Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2016 Ramadan Bayramı - Şevval Hilali Gözüktü Mü?

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
benim hala umudum var ahi fasa kadar yolu var, hele bir de fasli kardeslerden haber bekleyelim : )

isin sakasi normal sartlarda 2 saat öncesinde cogu yer acikliyordu görünmedigine göre yarin bir aksilik olmazsa orucuz insaAllah.
Abi fastan haber geldi mi :uzgnm:

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Ailelerin arasını açan, insanları böyle ikiye bölen, bayramımızı bile bize ağız tadıyla yaşatmayan TR'ye günah olarak bu yaptığı yeter...Gençler Allah svt yardımcınız olsun ailelerinize karşı size sebat versin. Sonuçta seçiminiz/seçimimiz Allah Rasulu'nun sünnetinden yana olsun inşaAllah...

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ
İslam-TR Üyesi
hanefiye göre vacip bayram namazı Kuran sünnet diyorsa onuda yaparımda ben bayram namazına gidip kılsam yarında oruç tutsam bir şey olur Allahu alem

E Çevrimdışı

Ebu Munzir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hanefiye göre vacip bayram namazı Kuran sünnet diyorsa onuda yaparımda ben bayram namazına gidip kılsam yarında oruç tutsam bir şey olur Allahu alem

Yeni vesveselere kapı aralarsın. Sen yarın için Ramazan orucuna niyet edecen ve sabahta bayram namazına mı niyet edecen? Ramazanın son gününde bayram namazı kılmak caiz değil. Yarın Ramazan ayının son günü olacak inşeAllah ve oturduğun beldede çarşamba günü bayram namazını kıldıran müslümanlar yoksa kılamayacaksın demektir. Allah'a Celle Celaluh dua et İslam devletimiz olsun, bayram namazını kıldıran ululemr olsun.

Son düzenleme:
::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ailelerin arasını açan, insanları böyle ikiye bölen, bayramımızı bile bize ağız tadıyla yaşatmayan TR'ye günah olarak bu yaptığı yeter...Gençler Allah svt yardımcınız olsun ailelerinize karşı size sebat versin. Sonuçta seçiminiz/seçimimiz Allah Rasulu'nun sünnetinden yana olsun inşaAllah...

+++
Allah swt razı olsun abla, ne kadar da doğru söyledin.

Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ÖNEMLİ Duyuru:
Hilal gözükmediğinden dolayı yarın Ramadan'ın 30. günü olup, Bayramın 1. Günü Çarşamba'dır.

Her sene lâik devlet, vatandaşlarını "Bu sene anlaştık, muslumanlar aynı anda bayram yapacak diye ilan edib kandırarak, 2 sene önceden Ramadan'ı 29 gün olarak Salı gününü takvimde basarak Bayram ilan eden Türkiye tek kaldı!

Malezya, Endonezya, Avustralya, Japonya, Kuzey Amerika, avustralya, Suudi Arabistan, Bahreyn, Ürdün, Katar, ve birçok Arab ülkesinde ise bayramın 1. Günü Çarşambadır.

Salı günü Ramadanın 30'u
olduğundan oruc tutmak farzdır. Kur'an-ı Kerim ve Sunnete göre hareket eden İslam Ummetine uyalım.

Not: Haberi Suudi Arabistanda ilim talebesi kardeşimden de teyid ettim

Rasulune uyanla, rejimine uyanı;
Kitabına uyanla, kitabına uyduranı ortaya çıkaran Allah'a hamd olsun.
Akhi şu ortak tarih yüzünden diğer ülkelerde tutulmayacak diyorlar. Link varsa atar mısın. Bayramı çarşamba kabul ettiklerine dair.