Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
ESSELAMUN ALEYKUM KARDEŞLER...

HASTA OLAN YAKINIM BUGÜN VEFAT ETTİ.... BİZE DAHA DÜNE KADAR İYİ OLDUGUNU SÖYLEMİŞLERDİ AMA BU SABAH VEFAT ETMİŞ....

Ölüm,bazen kalbi diri cesedi hasta olanlar ve ahiret hayatını umanlar için bir kurtuluş,kalbi ölü cesedi diri ve dünya hayatını umanlar için bir ölümdür.Hastalıkları da müminin ahiretinin kurtuluşuna bir vesile olabilir.Allah hepimize hayırlı ölüm ve hayırlı ömür versin.Ölen mümin kardeşlerimize rahmet etsin.Sizlere Allah sabır versin...

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İNNE LİLLAHİ VE İNNE İLEYHİ RACİUN
Her nefis, ölümü tadacaktır. Kıyamet günü ecirleriniz size eksiksiz verilecektir. O vakit, kim ateşten uzaklaştırılır, cennete sokulursa; artık o, kurtulmuştur. Zaten dünya hayatı, aldatıcı geçimlikten başka bir şey değildir.(ALİ İMRAN 185)
BAŞIN SAĞ OLSUN AHİ

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim bana ve size dünyada da ahirette de iyilikler nasip etsin ve sizi cehennem azabından ve kabir azabından korusun inşaAllah.ve bu forumdaki tüm kardeş,abla ve abilerimizi de :)
Rabbim yanlız seni değil beni,sizi ve tüm müslümanları ancak müslümanlar olarak can veren kullarından eylesin İnşaAllah.Allahümme amin. (Dua ederken kişi önce kendisinden başlamalıdır :) )

S Çevrimdışı

sessizlik2500

Guest
Allah razı olsun ben ezberlemediğim için yazdığınız yazıyı kopyalayıp kaydettim ara sıra dua olarak okumak için bilginize

A Çevrimdışı

Ahmed1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hz. Âişe (r.a), Peygamber Efendimiz’i neşeli gördüğü bir gün:

“–Ey Allah’ın Rasûlü, benim için Allah’a dua ediver!” demişti.

Rasûlullah (s.a.v):

“Allah’ım, Âişe’nin geçmiş, gelecek, gizli ve açık bütün günahlarını mağfiret eyle!” diye dua etti.

Hz. Âişe vâlidemiz o kadar mesrûr oldu ki, sevincinden başı önüne düştü.

Rasûlullah (s.a.v):

“–Dua etmem seni sevindirdi mi?” diye sordu.

O da:

“–Senin duan beni neden sevindirmesin ki?” dedi.

Bunun üzerine Rasûlullah (s.a.v):

“–Vallâhi bu, benim ümmetim için her namazda yaptığım duâmdır” buyurdu. (Heysemî, IX, 243; İbn-i Hibbân, Sahîh, XVI, 47/7111)

Rasûlullah (s.a.v), bir hadis-i şerifinde şöyle buyurmuştur:

“Allah katında, kulun şöyle demesinden daha sevimli bir dua yoktur:

اَللّٰهُمَّ ارْحَمْ أُمَّةَ مُحَمَّدٍ رَحْمَةً عَامَّةً

«Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’e umûmî bir rahmet ile merhamet eyle!»” (Ali el-Müttakî, no: 3212, 3702 ; Hatîb,Târihu'l Bağdâdî,2009)

Bu hadisin senedi ise zayıf olarak belirtilmiştir.

