Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Aöf Okuyanlar Askerlikten Muaf Olur mu?

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum ve Rahmetullah

Bilindiği üzere normal üniversitede okuyanlar öğrenim süreleri boyunca askerlikten muaf tutuluyorlar. Peki açıköğretim için de bu geçerli midir? Yani açıköğretim okuduğumuz takdirde askerlikten muaf olabilir miyiz? Bu konuda bilgisi olanlar bilgi verebilirse iyi olur.

Vesselam

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Liseden mezun oldun ve açıköğretim kayıt olursan , mezun olana kadar muafsın ,mezun olduktan sonrada 2 yıl tecil hakkın var.

Üniversiteye gidersen örgün eğitimde de yine aynısı geçerli.

sekerci100 Çevrimdışı

sekerci100

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum ve Rahmetullah

Bilindiği üzere normal üniversitede okuyanlar öğrenim süreleri boyunca askerlikten muaf tutuluyorlar. Peki açıköğretim için de bu geçerli midir? Yani açıköğretim okuduğumuz takdirde askerlikten muaf olabilir miyiz? Bu konuda bilgisi olanlar bilgi verebilirse iyi olur.

Vesselam
2 yıllık açık öğretim üniversitesi okursan geçerli olmuyor, ÖSS'ye girip 4 yıllık açık öğretim bölümü tercih etmen gerekiyor.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
2 yıllık açık öğretim üniversitesi okursan geçerli olmuyor, ÖSS'ye girip 4 yıllık açık öğretim bölümü tercih etmen gerekiyor.

Peki 4 yıllık açıktan okursak askerlik kaç yıl tecil ettirilebiliyor?

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
burda bir yanlışlık var sanırım tecil hakkı 2 yıllık ön lisans okuyanlar için de geçerli olması lazım.

tabiki bakayaya düştüysen sıkıntı... açıköğretim bürosu benim kaydımı kabul etmemiş askerlik şubesinden tecil evrağı istemişti.. 4 senedir bakayaya düşmüştüm :) tabi bu daha sonra 6 seneye çıktı 7 sene Rabbim bir kapı açtı hamdolsun

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
2 veya 4 yıllık fark etmiyor diye biliyorum. Açıköğretim de okul bitene kadar tecillisin. okul bittikten sonrada 2 yıl tecil hakkın daha var.

Ben 4 yıllık lisans eğitimi aldım. okul bitince bir de askere gitmemek için açıköğretim okuyayım dedim ama olmadı. önceleri sayılıyor du. onu iptal ettiler ya açık yada örgün eğitim diyorlar.

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aöf okuyorum tecilliyim kardeşler.

sekerci100 Çevrimdışı

sekerci100

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
2 yıllık bölüm olmuyor akhiler aman diyeyim paranız boşa gitmesin. Şubeden bizzat aradılar başım ağrıdı bir kaç gün.

sekerci100 Çevrimdışı

sekerci100

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ekleme yapayım; sadece ygs ye girmek yetmiyor lys de girilecekmiş 4 yıllık aöf tercih edemedim. :)

S Çevrimdışı

Süfyan-ı Sevri

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullah benim de aof okuyupta tecilli tanidiklarim var. Peki ben suan orgun okuyorum 4. Seneme gectim bitince tekrar sinava girip aof veya orgune girersem tekrar tecil edebilir miyim yoksa yuksek lisans mi gerekli ?

sekerci100 Çevrimdışı

sekerci100

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullah benim de aof okuyupta tecilli tanidiklarim var. Peki ben suan orgun okuyorum 4. Seneme gectim bitince tekrar sinava girip aof veya orgune girersem tekrar tecil edebilir miyim yoksa yuksek lisans mi gerekli ?
Başka bölüm yazarsanız olur diye biliyorum ama yaş sınırı da var bir yere kadar gidiyor okuma ile. 27 diye duydum da kesin değil.

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
önlisans okumuş isen lisans okuman gerek, lisans okumuş isen yuksek lisans yapman gerek .

Üst Ana Sayfa Alt