Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Adem Özköse ve Hamit Coşkun dan haber var

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İki aydır Suriye’de kayıp olan Adem Özköse ve Hamit Coşkun kardeşlerimizle ilgili umut verici gelişmeler yaşanıyor.

Gazeteci kardeşlerimiz Adem Özköse ve Hamit Coşkun’u iki aydır elinde tutan Esed rejiminin girişimler sonucu kardeşlerimizi serbest bırakmaya karar verdiği yönünde haberler üzerine Adem kardeşimizin eşi Raziye hanımla görüştük.

Adem kardeşimizin eşi Raziye hanımla konuştuğu ve Hamit kardeşimizin ağabeyi Yahya Coşkun'un da Hamit'le görüştüğü öğrenildi. Gazeteci kardeşlerimizin durumlarının iyi olduğu ve önümüzdeki hafta içinde serbest bırakılma ihtimalinin kuvvetlendiği belirtildi.

İHH, uzun süredir İran ve Suriye üzerinden kardeşlerimizin serbest bırakılmasına yönelik temaslarda bulunuyordu.

Bu umut verici gelişmenin bir an önce bizleri kardeşlerimize kavuşturmasını umuyor; bu hususta Rabbimize dua ediyoruz.

E Çevrimdışı

Ebu Halid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
elhamdulillah.. Allah onları acilen o zalimlerin ellerinden kurtarsın.

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbimize hamdederiz. İnşeAllah sağ salim evlerine varırlar.

M Çevrimdışı

muwahhid04

Üye
İslam-TR Üyesi
inşallah onların kurtulması için gösterilen çaba diğer esir müslümanların serbest bırakılması içinde gösterilir.Rabbim tüm esir müslümanların en kısa sürede esaretten kurtulabilmesini nasib eylesin...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah cc Adem ve AbdulHamid kardeşlerimize merhamet etsin inşAllah tez zamanda evlerine dönerler.Çok sevindim elhamdulillah. Allah cc kendilerine KENDİ yolunda çektikleri bu sıkıntıların ecrini versin.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
elhamdulillah :)

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim Aklıma takılan Sorular var.

Bu gun afganistana giderken yakalanıp Pakistan tarafından esir edilen yüzlerce türk'ün hiç birisinin böyle görüntüleri yok.
kaldıki pakistan ile kardeş ülke olan türkiyenin diblomatik ve stratejik ortaklıkları olmasına ragmen temaslarda zorluklar var.!

Suriye ile tüm ilişkileri biten türkiyedeki Bir ekibin İHH Mavi Marmara gemisini yola cıkartıp filistine gidiyoruz diyipde insanlar enayi yerine koyup Teknik arıza var gidemiyoruz diyen bir Kurumun Nasıl olurda suriye gibi bir ülkenin taa hapishanesine gidip temas kurup hadi teması kurdunuz görüntüleri nasıl çektiniz.!?

Ben sahsen Bu olayın içinde bir bit yeniği oldugunu düşünüyorum. Böyle düşünmem için şaibeli bir cok konu var.

Dikkat edilmesi gereken bir konuda daha var oda şu.

Suriyede bir adam hapse girerse çıkma olasılıgı çok düşüktür.

Şunu demiyorum Sadece sesli düşünüyorum (Yazılı Diyelim)

İllaki bir yerdedirler ama nerede İHH nın Nasrallah denen pislikle iyi ilişkileri oldugu malum Bence adem gil suriyede esir değiller iranlıların elindeler sadece bekletiyorlar diye düşünüyorum.

İHH nın Nasrallahla ilişkisi oldugu ise ap açık bir konudur.!

E Çevrimdışı

ecrinn

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Benim dikkatimi çeken.. Bu insanlar 2 aydır esarette ama saç sakal aynı...

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dahada kısa:) Üstler tertemiz ben suriyede serbest bir şekilde gezerken bile üstüm kirleniyordu. Ama bu arkadaşların üstleride çok temiz. Yani .çok garip ben başka bildiğim esir olmuş kimselerle değerlendirdim de çok tuhaf şeyler var.!

Artı orası suriye.

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك
Admin
ÖZKÖSE VE COŞKUN İSTANBUL'DA

Gazeteci Adem Özköse ile Kameraman Hamit Coşkun, saat 00.30'da özel uçakla Atatürk Havalimanı'na geldi. Gazetecileri bekleyenler arasında Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da yer aldı.

Şu anda havaalanında gazetecilerin sorularını cevaplıyorlar.

Üst Ana Sayfa Alt