Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Taliban'nın Pakistan'daki Askeri Okula Baskını

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Eğer sözlerin banaysa bir kaç kelam etmek isterim. Öncelikle sanırım yaşın benden büyük bu yüzden gayet saygılı bir üslup kullanmaya çalışacağım. Kafir medyaya göre akide belirlediğimi vs. iddia etmişsin, bundan dolayı benden özür dilemen gerekir. Ben ALLAH Resulü'nün savaşta çocukların öldürülemeyeceğine dair buyurduğu hadise göre fikrimi beyan ettim. Sen -haşa- kendini ALLAH ile denk mi görüyorsun da benim akidemi tenkit edebiliyor ve benim kalbimi bilebiliyorsun? Bu siteye üye olma amacım İslami konularda kendimi yetiştirmek ve az da olsa bilinçlenmek. Ancak gün geçtikçe bu sitedeki bazı kardeşlerin tavırları açık söyleyeyim beni Selef akidesinden soğutuyor. Beni akidemi kafir medyaya göre belirlemekle eleştiren sen kendi akideni dünyada sayıları az olan El Kaide grubunun akidesine göre belirliyorsun ve onların tek doğru olduğunu savunuyorsun. Derdim ışidi savunmak değil (ALLAH onların belasını versin) ama benzer bir saldırıyı ışid yapsaydı şu an ışide bin lanet ederdin. İlim ehli olabilirsin ama bu hata yapmayacağın anlamına gelmez. Onun için burada kırıcı laflar kullanmadan önce bir düşünmelisin. Şimdi tabi adminsin de beni banlarsın falan. Neyse ben fazla konuşmayayım bu kadar yeter. Selametle.
Koca bir Taliban Cihad hareketinden beri olandan avatarı Şehid Seyyid Kutub'da beridir!
Taliban hakkındaki akidesini şeriat düşmanlarının getirdiği habere göre şekillendirebilmekten, mucahidleri itham ile karalayabilen bir cahil; benim bir tenkidim sebebiyle Selef akidesinden soğuyacaksa, yarın ısındığı akidesinin dini sebebiyle İslam'dan da soğurmu merak konusu?

Ben sana gaybdan haber vermedim ki, ahlaksızca Allaha denk görüyorsun diyebilesin. Senin mucahidlere iftira, itham ve beri olacak akide Selef akidesini bırak halef akidesinde bile bulamazsın!
Şimdi istediğin akidenin sitelerine gidip mucahidlere sövebilirsin!

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Koca bir Taliban Cihad hareketinden beri olandan avatarı Şehid Seyyid Kutub'da beridir!
Taliban hakkındaki akidesini şeriat düşmanlarının getirdiği habere göre şekillendirebilmekten, mucahidleri itham ile karalayabilen bir cahil; benim bir tenkidim sebebiyle Selef akidesinden soğuyacaksa, yarın ısındığı akidesinin dini sebebiyle İslam'dan da soğurmu merak konusu?

Ben sana gaybdan haber vermedim ki, ahlaksızca Allaha denk görüyorsun diyebilesin. Senin mucahidlere iftira, itham ve beri olacak akide Selef akidesini bırak halef akidesinde bile bulamazsın!
Şimdi istediğin akidenin sitelerine gidip mucahidlere sövebilirsin!
Ben taliban ya da başka bir grup hakkındaki görüşümü şeriat ve İslam düşmanlarının haberlerine göre şekillendirmiyorum. Bunu önceki mesajımda da söyledim. Ben hadis-i şerife göre konuşuyorum. ALLAH'a denk görme konusundaki sözümde hatalıyım özür dilerim hakkını helal et. Ancak bana da halen kafirlere inandığım konusunda iftira atıyorsun. İnsanlara sert davranmak kolayına geliyorsa devam et. Ama yarın Mahkeme-i Kübra'da hesaplaşacağımızı unutma. Kendin gibi düşünmeyenleri itham etme konusunda haricileri geçmiş durumdasın. Kafir olacak bir söz söylemediğim sürece düşüncemi paylaşabilme hürriyetimin olduğuna inanıyorum. Bana bu hürriyeti de tanımıyorsan banla gitsin.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
@ziyad el türki kardeş de hakkı savunmaya çalışıyor @Abdulmuizz Fida abi de araya girmem ne kadar doğru bilmiyorum ama yapmayın Allah aşkına. ziyad el türki kardeş bunun şeriate göre yanlış olduğunu söylemiş fakat sahadan haberimiz yok kardeş olay tam ne bilmiyoruz o yüzden dikkat etmek lazım. bir de ameller niyetlere göre bilerek mi olmuş yoksa bilmeden mi bu da tam belli değil. bu cihattır kardeş ölme öldürme hata elbet olacak bence sahada bulunmadan çok tenkit etmememiz gerek. ışid meselesine gelince sahada bulunan güvenilir insanlar alimler onları tenkit ettiğinden onlara laf söylüyoruz.

kısaca fark şu ışid ile alakalı haberler sağlam alimlerden gelmekte bu olay ıse daha tam bellı değil ne olduğu.

ben eminim ki sen de abdülmuizz abi de hakikati anlatmaya çalışıyor. sen genel hükmü soyluyorsun ama burda ozel durumlar olabılır. mümin kavgası gormek içimi burkuyor.

