Zaynab

Üye
İslam-TR Üyesi
Talibanin neden bir okulu hedef aldigi operasyona yakin cevrelerce boyle aktarildi;
Pisawardaki saldirida 100'un ustunde askeri personel olduruldu, bu sirada sivil halki goz kirpadan oldurmeleriyle bilinen Pakistan gucleriyle girilen catisma cok sayida kucuk yasta cocuk ates hattinda kalarak hayatlarini kaybetmistir. Harp okullari Pakistan ordusunun asker istihdam merkezleridir. Saldiri, pek cok yuksek rutbeli askeri personelin (aralarinda yabanci uyruklularinda bulundugu) katildigi ve siniflarini gecen harbiyeliler icin duzenlenen bir askeri toren esnasinda duzenlenmistir.

Ekli dosyalar

• 10858504_1518007845134778_1400098065474735412_n.jpg
    10858504_1518007845134778_1400098065474735412_n.jpg
    43 KB · Görüntüleme: 68