L Çevrimdışı

lafons7275

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
[FONT=SouvenirTürk]Ebü’d-Derdâ radıyallahu anh Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’i şöyle buyururken dinlediğini söylemiştir: [FONT=SouvenirTürk]“Bir müslüman, yanında bulunmayan bir din kardeşi için dua ederse, mutlaka melek ona, aynı şeyler sana da verilsin, diye dua eder.”[FONT=SouvenirTürk] [FONT=SouvenirTürk]Müslim, Zikir 86. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Vitir 29

[FONT=SouvenirTürk]Yine Ebü’d-Derdâ radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyururdu: [FONT=SouvenirTürk]“Bir müslümanın, yanında bulunmayan din kardeşine yapacağı dua kabul olunur. Bir kimse din kardeşine hayır dua ettikçe, yanında bulunan görevli bir melek ona, ‘duan kabul olsun, aynı şeyler sana da verilsin’ diye dua eder.” [FONT=SouvenirTürk]Müslim, Zikir 87, 88. Ayrıca bk. İbni Mâce, Menâsik 5[FONT=SouvenirTürk]

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
EŞ ŞAFÎ olan rabbim sana acil şifalar versin.

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
es-selamualeykum.... acilen bir sağlık problemim için kardeşlerimden dua istiyorum... biz biliyoruz ki kardeşin kardeşe yaptığı dua kabul bakımından daha eftaldir.....salih dualarınız için şimdiden ALLAH s.w.t. razı olsun

Ve Aleykum Es Selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhu;

“Bismillâhi erkîke min külli şey’in yü’zîke min şerri külli nefsin ev aynü hâsidin. Allahümme yeşfîke bismillâhi erkîke.”

(Sana ıztırap veren her şeyden, her kıskanç nefisten, her hasetçi gözden Allah’ın adıyla sana şifa dilerim. Allah sana şifa versin. Allah’ın adıyla sana şifa dilerim.)
'Tirmizî, Cenâiz, 972.'

“Allahümme rabbi’n-nâsi ezhibi’lbe’se işfi. Ente’ş-şâfî. Lâ şifâe illâ şifâüke. Şifâen lâ yüğâdiru sekamen. Allahümme işfi abdeke yenke’ leke adüvven ev yemşî leke ilâ salatin.”

(Allah’ım! Ey insanların Rabbi! Şifa ver! Şifa veren ancak Sen’sin! Sen’den başka şifâ verecek kimse yoktur! Allah’ım! Şu kuluna şifa ver ki, Senin bir düşmanına acı versin veya Senin rızânı kazanmak için namaz kılmak üzere yürüsün.)
'Ebû Dâvud, Tıb, 3883; Ebû Dâvud, Cenâiz, 3107.'

Rüştü Çevrimdışı

Rüştü

Üyeliği İptal Edildi
Banned
latin harflerle arapça dua okumak caiz mi.., şunu bilmekte fayda var arabçada vav ü diye okunmaz u diye okunur.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze we celle seni korktuklarından emiyn umduklarına nail eylesin.... Rabbim cennete götürecek amellerde bulunmanı ve firdevs te buluşmayı nasip eylesin ... Rabbim daima hakkı hak bilip hakka tabi olmayı batılı da batıl bilip ondan uzak durmayı nasip etsin.... hastalığın var ise şifa derdin var ise deva borcun var ise eda nasip eylesin... bek isen sana en kısa zamanda saliha bir eş nasip eylesin...

S Çevrimdışı

sabranyanefsi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim günahın içine bataklığa battım. Şükürler olsun ALLAH ın Salih bir kulu gözümüzü açtı bize gerçekleri gösterdi. Ondan sonra Dünya'ya bakış açım değişti.
Şimdi Küfre karşı ALLAH yolunda kanımı akıtarak imanımda samimi olduğumu kendime ıspatlamak istiyorum İNŞALLAH. bunu yapabilmem için dualarınıza ihtiyacım var.
Dua edin ki bu kardeşinizin imanı güclensin. kafamda oluşan fitnelerden sıyrılıp ALLAH yolunda cihad etmek için cesaret bulayım ve gidersem (İNŞALLAH) can pazarında, can korkusuyla geri dönenlerden eylemesin.

Dua etmek isteyen kardeşlerim içinden ederse sevinirim, fakat akıl ve ders vermek için yazarsanız memnun olurum.

Üst Ana Sayfa Alt