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
milleti anlamış değilim,lakin önemlide değil benim için az aklı olan biri düşünse neyin ne olduğu anlayacakta işte RABBİM,kimin ne mal olduğunu ortaya çıkardıda bizde bu vesile ile görmüş olduk.

Mücahidlerin derdi çocuk öldürme olsaydı baskına girer girmez istişade eylemi yapılırdı.lakin okul bile normal bir okul değil,askeri bir okul ve muhtemelen buranın güvenliğini kim bilir kimler yapıyor

Abdulmuizz Fida

Admin
Ben taliban ya da başka bir grup hakkındaki görüşümü şeriat ve İslam düşmanlarının haberlerine göre şekillendirmiyorum. Bunu önceki mesajımda da söyledim. Ben hadis-i şerife göre konuşuyorum. ALLAH'a denk görme konusundaki sözümde hatalıyım özür dilerim hakkını helal et. Ancak bana da halen kafirlere inandığım konusunda iftira atıyorsun. İnsanlara sert davranmak kolayına geliyorsa devam et. Ama yarın Mahkeme-i Kübra'da hesaplaşacağımızı unutma. Kendin gibi düşünmeyenleri itham etme konusunda haricileri geçmiş durumdasın. Kafir olacak bir söz söylemediğim sürece düşüncemi paylaşabilme hürriyetimin olduğuna inanıyorum. Bana bu hürriyeti de tanımıyorsan banla gitsin.
Bak ilmi cehaletini gidermemiş kardeşim; muhaddis olub muctehidliğe soyunacaksan, önce kafir ordularından beri ol! Ömürlerini dağlarda İlay-i kelimetullah için Allaha satanlardan bir çırpıda zanla beri olmak asıl Haricilerin itikadıdır bunu bilmen gerekirdi! Mâlum hadislerden hüküm çıkarabiliyorsun ya!
İkiz kulelerdeki siviller sebebiyle mucahidlere sövenlerden ne farkın var?
Bir mucahid, velev ki kasten bir kafir çocuğunu öldürse günah işlemiştir. Onun yaptığı hatadan dolayı mucahidleri karalamak doktorluğa soyunmuş "sahte yarım"ların işidir.

Mucahidlere hakkındaki zan ile iftira ve ithamından dolayı buradaki yazılanları okuyanlar Ruz-u mahşerde aleyhine şahiddik yapacaktır!
Hala daha utanmadan elinde bir kesin delil olmadan Taliban mucahidleri öldürmüş gibi gözünle görmüşcesine yazabiliyorsun. Üstelik Pakistan ordusunun mucahidlere mudahale için operasyon başlattığını okumana rağmen. Neden sabredemiyorsun olay bir sakinleşsin, vakıanın detayları muslumanlarca bir açıklansın. Şeytan mı bırakmıyor? Allah seni ıslah etsin , sana vakit harcayıb laf anlayacakmış gibi yazıyorum.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
fotoğraflarda ve videolarda aşikar şekilde görülüyor. eğer taliban küçük çocukların kasıtlı olarak öldürülmesine caizdir diyorsa ben onlardan beriyim. aynı tavrı, ALLAH Resulü dini mekanlara saldırıyı yasaklamasına rağmen geçenlerde israilde yapılan sinagog baskınında da gördüm. sevinçten havalara uçuyordu bazıları. ya ALLAH'ın hükümleri değişti ya da bu işleri yapanlar hatalılar. benim için bundan böyle pakistan talibanı bitmiştir. tevbe edene kadar da ben olardan ve yaptıklarından beriyim.
Selamun Aleykum,
Kardeş hariciler senin yanında halt etmiş!
Mücahidler(Allah onlardan razı olsun) birkaç tane çocuk öldürdü(senin zannına göre) diye pakistan talibanını tekfir etmek neyin nesi. Hem bu tekfir sebebi değildir hem de tekfir edilecek bir yanları olsa bile direk tekfir edilemez, tekfire engel şeyler olabilir(cehalet, tevil.. vs). Allah için yapma kendilerini Allah'ın davasına adamış mücahid kardeşlerimize böyle ithamlarda bulunmak hangi tewhid ehlinin işidir. Müslümanlar kafirlere karşı şidddetli, birbirlerine karşı ise merhametlidirler.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
tekfir mi etmiş ki akhi? yaptıkları bir işi onaylamamış. yapmayın Allah aşkına adamı gömmeyin. tamam hatalı ve de abdülmuiz abinin dediği gibi insanların kafasını karıstırcak soylemde bulunmuş ama insaf sahibi insan bir kişinin genel sözlerine bakar. ben yer yer kardeşin girilerini okudum iyi birisi ve de kimseyi tefir ettiğini sanmıyorum.

kardeşimiz tam olarak ne demek istediğini söylesin ondan sonra böyle yorumlar yapın lütfen.

