Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Dinimizde İçki İçen Babaya İçki İçin Para Verilir mi?

O Çevrimdışı

OĞUZELİ

Üye
İslam-TR Üyesi
KAYINBABA-ADAM 75 YAŞINDA ALKOL ALIYOR OĞLU İSE GEÇİM SIKINTISI NDA ÇOCUKLARININ İHTİYACINI GÖREMİYOR İKEN BABASINA PARA GÖNDERİYOR.GELİN BU YÜZDEN HUZURSUZ.SİZCE EVLAT BABASINA İÇKİ PARASI GÖNDERMELİMİ?????????
İ

S Çevrimdışı

!SLaMYLiFe

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ana babaya iyilik, anne ve baba Allaha isyan etmedikce yapilir,yani eger anne baba kafir ise onlarin isyan emirleri haric onlara iyilik edilir...

Eger baba icki icerek Allahin emrine karsi gelip isyan ediyorsa, cocuk ona icki parasi göndermemeli, göndererek günaha girer cunku babasina Allahin emrine karsi cikmada yardim ettigi icin...

Bu durumda birde kendi cocuklari ac kalirken babasina neden icki parasi yolluyor,hemde günaha giriyor.....

O Çevrimdışı

OĞUZELİ

Üye
İslam-TR Üyesi
EVLAT BABA BEDDUASINDAN KORKUYOR ALLAHIN EMRİNE KARŞI ÇIKMAKTAN KORKUYOR.ADAM BULDUĞU PARAYI İÇKİYE VERİRKEN ŞİMDİ MİKTARI ÇOĞALTIP KURBAN PARASI İSTİYOR OĞUL ÇARESİZ,İYİ HUYLU ALLAHA KULLUK VAZİFELERİNİ YAPIYOR.BABASI
GADDAR İSTEDİĞİ OLUNCA DUA, OLMAZSADA BEDDUA EDİYOR EVLADINA....

S Çevrimdışı

!SLaMYLiFe

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allahtan korkuyorsa Allahin yasakladigi seye yardim etmekten kacinmali...

Allahin gazabindan korunsun, bedduadan korkacagina..cunku Allaha isyan etmesinde yardimci oluor babasina, eger etmesze Allah onu ins bedduadan korur ve rizkinida genisletir bereket verir...

TEVEKKELTÜ ALALLAH-PROBLEM YOK INS

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
OĞUZELİ ' Alıntı:
EVLADIN YERİNDE SİZ OLSAYDINIZ YİNE BÖYLEMİ DÜŞÜNÜRDÜNÜZ?????????

Şimdi oğuzeli kardeş !sLaMYLiFe'in yazısına bunu yazmıssın doğru olmakla beraber vermiş olduğunuz yanıt yanlıştır..

!sLaMYLiFe'in Allah'ın vermiş olduğu hududlar doğrulutsunda babaya itaati yazmış ve aksi durumda reddi demiştir..Buna en büyük delil Hz.İbrahim as'ın babasına karşı çıkmasıdır.

Sizin son cümleniz ise sahid hadisde Allah cc baba bedduasından kaçınmamızı demiştir..Yanlız buradaki baba Hz.İbrahim'in babası gibileri kapsamamaktadır..

Eğer baba oğluna asi olmamayı,namaz kılmayı emr ediyor ve oğul buna inadla olumsuz yanıt veriyorsa babanın yapacağı beddua tutabilir..

Ama sizin bunu !sLaMYLiFe'in yazısına yanıt vermeniz yerinde olmamış zira tam okursanız o yazıda Allah'ın dedikleri doğrultusunda onlara itaat vardır..

Bu örnekleri sünnette çoğaltmak mümkündür..Bakın Şehid Hz.Musab Bin Umeyr'e...Yine ters olarak bu duruma kurani kerimde Peygamber çocukları vardır babalarına asi olan..

umarım anlatabilmişimdir... :öptümm

O Çevrimdışı

OĞUZELİ

Üye
İslam-TR Üyesi
OĞULA: SENİN BABANIN NE DUASI NEDE BEDDUASI KABUL OLMAZ,KESECEĞİ KURBAN DA KABUL OLUNMAZ
SEN ÇOCUKLARINA BAK DESEK YANLIŞ OLURMU??ALLAH BİLİR DEYİP KARIŞMAYALIMMI???????? :( :crycry :crycry

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Durumu şimdi anladım...Kardeş durum aslında öyle ama biz türkler bunu yaparken çok hiddetleniyoruz.Sonuçda onlar bizim anamız babamız,canımız,kanımız...Ondan dolayı gerektiğince nazik olmalıyız..Ama bu nazikliğin yeri var..

Biri Resul s.a.v'e geliyor..

Ya Resulullah benim babam nerede diyor..(Babası ölmüş cennettemi cehennemdemi diye soruyor)

Resul sav. ona senin babam benim babamın olduğu yerde diyor..

Direk kırmak istemiyor o kardeşden ricam güzel dille,yumuşaklıkla babasını düzeltmeye çalışmasıdır..

Zira ailemiz tebliğ açısından en başda gelir..

O Çevrimdışı

OĞUZELİ

Üye
İslam-TR Üyesi
OLMUYOR ÇOK DENEDİK OĞUL ÇARESİZ KENDİNE KURBAN KESEMEZKEN .......AYRICA BABA SILADA OĞUL GURBETTE ...GELİN KOCASININ DAVRANIŞINA KARŞI ÇIKIYOR....

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardeş kusura bakmayın konuyu en başdan okumadan yazmıştım..

Konu aslında çok açıktır..

Bacı haklı olarak bazı şeyleri demiş..Kocanın yapacağı şey babasına güzel dille anlatması hala eskisi gibi içki içip islamdan olmayan şeyleri yaparsa ondan tamamen uzaklaşması onun hem dünyası hemde ahireti için hayrdır..

Rabbim bu aileye sabr versin..

Üst Ana Sayfa Alt