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yemen'de İran Mecusi Devleti destekli Rafizi/Husi'ler bugün çok sayıda çocuk katletti

Alçak medya bunlari görmez

not : Afganistan İslam Emirliği(Taliban) bugün Peşaver'de okula gerçekleştirilen saldırıyı kınadı..
Saldırı karşısında üzüntülerini belirten İslam Emirliği, ölen çocukların ailelerine de başsağlığı diledi..
Açıklamada kadın ve çocuklara yönelik bu tür saldırıların İslam'a aykırı olduğu belirtildi.
haberleri ğeliyor dogrusunu Rabbim bilir

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aciklamada Zabihullah Mujahid soyle demis: "Bilerek sucsuz insan, cocuk ve kadin öldürmek islamin temel prensiplerine aykiridir ve bu kaide her islami cemaat ve devlet tarafindan gözetilmeli"

(Allahu alem)

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Kardeşim niyetini ben bilemem, kendisinin Abdulmuizz abiye dediği gibi haşa ben Allah değilim, kalbini bilemem, belki yorumumda biraz aşırıya da gitmiş olabilirim ama mucahid kardeşlerimize böyle klavye başından laf atılınca ben dayanamıyorum...

Abdulmuizz Fida

Admin
tekfir mi etmiş ki akhi? yaptıkları bir işi onaylamamış. yapmayın Allah aşkına adamı gömmeyin. tamam hatalı ve de abdülmuiz abinin dediği gibi insanların kafasını karıstırcak soylemde bulunmuş ama insaf sahibi insan bir kişinin genel sözlerine bakar. ben yer yer kardeşin girilerini okudum iyi birisi ve de kimseyi tefir ettiğini sanmıyorum.

kardeşimiz tam olarak ne demek istediğini söylesin ondan sonra böyle yorumlar yapın lütfen.

Günah (velev ki) işleyen bir mucahidin gunahından beri olmak ayrı, mucahidin kendisinden ve topumundan beri olmak ayrı hükümdür.

".. Bu haber Medine'ye ulaşınca Peygamber çok üzüldü; Hâlid b. Velîd'i onların müslüman olup olmadıklarını tesbit hususunda acele etmekle suçladı ve. "Allahım, ben Hâlid'in yaptıklarından beriyim!" diyerek onun bu davranışını tasvib etmediğini belirtti. ..." ("Meğâzî", 60, "Ahkâm", 35)

"Munafıkların durumu tıpkı şeytanın durumu gibidir. Çünkü şeytan insana «İnkâr et» der. İnsan inkâr edince de: Ben senden beri'yim (uzağım), çünkü ben âlemlerin Rabbi olan Allah'tan korkarım, der." (Haşr 16)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
önceden de söylemiştim :) elhamdülillah tüm kardeşler hakikatçi olduğundan Allah'ın hatrını insanların hatrından üstün gördüğünden bazı tartışmalar oluyor. en az zararla kalp kırmadan çıkabilmek lazım inşallah.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
abi ben tekfir ettiğini sanmıyorum. yani onlarla benim aramda hiç bir akidevi bağ yok demek istememiştir kardeş. belki de sözünün nereye varacağını tahmin edemedi. Allahu alem.

Abdulmuizz Fida

Admin
abi ben tekfir ettiğini sanmıyorum. yani onlarla benim aramda hiç bir akidevi bağ yok demek istememiştir kardeş. belki de sözünün nereye varacağını tahmin edemedi. Allahu alem.
Anlıyorum da, sonra da benim uyarıma rağmen, yok sert konuşuyorsun deyip selef akidesine soğudum ne demek?
Bunun selefle halefle ne alakası var, bu din.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Anlıyorum da, sonra da benim uyarıma rağmen, yok sert konuşuyorsun deyip selef akidesine soğudum ne demek?
Bunun selefle halefle ne alakası var, bu din.
herkes üzüntü anlarında biraz saçmalar abi. üzülmüş olabilir kardeş. sen doğru söylüyorsun selef akidesiyle olayın bir alakası yok. Allahu alem inşallah biraz zaman geçince bir açıklama yapar.

M Çevrimdışı

Mshdv

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eli kanlı çocuk katillerinin yas ilan ettiği bugünde doğalgazlı sıcacık evimde klavyem ile anasından,yarinden,ahireti için dünyasından vazgeçen mücahid kardeşim hakkında yorum yapamam. En doğrusunu El-Alim olan Allah bilir.

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
396712

pakistan askerlerinin ne kadar iğrenç olduklarını hatırlayalım ve bu çocuklar askeri okul öğrencileri !!! ayrıca onları mücahidlerin öldürdüklerine karşı bir deliliniz yok diyelim ki onlar öldürdü üstteki videoyu izlerseniz veya kitabı okursanız onları daha iyi anlarsınız yaw bu pakistan askerleri adamların akrabasını timsahlara yediriyorlar bizler oturduğumuz yerden ahkam kesiyoruz vallahi biraz empati yapın biraz anlayın tamam yanlış olabilir ama mal bulmuş gibi 4 elle yapışmayalım